Topiknyitó: Portfolio 2011. 05. 04. 10:46

Egymillió magyar fizethet be az államadósság elleni alapba?  

Ugrás a cikkhez
Az államadósság csökkentésének igazi tétje a gazdasági növekedés. Ha 80% fölé emelkedik az államadósság (ahogyan Magyarország esetében is), akkor indul el igazából a katasztrófa - fejtette ki az MTV Ma reggel című műsorában Horváth Tihamér, a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=148916
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 05. 05. 13:43
Törölt hozzászólás
#120
exley 2011. 05. 05. 13:35
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#119
...qrbánnál jobb találmány nem született a euróbában az elmulét 1000 évben.
Törölt felhasználó 2011. 05. 05. 13:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#118
"mégis azt senki sem tagadhatja hogy az egész világot társadalmilag, technikailag a fehér ember, az európai ember viszi előre és alakítja.
pl. ki tud egy olyan korszakalkotó modern kori technikai találmányt amit nem fehér ember alkotott?
(jó a japók is fejlesztettek ezt, azt...de ami modern technikai alapötlet az mind európai)
"

nem rossz maci, tehát a fehér ember felsőbbrendű a többinél:)
na és mi a helyzet velün magyarokkal, az elfogadott "tudományosnak" mondott megközelítés szerint mi 1100 éve érkeztünk félállati hordaként ázsiából, ide a kárpát - medencébe a fehér civilizációba
stock33
stock33 2011. 05. 05. 13:26
Előzmény: #113  szivacs
#117
india és kína addig volt pakliban, amíg tartott a világméretű vegetálás. addig voltak "nagyhatalmak", amíg a gdp-t rizses-zsákokban lehetett mérni. a 200 évvel ezelőtti világ-gdp ma egy közepes országéval vetekszik. ennek egy részét adta kína + india.

amint beindult a technológiai fejlődés azonnal leszakadtak, nem voltak képesek megújulni, vagy nem is akartak. ezért is tudott akkorát ugrani az usa, lévén ott szinte a semmire építkeztek, + eleve olyanok népesítették be az usát, akik a kihívásokat keresték (aki hajlandó volt feláldozni, hátrahagyni mindent és áthajózni az usába, az nem zabot hegyezni ment oda).
Törölt felhasználó 2011. 05. 05. 13:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#116
"ma is van egyiptom, persze MÁR MÁS A KULTÚRA!!!!
tehát akkor az a legősibb örök civilizáció nem?"

tehát nem:)
Törölt felhasználó 2011. 05. 05. 13:14
Törölt hozzászólás
#115
Törölt felhasználó 2011. 05. 05. 12:49
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#114
szivacs
szivacs 2011. 05. 05. 12:45
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#113
Valóban, Magyarországon nincs hagyománya a "demokráciának" nevezett berendezkedésnek - nem is fog itt jól működni soha. Mint ahogy a világ semelyik országában sem működik valós demokrácia.
A demokráciának hazudott áldemokráciát viszont soha sem fogja bevenni a gyomrunk - ennyire szerencsére nem vagyunk mindenevők.
Nézd csak meg pl. magad, nincs már olyan párt, amelyik mögé teljes mellszélességgel oda tudnál állni és így vannak ezzel egyre többen. A legnagyobb szavazótábor már most, a pártot választani nem tudók tábora! És ez nem véletlenül van így, a rendszer az, hogy választhatsz, de mindegy, melyiket választod, nem te fogod őket irányítani, hanem ők téged.

"a konzervatív nem egy eszme, hanem a történeti tradicióknak az ápolása, és ez alkalmazása . tömören az a téveszméjük , hogy ami jó volt a múltban és bevált , akkor az most is jó kell hogy legyen ."
Ez pedig csupán a te téveszméd!
A múltban voltak megoldások, amik jól működtek és voltak más megoldások, amik meg máskor működtek jól. Akkor most egy "szerinted működő igazi konzervatív" melyiket alkalmazná most a múltban bevált megoldások közül? Félreértetted a hagyománytiszteletet.
A múltunk, a történelmünk, a hagyományaink, a kultúránk az a tapasztalat, az a kollektív bölcsesség-forrás, az az alap, amire építhetünk, amiből tanulhatunk, amit továbbfejleszthetünk, amit építő módon felhasználhatunk a jövőnk alakítására.
Talán az alábbi néhány bölcsesség számodra is megvilágíthatja ezt:

"...nálunk ellenben a gondtalanság mellett a gőgös tudatlanság, s a tetszelgő álműveltség fanyar mosolyával nézik le az emlékeket...melyekhez hasonlót a mai czifraságaink ál- és pótdíszítményeivel nem vagyunk képesek alkotni.
...valahányszor ez azonban a népek történetében beáll, mindenkor a nemzetek hanyatlását jelzi, melyek amint nem képesek többé az ősök nagy alkotmányait fenntartani, tisztelni és megérteni, azonnal megszűnnek képesek lenni azok folytatására, újak alkotására..."
Ipolyi Arnold

"A múlt nem mögöttünk van, hanem alattunk. Azon állunk!
Ha elhagyod a múltad, elvész vele a jövőd is!" link

"Ne őseidet kövesd, hanem azt, amit őseid követtek!" - ezt gondolom te is megértetted.
Törölt felhasználó 2011. 05. 05. 12:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#112
"A közelmúltban az Economist című nagy tekintélyű gazdasági hetilapban megjelent egy érdekes grafikon, amely nem kevesebbre vállalkozott, mint arra, hogy az elmúlt kétezer évre vonatkozóan jelezze világunk gazdasági teljesítményének szerkezeti változásait. Az összehasonlításban három keleti ország, Kína, India és Japán, illetve öt nyugati ország, az USA, Nagy-Britannia, Németország, Franciaország és Olaszország szerepel. Már az a tény is figyelemre méltó, hogy a három keleti ország kétezer évvel ezelőtt is pontosan ugyanazon a helyen, ugyanazon a néven és ugyanazzal a civilizációs, kulturális teljesítménnyel létezett, míg a nyugati országok esetében ez nem is értelmezhető, hisz például az USA vadonatúj fejlemény, de kétezer évvel ezelőtt a Római Birodalom nevű konstrukción belül még nem létezett a többi nyugati entitás sem.Az adatokból kiderül, hogy a kétezer év döntő részében, egészen 1820-ig, Kína és India együttes részesedése a világgazdaság teljesítményéből mindig meghaladta az 50 százalékot (és Japáné is az ötöt), míg az említett nyugati országok együttes teljesítménye soha nem érte el még a 20 százalékot sem.

Tehát mind Kína, mind India kétezer éven át egyenként is gazdagabb volt, mint az egész akkori Nyugat együttvéve. Ez azért nagyon lényeges, mert a kicsit elbizakodott nyugati ember most Kína felzárkózásáról beszél, holott több ezer éven át, egészen 1820-ig, az volt a világ „természetes” állapota, hogy mind Kína, mind India önmagában is messze meghaladta a Nyugat egészét. Vagyis az előttünk álló fél évszázad során mindössze annyi történik majd, hogy helyreáll a világ „természetes rendje”, amelyet csupán egy kétszáz évnél alig hosszabb „történelmi kisiklás” szakított/szakít meg. Az 1970 óta eltelt 40 év során Kína és India részesedése 5 százalékról 25 százalékra emelkedett, és jó esély van arra, hogy néhány évtizeden belül újra eléri a megszokott 50 százalékot."
Törölt felhasználó 2011. 05. 05. 12:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#111
én ezt írtam maci:
Kína és India volt több ezer éven át a világ két legerősebb gazdasági és katonai hatalma

nem azt, hogy az egész világra kiterjedő, katonai, gazdasági kulturális hatalmak voltak
Törölt felhasználó 2011. 05. 05. 12:03
Törölt hozzászólás
#110
Törölt felhasználó 2011. 05. 05. 11:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#109
"régi japán hasonló erejű volt...vagy erősebb."

japán csak a 19. század második felében lett gazdaságilag és katonailag erősebb mint kína
Törölt felhasználó 2011. 05. 05. 11:40
Előzmény: #106  mondoka
#108
ott ahol demokrácia ott liberalizmus van minden jóléti keresztény vezető országban és a kapcsolódó fejlödőkben is .

más dolog az , hogy azt hogyan működtetik .

a demokrácia egyik legfőbb alapja maga a liberalista nézeteknek az érvényesülései .

csak ebben az országban hiszik azt ,hogy a demokrácia az a földből nőtt ki , és az a legtöbbnyire konzervatív alapokon nyugszik .

ha így lenne, akkor nem is létezhetne demokrácia , hiszen egy pusztán tradiciókra épülő tekintélyuralmi elv szerint nem is bontakozhatott volna ki a mai értelembe vetten.

még mindig megsüvegelnénk , és doktor úrnak szólítanánk azt akinek csak érettségije van .. az igazi fajtiszta vakhitű konzervatívoktól még mindig bő gatyában szolgálnánk - nekik ez az üdvös állapot .
nemigen szeretik a változtatást , öregapáink és az ő öregapáik szerint kellene élnünk mert azok beváltak.

a konzervatív nem egy eszme, hanem a történeti tradicióknak az ápolása, és ez alkalmazása . tömören az a téveszméjük , hogy ami jó volt a múltban és bevált , akkor az most is jó kell hogy legyen .
végül is alkalmazkodni kényszerülnek a megváltozott világhoz most már folyamatosan , de nehezen fogcsikorgatva adják beleegyezésüket az újhoz .

Törölt felhasználó 2011. 05. 05. 11:17
Törölt hozzászólás
#107
mondoka 2011. 05. 05. 11:13
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#106
Hol a híres liberalizmus ? Nem ellenség senki sem, csak tiszteletben kell tartani a kultúráját más nemzeteknek is az ő hazájukban.
A nyugati világ azt hiszi hogy az ő kultúrája az egyetlen létjogosult manapság. -Na ennyit ennek a kultúrának az egyik alappilléréről a liberalizmusról.
Törölt felhasználó 2011. 05. 05. 10:59
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#105
szoda, Kína és India volt több ezer éven át a világ két legerősebb gazdasági és katonai hatalma nem újdonság ez tőlük, most a következő időszakban újra ők lesznek azok
kb 300 éve az angolok átvették egy rövid időre ezt a vezető szerepet, de természetesen nem a saját belső erőforrásaik révén, hanem a gyarmatosítással és kultúrájuk erőszakos exportálásával, ezt teszi kb. 120 éve az USA is
Törölt felhasználó 2011. 05. 05. 10:42
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#104
a következő nagyhatalomnak sincs más lehetősége : tovább fejlesztik ezt a demokráciát .

ha nem akarják, akkor sajátmagukat teszik taccsra , hiszen kinának mint nagyhatalomnak is szüksége lesz a piacokra ..sztem sokkal nagyobb mértékben , mert vili, pontosan ezért volt képes átvenni is ezt a szerepet.

lehet ,illetve biztos vagyok abban is , hogy egy születő/v. átvevő nagyhatalom éhesebb , és sokkal erőszakosabb módon fog több kérdést is kezelni a kezdeti időkben /10 - 20 év sacc/.. igencsak nem fog teremteni alku poziciókat - elveszi ami kell pláne azért hogy a helyzetét egyértelműen megerősítse.

megváltoztatja a v.alkotmányt (önálló képviselői indítványokkal - kétnaponként akár és darabig)
Törölt felhasználó 2011. 05. 05. 10:38
Előzmény: #97  mondoka
#103
egy bolygón élők szvsz törvényszerűen törekednek az egész bolygót összefogó társadalom felépítésére, miután a technológiájuk azt lehetővé teszi, a gond ott van, ha ezt pusztán csak a hatalom birtoklásának céljával egy szűk elit teszi meg hogy uralkodhasson az emberiségen és a föld erőforrásain
ebben az évszázadban ez emberiségnek lehetősége lesz ara, hogy felépítsen egy jól működő világközösséget, úgy hogy a föld erőforrásait nem teszi tönkre
ha nem sikerül, kezdődik minden elölről
ahogy az szerintem már párszor megtörtént az emberiség több millió éves történetében
Törölt felhasználó 2011. 05. 05. 10:37
Törölt hozzászólás
#102
Törölt felhasználó 2011. 05. 05. 10:34
Törölt hozzászólás
#101

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek