Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 31. 12:57

Bund   

Klassz a szitu ismét... valamikor tesztelnie kellene visszafelé a duplaalj nyakvonalát 142-nél.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 14:47
Előzmény: #536  goapsy1
#540
Ilyenkor mindig felmerül, hogy a tegnapi teljesen "váratlan" hozambeejtés vajon nem a mai adatok és információk előzetes ismeretében történt-e? ...
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 30. 14:45
Előzmény: #538  goapsy1
#539
sőt, egy minimális méretű longon is gondolkodok, de ahhoz lejjebb kéne mennie.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 30. 14:44
Előzmény: #537  Törölt felhasználó
#538
hát most pattant valami, az tuti.

ekkora gyertyát rég láttam bundban 5 percesen.
éltem is az alkalommal, és 2 részletben kivágtam a shortjaimat.

részemről most szurkolok annak, h menjen vissza, üsse ki a certit, és hadd üljek végre bele egy új, immár normális, 150 fölötti kiütésű új certibe.
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 14:27
Előzmény: #536  goapsy1
#537
Épp azon csodálkoznak a kötvényes elemzők, hogy a piac eddig teljességgel figyelmen kívül hagyta a fed-elnök eddigi ráutaló szavait.

A belinkelt cikkben sok jó meglátás van. Annyi biztos, hogy pattanásig feszült a német hozamkörnyezet. Erőnek erejével ezt még lehet tovább feszíteni, kérdés, hogy valóban ezt akarják-e. Rövidesen kiderül.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 30. 11:58
Előzmény: #534  Törölt felhasználó
#536
link

mit gondolsz, ha tényleg jelzéseket tesznek az amcsik a korábbi kamatemelésre, az magával hozhatja a német hozamok emelkedését is? (ezáltal a bund élesebb esését?)

mert emelni a német szintet is lenne honnan...
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 30. 09:56
Előzmény: #534  Törölt felhasználó
#535
nincs ezzel gond, kitűnően lehet shortolgatni, csak mindig meg kell várni az aktuális ATH-t, hogy jó helyen szállj be. :)

ami azt illeti, egy nyomorék long certit is behozhatnának, mert kissé drága már a jelenlegi 1 darab.
adott helyen longolnék is, csak kéne egy olcsóbb certi.
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 09:51
Előzmény: #533  goapsy1
#534
Igyekeznek ezeken a szinteken kihúzni szeptember elejéig, hogy a hozamhoz képest csak "kamu" 200BP-nyi Bund-backward adja ki a charton a "korrekciót". Ott feltehetően esegetnek még néhány napig, majd ha valóban 1% alá akarnak menni hozammal, akkor irány ismét fel, ahogyan a legutóbbi 3 alkalommal is csinálták. Ha nem sikerül szeptember elejéig ebben a magasságban maradniuk, akkor a 200BP-t is beleszámítva lenézhetnek 144 körülig szeptember-november között.

Kétségtelen, hogy jelenleg nem ennek az utóbbinak áll a zászló.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 30. 09:37
Előzmény: #532  Törölt felhasználó
#533
Ez így jobban hangzik, akkor nem jól értettem, amit írtál.
De beleülni most már akkor sem ülnék bele a long trendbe shorttal, csak ha valami érezhető fordulós aktivitást látok.
Oké, hogy nem ütik ki a certit, de nem kellemes benne ülni, míg megfeleződik az értéke :)

"Az sem, hogy a német hozam 1% alá kerülve akár 5-10 évre ott reked. "

Ebben én sem hiszek, csak én jobban szeretem a rövidebb távú (max pár hét) trédeket, nem lenne jó beragadni.

De tény, hogy ezeken a szinteken már adódnak jó beszállók shortba, csak ügyesen meg kell fontolni, mert a trend még erős long.

Előbb lement 148.55-ig, de azonnal nyomták is vissza, ijesztő, hogy még azt sem hagyják, hogy az áttört 148.45 körüli szintet visszatesztelje.
Napok óta nem képes 10 pontoknál nagyobb esésre, 60 pontos emelkedések mellett.
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 09:30
Előzmény: #531  goapsy1
#532
"A legszebb az, ha oda kerül a certi kiütési ára, kiütődik egy felszúrásban, és utána kiütött certivel nézi végig a tulaj a 150-ről induló korrekciót."

Azt írtam, ha kiütnék a héten, akkor magas KO szintű certi jönne, ami még a 200BP csökkentés UTÁN is 150 fölötti kiütéssel rendelkezne. Tehát ha innen, ezekről a szintekről esne 200-at szeptember elején az új certi, akkor a mostani hozamszintnél lenne az új Bund kontira szóló certi 146-146.5 között, míg a kiütés 150 körüli értékre csökkenne a kiíráskori 152-153 körüli szintről. Ez azt jelenti, hogy volna benne felfelé 350 BP körüli lauf a kiütésig, ami hozamban már bőven 1% alatti szint volna.

Semmi sem lehetetlen. Az sem, hogy a német hozam 1% alá kerülve akár 5-10 évre ott reked. Az már a speki saját belátása, hogy erre fogad-e vagy ez ellen.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 30. 08:54
Előzmény: #530  Törölt felhasználó
#531
Bírná a gyűrődést, kérdéses, hogy megéri e beleülni.
A bund jelenleg töretlen long trendben van (ezzel együtt pedig a 10 éves hozam szépen trendel lefelé a mélybe, az 1% talán megállítja egy időre, de hogy végleg, az messze nem biztos)

A jelenlegi certi is járt 3000 ft alatt is, most gyakorlatilag a tizedét éri. Ha valaki csak 1000 ft körül megvette, már az is harmadolta a tőkéjét, ráadásul valószínűleg már bukta is, hisz a certit nemsoká kiütik, isteni csoda lesz, ha a mai napot túléli, a hetet pláne.

Szóval sztem 2 időpontban/helyen éri meg beleülni itt shortba:

1, Rövid távra ezeken a szinteken megfelelő lehet egy short, de szigorúan csak egy rövid visszatesztre.
2, Mikor eléri az 1%-ot a hozam, ott megérheti shortolni a bundot. Azt a shortot már esetleg lehet hosszabb távra is tartani, de szigorúan csak stoppal, semmiképp nem bukóba engedve, mert ha az 1% is törik, akkor a padlóig már bármeddig lemehet :)

Amúgy 150-ről, mint szép kerek szám, valszeg lepattan a bund, ha egyáltalán eléri, és indul egy kis korrekció. De az a 150 már nincs igazán messze, innen laza 135 pip.
A legszebb az, ha oda kerül a certi kiütési ára, kiütődik egy felszúrásban, és utána kiütött certivel nézi végig a tulaj a 150-ről induló korrekciót. :DD
Törölt felhasználó 2014. 07. 30. 00:00
Előzmény: #528  gold66
#530
Ha kiütnék a héten, akkor néhány napon belül magas kötési és kiütési árfolyamú shortcertit kell behoznia az erstének.

Ez annyiból volna jó, hogy egy új, 152-153 közötti KO-árú certi kiütése még a szeptember eleji 200BP backward után is 150 fölött maradhat(na). Így ha meg is közelíti a hozam az 1%-ot lefelé, az új certi magas kiütése már jó darabig bírná a gyűrődést.

Az orosz ügy szépen betett az európai hozamoknak. A 10-éves jenki és német hozam tovább divergál egymástól: link

Két eset lehetséges:

- A 10-éves jenki hozamok gyors esésbe kezdenek a mostani 2.45% körüli szintről 2.00% irányába. Ezzel az a baj, hogy ellene menne az eddigi hivatalos "fellendülőben a gazdaság" című FED-es maszlagnak, ami bizalmi válsághoz és jelentős volához vezetne a piacokon.

- Az európai erős gazdaságok hozamai lassacskán emelkedőre váltanak, mert kiárazódik az orosz para, valamint az ECB nem akar nyíltan vállalt kommunikációval államkötvényeket venni... ami nem jelenti azt, hogy már most is nem teszi azt fű alatt. Ezt támaszthatja alá az is, hogy a franciák, olaszok, spanyolok is rekordalacsony hozamokon vannak jelenleg. Ennyire hamar meggyógyultak, vagy valaki folyamatosan mankóval segíti őket? A deklarált jegybanki manipulációnál csak egy rosszabb van: a burkolt jegybanki manipuláció.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 29. 23:00
Előzmény: #528  gold66
#529
nekem maradt sajna

szinte biztos, hogy buktás lesz, mert világméretű csoda lenne, ha túlélné a holnapi napot a certi.

nem szabad ezt jelen pillanatban shortolni, az a nagy büdös igazság. a trend erős long, simán mehet benne bármeddig, majd talán az 1.00-ás Germany 10-Year Bond Yield állíthatja meg - talán.

a 150 simán benne van.
gold66 2014. 07. 29. 19:38
Előzmény: #525  goapsy1
#528
Maradt még valakinek le nem zárt TS pozija ?
Nagyon necces a helyzet , lehet hogy ma volt az utolsó kereskedési nap a TS certiben ?
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 29. 09:54
Előzmény: #526  Alkibades
#527
Etf-et még sose próbáltam. Egyetértek, a certi meg úgy szar, ahogy van, pláne, ezzel a hatalmas egy darabos választékkal.

Bár nagyon úgy néz ki, sok gond már nem lesz rá, mert akár perceken belül is kiüthetik.
Alkibades 2014. 07. 28. 10:57
Előzmény: #522  goapsy1
#526
Az ERSTE certije nagyon szerencsétlen és lehúzós.
Inkább ezt használom:
www.nasdaq.com/symbol/bunt
3x os tőkeáttét shortolható. Sajnos nem opciózható, pedig ezen a szinten egy OTM put opció szerintem jó döntés lenne.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 25. 12:39
Előzmény: #524  goapsy1
#525
na hát asszem ennyit erről az esésről, csinált óráson-négyóráson egy aljat, és ballag fel tovább.

óráson magasabb csúcs és magasabb alj is van.

már csak egyetlen reménye van a shortosoknak, az, hogy ez a tegnapi eséssel együtt egy zászló alakzat.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 24. 18:04
Előzmény: #523  Törölt felhasználó
#524
háát, legyen igazad :))

sajna eléggé megállt a csorgás, remélem nem 147.78 volt az alj... mondjuk ott semmit nem látok, ami miatt meg kéne, h álljon.
Törölt felhasználó 2014. 07. 24. 17:59
Előzmény: #522  goapsy1
#523
de akkor is elmaradt tőle... :) ekkora likviditású eszközben nincsenek véletlen mozgások, irdatlan robothegyek vannak ráállítva. Ha akarták volna, simán fölélövik a korábbinak, vagy csinálnak egy duplacsúcsot, pipre azonos ATH-val.

Rövidesen kiderül, mi a szándékuk a mai nappal.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 24. 17:49
Előzmény: #521  Törölt felhasználó
#522
jól hangzik...

nem is lenne gond ezzel, csak az erste vezetne végre be normális certit.
így eléggé lutri, 148.79-es kiütéssel...

az alacsonyabb csúcs viszont csak nagyon szőrszálhasogatva van meg, 4-5 pippel maradt el az előző csúcstól
Törölt felhasználó 2014. 07. 24. 17:44
Előzmény: #520  goapsy1
#521
Nézőpont kérdése. Ha az utóbbi időszakhoz nézed, akkor igen... ahhoz képest jelentős öntés volt ma. Az a nagy kérdés, hogy ez már egy kezdő impulzus volt-e lefelé, vagy csak szimpla beugratás.

Korábban írtam már ezeken az oldalakon a Dow-elméletről. Ennek alapján ma egy nagyobb korrekció kezdetét is láthattuk, vagy akár hosszabb trendforduló első jeleit, mivel alacsonyabb csúcsból csinált egy alacsonyabb aljat. Ha le is megy innen 147 körülre vagy jóval az alá, szinte biztos, hogy lesz még utána egy nagy felhúzás 148-ig, a tegnap előtti aljig. Korábbi tapasztalataim szerint az ilyesmi nagyon jellemző rá.

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek