Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nudli
Nudli 2019. 10. 16. 16:19
#79660
lesz válság? lesz, mert igény van rá, ciklikus a gazdaság, a fák nem nőnek az égig, a malacokat időnként levágják..tisztulnia kell a gazdaságnak.. időnként kell az újraosztás..és egyéb okosságok.A világban:
- Ma olvastam usa nem fogyaszt eleget, kína sem és trumpi még németeknek is beszólt fogyasszatok, valamelyik német okoska is mondta válságba takarékoskodták magukat.- trumpi beb.tt egy követ a békák közé.. újra akar osztani..új eővonalakat befolyási övezeteket akar, nem akar erős eut.ezért szankciókkal akadályozza a fejlődését ezzel is emelve a saját exportját.
- eu gyenge, németek akarnak meg nem is eu vezetői lenni, és ott vannak a dögök, görögök, spanyolok, olaszok, portugálok..
- németeknél Ott a DB. ki tudja miket rejtegetnek.még nem intézték el a AAA minősítésű sz@rt sem érő amcsi ingatlanpapírjaikat.
- EU autóiparban néhány cégnél 40-50%os visszaesések vannak.
- olcsó hitelekkel tuningolták a belső fogyasztást a világban..(és előre hozatták ezzel a cégek beruházásait) ez a végső stádium.. és ennek ellenére is csökken az.. válságban a hitelek nagy része visszafizethetetlen lesz... a lakossági és a céges is..
- az alacsony kamatok miatt a pénzek jelentős része ingatlanba ment..airbnb-s megoldásba.. ezeket már zámos helyen korlátozták.. nem jönnek ki a számok.. ingatlanbuborék van..
- németeknél felmerült állami beruházások kellenének..hiszen negatív kamattal finanszírozhatóak lennének.. de ott is korlátozták a maximális állami eladósodást.
válság nálunk?- olvasom az építőipar esett 10%ot.. pedig ezt bekalkulálták.
- a növekedést a belső fogyasztás, az építőipar és a multi cégek jelentik..a multi cégek zöme a válság felé gyalogló autóipar
- itt is pörgetik a belső fogyasztást olcsó hitelekkel és abnormális nem piaci támogatásokkal..
- a nemnormális hitelekkel, abnormális támogatásokkal ingatlanbuborék alakult ki.. hol ér egy 100éves lepukkant ház nm-e 750e-1millát.. az új ingatlanokért sem tudják már mennyit kérjenek.. gondolom a haveri kutyáktól majd megveszik a lakásokat szociális bérlakásnak..vagy nyugdíjalapos beruházásnak..a többiek meg csőd.. mert mikor már engednének az árból akkor már senkinek nem fog kelleni.
- a HUF ad lehetőséget abnormális beavatkozásra.. abnormális leértéklésre.. de nem véd a megtakarítások és a nemzeti vagyon eurban elértéktelenítése ellen.. adódna egy lehetőség az eur gerilla bevezetése .. de minden 310feletti átváltás számomra hazaárulás és az emberek kisemmizése.- Az eladósodott emberek egy része válságban nem fogja fizetni a hitelét...még ha a szájába is rágták csak fix kamat..- ne működik a valódi jelzálog hitelezés..nem létezik az elsétálás intézménye.. a fizetéshez kötik a hitelezést a hiteltörlesztést.. nincs áthidaló hitel.. mármint valódi.. belenevelik az emberekbe az állam segitsegit helyetted gondolkodni..
-a kialakitott gazdasági klientúra valódi piaci körülmények között szart sem ér... egy előnye van..talán egy irányba lehet állítani.. de aztán mégsem..mert addig bratyiznak amig az érdekük.
- a kkv-k most pörögnek..mert a 80-90%uk a kiskerben és a szolgáltatásban dolgozik.. de a megemelkedő bérek és költségeik elviszik a hsznot..marad pénz de nem jut beruházásra..fejlesztésre..ezt az ingatlanárek is bkorlátozzák.. elviszi a hasznot a kinai olcsóárus..és elviszik a multik.. szóval alakul a válság.. ahogy látom.
Peterbond 2019. 10. 13. 21:02
Előzmény: #79657  Törölt felhasználó
#79659
"Nem értek vele hogy MINDENKI érdemel egy második esélyt. Van amikor vállalni kell a tetteid következményeit.
A tanulókat kirúgták az iskolából (egyet értek vele). Szerinted akkor ők miért nem érdemeltek egy második esélyt?"
.
Tessék elolvasni az ELSŐ kommentem. mindkettőre már válaszoltam benne. Nem MINDENKINEK jár egy második esély. És pl a tanulóknak is igen jár 8 másik iskolában, ahogy anno a tanárnak is, és pont én is azt mondtam hogy kell legyen következménye a tetteknek. Szóval egy véleményen vagyunk a legtöbb részben.
Törölt felhasználó 2019. 10. 13. 20:48
#79658
elcsalták most is múltkor is
Törölt felhasználó 2019. 10. 13. 20:28
Előzmény: #79656  Peterbond
#79657

"Nem ismerve az ügyet én alapvetően úgy vagyok hogy érdemel mindenki egy 2. esélyt. Valószinűleg nem agyonvert valakit mert akkor biztos nem kapott volna lehetőséget hanem valami kisebb eset miatt."
.
Nem értek vele hogy MINDENKI érdemel egy második esélyt. Van amikor vállalni kell a tetteid következményeit.
A tanulókat kirúgták az iskolából (egyet értek vele). Szerinted akkor ők miért nem érdemeltek egy második esélyt?
Peterbond 2019. 10. 13. 20:05
Előzmény: #79646  Törölt felhasználó
#79656
""Itt alapvetoen pampanak van igaza."
.
Én teljesen elfogadhatatlannak tartom, hogy egy iskolából erőszakos cselekedett miatt elküldik és átteszik egy másik iskolába:((("
.
Nem ismerve az ügyet én alapvetően úgy vagyok hogy érdemel mindenki egy 2. esélyt. Valószinűleg nem agyonvert valakit mert akkor biztos nem kapott volna lehetőséget hanem valami kisebb eset miatt.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 10. 13. 19:53
Előzmény: #79653  Airmail
#79655
Bár volna kedvem nekem is hasonlókat remélni vele kapcsolatban.
badsector1
badsector1 2019. 10. 13. 19:50
#79654
"A Kispaládon élő helybeliek összeszólalkoztak azokkal a nem ott lakó, vélhetően ukrán–magyar kettős állampolgárságú emberekkel, akik ma szavazni érkeztek a településre. Erről az RTL Klub Házon kívül című műsorának stábjától értesültünk, akik a helyszínen forgatnak. Az adás kedden 23:20-kor lesz adásban.A kispaládiak számára teljesen ismeretlen emberek sorban érkeztek szavazni a településre, a szavazóhelyiség mellett pedig egyre több helybéli gyűlt össze, akik hangosan méltatlankodtak, és oda-oda kiabáltak az érkező ismeretleneknek.Húzzatok el innen! Ne ti döntsétek már el, hogy ki lesz a polgármester!Ilyen és ehhez hasonló mondatokat kiabáltak felé"
Airmail 2019. 10. 13. 19:43
Előzmény: #79648  badsector1
#79653
Hende Csaba eléggé lefogyott, rosszul néz ki. Remélem, hogy nincs komoly betegség mögötte.
badsector1
badsector1 2019. 10. 13. 19:41
#79652
"Alsószentmártonban még legalább 2 órán át tart a szavazás"
"A Nemzeti Választási Iroda nem tudja, mi a csúszás oka."
  
Na máe megint kezdik a szavazatszámlálás bütykölését.
badsector1
badsector1 2019. 10. 13. 19:39
#79651
"A képviselő-jelölt azt is elmondta, hogy az öt autó között volt egy taxi is, amelynek sofőrjét látták kijönni az önkormányzat épületéből. Egy köteg papírt láttak az autóban, ami szavazólapnak tűnt, de hiába kérték a közelben állomásozó rendőröket, azok igen lassan érkeztek ki a helyszínre, és nem vizsgálták át a gépkocsit.  Egy másik ellenzéki aktivista, aki kérte neve elhallgatását, megerősítette, hogy órákon keresztül azonos rendszámú kocsik köröztek folyamatosan a szavazókör és a Haller utcai benzinkút között. A Magyar Hang szintén írta vasárnap délután, hogy „egész nap nagyüzemben megy a szavazók szállítása a Ferencvárosban, a Balázs Béla utca és a Lenhossék sarkánál például gátlástalanul hozták-vitték az embereket, miközben nagy hangon listákról, pártokról kiabáltak. Mint annak fültanúi lehettünk, komplett lista alapján szervezik, kit, hova kell vigyenek. Hasonló esetek sora zajlott a kerület más részein is.”   "
Törölt felhasználó 2019. 10. 13. 19:32
Előzmény: #79648  badsector1
#79650
 Fisesznek igen.
Törölt felhasználó 2019. 10. 13. 19:32
Előzmény: #79647  csibe74
#79649
Árnyakkal nem foglalkozom.
badsector1
badsector1 2019. 10. 13. 19:02
#79648
Most harangoztak.
csibe74
csibe74 2019. 10. 13. 18:02
Előzmény: #79645  Törölt felhasználó
#79647
Bocs, ne haragudjon! Nem tudtam , hogy vakon született!!! 
Törölt felhasználó 2019. 10. 13. 17:53
Előzmény: #79627  Peterbond
#79646

"Itt alapvetoen pampanak van igaza."
.
Én teljesen elfogadhatatlannak tartom, hogy egy iskolából erőszakos cselekedett miatt elküldik és átteszik egy másik iskolába:(((
Törölt felhasználó 2019. 10. 13. 17:47
Előzmény: #79643  csibe74
#79645
Ki maga? Nem látok senkit.
csibe74
csibe74 2019. 10. 13. 17:44
Előzmény: #79641  Törölt felhasználó
#79643
Szereted a linkeket vagy mi van? 
Törölt felhasználó 2019. 10. 13. 17:39
Előzmény: #79634  Törölt felhasználó
#79642

"Ha gyerekek nevelésén kísérletezzenek"
.
Bocsi, helyesen : NE a gyerekek nevelésén kísérletezzenek.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek