Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 09. 11. 14:07
Előzmény: #4093  Törölt felhasználó
#4100
LET, egy liberális miért ne lehetne vallásos, istenhívő, vagy akár pap?

A liberalizmus nem mondja hogy nincs Isten, és nem kell megtagadnia Istent annak, aki hisz egy liberális embereszményben.

És liberális és liberális között is van különbség... van konzervatív liberális is. Ahogy van liberális konzervatív.

Ad absurdum, egy felekezeten kívüli közelebb állhat a krisztusi szellemhez, mint egy felkent pap.

Törölt felhasználó 2007. 09. 11. 13:51
Előzmény: #4098  Törölt felhasználó
#4099
Ráadásul nem egy emberfajról van szó.
Nem is az egyénről hanem sok ember tragédiájáról szólt ...
Törölt felhasználó 2007. 09. 11. 13:45
Előzmény: #4097  Törölt felhasználó
#4098
Szánalmas egy bértopikoló vagy konki (brainman) "ügyvéd úr"......non-stop itt nyomod szöveget ...mert ebből élsz.

Az az érdekes, ezek lebuknak, kitiltják őket, rasszisták, és nem zavartatják magukat. Mintha semmi sem történt volna. Dolgoznak tovább.

Apám megint a fél fórumot szóvaltartod.
Ezek meg azt hiszik, valóban eszmecsere folyik, tartalmas, és értelmes.

Színház ez. Néha saját magával is beszél.
A lényeg, életben tartani a "vitát".
Szánalmas.
Törölt felhasználó 2007. 09. 11. 13:31
Előzmény: #4096  Törölt felhasználó
#4097
Hát azért egy emberfaj szándékos és szervezett megsemmisítését nem kéne összetéveszteni az egyéni tragédiával...
Törölt felhasználó 2007. 09. 11. 13:27
Előzmény: #4095  Törölt felhasználó
#4096
nekem "csak" ilyen van. talán ha sokkal több rokonom halt volna bele, akkor a darabszám miatt erősebb lett volna a példa?
Törölt felhasználó 2007. 09. 11. 13:18
Előzmény: #4092  Törölt felhasználó
#4095
Hát ma-ga ez jó gyenge példa volt.
Törölt felhasználó 2007. 09. 11. 13:10
Előzmény: #4093  Törölt felhasználó
#4094
Én - mint önző állat (ember) - a szellemi felsőbbrendűségben hiszek.
:)
Törölt felhasználó 2007. 09. 11. 12:43
Előzmény: #4077  Törölt felhasználó
#4093
Jól olvasom tőzsdenyúl, szerinted van felsőbbrendűség (is)?

Ez nem egy liberális szemléletmód...!

Ejnye-bejnye, ezt tőled nem vártam!!!
Törölt felhasználó 2007. 09. 11. 11:45
Előzmény: #4090  Törölt felhasználó
#4092
olyan ez a holokausztozás, mintha mennék az utcán és mindenkinek mondogatnám, akár alkalmas, akár alkalmatlan, hogy meghalt a nagymamám és a nagypapám. azután bemondanám a rádióba és a televíziókban, hogy meghaltak szegények (akár alkalmas, akár alkalmatlan). azután elrendelném, hogy szegény nagyszüleim haláláról emlékezzenek meg az iskolákban, az országban, a világban, és kártérítést követelnék a kommunistáktól, a magyaroktól és az oroszoktól és még az albán kommunistáktól is, és mindazok leszármazottaitól is, mert megölték a nagyszüleimet, akik egy fallal körülzárt telepen laktak (gettó?) és brutális rendőrség őrizte őket (1946-1967-ig), ávéhá figyelte és dolgoztatta majdnem halálra őket, és a rossz kéményből kiáradó füstgázok miatt aztán egyik éjjel elhunytak szegények. szóval minden szar volt és mocskos és embertelen és megölték őket! most akkor hallgassatok meg! és fizzesetek! és emléknapot nekik! és egyébként is legyen bűncselekmény a nagyszüleim megölését tagadni! ők egészen elégő áldozatai voltak egy gyilkos rendszernek! az ordas eszmék áldozatai lettek! kiáltsatok velem! szegény én! szegény mi! magyar véreim! (stb)

mellém álltok? kiabáltok?
tokos. 2007. 09. 11. 11:42
Előzmény: #4090  Törölt felhasználó
#4091
OK. Igaz. Részben.

Mondjuk azok, akik most leginkább a halálbüntetés ellen vannak, akkoriban még nagy hévvel lógatták fel a bűnösöket.

Mondjuk szerintem akkor volt igazuk.
Törölt felhasználó 2007. 09. 11. 11:31
Előzmény: #4087  tokos.
#4090
tokos, az én értelmezésem szerint a holocaust esetében nem a fellógatás a szemet szemért, hanem családostul gyermekestül vagonba terelés és...
És nem elhanyagolható, hogy a holocaust intézményesített formában történt, a hatalom szervezésében, a fellógatások nem. Szervezetten nürnbergi per volt a válasz a holocaustra.
Törölt felhasználó 2007. 09. 11. 11:30
Előzmény: #4088  Törölt felhasználó
#4089
Hofi nagy ember volt - ha nem is magas ...

Soha nem fogadtam el és (néha sajnálom is, hogy) nem is adtam pénzt, hogy jobban haladjak ...

Lehet, ezért nem tudok jobban haladni ebben az országban .
Neked hogy megy ? :)
Törölt felhasználó 2007. 09. 11. 11:22
Előzmény: #4085  Törölt felhasználó
#4088
GaborGabor

Hofi mondta: Korrupció az, amiből engem kihagytak.
tokos. 2007. 09. 11. 11:19
Előzmény: #4080  Törölt felhasználó
#4087
"A hsz-em eredeti tartalmához (holocaust): a vesztes örüljön hogy életben maradt, és nem alkalmazták a szemet szemért elvet."

A holocaust esetében nem volt szemet szemért elv? Nem lógattak fel egy bűnöst sem?
Törölt felhasználó 2007. 09. 11. 11:14
Előzmény: #4083  Törölt felhasználó
#4086
Sehol nem szóltam oldalakról poiltikai értelemben.

Az érvelésem szempontjából irreleváns, hogy mikor ki a vesztes és győztes. A gyarmatosított népek nem pusztították el a gyarmatosítókat. Ez is persze bonyolultabb ennél, de ahol ezt saját megfontolásból tették így, az természetesen keresztényi cselekedet.
Attól mert ő nem keresztény a cselekedet megítélhető a keresztényi elvek szerint. És a gyarmatosítottak sokszor keresztényibbek a keesztényeknél.

A szemet szemért is lehet jogos, mint mondtam. Csak nekem nem "szimpi", éppen mert az igazság nem objektív.

A cselekedeteivel mindenki maga számol el valahol. A hatalom gyakorlói is el kell hogy számoljanak tetteikkel. Akár jó, akár rossz. (És ugye mindig van akinek jó, és akinek rossz).

A II.vh. és mai vonatkozásokat pedig ne keverjük és mossuk össze, döntsük el melyikről beszélünk.

GaborGabor, egyetértek :)
Törölt felhasználó 2007. 09. 11. 11:03
Előzmény: #4080  Törölt felhasználó
#4085
Tőzsdenyúl!

Mielőtt bármit leírok : vallásos, rk. családban nőttem fel, bár mostanára egy kicsit átformálódott a világnézetem ...
Az írigységről két dolog jut eszembe :

Az egyik, mikor valaki nem csak a másik eredményeit hanem a az elérésének - (részemről) tisztességesnek tekintett - módját írigyli.

A másik a sóvárgás az elnyert javak után, tekintet nélkül az elérés - elsősorban tisztességtelen ezközökkel történő - módjára.

Az igazságról ...

Ennek megítélése véleményem szerint mindíg szubijektív volt a történelem folyamán : Az erősebb hatalom diktál ...
Egyénekre vetítve a társadalom normái állítják be az igazságosnak vélt ítéletet . Rendkívűl széles skálán tolerálhatják a különféle cselekményeket .
Az döntéshozó személye előtérbe kerül - felelősége megnő . Ugyanakkor figyelembe kell vennie a társadalomtól - néha brutális, leszámolás jellegű - elvárásokat is .
Ha egyetlen kézben öszpontosul ez a hatalom akkor az lehet építő és romboló is.

Ezekre sok példát hoz a történelem...
Törölt felhasználó 2007. 09. 11. 10:51
Előzmény: #4083  Törölt felhasználó
#4084
A győztesnek mindig igaza van.
Törölt felhasználó 2007. 09. 11. 10:46
Előzmény: #4081  Törölt felhasználó
#4083
ez nem koherens érvelés, mert a 2.vh utáni győztesek a háború előtt sem voltak vesztesek, hanem akkor is, évszázadok óta mindig rablók voltak! mindig csak győztesek voltak!
a vesztesek azok a népek voltak, akiket kiraboltak, akiket megaláztak. ha így értem, hogy a gyarmatosított népek nem alkalmazták a szemet szemért elvet és nem pusztították el az őket évszázadok óta megalázó, kifosztó gyarmatosítókat, akkor arra mondhatjuk, hogy bizonyos értelemben még keresztényinek is tekinthető a cselekedetük?
pampa 2007. 09. 11. 10:37
Előzmény: #4081  Törölt felhasználó
#4082
tozsdenyul

Megbocsájtásnak csak a jobb oldalról kellene jönni?
Nekem van olyan infóm,hogy egy talán "44-ben elkövetett bűnért ma szeretnék bíróság elé állítani a feltételezett gyanusítottat.
Neki ugye nem jár a megbocsájtás?
Törölt felhasználó 2007. 09. 11. 10:32
Előzmény: #4080  Törölt felhasználó
#4081
Ha a szemet szemért elv érvényesül, a végére mindenki megvakul. A megbocsátás nehéz erény, de megóvja sokak szeme világát.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek