Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 11:08
Előzmény: #20698  Phylaxa
#20700
Nem tabu. Cigány az elkövető, és valóban felfüggesztve kapta a 4 év fegyházat/börtönt.
SZABADLÁBON VAN.
Ez jogrendszer? Lóf@sz ez, nem jogrendszer!
togyozo 2009. 12. 22. 11:03
Előzmény: #20695  pampa
#20699
Amennyit én olvastam a témával kapcsolatban úgy tudom, hogy komoly ellenállás volt a további kormányzás ellen (főleg az MSZP önkormányzatos szárnya tiltakozott)
Phylaxa 2009. 12. 22. 11:02
#20698
Hallom egy gyilkost, aki agyonverte osztálytársát felmentette a bíróság? Az indoklást nem hallottam, mindenesetre látatlanban ezzel párhuzamosan azt a hírt is várnám, hogy a bíró beadta felmondását és nem kíván többet ebben az "igazságszolgáltatásban" tevékenykedni. Ki lesz a következő? Gondolom nem kell sokáig várnunk, mert már le sem kell töltenie semmit. Azt nem értem, hogy képzelik, hogy egy társadalomnak ezt tűrnie kell. Azt sem értem, hogy az illető miben reménykedik. Kegyetlen hova tartunk. A szintről amin vagyunk éppen pedig érdemtelen szót ejteni.
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 11:01
Előzmény: #20695  pampa
#20697
Pampa:

"Akik szerint Bajnai elkezdte az istáló kitakarítását kérdeném,hogy miért?

Mert ehhez bizony nagyon népszerűtlen intézkedéseket kellett hoznia. És ez mérhetetlenül rongálta az őt kinevező és támogató pártok népszerűségét.Az egyik el is "veszett".
Sokkal paraktikusabb lett volna kiírni egy választást és ráhagyni a következő kormányra a rendrakást. Nem kockáztatták volna a 2/3-os vereség lehetőségét.
Miért nem ezt csinálták?"

Ez kb. olyan kérdés, mintha azt kérdezem tőled, hogy:
- Miért nem adtál el OTP 10000 felett?
- Miért nem vettél 1300-on minden pénzedből?

Miért nem ezt csináltad?

Utólag könnyű ilyet kérdezni. A hazai válságra rájött egy globál válság, a kettő együtt eredményezte azt, amit látunk. Mai fejjel a szociknak nyilván azt kellett volna tenni, hogy 2006-ban hagyják bukni a kormányt. Utólag a tőzsdén is baromi jól meg lehet mondani, mit kellett volna korábban csinálni.
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 11:00
Előzmény: #20695  pampa
#20696
Fidesz-maszop háttérpaktum...
pampa 2009. 12. 22. 10:56
Előzmény: #20691  togyozo
#20695
Akik szerint Bajnai elkezdte az istáló kitakarítását kérdeném,hogy miért?

Mert ehhez bizony nagyon népszerűtlen intézkedéseket kellett hoznia. És ez mérhetetlenül rongálta az őt kinevező és támogató pártok népszerűségét.Az egyik el is "veszett".
Sokkal paraktikusabb lett volna kiírni egy választást és ráhagyni a következő kormányra a rendrakást. Nem kockáztatták volna a 2/3-os vereség lehetőségét.
Miért nem ezt csinálták?

Mert azt válasznak nem igazán tudnám elfogani,hogy a hazájuk iránt érzett elhivatottságból...
Meg azt sem,hogy mögöttük állt az ország és ezt várta el tőlük...

Mi volt a valódi oka,hogy végig csinálják a ciklust még azon az áron is,hogy a következő kormány esetleg 2/3-os többséggel fog nyerni?

Mert nagyon érdekelne mi ér meg ennyit.
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 10:55
Előzmény: #20693  Törölt felhasználó
#20694
És mire várod a választ? Reagáljak egy MNO írásra (NOL-osra se szoktam)? Inkább másold be a Költségvetési Tanács konkrét kifogásait és beszéljünk arról, ne egy újságcikkről.

Egyébként azt gondolom tudod, hogy mióta létezik ez az intézmény, hogy Költségvetési Tanács. Tavaly szavazta meg a parlament. Ja és a FIDESZ és a KDNP ellenezte...
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 10:49
Előzmény: #20690  jumbo2
#20693
Ennek őszintesége vetekszik az "én sose hazudtam" őszinteségével.
togyozo 2009. 12. 22. 10:48
Előzmény: #20691  togyozo
#20692
"De a munkát meg lehet kezdeni, és ha azok szakmailag jók, akkor az új kormánynak nem 0-ról kell indulnia."

Sőt, a Fidesz szürkeállománya is kapott 1 év gondolkodási időt, hogy kidolgozhasson érdemi ötleteket. Persze ha azok olyanok, mint amivel most előállt a Pokorni...
togyozo 2009. 12. 22. 10:44
Előzmény: #20686  jumbo2
#20691
Jumbo!

1)

"Ugyan ezt az MSZP tagadja, de az alább belinkelt cikkből kiderül, hogy a Költségvetési Tanács és a Köztársasági Elnök is kb. osztja ezt a véleményt (tudom, az írás nem konkrétan a hiány mértékéről szól, de áttételesen igen) "

Nem, ez nem igaz. No policy change-el a költségvetési tanács számításai szerint 2011-ben 3,5, 2012-ben 3,2%lehet a hiány. A cikkben taglalt legtöbb dolognak semmi köze nincsen a hiányhoz, hanem inkább formai dolgok.

2)

"Bajnainak el sem szabadott volna vállalnia a miniszterelnökséget. Támogatottság hiányában semmilyen strukturális változást képtelen véghezvinni és ez világos volt a megválasztásakor."

Az a gond, hogy valójában senkinek nem kellett ez a pozicíó akkor. A struktúrális változásokat meg egyébként sem lehet fél-egy év alatt megtenni. De a munkát meg lehet kezdeni, és ha azok szakmailag jók, akkor az új kormánynak nem 0-ról kell indulnia.
És ettől függetlenül nem igaz az, hogy Bajnai nagyobb ganét hagy maga mögött, mint amekkorát ő átvett.
jumbo2 2009. 12. 22. 10:38
Előzmény: #20688  Törölt felhasználó
#20690
Na jó, akkor belátom bűneimet.

Tisztelt Pénznyelő!

Hosszas gondolkozás után rájöttem, te semmiképpen sem lehetsz a kormány (MSZP/SZDSZ) fizetett véleményformálója ezen fórumon, mert tévedtem. Fizetett vélemény formálok a 100 ezrek által olvasott fórumokon (gondolok itt az összes hazai fórumra) nem is léteznek, hiszen a pártoknak nyilván nem érné meg havi pár százezret (1 oldal, 1 napi fizetett hirdetés ára egy napilapban) erre a célra költeni. És ilyen csalárd taktikához tisztességes pártjaink sohasem folyamodnának.

Vagyis elnézésedet kérem a botor feltételezésért.

Tisztelettel
drop

ps.
Most válaszolsz?
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 10:35
Előzmény: #20677  Törölt felhasználó
#20689
ha valóban ez a véleményed, akkor mi a tökömet keresel egy gazdasági honlapon??? az ufo magazin, és story magazin honlapján lehet több rokonlélekkel találkozol...
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 10:30
Előzmény: #20687  jumbo2
#20688
Neked nem válaszolok és a magamtól leírom a véleményem az két különböző dolog. Bármennyire szeretnéd, hallgatni nem fogok.
jumbo2 2009. 12. 22. 10:28
Előzmény: #20685  Törölt felhasználó
#20687
Akkor ide többet véleményt nem írsz. Remélem betartod ígéretedet.
jumbo2 2009. 12. 22. 10:27
Előzmény: #20674  togyozo
#20686
"Látod, a kérdésekre te sem válaszolsz, hanem mellébeszélsz.

1) leírod, hogy milyen egyszerű az, ha az IMF csomag mellett meg kell szorítani. Márpedig ez nem ment sem a Szerbeknek, sem az Ukránoknak, sem a Románoknak."

Nézd, megszorítani k. egyszerű. Az új költségvetéssel pedig ismét 7% körüli lesz az éves hiány. Ugyan ezt az MSZP tagadja, de az alább belinkelt cikkből kiderül, hogy a Költségvetési Tanács és a Köztársasági Elnök is kb. osztja ezt a véleményt (tudom, az írás nem konkrétan a hiány mértékéről szól, de áttételesen igen)

"2) Bajnai miniszterelnökként végzett munkáját nem az intézkedései hanem korábbi ténykedése alapján ítéled meg."
Bajnainak el sem szabadott volna vállalnia a miniszterelnökséget. Támogatottság hiányában semmilyen strukturális változást képtelen véghezvinni és ez világos volt a megválasztásakor. Egy morálisan teljesen megbukott kormány talált egy Gyurcsány bérencet, aki végrehajtja az IMF utasításait.
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 10:24
Előzmény: #20681  jumbo2
#20685
Majd ha a rágalmadat visszavonod (és elnézést kérsz - bár ez nem érdekel különösebben, mert úgysem lenne őszinte), akkor leírom a véleményem.
togyozo 2009. 12. 22. 10:24
Előzmény: #20682  jumbo2
#20684
Én kérdeztem tőled, kire fogsz szavazni?
Nem.
Miért kellene nekem olyan dolgokra válaszolnom amihez neked semmi közöd?
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 10:23
Előzmény: #20680  jumbo2
#20683
Drop te baromi nagy tévedésben vagy:

"smét lelki irányba akarod vinni a vitát."

Semmi lelkiség, meg sértődősdi nincs ebben. (meghagyon Dlph-nak a színpadias kivonulgatását, majd visszajövéseit). Rágalmazol folyamatosan, ennyi.
jumbo2 2009. 12. 22. 10:21
Előzmény: #20676  togyozo
#20682
"1) szerintem ehhez semmi közöd "

Én egyenesen megmondtam a véleményemet, te pedig nem. Ehelyett kaptam ezt a színvonalas választ.
jumbo2 2009. 12. 22. 10:20
Előzmény: #20680  jumbo2
#20681
Úgyhogy pénznyelő, kommentáld inkább ezt a hírt. Erre nem mondhatod, hogy nem fontos:

"Tulajdonképpen Sólyom László köztársasági elnök mellett állt ki hétfő esti közleményében a Költségvetési Tanács, amikor több ponton keresztül sorolta, hol sértett törvényt a Pénzügyminisztérium a jövő évi költségvetés megalkotásánál. Az eset...

a teljes cikk: link
"

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek