Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 01. 31. 07:42

A választópolgárok IGEN-nel voksolnak a népszavazáson  

link



Abból, hogy "a piac NEM-mel voksolna a népszavazáson" pont az a tézis látszik megerősödni, hogy a jelenegi kormányzati elképzelés nem a választóknak, hanem a piacnak kedvez.



Ez pedig ellentétes az állam (kormány) alapvető kötelességével, miszerint (és többek között!) az állam feladat az, hogy a választópolgárok lehető legnagyobb, dolgozni akaró rétegének, a lehető legjobb legyen, úgy, hogy a választókat kiszolgáló piac törvényes kereti a leginkább megfelelő legyen.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 22:16
Előzmény: #357  Törölt felhasználó
#360
fretek, jó, hogy szóbahoztad a sört, megyek is sörözni:)
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 22:10
Előzmény: #348  Törölt felhasználó
#359
nem a reformok szükségszerüségéről külömbözik a véleményünk, hanem az eredményéről az odavezető útról és a reformerek képességéről.
szász 2008. 02. 01. 22:10
Előzmény: #355  Tbarna
#358
bocs, de ez nem sanyi volt, hanem egy csapat. most kicsit mintha kiálltak volna mellőle. de lehet, hogy rosszul látom. nézzük meg 2 év múlva...
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 22:09
Előzmény: #354  Törölt felhasználó
#357
15 rugó most is szép pénz. 2 db OTP részvény + egy korsó sör.

egészségedre!
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 22:08
Előzmény: #355  Tbarna
#356
Barni "bogaram" olvass mar legyszi emailt. kosz :-)
Tbarna 2008. 02. 01. 22:06
Előzmény: #350  Törölt felhasználó
#355
Közép-Európa legnagyobb bankját.
Ennyit tett Sanyi.

Gabi meg egy rövid ideig elhitte, hogy ő lehet
Sanyi.Nicht geklappt.
:)
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 22:03
Előzmény: #350  Törölt felhasználó
#354
"DE, nem vagy túl fiatal?"
32 vagyok, pont én is akartam kérdezni, hogy nyilván korkülönbség miatt vagy ezügyben tájékozottabb. Egyébként a '80-as évek végéből jól emlékszem a Postabank reklámokra, csakhát tapasztalatom nem volt sok. Bár most így visszagondolva életem első megtakarításait a '80-as évek legvégén, vagy inkább már '90-ben Postatakarékjegyben kamatoztattam. És az én saját ötletem és választásom volt. 15eFt. Akkor, meg 14 évesen az elég sok volt:)
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 22:02
Előzmény: #340  Törölt felhasználó
#353
nem értek egyet az álláspontoddal, de nem nevetek azon

Csányi elsőként ismert fel egy ma evidenciának tűnő körülményt: korszerű bank nincs komoly számítástecnnikai háttér nélkül. ezért tudta megtartani az ügyfeleit.

amúgy: ha őszintén kellene nyilatkoznom róla, akkor azt mondanám, hogy nem szeretem, és azt, hogy a tevékenysége mérhetően korlátozza Magyarország versenyképességét számos szektorban, de tekintve, hogy ez egy nyilvános fórum, ráadásul strómanokon keresztül az övé, ezért azt mondom: nemcsak tehetséges, hanem rendes ember is (ahogy az OTP FB általam nagyrebecsült tagja, akinek nem fér be a volvo típusú gépkocsijába 700,000,000-Ft.

szóval, nincs kedvem nevetni

Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 21:59
Előzmény: #351  szász
#352
:))))))))))))))))))))))
szász 2008. 02. 01. 21:58
Előzmény: #349  Tbarna
#351
( :)))))) véletlenül úgy olvastam, hogy két dugás egy csárdában .... és elképzeltem... printz és csányi egy ....csárdában..) bocs
hallalihalihó vadászni volna jó
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 21:55
Előzmény: #342  Törölt felhasználó
#350
szia pénznyelő!
:)

DE, nem vagy túl fiatal? Princ csinált egy bankot a semmiből, melyben először vették emberszámba az ügyfelet. Udvariasak voltak, gyorsak, és segítőkészek. Én úgy lettem Postabank ügyfél, hogy kifordultam az OTP-ből miután 2 órai sorbanállást követően közölték velem hány száz papírt kell kitöltenem és hányszáz ablakhoz kell mennem ahhoz, hogy számlát nyissak a havi csekkdömping megszüntetéséhez.

Kifordultam és ott volt nem messze egy Postabank, félóra alatt mindenen túl voltam.

Nem szabad ezt mai szemmel megitélni. Princ nagyot alkotott akkor és ott. Csányi, mit is alkotott?
Tbarna 2008. 02. 01. 21:53
Előzmény: #340  Törölt felhasználó
#349
Princ és Csányi.

Két dudás egy csárdában...

Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 21:48
Előzmény: #345  Törölt felhasználó
#348
"Követelem, hogy hozzanak törvényt melynek címe: "Közértet bezárni szigorúan tilos""
És ne feledjük: még polcleépíteni és polsorokat összevonni se szabad.
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 21:46
Előzmény: #344  Törölt felhasználó
#347
:)
Aki nem akarja, úgyse érti. Inkább hőbörög, kesereg és elvár tovább, mert az egyszerűbb, mint gondolkodni és öngondoskodni.
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 21:46
Előzmény: #339  Törölt felhasználó
#346
félreértetted mit írtam. arra utaltál, hogy romlik az ellátás, azaz folyamatosan, jövő időben, ezért pedig nem kívánnál fizetni. romló ellátásért nyilván én sem szívesen fizetnék többet, de ma, 2008.02.01-én mi mondatja azt veled, hogy 2-3 év múlva rosszabb lesz az ellátás, mint ma?
egy biztos: az olcsó rendszer alapjain 100%, hogy rosszabb lesz. ha kitolják a piacra, senki ne fogadjon rá, hogy mi leszünk a vesztesei.

növelték az eü járulékot és még az is kevés volt ahhoz, hogy a pazarló rendszert fenntartsák.
egyébként egyetértek azzal, hogy badarság volt az ágyszámcsökkentés. ha kevesebb az ágy, attól még a helységet ki kell fűteni, a takarítást ki kell fizetni, a villanyt ki kell fizetni. spórolni akkor lehet, ha bezárják az intézményt és értékesítik.
persze senkiben nem kelt jó érzést, hogy esetleg hosszabb várólistával összenyomorgatnak több embert egy zsúfolt kórházban. csak amit a szocializmus eltartott kórházrendszert egy 10M-s országban, azt a kapitalizmus nem tartja el fillérekből. ez is legalább annyira fontos kiadási tényező, mint a közszolgák bérezése és az állam költsége. az is túl nagy nekünk, abból is faragni kellene, csak az a politikusokat érintené kedvezőtlenül...
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 21:46
Előzmény: #344  Törölt felhasználó
#345
Ja és persze megfeledkeztem egy törvényről.
Követelem, hogy hozzanak törvényt melynek címe: "Közértet bezárni szigorúan tilos"
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 21:44
Előzmény: #340  Törölt felhasználó
#344
kvetelem, hogy vezessék be a lakhatási járulékot és a Nemzeti Lakhatási Alapot. Ezzel létrejön a Nemzeti Lakhatási Kockázatközösség.
A Nemzeti Lakhatási Alapba mindenki befizet jövedelme szerint és igényei szerint kap belőle pénzt a bérlakására, vagy hiteltörlesztésére. Így megszüntethető a hajléktalanság.

Követelem, hogy vezessék be az étkezési járulékot és a Nemzeti Étkezési Alapot. Ezzel létre lehetne hozni a Nemzeti Étkezési Kockázatközösséget.
Mindenki befizet jövedelme alapján járulékot az alapba és ha bemegy a közértbe ingyen vesz meg mindent. Éhezés megszünne. Szegény kisnyugdíjasoknak nem kellene végre száraz kenyéren élni ehetnének friss déli gyümölcsöt (a vörös kaviárrol nem is beszélve). Természetesen közért vizittdíjat tilos legyen szedni.
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 21:41
Előzmény: #342  Törölt felhasználó
#343
helyesen: ...mert mindig rávilágít...
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 21:41
Előzmény: #340  Törölt felhasználó
#342
Ezért szeretem kanyiszt, meg mindig rávilágít egy egészen más megközelítésre.
(én spec. Csányit sokkal többre értékelem, mint Princ-t, de abban van valami, hogy szocreál figura és egyben egyébként meg elég egyformák, hogy ügyesen tudtak mindegyik oldal seggeibe nyalni:))
Törölt felhasználó 2008. 02. 01. 21:37
Előzmény: #339  Törölt felhasználó
#341
"bezárták a kórházakat annak ellenére, hogy növelték az EÜ járalékot."
És a több = jobb is?
Ez elég szoc. gondolkodás. Mint a szoc. cégeknél: nagyobb gyár, több munkás, több, nagyobb. Ja, hogy közben egy csődhalom. Az mindegy:)

Topik gazda

LET
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek