Topiknyitó: feel 2020. 01. 19. 14:04

4IG Nyrt reszvenyesek.  

4IG topic reszvenyeseknek es hasznos forumozoknak.
Moderacio alatt lesz.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
orbitalis ma, 07:17
Előzmény: #55637  akgell
#55638
Na ez pl nem az én prognózisok, hanem befektetési tanácsadóé. 
Lakosságtól várnak 1500MRD állpap repoziciot.
akgell szombat, 02:39
Előzmény: #55636  orbitalis
#55637
Teljesen invalid prognozis bocsi
orbitalis péntek, 23:03
#55636
6000-7000MRD nem 6-7
nyehuma péntek, 16:23
Előzmény: #55631  orbitalis
#55635
6-7 Mrd. azert nem tul sok, abban ne bizz :D
nyehuma péntek, 16:22
Előzmény: #55633  rice2
#55634
Igen, szaladna is fel!
rice2 péntek, 13:39
#55633

A véleményem szerint pont ilyen napokon kéne a cégnek belecsípni a papírba, mikor van forgalom és vannak eladók.  810en van 39edb eladó. ezt lehetne egyben kivenni.
55edb-ot lehetne venni, ha 810et kivennék. Volt, hogy 2-3 nap alatt volt ekkora forgalom.
805ft és 30milla
jofej péntek, 13:36
#55632
805
orbitalis péntek, 12:00
Előzmény: #55630  nyehuma
#55631
Nekem sem csak 4ig-m van, sőt.
Viszont jövőre beszakad a piacba egy rakat pénz, valaki 2MRD-t valaki 6-7MRD-t mond.
Ez a pénzt keresni fogja a helyét: alapok, ingatlan, tőzsde.
Én itt nem 20-30% miatt vettem a papírt, hanem 2-3x növekedésre.
nyehuma péntek, 11:18
Előzmény: #55619  orbitalis
#55630
En csak annyit allitottam, hogy 2-3 alatt nem ment sehova az arfolyam, 30% os inflacio mellett. Meg a kockazatmentes eszkozok is jobban teljesitettek, gondolok itt a kulfoldi kotvenyekre ha neked a magyar tul kockazatos eppenseggel. En azert szelesebben gondolkozom mint a pmap vs 4ig.
Elvileg folyamatosan jonnek abejelentesek, dronokat meg high tech IT szolgaltatasok ertekesiteset meseled a Rehinmetall szamara. Ha ez igy lenne akkor az alapok miert nem kezdik el venni es miert csak te latsz a sorok kozott? Kapaszkodni egy 20-40% os emelkedesbe megalapozatlanul szerintem megalapozatlan, remenykedes, almodozas kategoria.
Ha figyeled az arfolyamot es a hireket egy nagyobb BeT piros szakasz utan lassan szokott a 4igra atcsorogni a hatas… szoval meg varjuk meg mennyire tartja magat.
rice2 péntek, 10:58
#55629

Csata van 800on :D
Nem tudom a cég miért nem szól bele, pedig nekik kéne menedzselni az árfolyamot :D
Persze ők 1 éve nem veszik, pedig sok cég a BÉTen gyűjti rendesen a saját részvényeit (OTP, Richter,Telekom, OPUS, Delta, Pannergy) és kihasználja, hogy a háború miatt sok külföldi alap 
csökkentett itthon.
Kéne valami pezsgés...
802ft és 16milla
akgell péntek, 09:36
Előzmény: #55627  Metis_papa
#55628
A VIP kiszálló kanyarban látták utoljára.
Metis_papa
Metis_papa csütörtök, 22:35
#55627
A topik forgalma is leült, még Damon Hill is eltűnt. Nem látta esetleg valaki? :D
akgell csütörtök, 12:54
Előzmény: #55625  rice2
#55626
Nem 100%ban arra reflektáltam, amit írtál tudom.
Egyszerűen csak aggaszt a dolog. És ami a legviccesebb az egészben, hogy ezzel a hitellel a Voda 50%át fizettük ki és a 4IG rengeteg más értéket is tartalmaz a Vodán felül ugye.
De a slusszpoén, hogy ez az Exim bankos hitel csak önmagában nagyobb, mint a cég jelenlegi piaci kapitalizációja.
És ügyan a hitelállományt egész szép ütemben növekedjük ki, de a kapitalizáció legyökerezett.
rice2 csütörtök, 12:34
Előzmény: #55624  akgell
#55625

Minden év januárjában fizetik a hitelt.
Igen, minden negyedévben elszámolják EUR Ft zárón a hitelt és jelentésben is kimutatják.
Persze, hogy nem mindegy, hogy milyen az árfolyam.
Én azt írtam, hogy ha ftba vették volna fel, akkor sokkal többet fizetnének. 
Addig amíg 421ft alatt van az EUR, addig kár számolgatni mert az EURós hitellel sokkal jobban jártak.
Hitel nélkül pedig nincs Vodafon, ami jövőre már nagyobb nyereségeket szállít.
akgell csütörtök, 12:25
Előzmény: #55623  rice2
#55624
Minden negyedév utolsó napján átértékelik mnb középárfolyammal, szvl mindig a 3 hónappal korábbi eurhuf-hoz kell viszonyitani.
És persze lerendezhetjük annyival, hogy ez olyan pénzügyi veszteség, ami nem jár pénzmozgással, de előbb utóbb töfleszteni kell majd és nem mindegy, hogy akkor hol lesz a huf árfolyam.
rice2 csütörtök, 12:15
Előzmény: #55621  orbitalis
#55623

Ha így nézzük akkor jó, de ha a többi papírhoz viszonyítjuk, hatalmas a lemaradás.
Jászai szerinti árfolyam (kb.2000-2500ft) óta több mint 1 év eltelt. 
A cég rengeteget fejlődött minden téren.(Csak árfolyam nem)
Bevétel (drágítások miatt is), ebitda, újabb üzletágak, újabb akvik (itthon 2 szolgáltatót is megvettek), újabb külföldi bejelentés (Egyiptom, Makedónia), átalakítás már a finisben  és mégis szar az árfolyam.
Ja és Jászai nyilatkozata óta volt kb. 12-15%os infláció is és ha azt is nézzük akkor 2240ft-2875ft-ot kapnánk árfolyamra + a fejlődés.
Remélem ez a 400milliárdos értékteremtés bejön a vezérkarnak és akkor megközelíti ezt az árfolyamot.
.
akgell Az EUR hitelnél azt is nézni kell, hogy amikor felvették kb. 390ft volt az EUR és úgy emlékszem, hogy 5%-os kamattal sikerült felvenni. Itthon akkor a jegybanki alapkamat 13%! volt. 
Ha 13%ra adott volna valaki hitelt akkor az olyan mintha 321ft-ra felmenne az EUR. 
Tehát onnét lenne igazi bukta. Sőt a 321 alatti árfolyamnál fizetett törlesztések még mindig "nyereséget" hoznak a cégnek, mert ft-ban sokkal több lenne a törlesztő.
Egyébként amikor a ft gyenge, akkor kéne EURós, vagy USD hitelt felvenni.
799ft és 8milla
akgell csütörtök, 11:35
Előzmény: #55621  orbitalis
#55622
És a forintgyengülés is szépen odaver majd nekünk megint. Az Eximbankos eur hitel miatt.
orbitalis csütörtök, 11:12
#55621
szerintem most a 800 egy jó "hír".
vérzivataros a bét, ebben a környezetben tartja magát a 4ig.
ricsi, otp, mol, mtel is esésben
rice2 csütörtök, 11:02
#55620

Úgy néz ki itt 800nál megint elfogytak a vevők.
Gyakorlatilag alig van forgalom.
Amíg a cég nem vesz bele, szerintem lehet, hogy ez lesz.
2-3 vétel komoly pezsgést hozhatna.
800ft, de már alatta vannak eladók.
orbitalis szerda, 22:21
Előzmény: #55618  nyehuma
#55619
Mivel a makrogazdaságot egyetlen bét sajtpapír sem tudja szembeköpni, ezért minden nyomorult magyar papír szerencsejáték. Nézd meg a mai napot: irán kilőtt 200 rakétát és vörösben úszik a bét.
Szal hagyjuk ezt a "en tudom a tutit" ti meg veszitek a szart dumár. Maradjunk annyiban, hogy az euro 400 felett és lesz az 2025-ben 440 is, ez az állam meg most kezd majd osztogatni lovet ugy, hogy üres a kassza. Na erre vegyél állampapírt.
nyehuma szerda, 14:54
#55618
A lehet keves, egy komoly befektetonek biztosan, ha ezt alapok vennek akkor valamilyen elvart hozamot fel kene szamukra mutatni, ami miatt elkezdhetnek venni.
Szerinted akkor inkabb “lehet” felmegy, mert most olcso, ez szerencsejatek kategoria. 
orbitalis szerda, 13:01
Előzmény: #55615  nyehuma
#55617
Nem hírből deiválok, hanem teoriákat interpolálok.
orbitalis szerda, 13:00
Előzmény: #55614  nyehuma
#55616
nincs 5 éve 4ig-m.
senki nem mondta, hogy a 4ig az elmúlt 3-4 évben jó befektetés lett volna.
Sőt én folyamatosan azt picsogtam ha olvastál, hogy szar.
Viszont ez a tőzsde és nem az állampapír piac. 
Itt lehet 2 hét, amikor napi 10-20% megy fel a papír ára, aztán 3-5 évig meg semmi. 
nyehuma szerda, 10:10
Előzmény: #55611  orbitalis
#55615
Tudsz rola hirt kuldeni? :) vagy mibol derivalod?
nyehuma szerda, 10:08
Előzmény: #55610  orbitalis
#55614
Igen, akar lehet risk free is, de ha az 3-5 ev alatt hozott x% ot akkor 3-4% infla mellett a nominalis ertek tartasa nem tul jo deal 😀
nyehuma szerda, 10:06
Előzmény: #55611  orbitalis
#55613
Milyen nyomasgtakorlasra celzol?
Rotars &Cams Rotar dronja az egy legvedelmi gyakorolo, gyakorlatilag makett repulo, azert ne a high tech Rheinmetall dronra gondolj, amibol 100 millio euros nagysagrendben vesznek…
rice2 szerda, 09:21
Előzmény: #55587  h2opolo
#55612

Ezt Jászai még tavaly nyilatkozta:
"A 4iG-csoport egy jelentős átalakuláson megy keresztül, amelynek rendkívül pozitív fundamentális változásait meg kell érteniük a befektetőknek itthon és a nemzetközi piacokon is. Az is fontos, hogy a stabil likviditáshoz intézményi befektetők is nagyobb számban kellenek, amin szintén dolgozunk. Ami pozitív az elmúlt évek tőkepiaci folyamataiból, hogy a részvény volatilitása csökkent, ami szintén alapfeltétele annak, hogy az intézményi befektetők vásárolják a részvényeket. Sajnos a magyar tőzsdén a közepes, de még a nagyobb részvények likviditása is általánosságban gyenge, kivéve néhány instrumentumot, ezért meg fogjuk fontolni a részvényeink bevezetését más európai tőzsdére. Mindent megteszünk annak érdekében, hogy a csoport transzformációs folyamatai során maximalizáljuk a részvényesi értéket, és csökkentsük az EBITDA-ra vetített adósságállományt, ezáltal megteremtve az osztalékfizetés és a további nemzetközi terjeszkedés lehetőségét is. Ezzel szeretnénk elérni, hogy a piaci kapitalizáció megközelítse a valós cégértéket, ami konzervatívan is a jelenlegi részvényárfolyam három-négyszeresét jelentené.
 A társaság 2020 óta először nem fizetett osztalékot a részvényeseknek a társaság negatív adózott eredménye miatt. Hogyan változik a 4iG osztalékpolitikája, mire számíthatnak a részvényesek a jövőben? Nem változik az osztalékpolitika. A részvényesi érték növelése az egyik legfontosabb szempont, mindazonáltal a részvényeseknek azt is meg kell érteniük, hogy egy nagyon intenzív növekedési szakaszban vagyunk már évek óta, aminek az akvizíciókhoz kapcsolódó egyszeri leírások vagy a megnövekedett finanszírozási költségek miatt rövid távon vannak negatív hatásai. A működésistruktúra-váltás és a szinergiák kiaknázásában rejlő értéktöbblet azonban alapjaiban fogják megváltoztatni ezeket a negatív hatásokat."
.
A lényeg, hogy arról beszélt, hogy 3X-4X többet ér a részvény"konzervatívan" és azért dolgoznak, hogy az átalakítások után ez beárazódjon az árfolyamba. Tehát ez alapján a sokat emlegetett +400milliárdos értékteremtés az árfolyam beárazódására vonatkozik!!!
Osztalékot is akarnak majd fizetni, ha a leírásoknak vége és külföldi tőzsdére is szeretnék majd bevezetni.
Szerintem ő már tavaly is tudhatta, hogy kb. menni leírás jöhet. Ez csak minket lepett meg. Nagy tervek vannak a cégnél, mert további akvik is jönnek.
.
Ezt pedig 1 másik cikk tavaly nyárról amit a Rheinmetallal való kapcsolatról mondott: 
"Ennek a folyamatnak a részese lehet a 4iG stratégiai partnerként. Létrehoztunk egy vegyesvállalatot több mint fél évvel ezelőtt, ez már működik, nemcsak Magyarországon, hanem nemzetközi színtéren is. Az R4 Kft.-t arra hoztuk létre, hogy a Rheinmetall IT-üzemeltetését globálisan három-négy év alatt át tudjuk venni. Ez 52 országban jelent IT-szolgáltatási tevékenységet  − jelentette ki Jászai Gellért, aki hozzátette: legalább ennyire izgalmas, fejlesztendő terület számukra a védelmi iparon belüli digitális fejlesztések lehetősége.  Hamarosan létrejön egy vegyesvállalat, amely kifejezetten a különböző járművek vezetésirányító rendszereinek a szoftverfejlesztési hátterét és ezek implementációját végzi.  Jászai Gellért szerint ez a vegyesvállalat első lépésként átveszi majd a Rheinmetall leányvállalatok, gyárak, irodák teljes IT-hátterének az üzemeltetését."
Egyébként itthon 21 álláshirdetése van fenn az R4nek aminek 51%os tulajdonosa a 4IG, 49%os a Rheinmetall.
A hadiiparból hatalmas pénzek fognak jönni a következő években, szerintem már 25-26ban is.
orbitális is írt a drónokról. Itthon már komoly fejlesztések vannak. A dróngyártást és az elhárítást is fejlesztik és Fekete Péter nyilatkozta, hogy komoly versenyelőnyük van. Egyébként az elhárításra itthon csak a 4IGnek van lehetősége és a kormány több stratégiai céget kötelez majd az védelemre, amit majd a 4IG szolgáltat.
Ideje a cégnek is belevennie végre. szinte minden cég veszi magát a BÉTen, csak a 4IG nem már 1 éve.
orbitalis kedd, 22:45
Előzmény: #55606  nyehuma
#55611
a 4ig a rhein kapcsolat és nyomás miatt vett drónos céget. ez megvan?
orbitalis kedd, 22:44
Előzmény: #55608  Bagi
#55610
milyen kamatos kamatrol?
6-7% állampapírról beszélsz?
Stayerke
Stayerke kedd, 17:19
#55609
Z808
Bagi kedd, 16:05
Előzmény: #55607  jofej
#55608
Hát aki tudja finanszírozni , le tud mondani a kamatos kamatról vagy arról a pénzről amit más papirban keresett volna ! Ilyen csdak egy van rice2 :-))) 
jofej kedd, 16:03
Előzmény: #55601  nyehuma
#55607
A Telekom emelkedésre is 15 évet kellett várni, addig egy helyben topogott. A 4ig-nek is eljön az ideje és remélhetőleg nem 15, hanem 1-2 éven belül komoly árfolyam emelkedés lesz.
nyehuma kedd, 15:55
Előzmény: #55604  orbitalis
#55606
Errol tudsz hirt kuldeni?
akgell kedd, 15:10
Előzmény: #55602  treff
#55605
Ha lenne miből szerintem tudnék róla.
De nem tudok:DDD
orbitalis kedd, 14:59
#55604
rheinmetalltól megrendelés fog jönni pl drónokra.
nyehuma kedd, 14:51
Előzmény: #55596  rice2
#55603
Frankfurtrol jo ideje nincs hir…
Rheinmetallbol meg meg semmit nem lattunk, van valami tech fejlesztes amit eladtak nekik? En nem lattam, sajnos…
treff
treff kedd, 14:50
Előzmény: #55599  akgell
#55602
Most is tudsz venni még annyit, amennyi csak a füleden kifolyik.
nyehuma kedd, 14:50
Előzmény: #55600  nyehuma
#55601
Befektetesi szempontbol csufosan nez ki, hogy 3 ev alatt nominalisan sem tart sehova a papir… 2025-2026ra valaminek jonnie kell mert 5 eves horizonton ami nem hoz semmit, csak rohad mint a betet az nem befektetesi alternativa. Szvsz

Topik gazda

feel
feel
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek