Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 31. 12:57

Bund   

Klassz a szitu ismét... valamikor tesztelnie kellene visszafelé a duplaalj nyakvonalát 142-nél.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 11:38
Előzmény: #598  Alkibades
#600
"Behavioral" aspektusból nézve akár így is lehet majd, hiszen a Bund és a 10DEY.B is folyamatosan a jövőt diszkontálja.

Kérdés, hogy meddig halogatja az ECB a konkrét lépéseket, azaz meddig hagyja terebélyesedni a QE-várakozásokat.
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 14. 11:27
Előzmény: #596  Törölt felhasználó
#599
adott esetben előfordulhat, hogy ez az 1% 10 éves hozam akár negatívba fordul?

mindenesetre úgy nézem, szépen pattan 1%-ról, már plusszos a pozim, pedig kb 10 pippel hamarabb nyitottam, mint kellett volna, azt hittem, kicsit hamarabb pattintják, mintsem elérné az 1%-ot.

mindegy, picike pozi.
Alkibades 2014. 08. 14. 11:10
Előzmény: #597  Alkibades
#598
Ez hozamesést hoz, amig a QE tart.

korr:
Ez hozameemelkedést hoz, amig a QE tart.
Alkibades 2014. 08. 14. 11:08
Előzmény: #589  Törölt felhasználó
#597
A kötvénypiaci tapasztalatok nem ezt mutatják. Ez EKB-s QE elméletileg csökkentené a hozamokat, de gyakorlatilag a kockázatosabb eszközök felé tolja a piacot. Ez hozamesést hoz, amig a QE tart.

Bár az EKB mindig kacifántosabb megoldást keres, de a hatás szerintem ugyanaz lesz mint US QE-knél:

"sell the news"

link
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 10:45
Előzmény: #595  goapsy1
#596
Nagyon akarták az 1.00% hozamot... meg is lett, mégpedig 150.145-ös Bund mellett.

ez a Bund-érték nem sokat jelent önmagában, mivel ha ma lenne kontiváltás, akkor az 1.00% hozam 148.10 körüli Bundnak felelne meg a következő határidő backwardje miatt... ez az s19 erste certinél 151.80 körüli kiütést jelentene változatlan certiár mellett.

ezért írtam tegnap, hogy innentől a hozamchartot célszerű figyelni, és azon rajzolgatni.
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 14. 09:50
Előzmény: #594  goapsy1
#595
vettem azért 20 darabkát, próba cseresznye
150,04-es bundnál, 1499 a certi

150-es bund, 1% 10 éves hozam, ha innen nem pattan, akkor honnan fog?
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 14. 09:34
Előzmény: #592  Törölt felhasználó
#594
hát igen, ezt is megértük..

150e-es bund, és nem shortolom automatikusan... nem hittem volna pár hete...
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 20:09
Előzmény: #590  goapsy1
#593
Fejlett világbeli 10-éves hozamok százalékos változásának összehasonlítása (vetítési alap: 10-éves német hozam, 10DEY.B)

fejlett hozamok, utóbbi 5 hónap: link

fejlett hozamok, utóbbi 1 év: link

fejlett hozamok, utóbbi 3 év: link

fejlett hozamok, utóbbi 5 év: link

A két angolszász hozam eldivergált fölfelé a többitől... vagy akár azt is lehetne mondani, hogy a többi váltott risk-on üzemmódba. Több olyan vélemény is megfogalmazódott az utóbbi hetekben, hogy a várakozásokkal ellentétben nem a "rest of the world" hozamok (német, svájci, japán, francia) fognak felfelé kunkorodni, hanem inkább az angolszászok fognak lefelé... bizony ez lehetségesnek tűnik.
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 19:37
Előzmény: #591  Törölt felhasználó
#592
A Bundot a sorozatos backward-ök után már nem is nagyon nézném TA-szemüvegen keresztül, sokkal inkább a 10-éves német hozam chartját... azon pedig azt lehet látni, hogy mind hetesen mind havin kérlelhetetlen csökkenő trendben mozog, amit az RSI és az MACD is megerősít mindkét időtávon. Mondjuk 20.65-ös hetes RSI mellett kétségkívül illene hogy legyen egy W1-charton is észrevehető hozamfelpattanás link , de hát ez csupán TA-várakozás, ami vagy beigazolódik majd, vagy nem... utóbbi esetben szépen ellaposodó RSI mellett esne majd tovább (a Bund meg újabb és újabb backward-ök után is csak emelkedne).
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 18:56
Előzmény: #590  goapsy1
#591
Ha a szeptember elején esedékes 180-200 BP backwardot nézem a Bundban, akkor szerintem decemberig nincs túl sok esélye jelentősebb effektív Bund-esésnek. Természetesen a kontiváltás charttorzító esését nem szabad idevenni, de ezt már kitárgyaltuk korábban.

Még a decemberi kontiváltásnél is 100 BP körüli backward-öt áraznak jelenleg (az akkori záróhoz képest), tehát igen kemény fél év várható az európai kötvényfronton. Nagyon kell figyelni, és főleg a durva napos impulzusokat, mert általában azok jelzik a "borderline" bennfentes infók kiszivárgását az ECB háza tájáról.
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 13. 18:42
Előzmény: #589  Törölt felhasználó
#590
Akkor ezek szerint nem elképzelhetetlen a 160 körüli bund sem?

a trend az long, az tény, szóval mindenképp vigyázni kell, de valami kis pattanás ugyan csak lesz már a 150-1% kombóról...

kb 100 pip lefelé innen csak nem irreális elvárás?
aztán adott esetben belongolom.
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 18:30
Előzmény: #588  goapsy1
#589
Nagyon óvatosnak kell maradni, hiszen egyelőre nem világos (csak sejteni lehet), hogy a rendkívül jól informált kötvényes alapkezelők miért kezdték el ennyire intenzíven venni a német kötvényeket.

Vélhetően emögött az állhat, hogy az ECB mégis belevág egy QE-szerű európai kötvényvásárlásba, ami ha beigazolódik, akkor a német kötvények árfolyamát még a jelenlegi szintről is nagyon fel fogja verni, lévén a Bundesbank tőkearánya az ECB-n belül 25% körül van, tehát ennek az aránynak megfelelő mennyiségű német kötvény vételére lesz mandátuma. Ez horribilis összeget fog jelenteni, ami rövid távon teljesen ésszerűtlen szintre katapultálhatja a Bundot. Vesd össze a 10 éves jenki hozamokkal a QE1-QE2 bevezetésének környékén, amikor 1.40-1.60 közé süllyedt, ami Amerikában QE nélkül elképzelhetetlen lett volna.

goapsy1
goapsy1 2014. 08. 13. 18:09
Előzmény: #587  Törölt felhasználó
#588
ha az erste igazán bele akarna csapni a lecsóba, kihoztak volna emellett még egy 151 kiütésűt is, ami értelemszerűen kb féláron menne.

most jó lenne az is, mert azért a 150-es kerek szám bundban és az 1.0% Germany 10-Year Bond Yield valamiféle visszapattanást csak hoz már ...

remélem kitart ez a jelenlegi 149.8 körüli jegyzés reggel 9-ig :O
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 18:00
Előzmény: #586  goapsy1
#587
korlát: 153.79... ne legyünk telhetetlenek, nem is olyan rossz :)

link
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 13. 13:26
Előzmény: #585  goapsy1
#586
2014-08-14 EBEURBUNDS19 Bevezetés

el se hiszem... :)
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 13. 03:46
Előzmény: #583  upgrayeddAKS
#585
na, ez az, hogy nem olcsó... én elég kis összeggel, kis számlával kereskedek, amit megnyernék az ottani kisebb spreadekkel, elveszteném a kötési meg egyéb díjakon.
Németül sajna nem tudok, de nem ezen múlik, hanem a számlaméretemen.

"sztem hosszú távon jobban jársz, ha nem csak a hazai kibocsátású papírokat nézed, de ez csak tipp akart lenni, nem szólok amúgy bele - szuverén döntés... "

Ebben teljesen igazad van, nem sokáig akarok már a béten kereskedni, drága, és kezelhetetlen (pl 5-kor bezár, és utána másnap 9-ig csak imádkozhatsz a pozidért.)
Nekem a jövő a CFD lesz, olcsó, és 24 órában hozzáférhető.

"mint írtam korábban, a kibocsátók a spread révén jól be tudják vinni a málnásba a kisbüfit, ezért olyan kibocsátót érdemes keresni, ahol a maximális spread is korrekt"

Ez is abszolút így van, kérdés, megéri e certikkel kereskedni, ha simán kereskedhetsz magával a termékkel is CFD-n. (pl ott nem kéne azt sem figyelnem, hogy a forint árfolyam épp mit torzít a certi értékén, csak és kizárólag a termék számítana...)
Szóval nekem a CFD a közeli jövő.

Addig viszont az erste igazán behozhatna egy short certit bundra, bár simán volt tavaly is, h olajra több, mint egy hónapig nem volt forgalomban short certi.

Érdekes mód 150-es bundnál nem nagyon kapkodják magukat, nehogy esetleg a kisbüfi is nyerhessen valamit egy esetleges korrekción.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 08. 12. 13:14
Előzmény: #575  sieben
#584
Lehet, hogy időközben okafogyottá vált, de azért tisztázzuk a tényeket!

1. amíg ide nem jöttél mocskolódni, addig itt szakmai vita folyt
2. ha vannak érveid, amik TÉNYEK, és lehetőleg SZAKMAIAK, azokat nyugodtan plénum elé tárhatod, ez itt ilyen szempontból nyilvános fórum
3. ha azonban mocskolódni akarsz, életemben először meg fogom tenni, hogy jelzem a moderátornak (ezt inkább a miheztartás végett írom: nem annyira tény, mint inkább ha... akkor... összefüggés)
4. a 2. opció akkor lehet vonzó számodra, ha van benned gerinc
5. ha nincs, akkor lehet egy ideig mocskolódni (amíg a modik ki nem tiltanak innen), meg lehet fület-farkat behúzva suttyomban elkotródni :) ...mindenesetre mind2 beszédes lesz :)

(remélem, most nem sikerült trollt etetnem, de benne van a pakliban...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 08. 12. 12:54
Előzmény: #582  goapsy1
#583
az ersténél is lehet a stuttgarti (meg talán a frankfurti) tőzsdén is kereskedni, csak meg kell nézni a kínálatot hozzá... persze nem olcsó

hogy megy a német nyelv?

sztem hosszú távon jobban jársz, ha nem csak a hazai kibocsátású papírokat nézed, de ez csak tipp akart lenni, nem szólok amúgy bele - szuverén döntés...

mint írtam korábban, a kibocsátók a spread révén jól be tudják vinni a málnásba a kisbüfit, ezért olyan kibocsátót érdemes keresni, ahol a maximális spread is korrekt
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 11. 00:19
Előzmény: #581  Törölt felhasználó
#582
sajnos erstés vagyok,nem kbc-s, így ez az opció kiesik.

tervezek majd váltani, de ha váltok, az tuti CFD-re lesz, nem pedig arra, hogy átmenjek egyik certistől a másikhoz :D

mindenesetre addig is az erste talán erőt vesz magán, és kegyeskedik bevezetni egy új short certit (hogy esetleg többet is, azt kizártnak tartom, de egyet hátha)

mondjuk az sose zavarta őket, ha nincs valamilyen irányba certi, tavaly 108 fölötti olajárnál több mint egy teljes hónapig nem volt olajra short certi, míg a szeptemberi új palettát be nem vezették a lejáró certik helyett.

amúgy itt is volt egy 5 ft spreades certi, az EBWTIOILTL45, most ütötték ki a héten.
imádtam, ugyanolyan kondíciói voltak, mint a CFD-nek, 5 pip (0.05 dollár az olaj árában) elmozdulás után már nullában voltam vele. (a többi olaj certi spreadje ennek a HÉTSZERESE. lehet, h véletlenül erre a certire az erste elfelejtette a rabló spread felárat beállítani :DDD)

mindenesetre összesen nem kereskedtem eddig olajjal ennyit, mint ebben a 3 hétben, míg élt a certi :D
Törölt felhasználó 2014. 08. 10. 00:33
Előzmény: #580  goapsy1
#581
A KBC-nél most a frankfurti kibocsátású Bund shortcertikből van több mint 300 féle... vannak pld. 180-200 közötti kiütésűek is azoknak, akik szeretik a viszonylag biztonságos Bund-shortolást.. :)) link

0.35% de minimum 7 EUR egy tranzakció díja, ami jóval magasabb mondjuk a német belföldi online-bróker szolgáltatók áraihoz képest, viszont az itthonról is elérhető certiknél rendre 0.01 EUR a spread, ami pld. egy 4 Eurós Bund certinél 0.25%-nak felel meg. Ez a spread egy 1250 Ft-os (azaz 4 Eur) Erste certinél 3.1 Ft-ot kellene hogy jelentsen... :DD

A Frankfurtban certiket kibocsátó bankoknak még ilyen kis spreaddel is megéri jelen lenni.

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek