Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 08:32

KBC Equitas  

A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
cromo 2011. 06. 22. 16:42
Előzmény: #1238  McLain
#1240
7 évig nem gondoltam váltásra, ma megtettem. (Randomhoz)
McLain 2011. 06. 22. 16:40
Előzmény: #1235  bronz
#1239
így is van.

1ébként meglepő rugalmasság!
na'on dicséretes. ők a piacról élnek, tisztán látszik!
McLain 2011. 06. 22. 16:38
Előzmény: #1234  Törölt felhasználó
#1238
nagyon igazad van, trederbér!

már írta valaki korábban, hogy az RC-t a KBC-nek köszön7jük...

így múlik el a világ dicsősége!
McLain 2011. 06. 22. 16:36
Előzmény: #1231  bronz
#1237
és a jövő 7 elején én is besorolok közéjük...
jvgb
jvgb 2011. 06. 22. 15:31
Előzmény: #1200  Törölt felhasználó
#1236
"Arra is szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy a nyesz-re vonatkozó számlavezetési díjnál pontosítottuk a kondíciós listát, csak nyesz számla használatakor kizárólag az eredeti nyesz díj lesz érvényes. "

Mi ez a kivételezés?
Ha van TBSZ számlám, amit nem tudok elvinni, akkor rám nem érvényesz az eredeti NYESZ kondíciós díj?
bronz 2011. 06. 22. 14:21
Előzmény: #1229  bronz
#1235
A 4-es pont rugalmasságához még ennyit, hogy aki most rugalmas volt, az nem a KBC, hanem a Random Capital.

Két nap leforgása alatt döntöttek arról, hogy lesz jövő héttől NYESZ és 4 féle készletértékelés. Ezt rugalmasságnak nevezném, mert figyelembe vették az ügyfelek igényeit, amit ti büszkeségből (?) még mindig nem tesztek meg, pedig csak egy 4. csomag kellene hozzá változatlan kondícíók mellett külföld nélkül...
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 14:20
Előzmény: #1229  bronz
#1234
"a   kevés   változás  minden  esetben  az  ügyfelek  számára kedvező
irányban  történt ........"   mivel  megismerhettuk  az  RC-t,  s  így sokkal
olcsóbban tudunk majd a jövőben kereskedni.
watson
watson 2011. 06. 22. 14:08
Előzmény: #1203  Törölt felhasználó
#1233
hehe, pont ezt akartam írni még tegnap, de nem tettem, mert úgysem értik ;)))

"ha azért vettétek meg a 10-20ezres ügyfélállományt, hogy kísérletezgessetek velük értéknövelt drágább szolgáltatásokkal, akkor nem jó céget vetettek, mert a többi drágább cégnél tényleg lehet egy sereg ilyen pancser ügyfél, de az equitashoz éppen az ára miatt jöttek már kezdetektől az ügyfelek, én is hoztam pár tucatot, tudom miért jöttek."

Sőt visszaszerezni is rohadt nehéz lesz ezeket az ügyfeleket ha egyszer a Randomhoz elmennek.
Én speciel 4 ügyfél elvitelén gondolkozom és egy újtól állok el ha ezen nem változik semmi, sőt ajánlani sem fogom mint eddig.
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 14:07
Előzmény: #1231  bronz
#1232
T. KBC,

úgy tudom, nem kértem ezt a csodálatos külföldi kereskedési lehetőséget. .A kondilista változása miatt már elégedetlen ügyfél lettem, záros határidőn belül meg fogom találni az Önöknél jobb megoldást. Akkor is ha ugyanazt kínálják, mint Önök,mert az ilyen egyoldalú szerződésmódosítás igencsak nincs ínyemre. Húzzák le, akit tudnak- rajtam kívül. Űgy látszik hamar elfelejtették, miért válasutották valamikor Önöket több ezren.
bronz 2011. 06. 22. 14:00
Előzmény: #1229  bronz
#1231
A 2-es kérdésre gondolom, az lesz a válasz, hogy egyet sem, mert még mindig sokkal több pozitív visszacsatolás érkezik a változtatások miatt, mint negatív, ugye? :)

Amit mi látunk földi halandók itt, a Facebookon, a Stocklandyardon, hogy az ügyfelek java része fel van háborodva és sokan már megszüntették a számlájukat az elmúlt pár napban, az biztosan a képzelet szüleménye... :)
Paal 2011. 06. 22. 13:55
Előzmény: #1227  wyl
#1230
Pont ezért kérdeztem, hogy mi a véleményetek..
bronz 2011. 06. 22. 13:54
Előzmény: #1169  Törölt felhasználó
#1229
Kedves KBC!

1. PETI-be nem tudok belépni, 12029-es hiba már a belépőablaknál.

2. Eddig hány ügyfelet veszítettetek?

3. "Másodsorban a kevés változás minden esetben az ügyfelek számára kedvező irányba történt, így például lehetővé tettük, hogy amíg nem választ díjcsomagot valaki, addig a "régi" kondíciókkal szembesüljön minden téren, nem csak a számlavezetésben (természetesen addig nem tud kereskedni, amíg számlacsomagot nem választ)."

Látom, a cinizmusnak nincs határa.
"természetesen addig nem tud kereskedni", de ti annyira jó fejek vagytok, hogy ezt megléptétek.

4. "Épp fordított tehát a helyzet, mint ahogy írod: az eredetileg megalkotott szigorúbb kondíciós listát tettük rugalmasabbá, részben az ügyfeleink észrevételei alapján is."

Micsoda rugalmasság, hogy a csillagos ég helyett 2500 lesz a max.

5. "A "kisbefektető számára, akinek csak néhány millió tőkéje van erre a célra és esze ágában sincs a külföldi piacokon kereskedni" az Equitas Start csomagot ajánljuk, ami kifejezetten ezekre az igényekre van szabva."

Az ebbe a kategóriába tartozó kisbefektetőknek, ha van eszük, villámgyorsan átmennek a Random Capitelhez.

Holnap megkapjátok tőlem a csodálatos digipassotokat...
Paal 2011. 06. 22. 13:49
Előzmény: #1225  totoro
#1228
Köszi az infót!
Az 1 millió fölötti rész (20K euróig) 90%-os kártalanítása nem éppen tökéletes, de több a semminél!
www.bva.hu
wyl 2011. 06. 22. 13:44
Előzmény: #1223  Paal
#1227
Miből gondolod, hogy egy banknál nagyobb biztonságban tudhatod a pénzed/értékeidet a mai gazdasági környezetben? Lásd lehman és a többiek USA EU egyaránt.
A KBC securitas sem bank, hanem a KBC-nek az egyik többségi tulajdonú leányvállalata....

Ez a Random C. oldaláról:
link

Ez pedig a BEVA honlapjáról

"Az Random Capital Zrt. (korábbi neve: WESTINVEST Broker Értékpapírkereskedelmi Zrt.; székhelye: 1052 Budapest, Vármegye u. 3-5.) a befektetési szolgáltatási és kiegészítő befektetési szolgáltatási tevékenység végzésére vonatkozó felügyeleti engedély (E-III/218/2009. sz. PSZÁF határozat) hatálybalépésével, azaz 2009. április 2. napjával a Befektető-védelmi Alap tagja lett."

Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 13:33
Előzmény: #1225  totoro
#1226
a róódsókat finanszírozni kell vmiből.
totoro
totoro 2011. 06. 22. 13:30
Előzmény: #1223  Paal
#1225
A Random a BEVA tagja, mint minden magyar brókercég. 20 000 Euróig biztosítva van a pénzed.

Tavaly amikor váltottam én is átrágtam ezt a történetet, de visszaosztottam az Equitasnál abban az évben befizettet díjakat a Random áraira, és olyan durva összeg jött ki, hogy egy picit nagyobb kockázat ide vagy oda váltani kellett.

Most már nem aggódok ez miatt miatt sem, az Equitas sikerre ítélte a Randomot :)
-bubu-
-bubu- 2011. 06. 22. 13:17
Előzmény: #1222  Törölt felhasználó
#1224
teljesség kedvéért quaestorban hati
nyitás 280ft
zárás 100ft-0ft ig , forgalom után megállapítva.
Paal 2011. 06. 22. 13:09
#1223
Én is gondolkozom a váltáson a változások miatt. Valaki tudna infót adni a Random hátteréről. Mennyire tévhit a részemről, hogy eddig banki hátterű brókercégeket kerestem a tőkevédelem miatt? Ez most hogy néz ki a RC-nél? Ne történjen meg, de pl. fél év múlva becsődölnének, akkor mi lenne az ügyfelek pénzével? Nyugtassatok már meg, mert akkor megyek én is hozzájuk. Csak erről nem találok sehol sem infót.
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 13:08
Előzmény: #1213  Törölt felhasználó
#1222
A jutalékokkal kapcsolatban nem ez a teljes kép, pontosan így fest:

KBC Equitas: 190 Ft/kontraktus, illetve 250 Ft/kontraktus (díjcsomagtól függően, forgalmi kedvezménnyel mérsékelhető)
wyl 2011. 06. 22. 12:37
Előzmény: #1208  Törölt felhasználó
#1221
Kicsit hangosan gondolkozva, Hadd kérdezzem már meg, hogy csináltatok előtte piackutatást. Felmértétek egyáltalán az ügyfeleitek igényét, hogy milyen ár/érték arányú szolgáltatást szeretnének,tudnak,bírnak, hajlandóak elfogadni és megfizetni? Kötve hiszem….Megint csak egy klasszikus mondást idézve általában arra célszerű törekedni egy szolgáltatónak, hogy a „kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon” . Ez a törékeny egyensúly fenntartása a legfontosabb motíváció, ez alá kell rendelni az összes többi tényezőt. Ebben a történetben az az érzésem, hogy a káposzta eltűnik, és a kecske is éhen hal.. Figyelitek egyáltalán a piac és a versenytársak irányát, redszerét/árait, hogy tudjátok elhelyezni magatokat a piacon a továbbiakban. Először sztem ízelítőt kellene adni a ingyenesen az új szolgáltatásból, mint egy marketingkén, hogy tessék emberek ezt tudom adni 2012 januártól, de év végéig próbáljátok ki (felár nélkül), hogy működik/teszik-e valójában. Ebbe mindent beleértek, amit most plusz szolgáltatásként aposztrofáltok.
Nem féltelek benneteket, csak kicsit elgondolkoztam, hogy mit jelent, ha egy multi vs bank beteszi valahová a lábát……….Ott általában minden elromlik, ami addig működött. Persze nem is baj, ez így természetes, alternatíva mindig is van/lesz, azaz „van másik”

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek