Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2014. 11. 22. 10:22
#4380
Sziasztok!

Vettem egy adag PBR-t, 9,68-ról, volt kis minuszban, de tegnap az a majd 12% hát elképsztő.
Most ennek a kicsi tételnek fogom egyengetni az útját, nem ismerem a részvényt, majd igyekszem kitapasztalni, de legalább nem jár le mint az olaj....:))

Köszönöm az ajánlást Eurocent, és az olajos infókat Pomperj!
krida
krida 2014. 11. 22. 09:19
#4379
Hát a gáz nagyon beesett úgy látom. Az olaj és ezüst eléggé longosnak tűnnek.
Törölt felhasználó 2014. 11. 21. 21:43
Előzmény: #4377  pomperj
#4378
Ne aggodj, eszem agaba sem jutott venni az allamkotvenyeket, eppen azon gondolkoztam, hogy el kellene kezdeni ovatosan adni oket....
;)
hamar ennyire szeretik oket...

szerintem mo nincs annyira rossz helyzetben, mint legtobben gondoljak, persze minden viszonyitas kerdese...
Svajchoz vagy Au-hoz kepest igen, EU, Amcsi,Japanhoz kepest egesz ok....
pomperj
pomperj 2014. 11. 21. 21:25
Előzmény: #4376  Törölt felhasználó
#4377
Szia,
en az Austral treasuryt nem figyelem, igen ritkan nezek ra. Az USA Treasuryrol viszont van velemenyem.

1)Az USA treasury bond utolso erdekes napja okt. 15 volt, amikor lezuhant a hozam 2.2% szintrol napkozben 1.88%korulre.

Ami azert volt extrem, mert napvegere visszamaszott 2.1% korulre, ami, akarhonnan nezed is, a legnagyobb napkozbeni mozgas volt, EVER.

Es a moka kozepen a dealerek lekapcsoltak a monitort es telefonon uzleteltek, mert a veszteseg akkor mar oriasi volt....es abban remenykedtek hogy lassitva talan nem no tovabb.

2)A fontos azonban, hogy a likviditas eltunt. ES most is azt gondolom, hogy az az Oktoberi nap volt a wave (2) szelso pontja, es azota mar (3)-ban, bizony 3-ban vagyunk a 2012 nyari indulas ota, es a kotvenypiaci kamat masirozik felfele. Most mar eszre is fogjak venni a nepek. A FED sem birhatja nagyon soka, megy a bond utan, ahogy mindig.

Es ha igazam van, akkor 2015 evben SOKKAL magasabb bond kamatokat is fogunk latni, mint amit ma barki gondolna.

Tehat forditva gondolom, mint a pillanatnyi kozvelekedes. Nem arrol beszelek, hogy a 2012 nyari top fele megyunk (1.5% kamat fele), hanem annal SOKKAL magasabb iranyba.

Pillanatnyilag 2015 evre nalam a 4.0% koruli kamat a cel evvegere...annak megfelelo bond arzuhanassal.
Ami alapos, kover veszteseggel fog jarni minden bondholder szamara. Igy a kozponti bankok tartalekaira is.

Es rengeteg kisbefekteto fogja nagyon banni, hogy az utolso 2 evben az alacsony-kamat idejen betankolt kotvenyekbol meg kotveny-alapokbol. Az pl. vicc, hogy ma Mo-on a hosszu kotvenyAlapok 6-8% hozamunak latszanak. Aztan arrol nem vilagositjak fel a penzet oda beszuszakolo Feri bacsit, aki abba akar belevenni. Nem mondjak, hogy 2 ev mulva a mai 100% veteli arfolyam a 2-4 ev mulva esedekes eladaskor mar csak 80% korul lehet, es nem fogjak visszaadni a tokejuket, mert akkora az arfolyam-bukas.

Persze, eloszor csak lassan maszik a kamat felfele. De amikor elkezdodik a gyanu erosodese, hogy egyes allamok vegkepp keptelenek kifizetni az adossagaikat, Ez eleg sokkal megtortenhet Mo-on kivul is, soroljam? Venezuelatol Brazilian at Torokorszagig, Gorogorszagtol Ukrajnan at Pakisztanig, stb., es ezek most is mind a "keptelenseg visszafizetni" allapotban vannak, csak meg nem mondjak ki nyiltan)

Nos, a lenyeg, hogy a kotvenyek okt.15-i "illikvid napja" kemeny ismetlodesre szamithat jovore.

Szoval, ha jot akarnal, maradj ki beloluk mostanaban. Nem hiszem hogy kengorooland bond nagyon mas kilatasokkal birhatna...de nem ismerem a tenyeket.

Ja, egy story: amikor Sydneyben bereltem egy kocsit, a balkormanyos miatt a sebvaltogomb helyett az ajtot nyitogttam veletlenul ki, ketszer is;-)
De a Double-bay, Bondi es a Great Barrier Reef nagyon tetszett. Honvagyam van Cairns tropusi esoje utan. Mindjart jon a monszun oda.

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 11. 21. 18:57
Előzmény: #4373  pomperj
#4376
nem tudom latod-e mi tortenik az allamkotvenyeknel pomperj,....
nos remelem nem eljuk meg, hogy a 10 eves allamkotvenyekert fizetni kell majd (kamatot)
;)
mekkora lesz ez a lufi...
;0
Törölt felhasználó 2014. 11. 21. 16:52
Előzmény: #4370  pomperj
#4375
1600$-ra csak 2016-17 ev vegere varnam, de akar tevedhetek is....
nos az eselyunk naprol napra no...
tberki 2014. 11. 21. 16:37
Előzmény: #4373  pomperj
#4374
igazabol a rohej hogy nem mondott semmi ujat, csak hogy allamkotveny is vasarolhat az ekb... vagy csak nekem nincs kihegyezve a fulem arra amit masok kihallottak belole.

mindenesetre en is ugy erzem hogy ez most par napnyi elonyt jelent, es csak eurospecifikus. a tobbi dollaros devizapar ellentetesen mozgott eurusdvel, ill. az euro mindenhez kepest gyengult. Ha igazatok van es az arany nekilodul egy nagyobb felugrasnak akkor azzal parhuzamosan nem emelkedhet a dollar szignifikansan. Es az eurusdben nekem meg hianyzik egy csucs legalabb 1.27nel.
pomperj
pomperj 2014. 11. 21. 16:31
Előzmény: #4371  tberki
#4373
Igen, abszolut igazad van.

Csak van egy regi szabaly: az egyik piacrol a masikra valo atvitel, barmilyen logikaval, tobbnyire NEM mukodik.

Most e sitt ugy tunik, hogy USD es GLD, ami mar honapok ota gyonyoruen mozgott egymassal szemben,

ma (es lehet hogy kicsit hosszabb idore) megszakitotta a kapcsolatot.

Mi a fenet mondott Draghi, amitol ennyire megtetszett a bankoknak az EUR? Tarthat az tovabb mint 1-2 nap?
Pnorb 2014. 11. 21. 16:27
Előzmény: #4360  Törölt felhasználó
#4372
A cfd-t en is vennem, de sajnos 25-en (Kedden) nekem mindenkepp zarjak. Es ha jol emlekszem Jovo csutortokon lesz ott ismet lehules. Szoval lehet en nem lepek csak max 30 perces idoszakra majd a gazpiacra, ha lesz szep hullam.

A certivel viszont raerek egeszen marciusig.
tberki 2014. 11. 21. 16:23
Előzmény: #4370  pomperj
#4371
viszont akkor a dollarnak szignifikansan gyengulnie kellene ha jol gondolkozunk ugye Janos?
pomperj
pomperj 2014. 11. 21. 16:20
Előzmény: #4366  Törölt felhasználó
#4370
KOSZ.
Erdemes ide masolni a cimet,

Gold Repatriation Stunner: Dutch Central Bank Secretly Withdrew 122 Tons Of Gold From The New York Fed

Ha a fele igaz, amit irnak, akkor GLD target arat hamarosan emelem Fibo 38%-rol, azaz 1430-rol, egeszen FIbo 62%azaz =1600 USD-ig ;-)
tberki 2014. 11. 21. 16:20
Előzmény: #4368  Törölt felhasználó
#4369
bizony igy van. mit gondolsz az eur visszaerosodik? latvanyosan csak az gyengul a joember dumaja utan. jol pofan tudnam torolni
Törölt felhasználó 2014. 11. 21. 16:17
Előzmény: #4365  pomperj
#4368
Rubel szepen mozog..., bar a likviditassal szerintem gondok vannak, engem mondjuk nem zavar ha orakig nem lehet kereskedni......nem daytrade-re vettem....

Egyebkent mintha a dollar erosodesnek vege lenne, csak a tobbsegnek azert nem tunik fel mert a daghi maffiozo ledumalta az EUR-t....
de ha nezzuk a tobbi part akkor erdekes dolgokat lathatunk
AUD
CHF
JPY
NZD
RUB
CAD
szoval az a dollarbika mar nem annyira bika,de legalabbis nem mindenen....
es a sort folytathatjuk a nyersanyagokon:
arany
ezust
olaj
stb....

;)
pomperj
pomperj 2014. 11. 21. 16:15
Előzmény: #4365  pomperj
#4367
Es pici kiegeszites,
mert tudom hogy rajtam kivul vannak itt paran, akik lesnek a jo SOLAR belepore.
Nos, megindult.

Aki erdeklodik, annak hozzateszem, hogy szerintem a (ii) hullamnak vege, es blogban is vart (iii) hullam indult el, (ami, mint tudjuk, a legszebb bull a piacon).

Es ma impulzusban van TSL CSIQ YGE SPWR FSLR, es a legbiztosabb TAN is +4% korul jar.
Es karacsonyig meg sok van hatra. Santa Rally, go!

Good luck, solar.
Törölt felhasználó 2014. 11. 21. 16:07
#4366
pomperj
pomperj 2014. 11. 21. 15:52
Előzmény: #4361  pomperj
#4365
Megerkezett a megerosites az Olaj bull megindulasra. A legjobb helyrol.

Nem arrol beszelek, hogy 77 fole ugrott az olaj ara. Arrol se, hogy Gazprom az 5 nappal ezelotti melypontrol mar +6%-ban van.

Hanem arrol, hogy a mai Economist cimlapjan mi van?
Egy veres labnyomu medve maaszik ki az erdobol. Es a cimlapszoveg: 'Russia's wounded economy"

A cikk meg arrol szol, hogy
"az oroszok fo problema ami elhomalyositja az osszes tobbit: Az olaj-tuzelte orosz gazdasag, mely devizabevetelenek 2/3nyi resze olaj, nos, sokeves melyponton. Es mindenki szerint ott is fog stagnalni."

Szoval, aki emlekszik Paul Montgomery szabalyara, itt a jo alkalom: Go long olaj, go long Russia: OGZPY, TRF es RSX.
Paul, kosz!

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 11. 21. 10:30
Előzmény: #4361  pomperj
#4364
Igen, nat gast certiben Én is vissza akarom venni kicsit lejjebb, réssel le fog nyitni a hétvégi meleg miatt, de ha nem éri el a 4.5-öt akkor certit sem adok el.Ugye itt a darab számít.
Törölt felhasználó 2014. 11. 21. 10:26
Előzmény: #4360  Törölt felhasználó
#4363
Na be is raktam 6000db-t tl27-ben 250ft-ra.
Törölt felhasználó 2014. 11. 21. 10:26
Előzmény: #4360  Törölt felhasználó
#4362
Na be is raktam a felét 6000db-t 250-re.TL27-ben.
pomperj
pomperj 2014. 11. 21. 10:23
Előzmény: #4316  pomperj
#4361
1)A nat.gaz kitort felfele, 4.56-nal lattam ma.
Es ma-holnap meglesz a visszateszt is 4.50-4.52 szinten. Innen az ovatosaknak is ajanlhato a long trade.
A cel ar maradt 5.5-6.0 tartomany, de, januarra a 8.0-11.0 sav is belefer.

2)Az arany 3 napja korrigalja az (iii) impulzusat a het eleje ota, es nagyjabol keszen all az ujabb fel-lepcsozesre.
Raadasul a GLD Bollinger csatornajanak also vonala felfele kezdett kunkorodni, az is supportal.
Ekozben a felso vonal 1230 korul varja, hogy elerje az ar.
Es, kialakuloban van az emelkedo csatorna is, ami nagyjabol olyan meredeknek latszik fel, amilyen volt lefele.

3)Az aranybanyaszok egy elhuzodobb (iv) hullamban latszanak oldalazni, a 20.0 szinten. Van egy felfeletti 5-7 napos ereju ellenallas, aminek attoresehez meg kellhet ujabb 3-5 nap is.
A rovidtavu cel ar maradt 1230-1250 sav.

4)Az olaj ara, bizony, mutatja a fordulat jeleit. Meg csak ott tart hogy nem esik egy hete, am ez a korabbiakhoz kepest nagy valtozas.

Ennel szazszor fontosabb, hogy a hullam struktura itt is kesznek latszik: megvan az 5. hullam is lefele(!).
Es fokeppen, az 5. hullamnak is van 5 subhullama az utolso 3 hetben, es a formaja raadasul egy eso ek (Diagonal triangle) forma, ami a trendek legvegen szokott kialakulni.

Szoval, fordulok bull iranyba az olajos szakmaban. PB, TOT az oriasok kozul, valamint a furosok mind, stb. nagyszeru hozamot fognak mutatni mar karacsonyra.

5)EGy het mulva Thanksgiving lesz. Elotte-utan rendszersen jo bull napok szoktak lenni. Oktober ota a defenziv szektorok (fogyasztasi cikkek, utility, vasut, stb) szalguldottak az atlagnal jobban.
A Thanksgiving alighanem felhozza az elmaradokat. Arany es Olaj erosen koztuk lehet.

Good luck.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek