Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 03. 16. 10:22
Előzmény: #7939  Törölt felhasználó
#7940
Ez már biztos, hogy orvosért kiállt nálad. 120 adjára írod ugyanazt a beteges marhaságodat, azért ez nem semmi. Rosszul aludtál emiatt gondolom, így rögtön ide kellett hánynod ezt reggel. Csíped a konteókat látom, sőt igazából az éltet, anélkül nem nagyon tudnál örömet lelni a dolgokban..Még jó, hogy nincs olyan, hogyha az Apple bezuhan akkor az összes tech részvény is..Ja, de van. Csak képtelen vagy felfogni, amúgy meg volt kvázi jó hír, de a medve piac vége még messze van 5-6 hónap.https://tinyurl.hu/NaSO/
Addig éld ki magad kérlek, mert után már közel a felezés és onnan végig zsinórban fel lesz az irány, aztán kb. másfél évvel 2020 májusa után ez a ciklus is tetőzik, te pedig itt fogsz óbégatni, lufizni, marhaságokat beszélni akkor is. A medve vége akkor lesz, amikor a három átlag szépen összecsókolja egymást, nagyon közel kerülnek egymáshoz, persze onnan kitörhetne lefelé is, de ott fog bejönni hogy a fundamentumai a dolognak bőven pozitívak, fejlőődik az iparág, így észak lesz abból. Eddig egyékbként durva, hogy mennyire ezt az ábrát követi a btc, gyakorlatilag ha valaki ezt nézi, akkor teljesen kiszámíthatóak a nagyobb fordulatok, persze a kisbüfik ezt nem nézik, csak utólag újságcikkek alapján tájékozódnak, így sokan szívnak ezzel ez tény. Szval kérlek akkor óbégass legközelebb ha a 200 hetes elesik tartósan. Ami eddig soha nem történt meg kb. Akkor lenne 1000 körül ismét, de erre az esély kb 1%.
Ja és a jó hír:https://kriptoakademia.com/2019/03/15/beszuntette-a-bitcoin-hataridos-szerzodesek-koteset-a-cboe
Törölt felhasználó 2019. 03. 16. 08:18
#7939

Újra itt a hétvége, ideje bekapcsolni a pumpákat, hátha egy két bátor emberke kedvet kap a vásárlásra. Hiszen elindult megint! Meglepő módon nem függőleges rakétázásba kezdett, hanem lépcsőzetes emelkedés jött, lehet azért, mert sok eladó van, amit nem egyszerű felvásárolni.
A szokásos forgalomnövekedés is megindult  a tethernél, 5x fordul meg naponta mind az összes, szerintem ilyen a világon nincs egyetlen eszközosztálynál sem.  Ha valaki tud ilyenről kérem világosítson fel.
Gyorsan átfutottam a híreket, de semmi csoda nem történt, a marketing osztály már nem tud kitalálni semmi egetrengető JÓ hírt. Marad a jó bevált hétvégi pumpálás, mivel ilyenkor sikerül mindig magasabb szintre varázsolni az árfolyamot. Ez természetes, mert a kisbüfik ha már beleugranak, az első zuhanásban nem adják el, inkább üldögélnek bukójukban, amíg nincs nagyon szükségük a dollárra.
Az egész kriptopiac ugyanabban a pillanatban kezdett rallyzni, annak ellenére, hogy teljesen más problémára lettek kitalálva. Ez irányított kereskedésre utal, a coinbárók huncutkodnak, hátha sikerül úgy meglökni a szekeret, hogy tovább haladjon.
Törölt felhasználó 2019. 03. 14. 11:20
Előzmény: #7937  Törölt felhasználó
#7938
Értem amit mondasz, de a jövőben nem lesz szükség bankokra az utalásokhoz, talán már most sincs: https://www.virpay.eu/ A verseny következtében pedig mindenki rákényszerül majd a legolcsóbb technológia használatára. Ne a kifliboltodból indulj ki, bár eléggé látszik, hogy mindent ahhoz hasonlítasz.
Törölt felhasználó 2019. 03. 14. 06:57
Előzmény: #7936  Törölt felhasználó
#7937

Állítólag már a ripple működik, ennek ellenére csak a bankok keresenk rajta, az árban nem mutatkozik. Indi naívan azt hiszi, hogyha olcsóbban menne a fizetés, akkor az árak annyi százalékkal csökkennek. A kereskedők és szolgáltatók nem egy jótékonysági intézmény, minél többet szeretnének keresni, így szépen lenyelik a megtakarításokat. Az áfacsökkentés is alig volt érzékelhető, sőt aztán szépen beépítették a nyereségbe.
Kereskedő cégnek dolgoztam, a szlogen az árat nem csökkentjük, inkább adunk bónuszokat, de nem lépünk vissza, ha már egyszer sikerült idáig eljutni és lenyomni a magasabb árat  a vevő torkán. Sőt, legtöbbször a szezon előtt felnyomtuk az árat, aztán a személyes találkozásoknál (szezonban) csak úgy repkedtek az engedmények, nem egyszer 30%-os, csakhogy érezze a vevő, hogy Ő kiemelt partner, nagyon megbecsüljük.
Törölt felhasználó 2019. 03. 13. 09:06
Előzmény: #7935  Törölt felhasználó
#7936
Nekem tökmindegy. Ha a magyarországi házibankom mellett még az összes európai meg tengerentúli ker.bank is bevezet valami egymással kompatibilis blokkláncon alapuló elszámolási és utalási rendszert, azért hogy nekem (ügyfél) olcsóbb legyen, és még az adóhatóságok is jóváhagyják mindezt, akkor majd használni fogom. Arra már csak nagyon-nagyon apró téttel fogadnék, hogy ehhez a btc-nek még bármi köze lesz.
Törölt felhasználó 2019. 03. 13. 08:41
Előzmény: #7933  Törölt felhasználó
#7935
Mire neked az arcodba nyomják ezt, észre sem fogod venni, hogy btc vagy blokklánc van a háttérben. A ráépülő szolgáltatások megoldják ezeket a kockázatokat, ahogy ma se gondolkozol a POS terminál kódolásán. Mellékesen majd megnézed a btc árfolyamot és elképedsz.
Törölt felhasználó 2019. 03. 13. 08:35
Előzmény: #7932  Törölt felhasználó
#7934
A btc nevű cégről beszélsz? :) Ha nem erről, akkor melyikről? Ugyanis ez tudja az olcsó gyors utalást. Erre építhet a többi, de az alap marad.
Törölt felhasználó 2019. 03. 13. 07:47
Előzmény: #7930  Törölt felhasználó
#7933
Gigakockázatok és megválaszolatlan vagy megválaszolhatatlan kérdéshegyek az egész vonalon. Jól prosperáló, prudens cég ill. magánszemély hülye volna kockáztatni gombokért a kriptodzsungelben, amikor a házibankjánál minden felmerülő problémájára kap legális megoldást, tervezhető és egyre alacsonyabb költségek mellett.
Törölt felhasználó 2019. 03. 13. 07:39
Előzmény: #7931  Törölt felhasználó
#7932

Egy valamit nem értek. Amiről írsz, hogy szinte minden ingyenes, gyors, éjjel nappal használható ez nem jellemző a kapitalizmusra. A coinfejlesztők sem a jótevőink akarnak lenni, mind dollároktól feszülő pénztárcát akar. Mi ez a nagy jószívűség. Persze a kezdeti időkben valamivel rá kell venni az embereket, hogy beszálljanak, bevezető árakat alkalmazva, meg különféle bónuszokkal csábítanak oda, de utána mi lesz? A cégnek működnie és fejlődnie kell, aminek jó nagy a költsége. Szerinted van valamilyen kalkuláció, hogy ez hogyan fog megtérülni, s mi több, jó sok pénz (dollárt) keresni? Azt tudom, hogy az árfolyamkülönbségre utaznak, de akkora a konkurencia, hogy ez meg fog oszlani. Miért jó egy fejlesztőnek, hogy több éves munkájáért végül semmit nem kap.Vagy abban bíznak, hogyha az egész világ ezt fogja használni, a fillérekből milliók gyűlnek össze? Lehetséges, .................vagy nem.
Volt nálunk is olyan, hogy egy terméket beszerzési ár alatt adtunk, amit itt vesztettünk, máshol behoztuk. A coinoknál nem tudom ez hogyan működhetne.
Törölt felhasználó 2019. 03. 13. 06:25
Előzmény: #7929  Törölt felhasználó
#7931
Ezt nem tudom, ezek centralizált coinok, ezeknél hogy működhet az LN az passz. Elég minimális ktge van ezeknek a váltásoknak a jövőben meg még kevesebb lesz pl. Binanve dex. A jövő pedig ez, egy háttérben futó tőzsde amit le se lehet kapcsolni..
Törölt felhasználó 2019. 03. 13. 06:18
Előzmény: #7928  Törölt felhasználó
#7930
Hát az nem néhány cent amikor kisebb összegeknél is képesek több százat levonni. Nem tudom mit vagy ráizgulva a kimutatásokra, szted most hogy megy egy multinál? Több millió számot Mancika adogat össze nem a vállalatirányitási szoftver? Miért ne lehetne bizonylatot tenni mögé?
Törölt felhasználó 2019. 03. 12. 19:36
#7929

Szeretném megkérdezni, tethert is szinte ingyen lehet utalgatni, illletve a stabilcoinokat? Vagy csak a coinpiac pumpálására hozták ezeket létre?
Milyen költsége van a cointőzsdéken való részvételnek, vásárlásoknak?
Törölt felhasználó 2019. 03. 12. 17:28
Előzmény: #7927  Törölt felhasználó
#7928
Ezt írtad lejjebb:
.
'Elutalsz 100 dollárt btcben, ez átváltódik 100 dollár stabilra...' stb.
.
El tudod magyarázni nekem tudatlannak, hogy miért éri meg nekem az, hogy 100 dollárt btc-ben elutalok valakinek, ami aztán közben még átváltódik stabil coinná is? Miért nem utalok el neki direktben 100 dollárt ha már mindenkébb muszáj? Egyáltalán milyen szituáció az, ahol ez, amit javasolsz egyáltalán szóba jöhet a valós üzleti életben? Főleg ha az üzleti tranzakciók könyveléséhez valós banki kimutatások kellenek? Értem én, hogy rá vagy izgulva arra a néhány cent 'állítólagos' nyereségre, ami esetleg a btc által közvetített tranzakciónál keletkezhet, de hidd el, senkinek sem éri meg a való világ gazdasági szereplői közül az a rekkentően kockázatos macera, ami ezzel együtt jár.
Törölt felhasználó 2019. 03. 12. 17:10
Előzmény: #7926  Törölt felhasználó
#7927
Nyilván játszod  a hülyét, itt fiatról fiatra vagy annak megfelelőről történő utalásról volt szó. De látom elfogytak az érveid, ez elég gyenge így, akár azt is mondhatnád, hogy bocsi igazad van, bár ez ebben az országban nem szokás. 
Törölt felhasználó 2019. 03. 12. 16:50
Előzmény: #7925  Törölt felhasználó
#7926
Értem. Tehát tkp. tökmindegy, hogy teszem azt 2 dolláros btc-nél maradtam ki, vagy esetleg 19ezer dolláros btc-nél ragadtam be, a stabil coin miatt mindig jól fogok járni? Ezt eddig valóban nem tudtam. Mindig tanul az ember. :-)
Törölt felhasználó 2019. 03. 12. 16:30
Előzmény: #7924  Törölt felhasználó
#7925
Elutalsz 100 dollárt btcben, ez átváltódik 100 dollár stabilra, ergó a btc csak közvetítő közeg ebben az esetben. Akkor ki szívta meg? A másik oldal ha el akarja utalni semmit nem jelent, több btct kap 100 dollárért, elutalja, visszaváltják, az még 100 dollár marad. Ha gondolkoznál nem csinálnál hülyét magadból az élcelődéseddel.
Törölt felhasználó 2019. 03. 12. 16:25
Előzmény: #7921  Törölt felhasználó
#7924
'Amíg nem stabil az árfolyama 0,01 másodperc alatt lehet átváltani egy szoftverrel (akár stabil coinra), miközben az utalásod olcsó volt.'
.
Nem értem. Ha utaláskor stabil coin-ba váltottam, aztán az ellenoldal megkapja, bezsákolja stabilcoinba, majd 3 nap után el akarja költeni máshol de közben 15 százalékot esett a btc ára, attól ő (vagy én, ez nézőpont kérdése) még nagyon megszívtuk, vagy nem? Elismerem, biztos én vagyok nagyon tudatlan, ha ebben nem látom a forradalmian csodás, új lehetőséget. :-)
Törölt felhasználó 2019. 03. 12. 16:17
Előzmény: #7920  festina88
#7923
Így van, a jövőben pedig csak egy hubot kell telepíteni és mehet fillérekért a vásárlás, a boltosnak is (ugye ez most 1-2% ami bele van építve az árakba természetesen, amiről meg ugye tudjuk, hogy nemelemezo barátunk szívesen kifizet) . Bocs, igazából olcsóbb lesz mint 1 fillér.
Törölt felhasználó 2019. 03. 12. 16:14
Előzmény: #7919  Törölt felhasználó
#7922
Cáfold kérlek, hogy ez miért nem igaz, miért nevetsz ezen? Tudod min nevetsz? Hallottál már róla? Vagy csak a tudatlanok boldogsága?
Törölt felhasználó 2019. 03. 12. 16:13
Előzmény: #7917  Törölt felhasználó
#7921
Amíg nem stabil az árfolyama 0,01 másodperc alatt lehet átváltani egy szoftverrel (akár stabil coinra), miközben az utalásod olcsó volt.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek