Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
badsector1
badsector1 2020. 09. 11. 15:47
#20260
csendben 2020. 09. 11. 15:35
Előzmény: #20258  Törölt felhasználó
#20259
Az a "normális emberi reakció",hogyha valaki elveszíti a szavahihetőségét,akkor leszarják,amit mond (még ha igazt is mond!)....
Törölt felhasználó 2020. 09. 11. 15:29
Előzmény: #20256  antaltibor2
#20258
Azt hiszem nem érted az emberi lélektant. 3 hónapon át zúdult rájuk 0-24 órában a Maradj otthon! kampány. Mikor végre kiszabadultak mindent be akartak pótolni, akkor is mentek, ha amúgy nem mentek volna, mert végre lehetett. Ez egy normális emberi reakció.
csendben 2020. 09. 11. 15:28
#20257
Azért érdemes megnézni ezt a két oldalt és összehasonlítani az adatokat:http://pandemia.hu/svajc-koronavirus/    és http://pandemia.hu/magyarorszag-koronavirus/
antaltibor2 2020. 09. 11. 15:25
#20256

Barackvirág!
Nem kellene újra depressziosan otthon ülni, bezárkozni és félni a fertőzéstől, már rég, ha az első lezárás UTÁN mindenki betartotta volna a szabályokat és nem robbant volna be a járvány.
A fegyelmezetlenek "Lázadok" miatt sokkal nagyobb lesz a kár hosszútávon.
Törölt felhasználó 2020. 09. 11. 15:10
Előzmény: #20215  antaltibor2
#20255
Számold majd bele kérlek, 
- akik az egészségügy lezárása miatt ellátatlanul maradtak és ennek következtében fognak meghalni az elkövetkező 1-2 évben,
- akik a bezártság és növekvő munkanélküliség okozta frusztráció miatt családi erőszaktól szenvednek, depressziósok lesznek, vagyoni helyzetük meginog.
- az oktatás ellehetetlenülése miatt a későbbiek során hátrányba kerülnek majd, mivel a szülők sem magasan iskolázottak és nem tudták átvenni az oktatás funkcióit,
- családi és társas kapcsolatok korlátozása miatti károkat.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 11. 15:05
Előzmény: #20251  Törölt felhasználó
#20254
Elsőre úgy olvastam hogy piás vagy, aztán néztem meg jobban 😃
Törölt felhasználó 2020. 09. 11. 15:02
Előzmény: #20252  Peterbond
#20253
Meg ugye még ebben az összetákolt alaptörvényben is bent hagyták az élethez való jogot, tehát mi a fontosabb, a személyes szabadság jogából adódó maszk nemviselési jog vagy az idős emberek élethez való joga.
Peterbond 2020. 09. 11. 14:58
Előzmény: #20250  Peterbond
#20252
A biztonsagi ov meg a sebessegkorlatozas is a szemelyes szabadsagi jogaimat serti. Az ellen is tiltakozzunk. Szegeny soforoknek ezeket evtizedeken at kell viselniuk amikor csak dolgoznak.
Törölt felhasználó 2020. 09. 11. 14:50
Előzmény: #20249  Törölt felhasználó
#20251
Megmondom őszintén pipás vagyok, mert már megint home-office-ban nyomom és nem rajtam múlt a dolog, nem mentem külföldre nyaralni (pedig Viktorunk szerint magyar ember nem bírja ki, hogy ne lássa minden évben a tengert, lehet hogy nem is vagyok igazi magyar) és az emberek többségéhez hasonlóan én is becsülettel hordtam azt a kurva maszkot. Egyértelműen nő a fertőzöttek száma és akkor még mindig azon megy a dilemma, hogy hordjuk vagy ne hordjuk? Aztán ehhez még olyanokat olvasok, hogy Vajna Timike nagyon beteg volt, mert kint volt asszem Franciaországban egy szülinapi bulin és ott elkapta, hát bassza meg és a többi hülye is.
Peterbond 2020. 09. 11. 14:44
Előzmény: #20235  pitcairn2
#20250
Szerintem is hatalmas problema de nem csak itt. Kerlek jelezd a novereknek es orvosoknak is hogy sokra tartod a szabadsagjogukat es nem akarsz nekik kenyelmetlenseget igy teged mutsenek meg maszk es kesztyu nelkul. Mert az akkora problema. Ok evtizedeken at abban dolgoznak nem 4 honapra egy jarvany miatt veszik fel. Mentosoket is sajnald mert nekik kesz szkafanderbe kell dolgozniuk.
Törölt felhasználó 2020. 09. 11. 14:42
Előzmény: #20248  Törölt felhasználó
#20249
De megvan az egyensúly, annyi az egész, hogy venni kell egy nem is drága dolgot (itt a kínainál a 10-es csomag sima maszk kétezer forint) és hordani kell zárt helyen emberek között. Igazából egy piszlicsáré kérés azért, hogy megmentsünk másokat, ráadásul ha mindenki hordaná, jó eséllyel lezárni sem kéne sok dolgot, tehát a gazdaság nagy része simán működne tovább. Nem a karunkat kell levágni vagy beperkálni az államnak egy millát a védekezésre, ez semmi és még erre sem vagyunk képesek. Kb. nézd már mit pofáznak azok a hülye virológusok meg más szakemberek, nehogy már elhidd nekik anyjuk, megnéztem az interneten a halálozási adatokat, ez csak egy durvább influenza, de még lehet hogy az se, mert igazából a lezárások miatt itták halálra magukat az emberek, meg a kormány se hordja, akkor csak ők is biztos át akarnak verni, meg különben is a maszkba bele lehet dögleni, há ne már. Ha büntetnek, akkor majd felteszem, de ha nem látják, akkor majd letolom a nyakamra, oszt jól kiröhögöm a hülyéket, akik  hordják, stb.
Törölt felhasználó 2020. 09. 11. 14:33
Előzmény: #20240  Törölt felhasználó
#20248
Szerintem az a probléma, hogy azt a kényes egyensúlyt kellene eltalálni, ahol a vírus elleni védekezés nem okoz több kárt, mint maga a vírus. Tavasszal ez nagyon nem sikerült, ezért az emberek bizalma megrendült. Ennek egyenes következménye, hogy sokan szkeptikusak. Na őket azonnal vírustagadónak bélyegzik, ami szintén marhaság. Mindennek tetejébe hiányzik az értelmes vita, a tv-ben a pécsiek meg a többi virológus megmondja a tutit, a többinek meg kuss a neve és a kamara eljárást indít ellene. 
Törölt felhasználó 2020. 09. 11. 14:24
Előzmény: #20246  Törölt felhasználó
#20247
életét
Törölt felhasználó 2020. 09. 11. 14:24
Előzmény: #20242  pitcairn2
#20246
Dehogy keverem, ugyanaz a kettő, a saját hülyeségével az én és szeretteim életem kockáztatja.
antaltibor2 2020. 09. 11. 14:24
#20245

Egy nagy probléma (sok egyéb probléma mellett): mivel új betegségről van szo, a tudosok, szakemberek sem voltak mindig egyértelműek.
Pár témát sorolnék fel:
1. Maszk legyen vagy sem? Függetlenül attol, hogy az inkompetens, Kínát fedező WHO és az összes szakértő mit mondott, én kezdetektől fogva hordottam a maszkot, viszont elég erős táptalaja a szkepticizmusnak az, hogy a tudományos konszenzus sokszor hiányzik/hiányzott. Maszk használat terén már mindenki egyértelmű, hogy kell, de a járvány elején mindenki beszélt össze-vissza. Na meg persze, úgy unblokk az egész országban nem lehetett maszkot sem kapni. De pipa, ezen már túl vagyunk, egyértelműen kell a maszk, ezt a példát csak azért írtam, hogy bizony evidens dolgokban is voltak zavaro és ellentmondo informáciok.
2. Nyájimmunitás - a mai napig nincs egyértelmű és tudományos konszenzus, de nem is lehet, mert új betegségről beszélünk. 30 millio fertőzöttnél ugyan lehetett hallani pár újrafertőzödésről, de bízhatunk benne hogy valamennyi védettség van. Legutobb egy izlandi kutatás mutatta ki, hogy 4 honap után is stabil maradt az antitest szint a korábbi fertőzötteknél, míg másoknál arrol lehetett olvasni , hogy nincs antitest, vagy minimális a gyogyulás után. Egyértelmű a következtetés: valakinél erősebb és tartosabb az immunválasz, valakinél gyengébb.
Viszont itt jönnék el a következő kérdésemhez. Oltás. Igaz, még nincs (reméljük, hamarosan lesz). Szerencsére (renegeteg tudományos kutatást olvastam, több időt szántam a COVID témára mint kellene) az oltás erősebb immunválaszt tud kiváltani mint a természetes fertőzés, tehát bízhatunk egy tartosabb védelemenben, de végtelenben viszont biztosan nem, tehát időközönként ismételni kell majd. (bárcsak tartanánk ott).
De ennek kapcsán jönne az a bizonyos kérdés, elmélkedés: mi is vár az emberiségre a járvány kapcsán a következő időszakban, hasok az oltásellenes , tehát ha csak az emberek 50 százaléka nem adatja be, nem lesz nyájimmunitás és nem lesz vége (és a természetes fertőzéssel meg nem bizonyított hogy elérhető), akkor arra kell berendezkedni, hogy tartolni fog a járvány, amíg az összes oltásellenes (vagy nagy részük rájön), hogy talán mégis be kéne adatni. Persze sajnos még itt sem tartunk és egyelőre terjed a járvány mint az erdőtűz a világban és szomorúan kell konstatálnom, hogy  az emberiség egy közös probléma kapcsán sem tud kooperálni, konszenzusra jutni, hanem valaki A-t mond , valaki B-t és nagyon a széthúzás politikai szinten is (lásd USA) , mint valaha. 
Törölt felhasználó 2020. 09. 11. 14:23
Előzmény: #20243  pitcairn2
#20244
Megint csak tévedsz, nem szónokoltam mindössze megismétlem, amit a virológusok tanácsolnak. Viszont nem tudom, hogy a te mondandód min alapul.
pitcairn2 2020. 09. 11. 14:18
Előzmény: #20241  Törölt felhasználó
#20243
nem én szónokolok arról, hogy mit kéne másnak csinálnia...
pitcairn2 2020. 09. 11. 14:17
Előzmény: #20240  Törölt felhasználó
#20242
már megint a szezont kevered a fazonnal...
Törölt felhasználó 2020. 09. 11. 14:17
Előzmény: #20239  pitcairn2
#20241
És ha mindenhol mindenki maszkot hordott volna, akkor talán nem lennének bezárva, Vuhanban - ha jól tudom - nyitva van minden, Kínában beindult a gazdaság, stb. De hát mi mindig okosabbak vagyunk mindenkinél.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek