Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 14. 15:57

A nagy korszakváltók - Együtt 2006  

Micsoda váltás...A felhozatal egyébként tökéletesen tükrözi a kiüresedett, semmitmondó politizálásukat. Képtelenek megújulni, képtelenek változni és képtelenek felfogni, hogy a magyarok változás alatt nem rájuk gondolnak, hisz elég szépen el lettek küldve a francba 4 éve. Pár névcserén plusz szarházy fizimiskájának MSZMP-fazonúra igazításán kívül semmi változás.

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 01. 15. 12:51
Előzmény: #77  tokos.
#80
Aha szóval nincsenek érveid a több tucat, vagy 100 linkre.
Olvasd el a linkeket, amit adtam több, mint a fele arról fog szólni, hogy a fidesz azt nyilatkozza, hogy milyen csodálataos, a többi meg arról, hogy nem.
Törölt felhasználó 2014. 01. 15. 12:49
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
Nem, pont ellenkezőleg. (Mármint annak amit én írtam.)
Az egyre nagyobb hatalmi arroganciákkal rendelkező egyre inkább nyilvánvalóan beválthatatlan ígéreteket ígérgetők nyertek.
És ráadásul ennek jórészt pont az volt a kiváltó oka, hogy valaki kétszer nyert és elhitte, hogy mindezt büntetlenül teheti. A jelenlegi választói rendszer ennek a megerősítését (vagy, ha úgy tetszik, akkor büntethetőség ellehetetlenítését) szolgálja, tanulva az előzőekből. Ha egészséges társadalom lenne Magyarországon és nem egy anyagilag és agyilag kiszolgáltatott, akkor a következő lépés az lehetne, hogy tanulnának belőle. De félő, hogy méginkább a populizmus és demagógia diadala lesz ez. Így nem lehet "rendszert váltani".
Törölt felhasználó 2014. 01. 15. 12:19
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#78
"néhány ilyen ciklus után megértenék az üzenetet. "
Az összes ciklus ilyen volt nem ? Mindenkit leváltottak 1 ciklus után elégedetlenség miatt, egyedül a szociknak jutott 2 ciklus egyben. Megértették 23 év alatt a választói üzenetet hogy másképp csináld ?
tokos. 2014. 01. 15. 11:36
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#77
"egykulcsos adó fidesz igazságos arányos -> google
és abban vállogass."

Aha, szóval nem tudsz linket.
Törölt felhasználó 2014. 01. 15. 11:02
Előzmény: #74  tokos.
#76
Meg 93-ban (is). (Pont erről beszélek.)

De látom már mi a probláma.
A kérdés nem a 70-esre, hanem a 71-esre vonatkozott.

Akkor viszont:
egykulcsos adó fidesz igazságos arányos -> google
és abban vállogass.
Törölt felhasználó 2014. 01. 15. 11:01
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#75
Fodor már rég nem volt az SZDSZ-ben, amikor az megszűnt...

A Jobbik logikája kb. olyan, mintha pl. a gazdaságban semmilyen új cégben nem tölthetne be vezető tisztséget, vagy nem lehetne tulajdonos az, aki korábban olyan cégnél dolgozott, ami adósságot hagyott maga után.
tokos. 2014. 01. 15. 10:55
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#74
Fodor 2009-ben adta vissza a mandátumát. Hogy jön ez ide?
Törölt felhasználó 2014. 01. 15. 10:49
Előzmény: #72  tokos.
#73
vállogass:
Fodor visszaadta a mandátumát -> google

És, hogy lássuk milyen "csodálatosan" szelektív az emberi emlékezet: érdekes módon Lázárnak eszébe jutott a Fodor (pl.: fideszből való - talán 93-as - kilépése)... annak kapcsán, hogy Ángyán adja vissza a fidesznek a mandátumát, ha nem fúj velük egy követ. :DDD
tokos. 2014. 01. 15. 10:32
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#72
Ilyet nem.

Biztos tudsz akkor ilyen linket ism, amiben ez olvasható.
Törölt felhasználó 2014. 01. 15. 10:20
Előzmény: #69  tokos.
#71
Hallottál fidesz nyilatkozatokat?
Mert én csak azt ismételtem el...
Törölt felhasználó 2014. 01. 15. 10:19
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#70
Aha, szóval azzal, hogy MINDEN esetben lemondott a mandátumáról, amikor otthagyott valamely pártot (pontosabban a párt hagyta ott) tipikusan a "bársonyszéket" akarta megőrizni. (Ellentétben azzal, aki inkább köpönygetforgatva megtartotta a mandátumát és erőszakkal sem lehet elvenni.)
tokos. 2014. 01. 15. 10:18
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#69
"A fidesz szerint meg az az igazságos és arányos és kívánatos, ha egy minimálbérből ugyanannyit vonnak le, mint egy miliomostól. "

Ugye csak hülyéskedsz, te sem gondolod komolyan???
Törölt felhasználó 2014. 01. 15. 10:16
Előzmény: #60  Phylaxa
#68
Én egyet is értenék, csak nem a baloldalnak kell megújulni (bár, ha a fidesz kommunista megnyilvánulásait, meg a mérhetetlen kommunistákat nem vesszük figyelembe, akkor gyakorlatilag nincs is baloldal), hanem a választóknak.

Ha pl. egyik pillanatról a másikra úgy váltaná le a nép a "nagy és legyőzhetetlen fideszt", hogy tenne az mszp-re és mondjuk odahelyezné az lmp-t, akkor ez egy üzenet lenne.
Az üzenet az lenne, hogy ha így csinálod, akkor buksz... és mivel máshoz nem értesz felbuksz. (Vagy azonnal, vagy néhány ilyen ciklus után megértenék az üzenetet. Addig amíg fontosabbak a - a paradox módon választókkal megfizettetett - rezsi és 28. havi nyugdíjígéretek, addig nem lesz változás..)
Törölt felhasználó 2014. 01. 15. 10:07
Előzmény: #59  pf2
#67
Nem véletlen, hogy félnek tőlük...
Bár én nem tartom "nyilvánvalóan megvalósíthatatlanabbnak" az ötleteiket, mint a szokásos fidesz-mszp licitálást, de van egy nagy hibájuk: hogy "tisztességesen" bevallják, hogy ők csak hazudnak.
Bár az azért tetszett, ahogy a bíróság rájött, hogy jé a politikusok hazudnak, vagy az, amikor már szinte gondolatbűnözőként hozták ki a kétfarkú kutya kifejezés hangoztatóit. (Akkor gondolom ismered is a bírósági döntéseket... én korábban el sem olvastam, de mostanában igen, mert jót lehet röhögni a bíróságon is.)
(Az, hogy a biróság, kúria stb. bedől egy politikai heccnek, az egy dolog. Az, hogy politikai érzéketlenségükkel lejáratják magukat nagyobb gond. Az, hogy értelmetlen, bugyutaságokat írjanak le, az is egy dolog. Az viszont, hogy ilyen - megkockáztatom - súlyosan alkotmánysértő kifogásokat keressenek (ha ugyan van értelme annak, amit leírtak), ráadásul teljesen feleslegesen az már rettentően szomorú. Fel nem fogom, hogy minek kell ökörségeket írni, amikor vannak értelmes indokok is...)
Törölt felhasználó 2014. 01. 15. 09:56
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#66
Igen, önmagáért beszél, hogy ő ideológiailag - legalábbis - mindig ugyanazt vallja pártoktól függetlenül, akik köppönyeget forgatnak. Nem komcsi, libsi, náci stb. (mint egyes pártok/egyes képviselők) attól függően, hogy mivel tud éppen szavazatot szerezni.

Sőt, minden egyes esetben - igazi "nyugati" politikusként - még a mandátumát is visszaadta. Ez is egyedülálló itthon. Voltak baráti körei, akik megtették ezt, de ő következetesen.

Igen, ez valóban önmagáért beszél!
Bár ilyen lenne mindegyik (mármint nyilván az elvekben a viselkedésben).
Törölt felhasználó 2014. 01. 15. 09:50
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#65
A fidesz szerint meg az az igazságos és arányos és kívánatos, ha egy minimálbérből ugyanannyit vonnak le, mint egy miliomostól.
Tény, hogy egy minimálbéres a bruttó jövedelmét is maradéktalanul el tudná itthon költeni (javítva a magyar gazdaságot) egy jól kereső, meg mondjuk külföldön nyaral (javítva a külföldi gazdaságot), akinek meg még több pénze van, az kimenekíti (csak egy pl. a fideszes politikusok is nyilatkoztak úgy, hogy Brüsszelben tartják a pénzüket és ott vesznek fel hitelt).

Ennyit arról, hogy ki a szakmaibb! (Én pont erről beszéltem.)

Persze beszélhetünk arról a hazugságról, hogy hogy nem hárították át pl. a telefontársaságok a különadót, sőt arról is, hogy van adómentes első 10 perc.
És ez csak egy a konkrét hazugságokból.

Ennyit arról, hogy ki hazudik nagyobbat! (Meg pont erről beszéltem. Ezek az emberek lényegesen szaskmaibb elven kezelik a dolgokat és kevesebbet hazudnak, mint a "többiek".)

Egyébként meg mi ebben a szemrebbenés nélküli hazugság?
Ha eltörlik a csóró munkások alacsony jövedelmi részére kivetett adót és átcsoportosítják a felső keresetű rétegekre (megjegyzem pont az ellenkezőjéről van szó, amit a jelenlegi kormány csinál) azonnal látható lesz az eredmény.
Azt, hogy ezáltal 5-öd annyit fog-e keresni egy melós, vagy megközelítőleg annyit, ahogy kérdezik, azt nem tudom. (Persze ismerek olyat, akinél a minimálbéren történő adó eltörlésével ez nagyságrendileg így is van, de ebből az egy-két adatból nem indulnék ki, viszont az elv, az teljesen korrekt. Más kérdés, hogy minden szegmens esetén így van, de könnyebb a nagyobb jövedelemből adózni, mint a kisebből.)
Törölt felhasználó 2014. 01. 15. 00:20
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#64
Így is lehet látni, de úgy is, hogy a Fideszben alapító volt, kilépett, azóta meg mindenkivel összeáll, csak hogy meglegyen a bársonyszéke. És itt teljesen jogos amit a Jobbik mond, hogy aki a pártjával tartozást hagy hátra, az ne alapíthasson pártot, eleve abszurd, hogy ilyenek ülhetnek a parlamentben.
link
Törölt felhasználó 2014. 01. 15. 00:08
Előzmény: #61  tokos.
#63
"Az ok az, ami eddig is sokszor lejátszódott, a kormányváltásra szavazók jelentős része adta volna a szavazatát inkább a biztosan bejutó szocikra"
Szerintem az előző választás óta más szelek fújnak. Akkorát zakózott a baloldal, amilyet még korábban senki. Fele sem maradt a korábbi támogatottságukból és ennek oka volt. Az okok pedig most ott állnak a baloldalon és váltást prédikálnak. Ez a brancs él még azok emlékezetében is, akik amúgy nem foglalkoznak politikával, de elmennek szavazni. Aki 4 éve váltást akart és most a Fideszt is elküldené a francba, az most a Jobbikra vagy LMP-re fog voksolni, nem az akkori bukottakra.
apocca
apocca 2014. 01. 14. 23:50
Előzmény: #60  Phylaxa
#62
gondolod, hogy a szocik elgondolkodnak majd, a 2010-s brutális vereségen se sokat agyaltak.Amúgy meg a hatalomra és az ezzel járó vagyonszerzésre gyúrnak a drága politikusaink. Az ördöggel is cimborálnak, csak a húsosfazékhoz jussanak.
tokos. 2014. 01. 14. 23:26
Előzmény: #58  togyozo
#61
Nézd,
A pártokat senki sem kényszerítette arra, hogy összeboruljanak. Megtehették volna, hogy külön indulnak, és mindenki arra szavaz, akire akar. Bajnai-t sem kényszerítette senki arra, hogy összeálljon a szocikkal, indulhatott volna a pártja önállóan, a lista élén Bajnaival, de mégsem tették. Valszeg azért, mert Bajnai pontosan tudja, hogy ebben az esetben nemhogy miniszterelnök, de képviselő sem lett volna.
Egyébként még azt is el lehetett volna játszani, hogy csak az egyéni jelöltek esetében szövetkeznek, egyeztetik, hogy ki hol indul, közös lista nélkül. Ezt sem tették. Össszetartoznak, bár lehet, hogy ez neked nem tetszik, de jobb előbb rádöbbeni, mint a választások után, hogy átvertek.

Alapvetően úgy gondolom, hogy ezzel a rendszerrel éppen Bajnaiék jártak jól, egyszerűen azért, mert ha külön indulnak, jó eséllyel nem kerültek volna be a parlamentbe. Az ok az, ami eddig is sokszor lejátszódott, a kormányváltásra szavazók jelentős része adta volna a szavazatát inkább a biztosan bejutó szocikra, mint bizonytalan Bajnaira, vagy Gyurcsányra.

Kicsit korábban bújt ki a szög a zsákból. Ennyi.

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek