Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 08:32

KBC Equitas  

A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CMOTDilbert 2011. 06. 20. 15:16
Előzmény: #1073  Törölt felhasználó
#1080
Azt hiszem, a tegnapi mottóm továbbra is érvényben marad: felesleges olyannak érvelned, akinek minden állítasa csúsztatás. Mai kedvencem ez a "ne búsulj, ha több pénzt veszünk el tőled, mert még így is kaphatsz állami támogatást". Valami hasonlót írt a nyugdíjpénztáram is, amikor hatalmas veszteséget produkált, és ilyen a lakászkasszák érve is a 0% közeli kamatjukra. Az állami támogatás egyébként százalékosan szintén jelentősen csökkent (30->20), ennyit a hosszú távú elkötelezettségekről. Szerencsére még van kiskapu: NYESZ-ből TBSZ, csak figyeljünk a december 31-i törvénymódosításokra.
wyl 2011. 06. 20. 14:56
Előzmény: #1077  Törölt felhasználó
#1079
Ok, ez tiszta sor, de az Ő átváltásukról nem láttam semmilyen infót, csak a szankciókat, hogy mire költheted, mire nem :))
wyl 2011. 06. 20. 14:54
Előzmény: #1076  wyl
#1078
Helyesbítek nem KBC honlapján, hanem a K&H honlapján lévő devizaárfolyam spreadek-ről
link
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 14:49
Előzmény: #1076  wyl
#1077
v lehet-e eurót, dollárt, stb. betenni, így mentesülni a konverzió alól. más cégeknél ez természetes.
wyl 2011. 06. 20. 14:48
Előzmény: #1073  Törölt felhasználó
#1076
No meg, ha már lehetőséget biztosítják a szerintem nemigazán olcsó külföldi rv. kereskedelem irányába, akkor nem ártana egy tájékoztatást adni arról is, hogy milyen árfolyamon történik a konverzió más devizára.
Ahogy nézegettem a KBC honlapját, ott 2 féle devizaárfolyam is létezik
van olyan ahol a régiós devizák PLN, CZK adás/vétel közötti spread-je 6%, azaz hat százalék!!! Ebben a kategóriában a EUR spread-je sem sokkal jobb az 4%-ot kóstál...
Persze az is lehet, hogy a deviza középen váltanak oda/vissza és így nem áll fenn konverziós költség.
Azért erről sem ártana egy objektív tájékoztatás.
kispangit 2011. 06. 20. 14:47
Előzmény: #1073  Törölt felhasználó
#1075
Magyarázhatsz te ezeknek...meg a többinek is.
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 14:40
Előzmény: #1066  copa
#1074
emailben gyorsan válaszolnak info@kbcequitas.hu
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 14:38
Előzmény: #1057  Törölt felhasználó
#1073
Kedves KBC_Equitas!

Pár megjegyzésem lenne csak a válaszához!
A még jelenleg is honlapon fent levő 2011. júl 1-től hatályos kondíciós lista szerint a NYESZ számla kereskedési díja 0,2-0,35% csomagtól függően, más adat nincs róla. Az egyik hozzászóló alább azt írta (ezúton is köszönet az infóért), hogy csak tévedésből nem szerepel a NYESZ számla a day trade-es sorban is, bár még mindig nincs kijavítva, de tegyük fel, hogy így lesz.

A probléma a következő:
eddig a jutalék 0,1% volt napon belül és napon túlra is. A legjobb esetben is ez úgy változik, hogy 0,15% napon belül, és a duplája, ha napon túl, hacsak nem csinál jelentősebb forgalmat valaki (a mai BÉT forgalmát nézve TDT nélkül elég combos nyesz számlával kellene ez esetben rendelkezni).
Tehát napon túlra az emelés 3-szoros! 300%! Miért?

A NYESZ-számla nyitásakor Önök egészen más kondíciókat ajánlottak (hogy mást nem mondjak, konkrétan nulla százalék volt eredetileg, de elfogadható volt az emelés, amíg még így is a legkedvezőbb számla maradt). 30-40 évre előre tekintve ez egy lassú, hosszú távú felhalmozó számla, a brókercég a jövedelem termelő képességét nyilván nem építhette ezekre, tehát nem nagyon adódhat olyan kényszerű helyzet, ami miatt ennél a számla típusnál a kondíciókon rontani kellene. Sietek most, de kifejthetem majd bővebben is, ha gondolja.

Másrészt engem teljesen hidegen hagy, hogy kivel versenyképes egy felemelt ár, mert amikor a számlát nyitottam (ismétlem, rendkívül hosszú időre), akkor Önök nem ilyen kondíciókat kínáltak. Amennyiben a nyesz-számlát is ugyanúgy gond nélkül el lehet Önöktől vinni, mint a normált, akkor persze kisebb horderejű a kérdés, de ha nincs hasonló kondíciót kínáló cég (szerencsére van!) mint amit Önök eredetileg, akkor Önök beugrattak engem egy nagy adag lekötött pénzmennyiségbe, amihez majd csak x hosszú év múlva férek hozzá, forgatni azonban már nem tudom az eredeti feltételekkel, tehát ad abszurdum ez a pénzem 35 évig fog porosodni egy nyesz számlán.
Mindezt mindenféle indoklás nélkül, önkényesen, és Ön ezt korrektnek tartja?
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 14:38
Előzmény: #1067  Knight Tyris
#1072
A főszámla díját kell csak fizetni szerintem, mert a nyesz az ennek alszámlája. Gondolom itt is az van, ami a tbsz-nál, nekem erre ezt írták.
wyl 2011. 06. 20. 14:28
Előzmény: #1070  stock33
#1071
Pontosan így van, ahogy írod...aki még nem volt ebbe a mókuskerékbe, annak hiába magyarázod.
Ez a készletértékesítési rendszer lényege, h ne kelljen plusz manuál munkát végezni, s alkalomadtán még magyarázkodni a hatóságnak, mi merre és mennyi, főleg egy olyannak, akinek esetleg halvány lila gőze nincs az egészről. Jobb célokra is tudnám fordítíni mint az időmet, mint energiámat...
1 azaz 1 elfogadható indokot/magyarázatot mondana legalább a T.KBC, amiért ezt meg akarja szüntetni.
Nem fér el a platfomon, többletmunkát ad nekik? Egyszerűen nem értem miért kell szétbarmolni azt a mi egyszer már (JÓL) működött, megfosztani a készletértékesítési lehetőséget. Haladás a visszafejlődés útján....
stock33
stock33 2011. 06. 20. 14:17
Előzmény: #1026  watson
#1070
"kiemelném: "saját nyilvántartása alapján""

mint írtam, én is vezetem... eddig OK???

kérdésem az volt: ha az apeh-nak a brókercég által megküldött IGAZOLÁSban mondjuk van 3,5M nyereség, én meg bevallok 200e-et, mert máshogy tartom nyilván, akkor vajon hány nap alatt érkezik meg hozzám az apeh idézés? attól függetlenül, hogy jogosan jártam el, mehetek apeh-ba, vihetem az 100db A4-es oldalnyi kötéslistám, és kezdhetem magyarázni, hogy itt most azt adtam el, amit ott vettem, majd utána ezt adtam el, stb...

jó kis nyári program, balekoknak.
pioca
pioca 2011. 06. 20. 14:00
Előzmény: #1038  Törölt felhasználó
#1069
Szerintem az ügyfélszolgálat többet tu erről mondani. Találgatni nem akarok.
Amúgy 5 évig jogosult vagy követelni az osztalékot.
pioca
pioca 2011. 06. 20. 13:58
Előzmény: #1035  copa
#1068
Addigra "köd előttem, köd utánnam"
Knight Tyris 2011. 06. 20. 13:50
Előzmény: #1059  Törölt felhasználó
#1067
Kedves KBC_Equitas,

azért az mégis csak kiszúrás lesz a NYESZ számlásokkal (a "többiekhez" képest), hogy a NYESZ saját számlavezetési díján kívül, majd fizethetik a normál szémlavezetési díjat is még akkor is, ha a normál számlán nem is kereskednek.

Mert a nyesz egy normál számlához van csatolva kötve)

Nem érzik ezt visszásnak? Hisz az ügyfél csak a nyeszt használja a "felesleges" számlára elvileg nem lenne szüksége.
copa 2011. 06. 20. 13:44
Előzmény: #1059  Törölt felhasználó
#1066
Kicsöng, és nem veszik fel. Tehát nem foglaltat jelez, és nem is azt mondja be egy hang, hogy kérem várjon a kezelő jelenkezéséig, trallala kellemes zene, hanem csak kicsöng, ami azt jelenti, hogy éppen nem beszél senki a vonalon.
copa 2011. 06. 20. 13:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#1065
"Állításoddal ellentétben pedig a hazai brókercégek többségénél nem magasabb az új árszabás sem."

Jó, akkor úgy írom, hogy a bankok általában magasabb díjakkal dolgoznak, mint a brókercégek.
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 13:38
Előzmény: #1059  Törölt felhasználó
#1064
továbbra is az érdekelne, mikor és hogyan bővül a kereskedhető instrumentumok köre. elsősorban a dax határidőre vagyok kíváncsi.
watson
watson 2011. 06. 20. 13:34
Előzmény: #1057  Törölt felhasználó
#1063
Kedves KBC_Equitas!

Az alábbiakban cáfolnám az itt leírtakat:

1.) "az sem reális elvárás, hogy egy szolgáltató harminc-negyven éven keresztül pontosan ugyanazon az áron nyújtson szolgáltatást"

Ez a tipikus politikusi hazugság amikor egy százalékos díj vagy adó mértékét emelik.

Miután mindennek az ára emelkedik ugyanaz a százalékos díj pontosan ugyanakkora mértékben fog emelkedni, mint amire kivetik. Tehát a százalék emelését az árak emelkedésére fogni hazugság, egyszerűen többet akarnak keresni az ügyfeleken. Nem lenne egyszerűbb és tisztességesebb erre és a különadókra fogni?

2.) "nincs alá-fölérendeltségi viszony"

Rosszul gondolom, hogy a KBC Securities tulajdonosa a KBC Bank?

Tehát ha bukta vagy csőd esetén garantálni kell a betéteket a BEVA határ fölött, akkor igenis van tulajdonosi kötelezettség, vagy ha úgy tetszik fölérendeltség, és a Banknak helyt kell állnia.
Knight Tyris 2011. 06. 20. 13:34
Előzmény: #1020  wyl
#1062
Köszi szépen!
copa 2011. 06. 20. 13:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#1061

"Állításoddal ellentétben pedig a hazai brókercégek többségénél nem magasabb az új árszabás sem."

Hol állítottam én ezt???????????

Vagy csak tévedésből címezted nekem?

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek