Topiknyitó: bpmcwap 2008. 11. 19. 10:26

Szerintem vége a medvepiacnak  

Egyrészt a jelenlegi és a most látható fundamentumok alapján nincs hova lejjebb, másrészt tech alapon hónapok óta nem láttam olyan esélyt a maci levágására mint most... lefele rések nincsennek, felfele a legközelebbit ha leszurjuk akkor elvileg teknikailag a metszések kinyirták a macipiacot....

Ebből nem az következik hogy tombolni fog ujra a bika, ellenben szerény véleményem szerint erőssebb mélypontokat már nem nagyon üthetünk.... oldalazásra számitok rossz esetben 10-15k között, jó esetben 10-17k között... Vélemnényeket várok tech és funda alapon,

-

ui:tomboló pizsamát megkérném a topik elkerülésére, tomboljon máshol.

Köszönöm
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 04. 03. 23:41
Előzmény: #459  exmnbs1
#460
sajnos nem

a világgazdaság tüneti kezelésen megy át a nagyja odébb van még

hazánk legkésőbb a jövő évi választások előtt katasztrofális helyzetbe kerül

így gondolom
exmnbs1 2009. 04. 03. 23:22
Előzmény: #456  Törölt felhasználó
#459
láttuk már az alját?
Törölt felhasználó 2009. 04. 03. 22:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#458
én nem sokat értek a témához csak a többiekkel hajozok a hulláokon.

Az alábbi linken az látszik hogy ha a medve piacnak vége akkor brutál esés jön és nem magas emelkedés. Illetve magas emelkedés a visszaesés után.
link

Törölt felhasználó 2009. 04. 03. 22:28
Törölt hozzászólás
#457
Törölt felhasználó 2009. 04. 03. 19:04
Előzmény: #455  matgab
#456
Nincs vége a medvepiacnak.
Pont.
matgab 2009. 04. 03. 18:56
Előzmény: #1  bpmcwap
#455
talán most vége a válságnak, csak még nem hisszük el?
Vagy amolyan döglött macsak pattogását látjuk?
Törölt felhasználó 2009. 01. 03. 22:48
Előzmény: #453  Törölt felhasználó
#454
Azért mondom a 650-et, mivel a magyar piacon jelenleg nincsenek külföldi nagybefektetők, akik fel tudnák húzni az árfolyamot, a magyarkáktól meg szerintem legfeljebb 20% emelkedés lehet benne szerintem, sőt az is csak feltételesen, hiszen egy akvizíció híre osztalék nélkül újabb béka seggett csinálna a Telekomnak.
A medve és bika piac elnevezésnek azért van értelme, mivel így az egyszerű emberek is el tudják dönteni, hogy fél év múlva az árak fenn lesznek vagy lenn. Minden bizonnyal néhányunknak hasznos lett volna ez az információ 2008 elején. Gondolom nem kell sokat dumálnom ahhoz hogy belássuk elég sok tőzsdés égette már meg az elmúlt egy évben a kezét úgy, akár a Matáv zuhanása idején, amúgy az Otp halálvágtája kísértetiesen hasonlít rá ha a reális 9000-et nézzük, akkor épp az Otp is harmadolta az értékét, akár anno a Matáv mikor 3000-ről 1000-ig nyomult le. Azóta is sokan ábrándoznak abban, hogy egyszer majd újra az égig nő a matáv ára, na arra várhatnak... heheeh...
Törölt felhasználó 2009. 01. 03. 20:40
#453
..másrészt soha nem értettem, hogy miért fontos bárkinek is, hogy az adott piacot éppen minek nevezik...medve vagy bika...ezen agyalni teljesen felesleges, idő pocsékolás...legalább olyan értelmetlen, mint egy OTP részvényekbe fektetőnek azon filózni, hogy mi a francért hívják ezt a céget úgy, hogy Országos Takarékpénztár....
Törölt felhasználó 2009. 01. 03. 20:13
Előzmény: #451  Törölt felhasználó
#452
két kérdés:

telekomot miért pont 650-re?

papíron ill. fejben az 1000Mrd-os költségvetési hiány csökkentés marha egyszerű, de a valóság azért ennél problémásabb...ez a téma pont az, amire azt mondjuk, hogy "..melyik ujjamba harapjak?" ...pláne most, amikor gazdaság a nullához konvergál Mo-n...ami azt jelenti, hogy ilyenkor pont az államnak kell belépni piaci szereplőként, hogy élénkítse a megrendeléseivel a gazdaságot...magyarán költeni kellene az államnak...vagy az állami megrendelések mellett adókedvezményeket, járulékcsökkentéseket kéne hozni, de akkor miből ad azoknak, akiknek éppen nincs és átmenetileg segíteni kéne?...szóval azér ez nem olyan egyszerű kérdés...szerintem.

A gond inkább az, hogy most rövid időn belül kéne annyi mindent csinálni az államnak, amire elvileg volt 20éve....na ez itt az igaziprobléma...
Figyelembe véve, hogy milyen a mentalitásuk, moráljuk a törvényhozóknak (pató pál féle és köztörvényes bűnözők)...szóval továbbra sem lesz semmi változás, legjobb esetben nem romlik csak szinten tartanak majd az intézkedések, de megint nem tanulnak(unk) majd ebből a válságból semmit...szerintem.
Törölt felhasználó 2009. 01. 03. 14:28
Előzmény: #450  Törölt felhasználó
#451
Nem értem miért nem képesek meghozni ezt a racionális döntést, hiszen csupán csak ezzel a radikális lépéssel tudnánk döntően kikerülni az adósságcsapdából. Ezután meg folyton csak plusszos költségvetést szabadna elfogadni vagy 5 évig, és utána jöhetne majd a kánaán, bár sajnos minden politikus inkább a zsebét akarja tömni, mint az ország szekerét előre tolni. Orbán bácsi is inkább azzal van elfoglalva, vajon elbír e a debreceni fenegyerekkel, vagy le kell köszönnie, minthogy értelmes dolgokat mondana.
Törölt felhasználó 2009. 01. 03. 14:25
Előzmény: #449  Törölt felhasználó
#450
A Mol-ról megint csak nem kell túl sokat beszélni, mivel finomítói kitettsége miatt, illetve kitermelései miatt ő szenvedni fog a 35 dolláros olajártól. Arról már megintcsak nem beszélnék, hogy papíron mekkora pénzügyi veszteségei vannak a cégnek a sajátrészvény-vásárlásokon. Így valószínű, utolsó 2008-as negyedéves számai szintén komoly veszteségekről adnak majd tanúbizonyságot, ami szntén előrevetíti egy közel 8200-as célárat, ugye Otp-nél mondani se kell 2300.
Matikát talán elkerülheti a árfolyamválság mélyülése, hiszen az 543 forintos árfolyam már így is rekordmélységnek számít, persze itt sem szabad figyelmen kívül hagyni, senki sem tudja megmondani mikor jönnek majd a külföldi állampapírvásárlók, addig meg minden bizonytalan, bár azért a 650-es ár igencsak indokolt szerintem a Matika esetében.
Ha ezen dolgokat végiggondoljuk akkor minden valamirevaló tőzsdés számár is világossá válhat, messze nincs itt még vége a medvepiacnak.
Talán az hozhatná meg az igazi fellendülést, ha az állam hirtelencsak meggondolná magát és 1000Mrd-val csökkentené a költségvetés hiányát, így pozitívba jönne ki a szaldó, ennekokán aztán elkezdene tódulni be a tőke, közben meg bevezetnék az egykulcsocs adót, ami igencsak lökne a gazdaságon.
Törölt felhasználó 2009. 01. 03. 14:15
Előzmény: #448  Törölt felhasználó
#449
Én erre csak egyet mondok. Lehet itt okoskodni, meg trendekről beszélni, de mivel mindenki tudja, hogy a Bux forgalmának 70-80%-át négy részvény adja ezért csupán azt kell megvizsgálni, vajon ezen részvények meddig szakadhatnak még.
Az Otp-t szemlélve szerintem mindenki tudja, hogy Ukrajnában a cég leányvállalatának körülbelül 700Mrd forintnyi hitele van kinn, ennek fele lakossági másik fele pedig vállalati. Azt senkinek sem kell gondolom mondani mennyit esett az ukrán valuta a dollárral szemben, mivel ugye Ukrajnában főként a dollárhitel dívik. Így aztán mivel a 3. negyedéves eredményben még egyáltalán nem láttuk a durva válságot, azt hiszem meg vagyon írva hogy számítani lehet egyfajta minimumárra az Otp esetén az éves gyorsjelentés körül szvsz február 15 . Hozzá kéne még tenni, hogy Oroszországban szintén van bankja az Otp.-nek, és a rubel szintén igen jól szerepelt a dollárhoz képest. Az már csak hab a tortán, mivel itthon eltünt a svájci frankhitel, így itthon is elégé megdrágult a hitelfelvétel, ebből kifolyólag a magyar piac profittermelő képessége is legfeljebb csak szinten marad.
Törölt felhasználó 2009. 01. 02. 20:24
Előzmény: #447  exmnbs1
#448
exmnbs1 2009. 01. 02. 20:05
Előzmény: #446  bpmcwap
#447
bpmcwap
bpmcwap 2008. 12. 18. 10:41
Előzmény: #444  bpmcwap
#446
napi rés betöltve... ej de szép lenne végre átvinni a 13000et.... még akár el is szállhatnánk igy évvégére...
Törölt felhasználó 2008. 12. 16. 10:17
Előzmény: #444  bpmcwap
#445
Én is up-ra spekuláltam (spekulálok) rövidtávon, de még ez sem jött be eddig. Nagyon valószínűnek tartottam egy év végi emelkedést...
bpmcwap
bpmcwap 2008. 12. 16. 10:14
Előzmény: #443  Törölt felhasználó
#444
ugy betojtam még rá is vettem gyorsan... bux cél úgy tűnik megerősitve... 14300... meglátjuk... amugy nemzetközileg iszonyu le vagyunk maradva... egy laza 10%ot simán mehetnénk hogy beérjük a többieket....
link
Törölt felhasználó 2008. 12. 16. 09:28
Előzmény: #442  bpmcwap
#443
Hát akkor tévedtél. Bár ez is csak egy jóslat...
bpmcwap
bpmcwap 2008. 12. 16. 09:24
Előzmény: #439  Törölt felhasználó
#442
a medve piac lényege hogy egyre mélyebb mélypontokat üt én pedig azt mondtam hogy szerintem vége a medvepiacnak rgo igen, ha új mélypontot üt akkor tévedtem.
Törölt felhasználó 2008. 12. 16. 09:17
Előzmény: #438  bpmcwap
#441
A megszerzett tapasztalatokkal súlyozod az egyenleged?:)

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók