Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 31. 12:57

Bund   

Klassz a szitu ismét... valamikor tesztelnie kellene visszafelé a duplaalj nyakvonalát 142-nél.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 11:38
Előzmény: #598  Alkibades
#600
"Behavioral" aspektusból nézve akár így is lehet majd, hiszen a Bund és a 10DEY.B is folyamatosan a jövőt diszkontálja.

Kérdés, hogy meddig halogatja az ECB a konkrét lépéseket, azaz meddig hagyja terebélyesedni a QE-várakozásokat.
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 14. 11:27
Előzmény: #596  Törölt felhasználó
#599
adott esetben előfordulhat, hogy ez az 1% 10 éves hozam akár negatívba fordul?

mindenesetre úgy nézem, szépen pattan 1%-ról, már plusszos a pozim, pedig kb 10 pippel hamarabb nyitottam, mint kellett volna, azt hittem, kicsit hamarabb pattintják, mintsem elérné az 1%-ot.

mindegy, picike pozi.
Alkibades 2014. 08. 14. 11:10
Előzmény: #597  Alkibades
#598
Ez hozamesést hoz, amig a QE tart.

korr:
Ez hozameemelkedést hoz, amig a QE tart.
Alkibades 2014. 08. 14. 11:08
Előzmény: #589  Törölt felhasználó
#597
A kötvénypiaci tapasztalatok nem ezt mutatják. Ez EKB-s QE elméletileg csökkentené a hozamokat, de gyakorlatilag a kockázatosabb eszközök felé tolja a piacot. Ez hozamesést hoz, amig a QE tart.

Bár az EKB mindig kacifántosabb megoldást keres, de a hatás szerintem ugyanaz lesz mint US QE-knél:

"sell the news"

link
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 10:45
Előzmény: #595  goapsy1
#596
Nagyon akarták az 1.00% hozamot... meg is lett, mégpedig 150.145-ös Bund mellett.

ez a Bund-érték nem sokat jelent önmagában, mivel ha ma lenne kontiváltás, akkor az 1.00% hozam 148.10 körüli Bundnak felelne meg a következő határidő backwardje miatt... ez az s19 erste certinél 151.80 körüli kiütést jelentene változatlan certiár mellett.

ezért írtam tegnap, hogy innentől a hozamchartot célszerű figyelni, és azon rajzolgatni.
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 14. 09:50
Előzmény: #594  goapsy1
#595
vettem azért 20 darabkát, próba cseresznye
150,04-es bundnál, 1499 a certi

150-es bund, 1% 10 éves hozam, ha innen nem pattan, akkor honnan fog?
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 14. 09:34
Előzmény: #592  Törölt felhasználó
#594
hát igen, ezt is megértük..

150e-es bund, és nem shortolom automatikusan... nem hittem volna pár hete...
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 20:09
Előzmény: #590  goapsy1
#593
Fejlett világbeli 10-éves hozamok százalékos változásának összehasonlítása (vetítési alap: 10-éves német hozam, 10DEY.B)

fejlett hozamok, utóbbi 5 hónap: link

fejlett hozamok, utóbbi 1 év: link

fejlett hozamok, utóbbi 3 év: link

fejlett hozamok, utóbbi 5 év: link

A két angolszász hozam eldivergált fölfelé a többitől... vagy akár azt is lehetne mondani, hogy a többi váltott risk-on üzemmódba. Több olyan vélemény is megfogalmazódott az utóbbi hetekben, hogy a várakozásokkal ellentétben nem a "rest of the world" hozamok (német, svájci, japán, francia) fognak felfelé kunkorodni, hanem inkább az angolszászok fognak lefelé... bizony ez lehetségesnek tűnik.
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 19:37
Előzmény: #591  Törölt felhasználó
#592
A Bundot a sorozatos backward-ök után már nem is nagyon nézném TA-szemüvegen keresztül, sokkal inkább a 10-éves német hozam chartját... azon pedig azt lehet látni, hogy mind hetesen mind havin kérlelhetetlen csökkenő trendben mozog, amit az RSI és az MACD is megerősít mindkét időtávon. Mondjuk 20.65-ös hetes RSI mellett kétségkívül illene hogy legyen egy W1-charton is észrevehető hozamfelpattanás link , de hát ez csupán TA-várakozás, ami vagy beigazolódik majd, vagy nem... utóbbi esetben szépen ellaposodó RSI mellett esne majd tovább (a Bund meg újabb és újabb backward-ök után is csak emelkedne).
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 18:56
Előzmény: #590  goapsy1
#591
Ha a szeptember elején esedékes 180-200 BP backwardot nézem a Bundban, akkor szerintem decemberig nincs túl sok esélye jelentősebb effektív Bund-esésnek. Természetesen a kontiváltás charttorzító esését nem szabad idevenni, de ezt már kitárgyaltuk korábban.

Még a decemberi kontiváltásnél is 100 BP körüli backward-öt áraznak jelenleg (az akkori záróhoz képest), tehát igen kemény fél év várható az európai kötvényfronton. Nagyon kell figyelni, és főleg a durva napos impulzusokat, mert általában azok jelzik a "borderline" bennfentes infók kiszivárgását az ECB háza tájáról.
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 13. 18:42
Előzmény: #589  Törölt felhasználó
#590
Akkor ezek szerint nem elképzelhetetlen a 160 körüli bund sem?

a trend az long, az tény, szóval mindenképp vigyázni kell, de valami kis pattanás ugyan csak lesz már a 150-1% kombóról...

kb 100 pip lefelé innen csak nem irreális elvárás?
aztán adott esetben belongolom.
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 18:30
Előzmény: #588  goapsy1
#589
Nagyon óvatosnak kell maradni, hiszen egyelőre nem világos (csak sejteni lehet), hogy a rendkívül jól informált kötvényes alapkezelők miért kezdték el ennyire intenzíven venni a német kötvényeket.

Vélhetően emögött az állhat, hogy az ECB mégis belevág egy QE-szerű európai kötvényvásárlásba, ami ha beigazolódik, akkor a német kötvények árfolyamát még a jelenlegi szintről is nagyon fel fogja verni, lévén a Bundesbank tőkearánya az ECB-n belül 25% körül van, tehát ennek az aránynak megfelelő mennyiségű német kötvény vételére lesz mandátuma. Ez horribilis összeget fog jelenteni, ami rövid távon teljesen ésszerűtlen szintre katapultálhatja a Bundot. Vesd össze a 10 éves jenki hozamokkal a QE1-QE2 bevezetésének környékén, amikor 1.40-1.60 közé süllyedt, ami Amerikában QE nélkül elképzelhetetlen lett volna.

goapsy1
goapsy1 2014. 08. 13. 18:09
Előzmény: #587  Törölt felhasználó
#588
ha az erste igazán bele akarna csapni a lecsóba, kihoztak volna emellett még egy 151 kiütésűt is, ami értelemszerűen kb féláron menne.

most jó lenne az is, mert azért a 150-es kerek szám bundban és az 1.0% Germany 10-Year Bond Yield valamiféle visszapattanást csak hoz már ...

remélem kitart ez a jelenlegi 149.8 körüli jegyzés reggel 9-ig :O
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 18:00
Előzmény: #586  goapsy1
#587
korlát: 153.79... ne legyünk telhetetlenek, nem is olyan rossz :)

link
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 13. 13:26
Előzmény: #585  goapsy1
#586
2014-08-14 EBEURBUNDS19 Bevezetés

el se hiszem... :)
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 13. 03:46
Előzmény: #583  upgrayeddAKS
#585
na, ez az, hogy nem olcsó... én elég kis összeggel, kis számlával kereskedek, amit megnyernék az ottani kisebb spreadekkel, elveszteném a kötési meg egyéb díjakon.
Németül sajna nem tudok, de nem ezen múlik, hanem a számlaméretemen.

"sztem hosszú távon jobban jársz, ha nem csak a hazai kibocsátású papírokat nézed, de ez csak tipp akart lenni, nem szólok amúgy bele - szuverén döntés... "

Ebben teljesen igazad van, nem sokáig akarok már a béten kereskedni, drága, és kezelhetetlen (pl 5-kor bezár, és utána másnap 9-ig csak imádkozhatsz a pozidért.)
Nekem a jövő a CFD lesz, olcsó, és 24 órában hozzáférhető.

"mint írtam korábban, a kibocsátók a spread révén jól be tudják vinni a málnásba a kisbüfit, ezért olyan kibocsátót érdemes keresni, ahol a maximális spread is korrekt"

Ez is abszolút így van, kérdés, megéri e certikkel kereskedni, ha simán kereskedhetsz magával a termékkel is CFD-n. (pl ott nem kéne azt sem figyelnem, hogy a forint árfolyam épp mit torzít a certi értékén, csak és kizárólag a termék számítana...)
Szóval nekem a CFD a közeli jövő.

Addig viszont az erste igazán behozhatna egy short certit bundra, bár simán volt tavaly is, h olajra több, mint egy hónapig nem volt forgalomban short certi.

Érdekes mód 150-es bundnál nem nagyon kapkodják magukat, nehogy esetleg a kisbüfi is nyerhessen valamit egy esetleges korrekción.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 08. 12. 13:14
Előzmény: #575  sieben
#584
Lehet, hogy időközben okafogyottá vált, de azért tisztázzuk a tényeket!

1. amíg ide nem jöttél mocskolódni, addig itt szakmai vita folyt
2. ha vannak érveid, amik TÉNYEK, és lehetőleg SZAKMAIAK, azokat nyugodtan plénum elé tárhatod, ez itt ilyen szempontból nyilvános fórum
3. ha azonban mocskolódni akarsz, életemben először meg fogom tenni, hogy jelzem a moderátornak (ezt inkább a miheztartás végett írom: nem annyira tény, mint inkább ha... akkor... összefüggés)
4. a 2. opció akkor lehet vonzó számodra, ha van benned gerinc
5. ha nincs, akkor lehet egy ideig mocskolódni (amíg a modik ki nem tiltanak innen), meg lehet fület-farkat behúzva suttyomban elkotródni :) ...mindenesetre mind2 beszédes lesz :)

(remélem, most nem sikerült trollt etetnem, de benne van a pakliban...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 08. 12. 12:54
Előzmény: #582  goapsy1
#583
az ersténél is lehet a stuttgarti (meg talán a frankfurti) tőzsdén is kereskedni, csak meg kell nézni a kínálatot hozzá... persze nem olcsó

hogy megy a német nyelv?

sztem hosszú távon jobban jársz, ha nem csak a hazai kibocsátású papírokat nézed, de ez csak tipp akart lenni, nem szólok amúgy bele - szuverén döntés...

mint írtam korábban, a kibocsátók a spread révén jól be tudják vinni a málnásba a kisbüfit, ezért olyan kibocsátót érdemes keresni, ahol a maximális spread is korrekt
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 11. 00:19
Előzmény: #581  Törölt felhasználó
#582
sajnos erstés vagyok,nem kbc-s, így ez az opció kiesik.

tervezek majd váltani, de ha váltok, az tuti CFD-re lesz, nem pedig arra, hogy átmenjek egyik certistől a másikhoz :D

mindenesetre addig is az erste talán erőt vesz magán, és kegyeskedik bevezetni egy új short certit (hogy esetleg többet is, azt kizártnak tartom, de egyet hátha)

mondjuk az sose zavarta őket, ha nincs valamilyen irányba certi, tavaly 108 fölötti olajárnál több mint egy teljes hónapig nem volt olajra short certi, míg a szeptemberi új palettát be nem vezették a lejáró certik helyett.

amúgy itt is volt egy 5 ft spreades certi, az EBWTIOILTL45, most ütötték ki a héten.
imádtam, ugyanolyan kondíciói voltak, mint a CFD-nek, 5 pip (0.05 dollár az olaj árában) elmozdulás után már nullában voltam vele. (a többi olaj certi spreadje ennek a HÉTSZERESE. lehet, h véletlenül erre a certire az erste elfelejtette a rabló spread felárat beállítani :DDD)

mindenesetre összesen nem kereskedtem eddig olajjal ennyit, mint ebben a 3 hétben, míg élt a certi :D
Törölt felhasználó 2014. 08. 10. 00:33
Előzmény: #580  goapsy1
#581
A KBC-nél most a frankfurti kibocsátású Bund shortcertikből van több mint 300 féle... vannak pld. 180-200 közötti kiütésűek is azoknak, akik szeretik a viszonylag biztonságos Bund-shortolást.. :)) link

0.35% de minimum 7 EUR egy tranzakció díja, ami jóval magasabb mondjuk a német belföldi online-bróker szolgáltatók áraihoz képest, viszont az itthonról is elérhető certiknél rendre 0.01 EUR a spread, ami pld. egy 4 Eurós Bund certinél 0.25%-nak felel meg. Ez a spread egy 1250 Ft-os (azaz 4 Eur) Erste certinél 3.1 Ft-ot kellene hogy jelentsen... :DD

A Frankfurtban certiket kibocsátó bankoknak még ilyen kis spreaddel is megéri jelen lenni.
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 08. 16:02
Előzmény: #579  Törölt felhasználó
#580
igen, és "véletlenül" éppen ilyenkor nincs short certi.
ez a bét, shortot itt csak akkor nyithat a trader, ha az erstének épp olyan kedve van, hogy forgalomba hoz ilyen certit is (persze szigorúan csak egy darabot.)

külföldi certipiacon nem mozgok, de gondolom, ott van vagy 30 short certi bundra, különféle kiütésekkel, hogy úgy variáld, ahogy akarod.

én részemről húzok át CFD szolgáltatóhoz azonnal, ahogy összejön egy kisebb lóvé, és hagyom a francba ezt a szutyok bét-et.

mindenesetre 1% 10 évestől és 150-es bundtól rövidebb távra megejtenék egy shortot - ha hagyná az a tetves erste.
Törölt felhasználó 2014. 08. 08. 08:58
Előzmény: #577  goapsy1
#579
német 10-éves ma reggel: link

:)
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 07. 23:53
Előzmény: #575  sieben
#578
"Ez volt az S18-asról is a bölcs gondolatod"

Azért a kollégának ebben a topikban van egy pár értelmes gondolata a bundról, persze biztos van ezek közt olyan is, ami nem jött be.

Esetleg megnézhetném valahol a te bölcs gondolataidat régebbről, hogy összehasonlítható legyen, melyikőtöké jött be jobban? :)

Mert gondolom, ha birkanyíró kollégát ennyire leszarozod, akkor te jobban csináltad nála, én meg nyilván a lehető legbölcsebb gondolatokat szeretném olvasni. :))

Szóval belinkelnéd vagy bemásolnád a te előrejelzéseidet az s18-asról?

Utána felőlem hülyézhetitek tovább egymást, bár megoldhatnátok inkább ezt személyesen/emailben, mert tán nem mondok ezzel újdonságot, de ez a cicaharc kettőtökön kívül a kutyát nem érdekli.
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 07. 23:45
Előzmény: #576  Törölt felhasználó
#577
Látom, jól szórakoztok :)

149.5 a bund, egyre akcelerálódó long trendben - gyakorlatilag úgy ugrott 148 környékéről 149.5-re, hogy 10-20 pontnál nagyobb visszaesés nem volt benne. A csak tegnap kiütött certi már 75(!) pont mínuszban lenne.

Mindenesetre kíváncsi vagyok, meddig szarakodik az erste a short certi kibocsátásával, bár óvakodni kell ezt shortolni....

Hát, kíváncsi leszek:)
150 körül esetleg jöhet egy óvatos short, ha az erste kegyeskedik addig kibocsátani az új certit, de ott is csak óvatosan.
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 23:07
Előzmény: #575  sieben
#576
Ismét hazudsz wanakiwan... de tőled nem is várunk mást.

Honnan ered benned az a határtalan gyűlölet, ami miatt még itt, ezen a nyilvános fórumon sem vagy képes elengedni engem? Csak nem onnan, hogy otthagytam a blogodat a silánysága miatt?

Sajnálom, de beteg ember vagy wanakiwan. Ennek itt is és a blogodon is számtalanszor tanújelét adtad a betépett, tudatmódosult kirohanásaiddal. Sürgős kezelésre szorulsz, ne halogasd túl sokáig, kevés az időd.
sieben 2014. 08. 06. 20:55
Előzmény: #573  Törölt felhasználó
#575
"Belehúzhatna még innen 149 fölé, hogy egy kényelmes kötési/kiütési árú shortcerti jöhessen."

Ez volt az S18-asról is a bölcs gondolatod.
A mai napon meg is kaptad érte a sallert. Ennyi. Ver téged eléggé a tőzsde a hitványságaidért. Megérdemled, hogy nagy nyilvánosság előtt égesd magad szénné és ezt végig is nézhessük. A kikuncsorgott pénzekért úgyis bekopogtatnak majd hozzád. Az is szép móka lesz. ;)

Kispajtás, a tanfolyamon nem volt semmiféle wanakiwan, hiába ködösítesz, tudom, hogy emlékszel rám. De ezek szerint másokkal is becsülethuszárkodtál és rémálmaid vannak tőle. Mondd sok árny vesz körül, akiktől így rettegsz?
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 18:35
Előzmény: #572  sieben
#574
szevasz wanakiwan, ismét mifelénk okádsz így a napi dülöngéléseid közben?

Nyugodtan könnyítsél magadon, akár ide is kulázhatsz, ahogy a blogodban szoktad. Ott feltakarítják a demós túszaid, itt meg majd feltakarítom én.

Nem, a Bundot nem euróban mutatja a chart wanakiwan... emlékszel még? :DD Persze, hogy emlékszel. Szegénykém.

Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 18:19
Előzmény: #569  goapsy1
#573
Akkor hát ennyi. :)

Láthatóan európai mennyiségi lazítást áraznak. Ha ez bekövetkezik, akkor a 10-éves német hozam évekre 1% alá csúszna.

Belehúzhatna még innen 149 fölé, hogy egy kényelmes kötési/kiütési árú shortcerti jöhessen.
sieben 2014. 08. 06. 15:25
Előzmény: #568  Törölt felhasználó
#572
birka KO-kler, nagy a hallgatás. Megint buktatok Mari nénivel együtt,kipukkant a gazdaggá tévő S18-as certitek is. Gőzöd nincs mi mozgatja a bundot, ezért nem jön be sosem az irányod.
Hónapokkal ezelőtt megmondtam.
Itt könyörögsz, hogy írjak neked irányt, de te arra is vak és süket voltál a mérhetetlen felfuvalkodottságodtól, mert már régóta beírtam. Ugyanígy viselkedtél a tanfolyamon is.

Most pedig jöhetsz a szokásos "finom és elegáns" ordibálásoddal.
Törölt felhasználó 2014. 08. 06. 14:58
Előzmény: #568  Törölt felhasználó
#571
EBEURBUNDS18 turbo warrant felfüggesztése és törlése
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 01. 18:50
Előzmény: #569  goapsy1
#570
ha ez így megy tovább, ki is ütik hétfőn a bund certit.

nem semmi, ahhoz képest, h ma 100 ponttal lejjebb is volt...
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 01. 17:06
Előzmény: #566  Törölt felhasználó
#569
nem gyengén felvágták a gyengébb amcsi adatra, amivel távolabb kerültek a kamatemelési várakozások...

remélem, most már megy új ATH-ra, kiütődik ez az életveszélyes short certi, és végre ez a nyomorék erste előáll egy olyan certivel, amivel kereskedni is lehet, mert nem 2 pipre van a kiütési ára.

a legjobb az lenne, ha épp 149 körül kóvályogna, mikor kijön az új short certi :DDDD
Törölt felhasználó 2014. 08. 01. 09:05
Előzmény: #567  sieben
#568
Kiokádtad magad? Egészségedre! :)

Ha nem találom az irányt, akkor gyere és mond meg nekünk te. Ja, hogy nem úgy gondoltad? :)

A privát blogodban egyszer kíváncsiságból feldobtam a labdát, hogy mondjál valamit a Bundra. Néhány nap után mondtál is, aztán utána 1 hónap alatt 500 bázispontot ment az ellenkező irányba. :DD Mondjuk ez nem is volt csoda, hiszen a "wikipédiás összeollózásaim" előtt azt sem tudtad, hogy mi az a Bund, azt hitted hogy 142 euróért lehet venni egy konti cfd-t belőle! :))) Aztán még bizonygatni akartad, hogy én vagyok a gyagya, mert az tényleg úgy van, nézzem meg a kötésablakban. És még te vagy a néptanító.

Szánalmas vagy, őszintén sajnálom a túszul ejtett demós foglyaidat.

Ha megtörölted a pofádat, jöhetsz vissza okádni, majd felmoppoljuk. :)
sieben 2014. 08. 01. 02:09
Előzmény: #566  Törölt felhasználó
#567
Nem találod az irányt sehogysem. :)
"nagyot eshet" "beugratás"
Mari néni szintű iránymutatásocskák. :DDD
Gőzöd nincs mi történik. Wikipédiákból összeollózott anyagokat hordasz össze. Elég ócska módon.
Törölt felhasználó 2014. 07. 31. 15:28
Előzmény: #555  goapsy1
#566
Ha törné a nyakvonalat lefelé, nagyot eshetne belőle. Könnyen lehet, hogy csak újabb beugratási kísérlet, mint a múltkori "alacsonyabb tető, alacsonyabb alj" című pazar előadásuk.
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 23:09
Előzmény: #564  Törölt felhasználó
#565
Szerintem ez a kijelentésed ebben a formájában túl sarkos, bár abban kétségkívül igazad van, hogy a Bund mozgására jelentős mértékben hat a funda. A gondolatod második részével viszont már nem tudok egyetérteni, ezért nem is szeretnék olyasmiről vitába bocsátkozni, ami számomra teljesen evidens.

Tisztelettel.
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 21:39
Előzmény: #563  Törölt felhasználó
#564
pont a bund az ami fundamentumok után megy
tehát a ta nem ér semmit
szvsz
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 21:38
Előzmény: #560  goapsy1
#563
"...méghogy nem hasznos a technikai elemzés"

Ki állított ilyet, hadd röhögjem körbe! :DD
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 21:36
Előzmény: #561  Törölt felhasználó
#562
köszi, ezeket figyelni szoktuk egész nap. :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 20:52
Előzmény: #559  Törölt felhasználó
#561
5-Year Treasury 1.77 +0.07 +4.12%
10-Year Treasury 2.55 +0.08 +3.24%
30-Year Treasury 3.3 +0.07 +2.17%
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 30. 20:21
Előzmény: #559  Törölt felhasználó
#560
pont a legutóbbi lokális mélypontról fordult, 20-as órás RSI mellett.

méghogy nem hasznos a technikai elemzés :D
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 20:12
Előzmény: #558  Törölt felhasználó
#559
Ahogy várható volt, trendvonalról pattanva már spurizik is felfelé.
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 20:11
Előzmény: #555  goapsy1
#558
Ja, és a mostani torzítatlan TA-képet nagyon meg kell becsülni, szeptember elejétől megint hazavágják vagy 2-3 hétre.
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 20:09
Előzmény: #556  Törölt felhasználó
#557
Jelenleg:

órás: link

H4: link

D1: link

Napos még nem elég határozott. Benne van egy visszahúzás felfelé, de most még lutri. Viszont végre van egy kis vola, lehet húzgálni a vonalakat meg rajzolgatni. :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 19:58
Előzmény: #555  goapsy1
#556
Tavaly májusban így kezdte meg a több mint 1000 BP-nyi lejtmenetet:

órás: link

napos: link

Szerintem most nem lesz ekkora lemenet, mert egyelőre nincs ami indokolná... de 144-ig lejuthat, persze visszahúzások közbeiktatásával.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 30. 19:40
Előzmény: #554  goapsy1
#555
20 alatti órás RSI, legutóbbi lokális mélypont...

ha lenne CFD szolgáltatóm, most longolnám esetleg picit, de a fed miatt lehet h mégsem.
annyira nem ismerem ezt, ki tudja, mit reagál a fedre.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 30. 19:38
Előzmény: #553  Törölt felhasználó
#554
mit gondolsz, ha esetleg nem mozogna a fed döntésre nagyot, érdemes lehet longolni?

147.5 körülről megeresztenék majd egy kisebb longot, de fura nekem ez a bund, nem érzem a mozgását.

az biztos, h alábecsültem az esést, bár ebben oroszlánrésze volt a kiütés miatti félelemnek is.
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 19:15
Előzmény: #549  Törölt felhasználó
#553
Bund is kiadja ugyanazt a vonalat: link
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 19:06
Előzmény: #539  goapsy1
#552
Úgy tűnik, Bundban meglesz a 100% retrace: link
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 18:46
Előzmény: #549  Törölt felhasználó
#551
a vonaláttörés egyben nyakvonal-áttörés is volna az eddigi legalsó inverz fej/váll fejénél... így lehet, hogy még az áttörés előtt inkább kialakítja a jobb vállat és majd csak abból próbál kitörni... csodálkoznék, ha így lenne, hiszen túl egyértelmű. :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 18:37
Előzmény: #549  Törölt felhasználó
#550
órás chart volt
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 18:36
Előzmény: #542  goapsy1
#549
német 10 éves lassacskán trendvonalhoz érkezik: link

klasszikus TA szerint vonaláttörés után meg kellene várni a vonal visszatesztjét felülről lefelé (Bundnál alulról fölfelé) aztán tűz!.. már amennyiben nem csak beugratás lesz ez is.
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 18:23
Előzmény: #544  goapsy1
#548
és csak esik, esik tovább...
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 18:19
Előzmény: #546  goapsy1
#547
Mert nagyon népszerű ingyenes realtime chartszolgáltató.

Aki ehhez szokott hozzá, az nem szívesen kezd el nagy hirtelen másik után kutatni, ráadásul az én egyéb chartklienseimen a hozamokra csak késleltetett jegyzés van, kivétel a bloomberg saját szarja, de az meg béna, de legalább numerikusan realtime. Én is arra váltottam negyed 10 után.

Persze a Bund chartja investingen is mutatta a fejleményeket, de akkor is furcsa volt az az "egybeesés". Mondom, csak az én paranoiám. :)
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 30. 18:09
Előzmény: #545  Törölt felhasználó
#546
tudom, én is láttam tegnap.
de ez miért érdekes?

kevesen kereskednek csak investing alapján
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 18:07
Előzmény: #544  goapsy1
#545
Elég sok ehhez hasonló szitut láttam már a Bundban mint a mai nap, de a tegnapi szemétségük a kamu hozambeejtéssel minden eddigi mocsokságon túltett. :-)

Tegnap nem is említettem, de amikor beejtették reggel 9:15-kor a hozamokat, akkor az investing.com-on háromnegyed órára megszűnt minden jelentős hozam realtime kijelzése, és már csak 10:00-kor állt vissza, miután elérték az aljat... ez a rés még most is látható pld. a 10 és 30-éves német és jenki hozamoknál. Szép mi? :)

persze nyilván én vagyok paranoiás, és szimpla véletlen volt az egész.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 30. 17:59
Előzmény: #543  Törölt felhasználó
#544
a legundorítóbb az, hogy a legutóbbi pakkot jó helyen vettem, lazán tartottam volna még, ha ez a tetves erste nem csak ezt az 1 szem nyomorék certit üzemelteti, amit csak a szentlélek mentett meg az utóbbi 2 napban...

mondjuk 148.10 körül valszeg akkor is kivágom, de úgy is jobb lett volna, mint így. (kisebb fele 148.5-nél, nagyobb fele 148.35-nél.)
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 17:46
Előzmény: #542  goapsy1
#543
1.5 BP híja volt a kiütésnek Bund-charton!... azaz 0.015%. Ez tkp. egyetlen mozdulat lett volna a perces gyertyán felfelé, azaz kb. 3-5Ft. Kisebb már nem is lehetett volna. :-) Az eddigi csúcs így 148.775 lett... elképesztő.

Ma egész jó napom volt, de nem mertem átvinni másnapra, mivel pont szintnél állt meg 17:00-kor, így bezártam. Erre nem leugrott még egyet? :)

Jenki rv-indexek esnek, hozam megy fel... szépen beültették ismét az egész piacot. Mindig meg tudnak lepni valami új trükkel.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 30. 17:28
Előzmény: #541  goapsy1
#542
148, egyből, ahogy dobom a shortot...

bezzeg ha nem dobom, már KO a certinek.... áááájjjjj
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 30. 14:57
Előzmény: #540  Törölt felhasználó
#541
nem kizárt....
nehezen tudom elhinni, hogy ne lettek volna "jól informált" emberkék, akiknek előre megsúgták a mai adatot :D

végül is ez nem egy repülőkatasztrófa, ami előre nem látható esemény, hanem egy periodikusan érkező adat.

bánná a fene, csak lenne egy normális certi. mert a mostaniból nagyobb mennyiséget venni tiszta orosz rulett, simán fennáll, hogy beleveszel, kiütik, és a következő percben kezd el korrekciózni.
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 14:47
Előzmény: #536  goapsy1
#540
Ilyenkor mindig felmerül, hogy a tegnapi teljesen "váratlan" hozambeejtés vajon nem a mai adatok és információk előzetes ismeretében történt-e? ...
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 30. 14:45
Előzmény: #538  goapsy1
#539
sőt, egy minimális méretű longon is gondolkodok, de ahhoz lejjebb kéne mennie.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 30. 14:44
Előzmény: #537  Törölt felhasználó
#538
hát most pattant valami, az tuti.

ekkora gyertyát rég láttam bundban 5 percesen.
éltem is az alkalommal, és 2 részletben kivágtam a shortjaimat.

részemről most szurkolok annak, h menjen vissza, üsse ki a certit, és hadd üljek végre bele egy új, immár normális, 150 fölötti kiütésű új certibe.
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 14:27
Előzmény: #536  goapsy1
#537
Épp azon csodálkoznak a kötvényes elemzők, hogy a piac eddig teljességgel figyelmen kívül hagyta a fed-elnök eddigi ráutaló szavait.

A belinkelt cikkben sok jó meglátás van. Annyi biztos, hogy pattanásig feszült a német hozamkörnyezet. Erőnek erejével ezt még lehet tovább feszíteni, kérdés, hogy valóban ezt akarják-e. Rövidesen kiderül.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 30. 11:58
Előzmény: #534  Törölt felhasználó
#536
link

mit gondolsz, ha tényleg jelzéseket tesznek az amcsik a korábbi kamatemelésre, az magával hozhatja a német hozamok emelkedését is? (ezáltal a bund élesebb esését?)

mert emelni a német szintet is lenne honnan...
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 30. 09:56
Előzmény: #534  Törölt felhasználó
#535
nincs ezzel gond, kitűnően lehet shortolgatni, csak mindig meg kell várni az aktuális ATH-t, hogy jó helyen szállj be. :)

ami azt illeti, egy nyomorék long certit is behozhatnának, mert kissé drága már a jelenlegi 1 darab.
adott helyen longolnék is, csak kéne egy olcsóbb certi.
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 09:51
Előzmény: #533  goapsy1
#534
Igyekeznek ezeken a szinteken kihúzni szeptember elejéig, hogy a hozamhoz képest csak "kamu" 200BP-nyi Bund-backward adja ki a charton a "korrekciót". Ott feltehetően esegetnek még néhány napig, majd ha valóban 1% alá akarnak menni hozammal, akkor irány ismét fel, ahogyan a legutóbbi 3 alkalommal is csinálták. Ha nem sikerül szeptember elejéig ebben a magasságban maradniuk, akkor a 200BP-t is beleszámítva lenézhetnek 144 körülig szeptember-november között.

Kétségtelen, hogy jelenleg nem ennek az utóbbinak áll a zászló.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 30. 09:37
Előzmény: #532  Törölt felhasználó
#533
Ez így jobban hangzik, akkor nem jól értettem, amit írtál.
De beleülni most már akkor sem ülnék bele a long trendbe shorttal, csak ha valami érezhető fordulós aktivitást látok.
Oké, hogy nem ütik ki a certit, de nem kellemes benne ülni, míg megfeleződik az értéke :)

"Az sem, hogy a német hozam 1% alá kerülve akár 5-10 évre ott reked. "

Ebben én sem hiszek, csak én jobban szeretem a rövidebb távú (max pár hét) trédeket, nem lenne jó beragadni.

De tény, hogy ezeken a szinteken már adódnak jó beszállók shortba, csak ügyesen meg kell fontolni, mert a trend még erős long.

Előbb lement 148.55-ig, de azonnal nyomták is vissza, ijesztő, hogy még azt sem hagyják, hogy az áttört 148.45 körüli szintet visszatesztelje.
Napok óta nem képes 10 pontoknál nagyobb esésre, 60 pontos emelkedések mellett.
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 09:30
Előzmény: #531  goapsy1
#532
"A legszebb az, ha oda kerül a certi kiütési ára, kiütődik egy felszúrásban, és utána kiütött certivel nézi végig a tulaj a 150-ről induló korrekciót."

Azt írtam, ha kiütnék a héten, akkor magas KO szintű certi jönne, ami még a 200BP csökkentés UTÁN is 150 fölötti kiütéssel rendelkezne. Tehát ha innen, ezekről a szintekről esne 200-at szeptember elején az új certi, akkor a mostani hozamszintnél lenne az új Bund kontira szóló certi 146-146.5 között, míg a kiütés 150 körüli értékre csökkenne a kiíráskori 152-153 körüli szintről. Ez azt jelenti, hogy volna benne felfelé 350 BP körüli lauf a kiütésig, ami hozamban már bőven 1% alatti szint volna.

Semmi sem lehetetlen. Az sem, hogy a német hozam 1% alá kerülve akár 5-10 évre ott reked. Az már a speki saját belátása, hogy erre fogad-e vagy ez ellen.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 30. 08:54
Előzmény: #530  Törölt felhasználó
#531
Bírná a gyűrődést, kérdéses, hogy megéri e beleülni.
A bund jelenleg töretlen long trendben van (ezzel együtt pedig a 10 éves hozam szépen trendel lefelé a mélybe, az 1% talán megállítja egy időre, de hogy végleg, az messze nem biztos)

A jelenlegi certi is járt 3000 ft alatt is, most gyakorlatilag a tizedét éri. Ha valaki csak 1000 ft körül megvette, már az is harmadolta a tőkéjét, ráadásul valószínűleg már bukta is, hisz a certit nemsoká kiütik, isteni csoda lesz, ha a mai napot túléli, a hetet pláne.

Szóval sztem 2 időpontban/helyen éri meg beleülni itt shortba:

1, Rövid távra ezeken a szinteken megfelelő lehet egy short, de szigorúan csak egy rövid visszatesztre.
2, Mikor eléri az 1%-ot a hozam, ott megérheti shortolni a bundot. Azt a shortot már esetleg lehet hosszabb távra is tartani, de szigorúan csak stoppal, semmiképp nem bukóba engedve, mert ha az 1% is törik, akkor a padlóig már bármeddig lemehet :)

Amúgy 150-ről, mint szép kerek szám, valszeg lepattan a bund, ha egyáltalán eléri, és indul egy kis korrekció. De az a 150 már nincs igazán messze, innen laza 135 pip.
A legszebb az, ha oda kerül a certi kiütési ára, kiütődik egy felszúrásban, és utána kiütött certivel nézi végig a tulaj a 150-ről induló korrekciót. :DD
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 00:00
Előzmény: #528  gold66
#530
Ha kiütnék a héten, akkor néhány napon belül magas kötési és kiütési árfolyamú shortcertit kell behoznia az erstének.

Ez annyiból volna jó, hogy egy új, 152-153 közötti KO-árú certi kiütése még a szeptember eleji 200BP backward után is 150 fölött maradhat(na). Így ha meg is közelíti a hozam az 1%-ot lefelé, az új certi magas kiütése már jó darabig bírná a gyűrődést.

Az orosz ügy szépen betett az európai hozamoknak. A 10-éves jenki és német hozam tovább divergál egymástól: link

Két eset lehetséges:

- A 10-éves jenki hozamok gyors esésbe kezdenek a mostani 2.45% körüli szintről 2.00% irányába. Ezzel az a baj, hogy ellene menne az eddigi hivatalos "fellendülőben a gazdaság" című FED-es maszlagnak, ami bizalmi válsághoz és jelentős volához vezetne a piacokon.

- Az európai erős gazdaságok hozamai lassacskán emelkedőre váltanak, mert kiárazódik az orosz para, valamint az ECB nem akar nyíltan vállalt kommunikációval államkötvényeket venni... ami nem jelenti azt, hogy már most is nem teszi azt fű alatt. Ezt támaszthatja alá az is, hogy a franciák, olaszok, spanyolok is rekordalacsony hozamokon vannak jelenleg. Ennyire hamar meggyógyultak, vagy valaki folyamatosan mankóval segíti őket? A deklarált jegybanki manipulációnál csak egy rosszabb van: a burkolt jegybanki manipuláció.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 29. 23:00
Előzmény: #528  gold66
#529
nekem maradt sajna

szinte biztos, hogy buktás lesz, mert világméretű csoda lenne, ha túlélné a holnapi napot a certi.

nem szabad ezt jelen pillanatban shortolni, az a nagy büdös igazság. a trend erős long, simán mehet benne bármeddig, majd talán az 1.00-ás Germany 10-Year Bond Yield állíthatja meg - talán.

a 150 simán benne van.
gold66 2014. 07. 29. 19:38
Előzmény: #525  goapsy1
#528
Maradt még valakinek le nem zárt TS pozija ?
Nagyon necces a helyzet , lehet hogy ma volt az utolsó kereskedési nap a TS certiben ?
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 29. 09:54
Előzmény: #526  Alkibades
#527
Etf-et még sose próbáltam. Egyetértek, a certi meg úgy szar, ahogy van, pláne, ezzel a hatalmas egy darabos választékkal.

Bár nagyon úgy néz ki, sok gond már nem lesz rá, mert akár perceken belül is kiüthetik.
Alkibades 2014. 07. 28. 10:57
Előzmény: #522  goapsy1
#526
Az ERSTE certije nagyon szerencsétlen és lehúzós.
Inkább ezt használom:
www.nasdaq.com/symbol/bunt
3x os tőkeáttét shortolható. Sajnos nem opciózható, pedig ezen a szinten egy OTM put opció szerintem jó döntés lenne.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 25. 12:39
Előzmény: #524  goapsy1
#525
na hát asszem ennyit erről az esésről, csinált óráson-négyóráson egy aljat, és ballag fel tovább.

óráson magasabb csúcs és magasabb alj is van.

már csak egyetlen reménye van a shortosoknak, az, hogy ez a tegnapi eséssel együtt egy zászló alakzat.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 24. 18:04
Előzmény: #523  Törölt felhasználó
#524
háát, legyen igazad :))

sajna eléggé megállt a csorgás, remélem nem 147.78 volt az alj... mondjuk ott semmit nem látok, ami miatt meg kéne, h álljon.
Törölt felhasználó 2014. 07. 24. 17:59
Előzmény: #522  goapsy1
#523
de akkor is elmaradt tőle... :) ekkora likviditású eszközben nincsenek véletlen mozgások, irdatlan robothegyek vannak ráállítva. Ha akarták volna, simán fölélövik a korábbinak, vagy csinálnak egy duplacsúcsot, pipre azonos ATH-val.

Rövidesen kiderül, mi a szándékuk a mai nappal.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 24. 17:49
Előzmény: #521  Törölt felhasználó
#522
jól hangzik...

nem is lenne gond ezzel, csak az erste vezetne végre be normális certit.
így eléggé lutri, 148.79-es kiütéssel...

az alacsonyabb csúcs viszont csak nagyon szőrszálhasogatva van meg, 4-5 pippel maradt el az előző csúcstól
Törölt felhasználó 2014. 07. 24. 17:44
Előzmény: #520  goapsy1
#521
Nézőpont kérdése. Ha az utóbbi időszakhoz nézed, akkor igen... ahhoz képest jelentős öntés volt ma. Az a nagy kérdés, hogy ez már egy kezdő impulzus volt-e lefelé, vagy csak szimpla beugratás.

Korábban írtam már ezeken az oldalakon a Dow-elméletről. Ennek alapján ma egy nagyobb korrekció kezdetét is láthattuk, vagy akár hosszabb trendforduló első jeleit, mivel alacsonyabb csúcsból csinált egy alacsonyabb aljat. Ha le is megy innen 147 körülre vagy jóval az alá, szinte biztos, hogy lesz még utána egy nagy felhúzás 148-ig, a tegnap előtti aljig. Korábbi tapasztalataim szerint az ilyesmi nagyon jellemző rá.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 24. 17:26
Előzmény: #518  Törölt felhasználó
#520
háát, az a -0,24%, amit összehozott ma, itt már komoly beöntésnek számít?:O

mert akkor tényleg kivágom 50-en a shortot :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 24. 17:22
Előzmény: #517  goapsy1
#519
Ok, kösz. Kis szerencsével beleférhet. :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 24. 17:20
Előzmény: #513  gold66
#518
Hát, ebben annyira azért még nem volnék biztos, főleg a mai nap után. Jócskán alávert a 148.05-ös július 10.-i ATH-nak, valakik nagyon beöntötték ma, gondolom ugyanazok, akik a jenki ktv.piacot is.

Ettől függetlenül lehet, hogy a mai nap csak shortba ugratás volt, rövidesen kiderül. Sima TA-alapon 147.20-147.30 közé még lenézhet, de ezeken a szinteken már nagyon sokan tudnának profitban kiszállni a shortjaikból, ezért kérdéses, hogy hagyják-e.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 24. 17:15
Előzmény: #516  Törölt felhasználó
#517
nem.
ha eddig tartottam, most már várok. :))

kinéztem magamnak a 147.20-as sávot, mint az előző felkör teteje, és a mostani emelkedés 50%-os fibója.

közben persze még van az erős 147.50-es szint, ott legutóbb is sokat molyolt, és az a 61.8-as fibó, szóval lehet, hogy ott kéne dobni...

ezt még majd útközben megálmodom, bárcsak ott járnánk már.
Törölt felhasználó 2014. 07. 24. 17:05
Előzmény: #515  goapsy1
#516
volt ma benne némi fickándozás :)

dobtad végül?
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 24. 14:33
Előzmény: #514  goapsy1
#515
nicsak, törte a legutóbbi aljat.
talán végre esni is fog végre ez a ***** bund?
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 23. 16:18
Előzmény: #513  gold66
#514
nagyon úgy néz ki, én is szívom, hogy nem vágtam ki tegnap, 148 alatt - persze akkor azonnal beszakadt volna.
gold66 2014. 07. 23. 16:05
Előzmény: #506  Törölt felhasználó
#513
Ahogy elnézem ,a tegnapi nap egy VIP kiszállás nap volt a TS-ből , aminek örülök hogy részese lettem .
Szerintem a BUND készül áttörni a korábbi csúcsát , szvsz .
Törölt felhasználó 2014. 07. 22. 19:51
Előzmény: #508  Törölt felhasználó
#512
Ja, néztem! Tárt karokkal várjuk Nyeretlennel 270-en! :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 22. 19:46
Előzmény: #510  Törölt felhasználó
#511
:) elég hamar megtört sötét ígéretesen induló huszáros lendülete... :D
Törölt felhasználó 2014. 07. 22. 19:40
Előzmény: #509  Törölt felhasználó
#510
hüha
ezt lehet utána nem kell sokat elemezni ))

Törölt felhasználó 2014. 07. 22. 19:30
Előzmény: #507  Törölt felhasználó
#509
szívesen! :)

ezt a "partit" nézted már?

link

lehet h. világrekord? :D
Törölt felhasználó 2014. 07. 22. 19:21
Előzmény: #507  Törölt felhasználó
#508
játszma ))
meccs a lecsóban van - mtelcs
Törölt felhasználó 2014. 07. 22. 19:20
Előzmény: #506  Törölt felhasználó
#507
köszi a sakk linket
jó meccs volt ))
Törölt felhasználó 2014. 07. 18. 19:40
Előzmény: #501  gold66
#506
Viszont már most jelezném, hogy ha ez a mostani s18-as certi esetleg megmenekül, akkor szeptember elején 200 bázispontos backwardation lesz az új (decemberi kifutású) határidős Bund-kontiban... ismét! link

Ez azt jelenti, hogy ha mondjuk fordulónapon éppen 147.20-nál téblábolna (csak mondtam valamit) az s18 certi, akkor a fordulónap reggelén (szept. 3. vagy 4.) azonnal 145.20 táján indulna az új 3-hónapos etap (hatalmas piros gyertya képében), de a mostani s18 certi ára ettől még változatlan maradna (azaz 145.20-nál is meg fog egyezni a váltás előtti 147.20-as árral), csupán a kiütést fogják valahová 146.79 körülre lehozni (mostani kiütési szint mínusz 200 BP)! Na, azt a három hónapot már nem biztos, hogy túléli az s18.

Ezért ha lehet, akkor a hátralévő bő 1 hónapban kell ügyeskedni a mostani szinteken... nyilván a kötelező óvatosság betartásával.

Máskor is voltak már ekkora backwardálások, ld. itt: link lokális csúcsok közelében induló backward gyertyák után az árfolyam néhány napot még esegetni szokott... ez hasznos infó lehet, de pld a tavalyi nagy lemenet alján már csak 1 nap esés maradt benne... azóta tkp. kisebb-nagyobb korrekciók mellett folyamatosan emelkedik kontiról kontira.
Törölt felhasználó 2014. 07. 18. 19:08
Előzmény: #504  gold66
#505
:)

Bundás szépen alászúrt a tegnapi-mai duplacsúcs nyakvonalának... TA-álmoskönyvek szerint ez kecsegtető szignál.
gold66 2014. 07. 18. 18:43
Előzmény: #502  Törölt felhasználó
#504
Mondtam én valaha ilyent :) ???
Egyébként köszi az infókat ( és senki ne értse buzdításnak ) !!!

UI : A hozam alakulásokat elnézve , 15,30 ( óra ) magasságában , jól esett volna, ha 1000 db. megvételére buzdítottál volna !
Törölt felhasználó 2014. 07. 18. 18:41
Előzmény: #498  Törölt felhasználó
#503
10 éves hozam utolsó 3 napja m5-ön: link
Törölt felhasználó 2014. 07. 18. 18:31
Előzmény: #501  gold66
#502
te tudod... én nem biztattalak ilyen hebehurgya tettekre. :)
gold66 2014. 07. 18. 18:03
Előzmény: #500  Törölt felhasználó
#501
Egyelőre sem fel, sem le :)
Kivárás :) , talán este zárás fele eldöntik !
Nem bírtam ki , a fedélzeten vagyok :)

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek