Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 01. 31. 07:42

A választópolgárok IGEN-nel voksolnak a népszavazáson  

link



Abból, hogy "a piac NEM-mel voksolna a népszavazáson" pont az a tézis látszik megerősödni, hogy a jelenegi kormányzati elképzelés nem a választóknak, hanem a piacnak kedvez.



Ez pedig ellentétes az állam (kormány) alapvető kötelességével, miszerint (és többek között!) az állam feladat az, hogy a választópolgárok lehető legnagyobb, dolgozni akaró rétegének, a lehető legjobb legyen, úgy, hogy a választókat kiszolgáló piac törvényes kereti a leginkább megfelelő legyen.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 03. 07. 19:12
Előzmény: #1199  Törölt felhasználó
#1200
Csendes,
Nem politikai témának szántam.
De láttam, berágtál kissé Fidel írásain ...
Megpróbálom viccel oldani a feszültséget (én belső hűtésemről meg néhány üveg sör gondoskodik ...)
:)
Törölt felhasználó 2008. 03. 07. 19:07
Előzmény: #1195  Törölt felhasználó
#1199
Szia GaborGabor!

Miért, ki kell cserélni a villanykörtét?
És ha kicserélik, megjön a megvilágosodás?
És mi van, ha nem is az égő a rossz?
De mielőtt ennek nekikezdenénk, fel van kapcsolva a kapcsoló, áram van?

Ez hány topik lesz?
Törölt felhasználó 2008. 03. 07. 19:04
Előzmény: #1196  tokos.
#1198
1.felesleges pénzkidobás..
2.igen? és akkor...
3.nem? nahát akkor..
4.semmi nemváltozik valahol úgyis kifizetjük
Törölt felhasználó 2008. 03. 07. 19:02
Előzmény: #1194  tokos.
#1197
Szia Tokos!

Nagyon igazad van!
2008. márc. 10. 00 óra 00 perc 01 mp.-kor egy lufi kipukkan és a szívás megkezdődik:
- ha az IGEN nyer és eltörlik a vizit és napidíjat, akkor sokan elvesztenek egy csomó pénzt, ellenben ezt valahogyan -valaki, valakin- be fogja vasalni
- ha a nem nyer, kis országunk tovább hasad..
tokos. 2008. 03. 07. 18:58
Előzmény: #1195  Törölt felhasználó
#1196
"36 vitázik azon, hogy melyik módszer a legtökéletesebb a villanykörte kicserélésére, hol lehet megvenni a legjobb villanykörtéket, melyik márkájú villanykörte a legjobb ehhez a technikához, és melyik márka hibás "

Én amúgy mostanában Philips-párti vagyok :-).
Törölt felhasználó 2008. 03. 07. 18:55
Előzmény: #1190  Törölt felhasználó
#1195
Csendes, idevágó témát találtam :

Hány fórumozó kell egy villanykörte kicseréléséhez?

1 aki kicseréli a villanykörtét és beírja, hogy ki lett cserélve

14 aki megosztja a hasonló tapasztalatait a villanykörte cserélésről, és hogy hogyan lehet más módon is kicserélni

7 aki figyelmeztet a villanykörte cserélés veszélyeire

1 aki az egészet átrakja a világítás topicba

2 aki nem ért egyet ezzel és átrakja az elektromosság topicba

7 aki felhívja a figyelmet a nyelvtani hibákra a villanykörte cserélésről szóló hozzászólásokban

5 aki flame-eli a nyelvtanárokat

3 aki kijavítja a nyelvtani hibákat a flame-ekben

6 aki vitázik azon, hogy ''villanykörte'' vagy '' villany körte'' másik 6 aki hülyének ítéli ezt a 6-ot

2 gyártásban jártas mérnök, aki felvilágosítja a csoportot, hogy a helyes kifejezés a lámpa

15 mindent tudó aki azt állítja, hogy dolgozott az iparágban, és a villanykörte kifejezés teljesen korrekt

19 hozzászóló aki azt mondja, hogy ez a topic nem a villanykörtékről szól és legyenek szívesek a beszélgetést egy villanykörtés topicban folytatni

11 aki megvédi a hozzászólásokat, mert mindannyian használunk villanykörtét ezért a hozzászólások idevágóak a fórumba

36 vitázik azon, hogy melyik módszer a legtökéletesebb a villanykörte kicserélésére, hol lehet megvenni a legjobb villanykörtéket, melyik márkájú villanykörte a legjobb ehhez a technikához, és melyik márka hibás

7 aki hivatkozásokat ír be, ahol különböző villanykörtékről lehet látni példákat

4 aki megállapítja, hogy az előző hivatkozások nem jók, és beírja a jó hivatkozást

3 aki olyan hivatkozásokat ír be amiket a beírt hivatkozások alapján talált és ezek alapján hozzákapcsolható a villanykörte a fórumozó csoporthoz 13 aki belinkeli az összes hozzászólást, az összeset idézőjel közé véve odaírja, hogy ''én is''

5 aki beírja, hogy nem fog többet írni, mert nem tudják többé kezelni a villanykörte problémát

4 aki azt mondja, hogy ''nem beszéltük már meg ezt nem sokkal ezelőtt?''

13 aki azt mondja, hogy ''csinálj inkább egy Google keresést a villanykörtékre, mielőtt kérdezel a villanykörtékről''

1 aki az eredeti hozzászólásra válaszol mától 6 hónap múlva, így újrakezdi az egészet

:)))
tokos. 2008. 03. 07. 18:49
#1194
Szóval az a baj, hogy ezt az egész dolgot úgy állítják be, mintha kormány szimpátia szavazás lenne, és a kormány leléptetésével kapcsolatban bármit is el lehetne érni. Egy nagy kakit. Aligha érünk el bármit is.

Akkor miről is szavazunk? Elárulom, egyszerű. Arról, hogy ki tejel. Ki lesz az, aki a szolgáltatás díját perkálja. Az, aki sokat keres, vagy az, aki igénybe veszi.
A szocik alatt az egészségügyi járulék fizetése fokozatosan alakult vissza szinte tisztán adójellegűvé, a Fidesz alatt volt 3% TB járulék, meg kb 4 eFt EHO, lett 7% TB járulék, meg kb 1 eFt EHO. A vizitdíj ezt a marhaságot legalább egy kicsit visszafelé rendezte, az fizet, aki orvoshoz megy.

És ha leszavazzuk, szerintetek mi lesz? Szerintem a dolog egyszerű, a kasszából nem hiányozhat ez a pénz, behajtják. De nem azon, aki orvoshoz megy, hanem (ismerve a szerencsétlen kormányzópártiak "tehetségét") azon, akin bírják, jó esetben az EHO-t emelik, bár ez szinte kizárt, én szinte biztos vagyok benne, hogy a 7%-ot fogják meglökni, 7.5-re vagy 8-ra. Ismerem ezeket a tetveket, mint a rossz pénzt.

Szóval ne beszéljünk kormány-ellenzék szimpátia szavazásról, nem erről van szó. Én akármennyire utálom is GyF-et., és higgyétek el, jobban utálom, mint a görényt, de nem engedhetem meg magamnak, hogy igen-nel szavazzak.
Törölt felhasználó 2008. 03. 07. 18:27
Előzmény: #1192  Törölt felhasználó
#1193
Orbán leszereli Gyúrcsányt, hátrapasszolja Rogánnak, aki továbbgurítja Semjénnek, Semjén előretőr, átíveli a labdát a jobboldalra, Navracsics leveszi a labdát, beíveli középre, Orbán kapásból lőőő!
Öngóóóóól!
Törölt felhasználó 2008. 03. 07. 15:57
#1192
"Megtettük, amit ebben a másfél évben meg kellett tennünk, és elértük, amit ebben a másfél évben el akartunk érni" - hangsúlyozta mai évértékelő beszédében Gyurcsány Ferenc.

---

A vizitdíj ürügyén - mérlegen az egészségügyi reform
link

Vizitdíj: tények, érvek, ellenérvek
link
Törölt felhasználó 2008. 03. 07. 15:55
#1191
Javában tart az újabb egymásnak feszülés a kormány és az ellenzék között, március 9-re koncentrál minden politikai erő. A tét jóval nagyobb, mint amekkorának első látásra tűnik. Nemcsak az egészségügyi reformlépések egyik meghatározó elemének semlegesítését célozhatják meg mindazok, akik vasárnap igennel szavaznak, de egyúttal véleményt formálhatnak az egészségügyi kormányzat munkájáról is. Többek között arról, hogyan - mennyire előkészítve és megalapozva - születtek meg a döntések az egészségügyi reformelképzelések megvalósítása során.
-nol-
Törölt felhasználó 2008. 03. 07. 14:51
Előzmény: #1189  Törölt felhasználó
#1190
Fidel!
Szállj le rólam!
A topikban összeszedett információk nyilvánosak!
Nem vitatémák, hanem felsorolt tények!
Aki akarja megnézi!
Törölt felhasználó 2008. 03. 07. 14:45
Előzmény: #1188  Törölt felhasználó
#1189
Csendes, megint kezdjük?

Én nem a "privizett" szó értelemzésére írtam azt, hogy tulajdon, hanem erre:
"A 2002-ben alapított Ispotály Holding Kft. jelenleg 7 ilyen jellegű társaságban bír közvetlen befolyást biztosító részesedéssel"

Ugyanais a privizést akár lopásnak is megfeleltethetjük (van ilyen szleng értelmezése, "hála" a hazai gyakorlatnak), de a "közvetlen befolyást biztosító részesedés" nehezen lehetne nem tulajdonnak értelmezni, de ha van időd, megpróbálhatod...
Törölt felhasználó 2008. 03. 07. 14:41
#1188
privatizált (privizett) :
nem azonos az eladással ( v. tulajdonba adással)
Törölt felhasználó 2008. 03. 07. 14:39
#1187
"A privatizáció szót több értelemben használják a mai magyar egészségügyben. Igaziból a tulajdon átvételét jelenti, de a magyar egészségügyben az úgynevezett funkcionális privatizáció fogalom is ismert, hiszen a jelenlegi privát szféra működésének legnagyobb területe éppen a működési privatizáció"
Törölt felhasználó 2008. 03. 07. 14:33
#1186
Törölt felhasználó 2008. 03. 07. 14:03
Előzmény: #1176  Törölt felhasználó
#1185
Látod már, hogy miért nyúztalak?

Mert bedőltél az ATV-nek és kórházakat írtál, amikor a valóságban csak egy rendelőintézetről van szó...

Pedig még be is linkeltem a hírt, kiemeltem vitatott szót "kórházak"...

De a lényeg, hogy már itt is rendben vagyunk...
S ha valóban az ATV-ben hallottad a hamis hírt, akkor kezeld a jövőben is fenntartással az ATV műsorait!
Törölt felhasználó 2008. 03. 07. 14:00
Előzmény: #1182  Törölt felhasználó
#1184
TULAJDON!!!

Köszi, csendes és nem mentem volna most ezután...!

"A 2002-ben alapított Ispotály Holding Kft. jelenleg 7 ilyen jellegű társaságban bír közvetlen befolyást biztosító részesedéssel
Szent Pantaleon Kórház - Dunaújváros,
Vaszary Kolos Kórház - Esztergom,
Szent Lázár Megyei Kórház - Salgótarján,
Magyar Imre Kórház - Ajka,
Zala Megyei Kórház - Zalaegerszeg,
B.A.Z. Megyei Kórház – Miskolc,
Markhot Ferenc Megyei Kórház – Eger,
de tervezi további projektek indítását is. "
Törölt felhasználó 2008. 03. 07. 13:58
Előzmény: #1164  Törölt felhasználó
#1183
Még jössz egy fogalammagyarázattal bfzsoltinak is!

Veled szemben ő azt mondja, hogy a privatizáció az nem lehet azonos a működtetésbe adással...!!!

---

(Én meg már definiáltam az értelmezésemet, hogy emiatt ne menjen félre a téma...)
Törölt felhasználó 2008. 03. 07. 13:56
Előzmény: #1178  pampa
#1182
A HospInvest Egészségügyi Befektetési Zrt.Cégtörténete.
A 2000-ben alakult HospInvest Zrt., mely holding formában üzemelteti egészségügyi intézményeit,
az első olyan cég, mely kórházak működtetésére specializálódott Magyarországon.

A céget alapító három, Magyarországon született és jelenleg is itt élő magyar állampolgár
– akik sok éves egészségügyi gyakorlati tapasztalattal rendelkeznek
– a kft.-t részvénytársasággá alakította át 2004-ben.

A cég hálózatához jelenleg négy kórház (Kiskunhalas, Hatvan, Parád, Gyöngyös) és négy rendelőintézet (Százhalombatta, Jánoshalma, Kecel, Kiskőrös) tartozik.

A cégcsoport budapesti központtal működik, telephelyén a központon kívül 15 járóbeteg szakrendelő, 2 nagyteljesítményű laboratórium, egynapos sebészetre alkalmas műtő blokkok, valamint négy kórterem üzemel.

2004-ben került a HospInvest érdekkörébe
a körmendi Dr. Batthyány-Strattman László Kórház. 2006 tavaszán a HospInvest Zrt.-ből kivált a
MediSyst Kft., amely átvette a HospInvesttől a körmendi intézmény menedzselését és üzemeltetését.

A HospInvest Zrt. és az Ispotály Holding Kft. – mely szintén holding formában nyújtja egészségügyi
szolgáltatásait – tulajdonosi körei 2007 nyarán úgy döntöttek, hogy cégcsoportjaikat egyesítve
tulajdonközösséget hoznak létre, azzal a céllal, hogy az egészségügyi ellátás szolgáltatói
oldalának minél teljesebb spektrumában tudjanak teret nyerni.

Az Ispotály Holding Kft. elsősorban kórházak gyógyszerellátását végző, valamint azokban
intézeti és vényforgalmas gyógyszertárakat üzemeltető cégek anyavállalata.
Tevékenységét a tulajdonában lévő cégek központosított beszerzéseinek szervezése, és az egyéb központosítható feladatok (pl. számviteli szolgáltatások) végzése jelenti.

A 2002-ben alapított Ispotály Holding Kft. jelenleg 7 ilyen jellegű társaságban bír közvetlen befolyást biztosító részesedéssel
Szent Pantaleon Kórház - Dunaújváros,
Vaszary Kolos Kórház - Esztergom,
Szent Lázár Megyei Kórház - Salgótarján,
Magyar Imre Kórház - Ajka,
Zala Megyei Kórház - Zalaegerszeg,
B.A.Z. Megyei Kórház – Miskolc,
Markhot Ferenc Megyei Kórház – Eger,
de tervezi további projektek indítását is.

A HospInvest profitorientált vállalkozás, de intézményeiben a betegeknek az
Országos Egészségbiztosítási Pénztár által finanszírozott ellátásokért
– ugyanúgy, mint bármely más közkórházban – nem kell fizetniük.

A Hospinvest Zrt. négy operatív tulajdonos-irányítója:
Dr. Kollányi Gábor,
Dr. Deák Gábor,
Gászpor Jenő,
Dr. Kókai Balázs.
Törölt felhasználó 2008. 03. 07. 13:55
Előzmény: #1164  Törölt felhasználó
#1181
csendes esetében pont a lényegi kérdést próbáltam meg megmérettetni vele "kórházakat". Azaz állításban kórház volt és nem is egy...

És még most is azon erőlködik szegény, hogy megdöntse korábbi állítását, azzal, hogy belinkelte a hírt, miszerint rendelőintézet és csak egy...
(Ráadásul "felelősségre is vonják" érte az egyéneket pártszinten..., de ez már lényegtelen!)

link

Topik gazda

LET
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek