Topiknyitó: Portfolio 2017. 10. 26. 14:01

60 ezres alapjövedelmet és 150 ezres minimálbért ígérnek Magyarországon  

Ugrás a cikkhez
A gyerekek után havi 30 ezer, a felnõtteknek pedig havi 60 ezer forintos alanyi jogon járó alapjövedelmet ígért csütörtöki programbemutatóján a Párbeszéd miniszterelnök-jelöltje. Javaslatuk szerint az alapnyugdíj 90 ezer, míg a
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukutyinbenko 2017. 10. 26. 15:08
Előzmény: #19  peter_s
#40
Ez azért leegyszerűsítése a dolognak, de legyen. Akkor tegyük fel úgy a kérdést most hová tűnik a sok adó, bevétel? A magát elitnek nevező réteg eltünteti, elosztogatja a szerinte arra érdemeseknek, jórészt magának. Az eredmény ugyanúgy adósság, mivel még most is deficites a költségvetésünk, pedig ennél szerencsésebb csillagzat nem volt az elmúlt sok évtizedben. Azért arról se feledkezzünk meg, hogy a kifizetett pénzek cirka harmada szinte azonnal visszakerül a kasszába csak az ÁFA miatt. 
signal2
signal2 2017. 10. 26. 15:07
Előzmény: #35  pitcairn2
#39
Jah, ne legyen vagyonadó, mert adózott jövedelemből van, de ne legyen SZJA sem, mert az a legkártékonyabb (ha nincs SZJA, akkor mondjuk mitől lesz adózott az a jövedelem), és az ÁFA se legyen túl magas, mert akkor drágák leszünk relatíve + sokan elcsalják = ne legyen semmilyen adó!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 10. 26. 15:06
Előzmény: #24  kukutyinbenko
#38
Nagyjából egyetértek... lásd még: "ha azt nézzük, hogy kretén szüleik voltak, nem tanultak rendesen, stb., akkor ez igaz is :) Azt viszont sztem ők is tudják, hogy a korrupció meg a sok idióta hozzáállása teszi tönkre az országot, de ezt nem lehet a sok kreténnek az arcába tolni." Sztem az a fő probléma (ezzel a javaslattal meg úgy en bloc az országgal), hogy itt szinte mindenki a mások zsebében akar turkálni. Nem arra koncentrálnak a legtöbben, hogy minél nagyobb legyen a hozzáadott érték, hanem hogy másoktól minél többet le tudjanak nyúlni. Én ezt feudális beütési rablógazdálkodásnak nevezem, ahol az állam a legnagyobb rabló, és a többiek a nyomába szeretnének érni a rablásban...
pitcairn2 2017. 10. 26. 15:06
Előzmény: #30  Mikieger85
#37
az meg már csak hab a tortán, hogy a regresszív adóként funkcionáló járulékok nem bántják a szemüket...
signal2
signal2 2017. 10. 26. 15:05
Előzmény: #33  ________
#36
Valószínűleg úgy megdobná az inflációt, hogy nem lehetne rendesen megélni belőle.
pitcairn2 2017. 10. 26. 15:05
Előzmény: #30  Mikieger85
#35
az SZJA a legkártékonyabb adó
különösen ha progresszív
signal2
signal2 2017. 10. 26. 15:04
Előzmény: #27  Mikieger85
#34
Nem jól vezette le. mert csak azt számolta össze, hogy hol kerülne többe, de azt nem, hogy hol lehetne spórolni cserébe, és hol nőnének meg ettől a bevételek (pl. ÁFA).
________
________ 2017. 10. 26. 15:04
Előzmény: #27  Mikieger85
#33
az eltartók, és eltartottak aránya már így is kaki
de ha ezt megtudnák a romák, onnantól fogva nem lenne ember, aki munkára fogná öket
a végén, mint mindig: TE ÉS ÈN FIZETÜNK MINDENT...
pitcairn2 2017. 10. 26. 15:04
Előzmény: #22  kukutyinbenko
#32
"épp az lehetne szerintem számunkra a legnagyobb előny, hogy egy sor állami adminisztratív funkció válna feleslegessé. "
nem hinném, hogy eltűnnének...
signal2
signal2 2017. 10. 26. 15:03
Előzmény: #22  kukutyinbenko
#31
Nem igaz, hogy nem kap semmit, mert pl. nem magának kell tanítania a saját gyerekét, sőt fizetnie sem kell ezért, nem magának kell letartania a szüleit, hanem megteszik a befizetett adójából, járhat aszfaltozott, kivilágított utakon, netán, ha valami egészségügyi problémája van, akkor ellátják (színvonal másik kérdés), stb.
Mikieger85 2017. 10. 26. 15:03
Előzmény: #26  pitcairn2
#30
Várj, a baloldal első dolga az lesz kormányrakerülés esetén, hogy a fidesz "elmúlt8évbeni" egyetlen értelmes lépését, az egykulcsos SZJA-t visszaváltoztatja büntetőadórendszerré.
pitcairn2 2017. 10. 26. 15:02
Előzmény: #20  -pny
#29
mármint jól...
pitcairn2 2017. 10. 26. 15:02
Előzmény: #20  -pny
#28
ez sehol se működne
Mikieger85 2017. 10. 26. 15:01
Előzmény: #14  kukutyinbenko
#27
Peterbond a #10-ben tökéletesen levezette a háttérszámításokat, egy Magyarországnak ez effektíve instant államcsőd. Ez az ötlet már annyira hülye és annyira populista, hogy a faluszéli bözsinénének is felsejlik két felespálinka között, hogy talán ezt már mégse bírja ki a nyögdíját és az utazási kedvezményét szolgáltató államkassza.
pitcairn2 2017. 10. 26. 15:01
Előzmény: #14  kukutyinbenko
#26
inkább az adóterheket és a túlszabályozást kéne csökkenteni efféle pénzosztás helyett
kukutyinbenko 2017. 10. 26. 15:00
Előzmény: #23  Peterbond
#25
Pont ezek azok a részletek amik eldönthetik reális vagy sem.
kukutyinbenko 2017. 10. 26. 14:59
Előzmény: #21  upgrayeddAKS
#24
Inkább idealizmusnak nevezném, ha már...
Az meg hogy kinek milyen lapot oszt az élet, sokkal inkább szerencse dolga. Sok szinten ütközhet akadályba a tehetség akármekkora is. Hová, születik helyileg, családilag, milyen pedagógusok kezébe kerül, milyen társaság veszi körül stb. Ha ezek közül csak egy kettő mesze átlag alattira sikeredik, extra szerencse kell, hogy jó vége legyen. 
Peterbond 2017. 10. 26. 14:58
Előzmény: #17  kukutyinbenko
#23
Ksh 2011-es nepszamlalas adataibol indultam ki. Persze kerekitessel mert ha osszeadod nem 9.9 millio hanem kicsit kevesebb jon ki szoval a szamaim alulbecsultek. A gyerekeknel a 19 eveseket ide soroltam mert 15-19 es korosztaly volt. De ha nem ide vennem 30 helyett 60 ezer jutna nekik fejenkent ami meg par tiz milliard havonta.
Es igen gyerekenkent jar feltetelekkel 15 000 azthiszem. Akkor se ingyen tankonyv se etkeztetes se utazasi kedvezmeny se semmi nem lenne? Mert akkor a gyerek resz meg kb okes is. Kar hogy a szulok 15-20 szazaleka vagy elissza majd ezt vagy eljatsza vagy masra kolti nem a gyerekre.
kukutyinbenko 2017. 10. 26. 14:53
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#22
Éppen erre lennék kíváncsi. Azért az fura hogy világelső ÁFA tartalom, millió adóként funkcionáló apróbb nagyobb sarc, illeték,15% szja, céges adók után perpillanat sz@rt sem kap szolgáltatásként egy átlagos, vagy az alatti jövedelmű adózó, csak fizet mint a barom. A felső része a piramisnak meg nem győzi nyelni a kedvezményeket lassan, főleg ha az állami szektorban teszi a semmit. A versenyszférával semmi bajom, azok nagyrészt valóban tolják befelé is a pénzt. Lehet hogy naivitás részemről, de egy ilyen megoldásban épp az lehetne szerintem számunkra a legnagyobb előny, hogy egy sor állami adminisztratív funkció válna feleslegessé.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 10. 26. 14:49
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#21
Sztem ez inkább dilettantizmus, mint proliknak szóló kampányfogás, bár sztem valamilyen szinten utóbbi is van benne. Az alapjövedelem hívei megvalósíthatónak tartják valamilyen szinten a koncepciójukat, még össze is izzadtak egy tanulmányt hozzá. Persze tele van elba...ott számokkal :) de a szociológusokat ez nem zavarja. Sokan hiszik azt, hogy az elesetteknek úgy kell segíteni, hogy halat adnak, mert még mindig nem jöttek rá, hogy a halfogás a jó irány. Ezek komolyan azt hiszik, hogy a legtöbb csóró csak peches volt - ha azt nézzük, hogy kretén szüleik voltak, nem tanultak rendesen, stb., akkor ez igaz is :) Azt viszont sztem ők is tudják, hogy a korrupció meg a sok idióta hozzáállása teszi tönkre az országot, de ezt nem lehet a sok kreténnek az arcába tolni.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók