Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 08:32

KBC Equitas  

A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
copa 2011. 06. 20. 12:38
Előzmény: #1036  watson
#1040
"Gyakori kérdések közt találtam: link
"2011. július 1-én a KBC Equitas Zrt. anyavállalatával, a KBC Securities N.V.-vel egyesül."
"Mind a számlanyitás, mind a számlavezetés ingyenes." :DD
míg a kondíciós listában link 499 áll... "

Az első link a jelenlegi árakat tartalmazza, a második a jul 1-utáni árakat.

NYESZ-nél a 2000Ft számlavezetés marad, de tartozik hozzá egy kötelező normál számla, amire most jön a számlavezetési díj, hiába nincs rajta semmi.
copa 2011. 06. 20. 12:32
Előzmény: #1037  copa
#1039
A NYESZ-nél a jutalék is változik, pl 2-es csomagban normál kötésnél 0,1%-ról 0,25%-ra.
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 12:30
Előzmény: #1034  pioca
#1038
Érdeklődnék, h. mi van akkor ha osztalékra vagyok jogosult (pl. nutex), nem tudom mikor kapom meg (eddig nem jött meg, a kifizetés kezdődátuma elméletileg júni 15.), időközben eladtam a rv-t, és most megszüntetem az értékpapírszámlát is (amin a rv. tranzakciókat lefolytattam) az equitas-nál?
Az osztalékom hogy kapom meg?
copa 2011. 06. 20. 12:28
Előzmény: #1036  watson
#1037
A 2-es csomaggal a jutalékok változatlanok, de azon kívül minden változik:
számlavezetés 0-ról 500-ra
minimumdíj 150-ről 200-ra
transzfer 1000-ről 5000-re
pénzutalás bankba 0,02%-ról 0,05%-ra
pénzutalás brókercéghez 0-ról 0,05%-ra

Hírtelen ennyi jutott eszembe, és ki tudja később még milyen meglepetéssel örvendeztetnek meg.
watson
watson 2011. 06. 20. 12:12
Előzmény: #1029  copa
#1036
"Például attól tartok, hogy amíg, 1-2 napig a második NYESZ számlán parkolnak a részvények, belekötnek abba, hogy 1-2 napig ez a NYESZ számla nem volt NYESZ-R, ezért pl ujra indul a három év, vagy valami hátrányt kitalálnak, amire majd csak utólag döbbenek rá."

A részvényparkolás irreleváns az adókedvezmény szempontjából. A kedvezményre jogosító műveletnek (nyereség realizálás) kell az aktuálisan élő számlák közül az elsőként megnyitotton lenni, azaz a régi bezárását követően jogosít az újon köttött ügylet kedvezményre.

A 3 év az jó kérdés, de szerintem a jogfolytonosság a lényeg, és nem kezdődik újra a 3 év.

számlacsomagok: nem világos még minden momentum a számomra sem, de én úgy látom hogy a 2. csomaggal minden változatlan marad, a havi 500Ft-os szla vezetés és a 150-ről 200Ft-osra emelt minimumdij mellett, vagy tévedek?
Gyakori kérdések közt találtam: link
"2011. július 1-én a KBC Equitas Zrt. anyavállalatával, a KBC Securities N.V.-vel egyesül."
"Mind a számlanyitás, mind a számlavezetés ingyenes." :DD
míg a kondíciós listában link 499 áll...

NYESZ-R esetén viszont törvényileg 2000Ft az évi szla vezetés ha jól emléxem ;)
copa 2011. 06. 20. 11:57
Előzmény: #1034  pioca
#1035
Azt tudod, hogy jul 1. után megszűnik a brókercégekhez való ingyen pénzutalási lehetőség.
pioca
pioca 2011. 06. 20. 11:52
Előzmény: #1032  copa
#1034
Úgy van, legalábbis az ügyintéző ezt mondta. A transzfer már meg is történt, azt mondták lehet, hogy már ma átér de legkésőbb holnap. A pénzt egyenlőre nem utalom, mert szerdán jön rá a nyomda osztaléka meg egy 20000Ft os pakkot el akarok adni és csak ha fizikailag a számlán lesz a lé akkor lehet utalni.
copa 2011. 06. 20. 11:49
Előzmény: #1031  Törölt felhasználó
#1033
Na erre kíváncsi leszek.
copa 2011. 06. 20. 11:47
Előzmény: #1030  pioca
#1032
Akkor ezek szerint telefonos eljárás esetén nem kell előtte bankszámlaszámot aktiválnod KBC-hez odautalással.
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 11:47
Előzmény: #1028  Törölt felhasználó
#1031
Az alább kérdést tettem fel emailben a KBC Equitasnak.
"A NYESZ számlán nincs Daytrade megbízái lehetőség csak normál!"

Válaszuk:
"Valóban nincs feltüntetve, elnézését kérjük, javítani fogjuk. Köszönjük, hogy szólt!
Tehát a Daytrade megbízás díja ugyanannyi, mintha a normál, vagy TBSZ számlán tenné."
pioca
pioca 2011. 06. 20. 11:38
Előzmény: #1029  copa
#1030
A költöztetés menete: Felhívod a kbc ügyfélszolgálatot, a menüben kiválasztod a transzfert. Az ügyintéző azonosít, majd elmondod, hogy transzferálni szeretnél, és miből mennyit. Megadod neki a célállomás keller számát (esetemben a randomé 483/M, a többit ők intézik. 1000Ft/értékpapírfajta.
A pénz utalása 144-el kezdődő számlára (közvetlen számlaszámom a brókercégnél, és ingyen utalják oda)ugyanaz a telefonos eljárás mint a transzfernél
copa 2011. 06. 20. 11:32
Előzmény: #1027  watson
#1029
Például attól tartok, hogy amíg, 1-2 napig a második NYESZ számlán parkolnak a részvények, belekötnek abba, hogy 1-2 napig ez a NYESZ számla nem volt NYESZ-R, ezért pl ujra indul a három év, vagy valami hátrányt kitalálnak, amire majd csak utólag döbbenek rá.

Néhány éve kérdeztem Equitas ügyfélszolgálatot NYESZ ügyben, azt mondták forduljak adótanácsadóhoz, mert ők nem tudnak válaszolni.
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 11:22
Előzmény: #1026  watson
#1028
kedves KBC_Equitas!

csatlakoznék Ferenc86 és pár további hozzászóló kérdéséhez, azaz hogy egy hosszú távú, elvileg akár 30-40 évre szóló számlatípusnál hogy lehet ilyen drasztikus mértékű jutalék emelést végrehajtani, amivel a legkedvezményezettebb számlatípusból egy csapással a legkedvezőtlenebbé válik a NYESZ számla.

Jó, tudom, hogy a jogbiztonság Magyarországon kezd értelmezhetetlen fogalommá változni, de ennek ellenére motoszkál bennem egy homályos kósza emlék, érzés, egyfajta jogérzet, hogy ha én 40 évre elkötelezem magam valami mellett, akkor 3 év múlva ne lehessen azon úgy egyoldalúan, önkényesen változtatni a káromra, hogy abból 37 évig menekülni sem tudok jelentős adófizetési kötelezettség nélkül.

Megtisztelne válaszával, hogy Önök mennyire tartják korrektnek az eljárásukat.

Köszönettel,

watson
watson 2011. 06. 20. 11:10
Előzmény: #1012  copa
#1027
"Azzal őrjítenek meg, hogy NYESZ-R-ből csak egy lehet. De hogy mikor éppen melyik a NYESZ-R, azt nem bírták sehol értelmesen leírni a törvény kitalálói."

ttist csak megerősíteni tudom, én is vittem Unicredittől KBC-hez NYESZ-R számlát ;)

A törvény egyértelmű, amíg 2 számla van NYESZ-R-nek megnyitva addig csak az elsőként nyitotton végzett műveletekre vonatkozik a kedvezmény. Amint becsuktad a régit onnantól az új, a fennállók közül elsőként (vagy egyetlenként ;) megnyitotton veheted igénybe a továbbiakban a NYESZ-R kedvezményt.
watson
watson 2011. 06. 20. 11:01
Előzmény: #1001  stock33
#1026
"kérdés: ha nem az igazolásokban lévő adatokat vallom be, hanem a saját excel táblámban vezetett valamit (ami mondjuk a saját készletértékelés miatt eltér 3-4 millióval az apehhoz leadottól), akkor hány nap alatt rángatnak be az apeh-hoz? "

A brókercég készletértékelése csak tájékoztató jellegű, nem vagy köteles azt figyelembe venni!

Webbróker kimutatás: "Az itt látható adatok tájékoztató jellegűek. A tőzsdei ügyletből származó jövedelem után számított árfolyam-nyereségadót az SZJA. 1995. CXVII. törvény 67/A.§-a szerint kell meghatározni. "

"67/A.§ (5) A jövedelmet és az adót a jövedelmet szerző magánszemély az ellenőrzött tőkepiaci ügylet(ek)ről a befektetési szolgáltató által kiállított bizonylatok (teljesítés-igazolások), illetőleg saját nyilvántartása alapján – az árfolyamnyereségre irányadó szabályokat is értelemszerűen figyelembe véve – állapítja meg, az adóévről benyújtandó bevallásában vallja be, valamint az adót a bevallás benyújtására előírt határidőig fizeti meg."

kiemelném: "saját nyilvántartása alapján"
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 10:24
Törölt hozzászólás
#1025
copa 2011. 06. 20. 09:48
Előzmény: #1019  kislajos
#1024
KBC Equitas-ról beszélek. Ott van a NYESZ-normál számlapáros. Eddig nem bosszantott, csak annyiban, hogy külön kell a kettőre belépni a kütyüvel.
bronz 2011. 06. 20. 09:21
Előzmény: #1022  wyl
#1023
Gondoltam, hogy bennem van a hiba. :)

Ha nem veszik észre, hogy mennyi "pozitív visszacsatolás" jött az ügyfelektől a Facebookon, itt vagy a Stocklandyardon, akkor kijönnek egy új csomaggal menteni a menthetőt. Ha meg nem, akkor a Random Capitalnek piszok jó hónapja lesz. :)
wyl 2011. 06. 20. 09:08
Előzmény: #1021  bronz
#1022
rosszul értelmezed az információt...
Hihetetlenül kedvező???

Igen, hihettelenül kedvező!!! Nekik :-)
bronz 2011. 06. 20. 08:53
Előzmény: #1019  kislajos
#1021
"Tisztelt Ügyfelünk!

Július 1-től a KBC a PETI és Webbróker kereskedési rendszeren keresztül számos külföldi tőzsde részvényeit teszi elérhetővé ügyfelei számára, hihetetlenül kedvező díjak mellett!"

Hihetetlenül kedvező???
LOL :DDDD
Még a BÉT díjak is rohadt drágák lesznek immár, nemhogy a külföldi tőzsdék kereskedési díjai.
Ezt a parasztvakítást, amit ezek csinálnak. Nemhogy tanulnának a kritikákból és gyorsan lépnének, kijönnének egy 4. díjcsomaggal az ügyfélvesztés minimalizálása érdekében, helyette tovább megy a PR és a magyarázkodás, hogy ez majd milyen jó is lesz nekem.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek