Topiknyitó: Portfolio 2011. 03. 07. 16:56

Brutális februári hiányadat érkezett  

Ugrás a cikkhez
Februárban óriási hiányt halmozott fel az államháztartás - helyi önkormányzatok nélküli - központi alrendszere. A Nemzetgazdasági Minisztérium hétfő délután megjelent gyorstájékoztatója szerint 436,9 milliárd forintos deficit alakult ki az év...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=146355
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2011. 03. 07. 21:24
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#80
"és nem 50 hanem mondjuk éves 10 millió felett 65%:)"

Azt ám, egy nagy lófalloszt a Vona popsijába...
tokos. 2011. 03. 07. 21:22
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#79
"Érik a nyugdíjasok,TB-járulékfizetése"

Bokros már bevezette volna.

Szerintem alapvetően jól tette volna.

A Fidesz valszeg nem fogja, baromi politikai veszteség lenne, és eddig eléggé puha fütyivel álltak neki a nyugdíjasoknak.
SteveBux 2011. 03. 07. 21:21
Előzmény: #77  SteveBux
#78
... át lettünk baxva
SteveBux 2011. 03. 07. 21:20
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#77
utálom a főnököm, mert beszólt megsértett stb

kivonulhatok mikor ő beszél???
(elég sokat beszélt, hazudott éjjel-nappal
tehát éjjel-nappal kivonultak?)

és felvehetem érte a pénzem???

egyébként meg elvették a nyugdíjamat!
és ha tényleg igaz hogy a matolcsy mnyp-s maradt és a fityeszes képviselők többsége nem meri elmondani, hogy mit választott akkor kijelenthető hogy
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 21:20
Előzmény: #75  tokos.
#76
Meg fog Ön is térni hozzá tokos úr:) és nem 50 hanem mondjuk éves 10 millió felett 65%:)
tokos. 2011. 03. 07. 21:18
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#75
Fú basszus, Vonát én sem kívánom magamnak, sem az 50%-os adókulcsát.

Hirtelen nehezen tudnék választani, köztük, meg a szocik között.
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 21:16
Előzmény: #72  ts3
#74
Majd 2015 februárjában kiderül az is.
tokos. 2011. 03. 07. 21:16
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#73
A Bajnai féle adótáblához képest a fidesz lineáris adója gyakorlatilag kevesebb, mint 100 mrd-t hagyott az embereknél.

Bár a Bajnai tábla szerint nem sokkal adóztam volna többet (inkább csak a családi kedvezményt buktam volna), de nem értek vele egyet, részben azért, mert mint írtam, ez nem a vagyoni-jövedelmi helyzettől függően alkalmaz progresszivitást, hanem a jövedelemszerzés módja szerint (alkalmazotti).

Ez a havi bruttó kb. 1 milliós határ, amit Bajnai bevezetett volna (ha bevezett volna, de nem tudom, hogy láttad-e a szocik által minap benyújtott adótáblát, abban ilyenről szó sem volt), kb 20-30000 embert érint. Nem látom értelmét, és mint írtam, főképp azért, mert az igazán gazdagok lineárisan adóznak, ha progreszív az szja, ha nem.
ts3 2011. 03. 07. 21:13
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#72
Vona Gábor kormánya már januárban elérte volna az éves hiány 100%-át. :)
jumbo2 2011. 03. 07. 21:13
Előzmény: #67  tokos.
#71
Értem, ebben lehet valami.
A minimálbért tényleg lehetett volna emelni komolyabb mértékben.
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 21:09
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#70
Pampa lassan felfog ébredni, meglátja majd Ő is az igazságot, de Ön is felfog ébredni pénznyelő és Vona Gábor minden szavát dicsőítve fog bűnbocsánatot gyakorolni. Meglehett 21. századi canossa járás is lesz az Ön esetén mezítláb elzarándokol majd pl. az Alpokon keresztül Rómába.
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 21:09
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#69
Min lepődsz meg? Eddig is tudtuk, hogy MNYP pénzek nélkül a hiány NŐ idén. Most pont ezt látjuk. Költségvetési lazítás történt. Amit majd elfedünk a lenyúlt 12 évnyi megtakarítással. Bajnai úgy csökkentette a hiányt, hogy ment a pénz az MNYP-kbe... Most MNYP befizetés nélkül is nő. És csak a lenyúlt felhalmozott pénzekkel fog csökkenni.
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 21:07
Előzmény: #64  SteveBux
#68
Hiába készülsz egy vizsgára , ha menet közben megváltoztatják a vizsga tételeket, és a feltételeket:))

Ha néztél volna parlamenti közvetítést akkor tudnád ,csak akkor vonultak ki mikor szeretet Ferenc testvéretek retorikázott.:)
tokos. 2011. 03. 07. 21:04
Előzmény: #58  jumbo2
#67
"Ami nem néz ki jól, az a TB alapok bevételcsökkenése 2010-hez képest.
Ez vajon mitől lehet? A foglalkoztatottság nem csökkent. "

Drop,

erről írtam, tavaly a minimálbér duplája után kellett fizetni a munkáltatói járulékokat, idén ezt afidesz megszüntette.

Abban az országban, ahol a munkavállalók fele+egyéni vállalkozók után minimálbér után fizetnek járulékot a duplája helyett ez lehet havi 40-50 mrd, nem tudom, hogy mekkora a bevételkiesés, és ez indokolhatja-e, de egy részét valószínűleg igen.
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 21:04
Előzmény: #64  SteveBux
#66
Egy alomból valók ezek báttya! Tök mindegy melyik zászló alatt hajóznak!
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 21:01
Előzmény: #56  jumbo2
#65
Pontatlan volt a szövegem. A Jobbikosok az ellenvelemeny, szivacs, lebuktal nickekre vonatkozott, utána folytattam a felsorolást veletek, a nem Jobbikosokkal. De visszaolvasva nem voltam egyértelmű valóban. Mondjuk pampát lassan a Jobbikosokhoz lehet sorolni (most nem a szellemi képességére gondoltam), hanem egyrészt saját bevallása szerint is oda tart, másrészt pont úgy viselkedik, mint az itteni Jobbikosok: gazdasági hozzáértés 0, két kedvenc témája a cigányok meg Izrael.
SteveBux 2011. 03. 07. 21:00
Előzmény: #57  enigma
#64
8 évig készültek a kormányzásra
"de jó" legalább nekik megérte!

8 évig kivonultak és nem csináltak semmit a parlamentbe csak aggatták a lábukat
elvetették(kb 3mrd ft-os szavazáson) a vizitdíjat pedig legalább a "kisebbség" is fizetett!

hogy a faxba kerülhettek oda egyszer már el lettek takarítva most meg 2/3???
én már félek megszólalni a munkahelyemen mert nem úgy gondolom mi az elvakított droidok, de majdcsak felnyílik a szemük

egyszer
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 20:59
Előzmény: #58  jumbo2
#63
Árokszállási Zoltán, az Erste Bank Hungary Nyrt. makroelemzője szerint az egyszeri bevételek az év hátra lévő részében még jelentősen javíthatják az államháztartás pozícióit, de ragaszkodni kell ahhoz, hogy a Széll Kálmán Tervben rögzített intézkedéseket következetesen végrehajtsa a kormányzat.

Kétségtelen - mondta az elemző -, hogy a februári államháztartási pozíciót egy nagyobb kamatfizetés rontotta, azonban az egyszeri tételek nélkül is kitűnik, hogy az államháztartás pozícióival később is jelentős gondok lehetnének. Mint hangsúlyozta, ezért a tervezett 900 milliárd forintos kiigazítást 2013 végéig végre kell hajtani.

link
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 20:58
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
Nem vagyok a holalé-féle demagógiára vevő, de most bennem is felmerül a kérdés, hol a lé?
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 20:57
Előzmény: #58  jumbo2
#61
A TB bevételcsökkenése abból áll, hogy nem utalják át a központi költségvetési támogatást (mert majd a manyup tömi majd be a lyukat). Ehhez képest a központi költségvetés kiadásai e tétel nélkül is nőnek...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek