Topiknyitó: Portfolio 2011. 05. 04. 10:46

Egymillió magyar fizethet be az államadósság elleni alapba?  

Ugrás a cikkhez
Az államadósság csökkentésének igazi tétje a gazdasági növekedés. Ha 80% fölé emelkedik az államadósság (ahogyan Magyarország esetében is), akkor indul el igazából a katasztrófa - fejtette ki az MTV Ma reggel című műsorában Horváth Tihamér, a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=148916
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 05. 04. 15:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#40
Zért had kérdezzem meg, h neked mi a sok? Mert a vita a 16% miatt robbant ki, az meg már 350 brt.-tól érvényesül.

A mai helyzetet nem ismerem, az ezredfordulós viszonyokat annál inkább.
Saját példa 1999:
Szoctám: 6000 HUF
Lakhatási: 4000 HUF
Sporttám: 3000 HUF
Ösztöndíj: 24 000 HUF

Szerinted meg lehetett oldani a taulást ennyiből akkor? Hát elmondom neked, h vígan. Diákhitel sem kellett.
Törölt felhasználó 2011. 05. 04. 14:57
Törölt hozzászólás
#39
Törölt felhasználó 2011. 05. 04. 14:51
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
Igen, tudom mennyibe kerül, saját bőrömön éreztem és egy szülővel is összejött, nekem is meg a testvéremnek is egy időben.
Nem arról beszéltem, hogy ha egyetemet végzel akkor milliárdos leszel, hanem megnyílik a lehetőség arra, hogy te is abba táborba tartozzál, akik örülnek az egykulcsos adónak, mert innen indult ki az egész.
Nemcsak jelentkezni kell, hanem tehetség is szükséges, de nem kell Einstein-nek lenni.
Továbbra is tartom, hogy a kitöréshez a legjobb út a tanulás, persze nem a cigók vonatkozásában, az egy másik történet.
Törölt felhasználó 2011. 05. 04. 14:42
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#37
ez már régi nóta hogy a tanulás vezet a jóléthez /tudásalapú fejlődés féle duma az egy nagy átvágós szar .. a tanulásból származó állásból és lehetőségből már sokkal kevésbé mint 10 -15 évvel ezelőtt - egy konszlolidált bevételhez juthatsz , amúgy kispolgári életet biztosíthatsz magadnak - és jó esetben , hiszen a fizetős jó állásokért ezen a szinten is már tülekedés van ..a középmezőny barom nagy , és a magam és a fiam és lányom tapasztalati útján igazolom ezt .. az igazi váltás a vagyon és azt jó helyen történt befektetése biztosíthatja /és ez is megérne még egy misét ..és ez is saját tapasztalat ..

na innen az unokámnak /ha majd lesz/ már jóval biztosítottabb a jővője - azt már tudom ugyan garantálni , már csak az örökségből is kifolyólag .
hogy neki mire lesz ambiciója mire nem - azt még az isten se tudja .

de ezzel a "tanulás" nevű felszínes biflából nekem már elegem van jóideje ..
te is azt hiszed , hogy aki tanul -tanult az mind úgymond az a gazdag ember akiről mi itt beszélünk/írunk ?

milyen lehetőségük van a szegényebb rétegnek .. küldje egyetemre a gyermekét ? tudod te azt hogy az manapság mennyibe kerül ? és akkor majd végez ezredmagával , mit és mennyit is kap ? , ha egyáltalán azonnal és azt amit akart tanult oda helyezkedik majd el .. ? már csak sültgalamb hiányzik ebből meg a toronyóra lánccal ..

csak jelentkezni kell és mindenki állami képzésbe kerül ??? ne nevetess már meg ...

a duma engem már nem érdekel , hanem a tényleges valós konkrétum igazsága az az ami számit .

neked lehet hogy nem állja meg a helyét , de én ezt teljesen másképpen gondolom itt ebben az országban . te egy olyan egyszerű ideális helyzetet írtál le , ami mintha finnországban élnénk /bár már a legjobb tudásom szerint sem két fillér most már ez a fajta gyakorlat , holott ők hajdan ebből teremtették elő azt a gazdagságot ahol most tartanak . Csakhogy ők jó időben , jó megfelelő hozzáállású társadalommal , elittel meanstreammel kezdtek ennek neki .

Törölt felhasználó 2011. 05. 04. 13:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#36
Te teljesen féleszű vagy.
Aki kulák leszármazott volt az nem tanulhatott az előző rendszerben.
Én a 90-es évek végére emlékszem, amikor pl a BME gépészmérnöki karra 91 pont volt a ponthatár. Ezt egy matek-fizika 4-essel bárki teljesítette, mivel ebből számolták a pontokat. Ehhez szupertehetség kell te baromarcú. Kapjál már észbe mielőtt le hazugozol valakit.
Törölt felhasználó 2011. 05. 04. 13:35
Törölt hozzászólás
#35
Törölt felhasználó 2011. 05. 04. 13:25
Előzmény: #1  Portfolio
#34
Szerintem ezt az egy személyre eső összeget kár volt kiszámolni és amelyik melós ebbe az alapba egy forintot is befizet az a világ marhája!
Törölt felhasználó 2011. 05. 04. 13:25
Törölt hozzászólás
#33
Törölt felhasználó 2011. 05. 04. 13:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#32
Talán pont akkor nem, mert bizonyos rétegek nem tanulhattak tovább.
Törölt felhasználó 2011. 05. 04. 13:15
Törölt hozzászólás
#31
Törölt felhasználó 2011. 05. 04. 13:07
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#30
Te is eléggé elferdíted a dolgokat, mert nem csak a Demján, meg Paris Hilton féle családokat kell nézni, akik beleszületnek a jólétbe, hanem azokat, akik az alsóbb réteghez tartoznak, de a lehetőségük meglenne a jobb élethez.
Mit is takar ez valójában. Gondolom azon nem vitatkozunk, hogy a tanulás vezet ezen célok eléréséhez, ha egy nagyobb mintát vizsgálunk. Arra pedig a jelenlegi magyar oktatási rendszerben mindenkinek megvan a lehetősége még ha szegény is.
Ha valaki tehetséges, bekerül az állami képzésbe, a hátrányos helyzete miatt kollégiumi elhelyezést kap, szoctám ösztöndíj, diákhitel. A lehetőség adott. Nagyon sok ilyennel találkoztam én is az egyetem alatt.
Szóval az, hogy nincs miből letenni az asztalra az ebben a kontextusban nem állja meg a helyét.
Törölt felhasználó 2011. 05. 04. 12:33
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#29
szoda
tanulni azért eddig is és most is van lehetősége, majd mindenkinek
a technológiai fejlődéssel párhuzamossan csökken a foglakoztatottak száma, ez a közeljövőben is folytatódni fog még a szolgáltató szektorban is
tehát sokkal kevesebb ember fog munkához jutni, mint jelenleg
Törölt felhasználó 2011. 05. 04. 12:24
Törölt hozzászólás
#28
Törölt felhasználó 2011. 05. 04. 12:18
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#27
ez így fából vaskarika

a keveset keresők , keveset is termelnek keresnek ,a vastagabbak viszont többet - vili hogy míg az egyik kevesebbet , addig a másik több adót fog fizetni ..

a rosszabbul élőknek hiába magyarázza valaki hogy jobb életet élők "tettek le az asztalra valamit ezért " , mert a rosszabbul élők úgy érzik , hogy nem is volt lehetőségük / általánosságban , ne gyere a saját egy két példáddal/ arra, hogy befektessék azt ami nincs , és abból aztán profitálva többet keresve többet is adózhassanak .

arról nem is beszélve hogy mind a rosszabul mind a gazdagabban élők akkumulálódnak, illetve a leszármazottainak nagy többésge már nem teljesítményfüggőek lesznek hanem beleszületettek az automatizált gyzdagságba szegénységbe az "örökséggel" lásd : paris hilton , vagy ha van demjánnak, akkor a gyermekei . a mosónő fia már ritkábban lesz bank vezérigazgató , vagy a tri gránitot sem hiszem hogy megvásárolja majd demjántól.

ez egy anakronisztikus meg nem értés egymás között míg világ a világ és így működik .

az rosszabbul élő kifosztva érzi magát és valjuk be: onnan kitörni lehetetlenség szinte ma már .

míg a jobban , jól élők ennek az érzésnek nincsenek a birtokában / vagy már rég elfelejtették milyen is az ..

a kommunista rendszer alapból ezt a szakadékot probálta közelíteni egymáshoz - a nagy keresmények vagyoni különbségek lefaragásával .
ahogy ők csinálták , ez nem működött sok okból , hiszen a gazdaság csak csinált és kvázi piacon vett részt, így az a piac nem hozhatott gazdasági felemelkedést sem . ha meg nem , akkor adósságot halmozott fel .

Törölt felhasználó 2011. 05. 04. 12:02
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
És h hozzam a jelenlegi céget ahol dolgozom jó példaként, nálunk jan 1-től megszűnt a zsebbe fizetés.
Törölt felhasználó 2011. 05. 04. 12:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#25
Igen, ez mindig is ez érdekelt. És olyankor jött, h ok, bejelentelek ennyire, a többi meg majd zsebbe...
Törölt felhasználó 2011. 05. 04. 12:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#24
Na, pont ez a lények, amíg nincs itt skandinávia, addig bizony az egykulcsos adó a megfelelő.

Addig pedig ha valaki 2x annyit tesz le az asztalra, mint a másik, az ne fizessen 3x annyi adót.
Törölt felhasználó 2011. 05. 04. 11:57
Törölt hozzászólás
#23
Törölt felhasználó 2011. 05. 04. 11:54
Törölt hozzászólás
#22
Törölt felhasználó 2011. 05. 04. 11:51
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#21
???

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek