Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 07:43
Előzmény: #2639  Törölt felhasználó
#2640
hi!
stratégiám nekem is változott ,mint mindig!
én is átálltam napi témára.
igen az ember akkor lesz jó ,ha már álmában is ez jár!
egésznap figyelni majd pihenőnap meg elemezni ,hogy mi miért ment oda ahová ,és miért nem!
otp trendvonalat átlépte!
ellenállás megfogta 8200 körül igaz jött amcsi ami visszalökte!
ha ebböl a szemszögböl nézük akkor otp nek kis korrekcio pluszban ,aztán talán tovább le!
de itt van egyszer ,hogy március 15 talán kevés lesz a forgalom vagy mivel erre számit mindenki mégis nagy forgalom lesz!
nade van itt az otp saját részvény vásárlás!
otp 14 millio darab részvényt adott el !(ha jól emlékszem )
most meg vett még eddig vagy 200 ezer darabot (ha jól emlékszem)
ha fontos lenne és bizna az emelkedésben akkor jobban zsákolna,bár az is igaz hogy otp nek most másra kell a pénz.
ugyanakkor itt az is igazság lesz ,hogy ruhimmal nincs semmi féle sus mus hogy majd megveszik töle meg bla bla bla......
föleg ha lejön otp már lassan oda mint ahol ruhim vette!
de ez is egy kicsit elgondolkodtató hogy ruhim belevett még tavaly ,és még mindig benne van, holott lassan bekker áron lesz!
vagy?apránként kiszórta amit nem hiszek mert arrol tudnánk,mert 5% részesedés az t nem lehet csak ugy közlés nélkül kiszorni!
szvsz!
itt az is látszik hogy a nagy befektető se van mindig a helyzet magaslatán ,tehát semmi nem indokolja ,hogy nagy befektető után menni!
persze az is igaz hogy ő hosszútávra gondolkozik ,bár a hosszútáv hátrányát már megbeszéltük egyszer!
a hosszútáv hátránya ami mondjuk inkább magyar piacra jellemzö hogy nem kifizetődö lásd mol otp!!!!

Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 04:58
Előzmény: #2638  Törölt felhasználó
#2639
A következő 9 napban 3 napot lesz nyitva a BÉT. 2 hétvége és 15,16 zárva.
Eközben a világ végig "nyitva" van, a nemzetközi piacok 15-16-án is nyitva lesznek, csak hétvégén nem.

Mi is pontosan a kérdés?

100 000 ft-al mit kezdenék vagy PÉLDÁUL 100 millióval mit kezdenék itt a BÉT-en?

A két dolog ég és föld.
Az a baj, hogy ha nem általánosságban írok véleményt, vagy azt, hogy éppen mit teszek és miért, az első verzióra nem feltétlen adnak választ, mert nem írnak le minden kínálkozó lehetőséget.
Pl. econet az utolsó időben 40K -val még nem mozgattam meg senki fantáziáját, nem zöldben vettem, a zuhéban nem tűnt fel senkinek ennyivel több vevő.
Másnap 110-en passz. Húzták mint atom , nem tűnt fel ennyivel több eladó.
(Nyilván indifferens így utólag, hogy jó volt, vagy sem itt kiszállni.)
10 % 1 napra? Az igen !
Hát nem.. Engem nem hatott meg, Sőt ! A protfólióm összértékéhez képest ez jelentéktelen eredmény. (Azt lesz@rom, hogy melyik következő kisbüfi büfög ide emiatt megint)

Te azt kérded többek közt (és nyilván a többség így van vele), hogy pár százezerrel, vagy pár millióval mit kezdj most?

Amt én most művelek , erre nem feltétlen jó taktika.
Tudniillik egy BUX0712 shorton kívül egy fia papírom sincs.

A BÉT most nagyon kiszolgáltatott.
Az emelkedések a decemberi háziasszonyhosszt kivéve igen erőtlenek.
Long pozíció felvétele a számomra ebben a helyzetben nem lehetséges. Csak az, amit eddig tettem ,nagyon rövid időre be-ki.
Egy rossz döntés, és kicsap az összes stoppom. Ha így lenne, elmenne több mint a fele az elmúlt 2 havi haszonnak.
Ezt nem engedhetem meg. Beszállnom feltűnés nélkül a Mol , Otp, Richter, BUX0712-be lehetne. Másba is felvennék long pozíciót, de jóval kevesebbel, a hozadéka sem látszódna meg annyira.

Összefoglalva, hogy én mit teszek:

Neked mindegy. Mert neked szvsz nem azt kell tenned.
Az, hogy a köv. 9 napban 3 napot lesz nyitva a BÉT, én meg ebben a három napban esetleg hosszabbtávú long pozíciót vegyek fel, teljesen kizárt.

Ok :
1,
A világban non-stop bármi történhet ez idő alatt. Ha jó történik, nem száguldanak a részvények. Ha rossz történik,mindjárt bezúg minden.

2, A nagypénz szvsz most kivár a világ tőzsdéin, vagy nagyon rövid időkre vesznek fel pozikat. A legrosszabb verzió, hogy most kezdtek el egy nagyrányú kiszállást.
A mai kereskedésen (péntek) ez szépen látszódott is. A végén kiszálltak nem kevesen a longból.
Általában ez a döntő, ez után megyek. Ha időben felismerem a helyezkedést, akkor nem szállok be rosszkor. És bika piacon a taktikám adott, kifuttatom a nyerő pozíciókat.

3, Most nem tudom megmondani, hogy fordult-e a bika medvébe. Noha látszatra ma sem volt gond, ennek medveszaga kezd lenni. Hosszú évek megfigyelései adnak támpontot ehhez a véleményemhez.
Tudom, sokan ezt nem hiszik el. Nyilván. De ez nem baj.És főleg tévedhetetek is. De mivel a bux shortomat nem túl kockázatos helyen nyitottam és nincs papírom, ezért max. lemaradok haszonról ha tévedek.
Abban is biztos vagyok, hogy a mostani helyzetben a világ tőzsdéi roppant érzékenyek. Még pozitív hírre sem indul száguldás sokszor.

4. Tartós long pozíciók felvételére (ismét) számomra több megerősítés kell. Ezek összefüggnek különböző tőzsdék állásaival, és a főbb devizapárok alakulásával.
Ebben (is) gondolkodom, ezért elkészítettem egy helyzettérképet, mely megvalósulása esetén beszállok.
Ez árfolyamfüggetlen. Ha a helyzet olyan lesz, tökmindegy mi hol áll, beszállok.
Ha a Mol akkor 22000 lesz, akkor ott. A HELYZET lesz számomra a döntő, nem pedig , hogy épp minek mennyi az árfolyama. Az árfolyam forintálisan egy merő szubjektum semmi más.
Ugyanakkor elkészítettem a szakadás forgatókönyvét is, mely viszont konkrét árfolyamoktól számít részvényenként belépésre, a helyzet akkor nem lesz túl fontos. Ezek a belépési pontok annyira hihetetlenek, hogy le sem írom. Minek?
Babics úr büszke lenne, ha látná mikre számítok zuhéban.

Mielőtt elmondanám Neked mit tennék 1 millióval, vagy kétszázezerrel (ugyanaz a kettő), azt leszögezném, hogy a számomra komoly , felelősségteljes tőzsdén dolgozó nem pihen, ha a tőzsdék zárva vannak.
Egyszer kaptam egy szellemes vakkantást valakitől, hogy mit kell itt csinálni hétvégén, zárva van minden.

Nos, ez is csak egy bősz amatőr szöveg, semmi más. Kezdő ,saját magától elszállt ember buta véleménye.

Először is : amíg kereskedés van, szerintem mindenki jobban teszi, ha figyeli. Nem azért, hogy kapkodjon össze-vissza, hanem hogy megfigyelje az eseményeket, hogy kialakuljon benne a megfigyelés semmivel nem helyettesíthető óriási nyeresége.
A szünnapok jók a startégiánk visszacsatolásos fejlesztésére. Vagyis a kereskedési napló ellenőrzésére, az események átgondolására, a történések szerint a saját stratégiánk fejlesztésére. Erre jók a pihenőnapok. A FEJLŐDÉSRE.
Saját (tőzsdei) viselkedésünk megvizsgálására, az okok feltárására, és emocionális indíttatásból a taktikánk módosítására ha szükséges.
Egy spekuláns tőzsdés sosem alszik. Ha igen, elvérzik előbb-utóbb.

Ha a helyzet egyértelműbb lesz a számomra, akkor újra a bika piac szerinti taktikámat fogom alkalmazni. Ha nem egyértelmű, akkor medvére érvényeset. Ha meg medve, akkor egyértelmű, hogy mit teszek.

Neked szeritnem több lehetőség is adott, akár medve akár bika van most.
Sok papír lehet, hogy a hét elején korrigálni fog 1-2 %-ot , mielőtt újabb zuhi indulna. Ha meg nem indul, jobb hogy ott vagy, alacsonyabbról tudsz keresni.

Amiket látok, mint lehetőségeket:

1, Econet: 124 elérése esetén technikailag forduló jön(fura hogy ezt írom, de önbeteljesítő egy kis részvénynél a TA), és erős korrekció jöhet.
Már csak azért is gázos, mert szvsz sepkulatívabb mint a fotex. Zuhiban is képes annyit esni, mint amennyit ment.
Ha valaki normálisabb összeggel belép, már az egekbe az árfolyam mire hármat köhög. Ennek kevés a fundamentális oka szerintem, egyszerűen sokan akarnak keresni.
Emlékszem, volt nap, mikor nem túl nagy összegekkel kiszálltak, és zuhant 8 %-ot napon belül.
Szóval speki ezerrel, kezeld úgy napon túl is, mintha TDT-nél. Akkor lehet kaszálni vele.
A topicjában nagy az eufória. jogosan. A nyereség viszont pozíciózáráskor van, addig ugyanannyira számít, mintha felét érné. Semmit, Amíg nem zárja valaki a pozit , az árfolyam lényegtelen. Eufóriát vagy gyomorideget tud okozni. A pénztárcának akkor árt/használ, ha valaki zár.
Fotexről dettó ezt gondolom, ha van kedved, TA alapon foglalkozz vele (önbeteljesítés),
nekem egyre kevésbé tetszik ez a részvény, de ez nem számít.

2, Kis pénzzel jók a Forrás részvények, lehet keresni. Ha az optimizmus etart egy ideig, ezek menni fognak.

3, Oti már kockázatos, és nem is hoz sok százalékot ha felmenne vissza 8400-re, de az még 300 forint kapaszkodás fel. És ha jól olvastam, OTP megint vett saját részvényt, így könnyű.

4, Mol tényleg pattog a kb. 20000 és kb. 20800 között. Ami nekem nagyon beszédes, hogy 20 000 alá csak benézett a legborúsabb napokon is, de ott nem tartózkodik tartósan.
És zsákolnak belőle rendesen.
nagy pénzzel.
Ha újra eljön a bika (ha még nem jött el) , akkor ebben a papírban van ráció szvsz.
Kis pénnzzel is lehet fogni ebben a sávjátékban. Edig így volt.
Szakadásban agyondepresszálhatják ugyanúgy mint más papírt, de nem szabad elfelejteni, hogy ezeket vissza is fogják venni, ha fordul.

5, TVK hát ennyi mesehegyet rég olvastam erről a a papírról.Ha nincs általános szakadás, vétel szvsz.

6, Phyl, Humet, kis pénznek jó alkalom, mert 1 forint is kb. 1,5 % -ot jelent. De az utóbbit szvsz hagynám.Átláthatatlan mi folyik ott.
Mint a rulett . Ha szeretsz rulettezni, próbáld ki.

A többi papírt vagy nem figyelem, vagy nem érdemes 1-2 hétre foglalkozni vele amíg nincs szignifikáns irány, vagy túl kockázatos még most is szerintem.

Hát "csak" ennyi. Sok sikert !
Törölt felhasználó 2007. 03. 09. 19:50
Előzmény: #2637  Törölt felhasználó
#2638
DLPH
Érdekelne mit gondolsz a nemzetközi hangulatról. Elsősorban a távolkeleti piacokról. Korrekció volt csupán vagy várható nagyobb zuhé rövidtávon?
Törölt felhasználó 2007. 03. 09. 17:28
Előzmény: #2636  Törölt felhasználó
#2637
Ha látjátok koi-t, üzenem neki, hogy keressen meg, mert szeretnék beszélni vele.
Törölt felhasználó 2007. 03. 08. 23:15
Előzmény: #2633  Törölt felhasználó
#2636
Egyeteértek, egy kivételével.
Fontosabbnak ítélem a saját vélekedésemnél (mely nem más, mint egy nézőpont / mennyit ér egy cég, s.t.b./) azt, hogy mások, a többség, hogy vélekedik.

Hiába erősödik a yen, most oda került vissza, ahol délelőtt 10-kor volt.
Ha elaraszol a tegnap éjfél körüli szintjére,
elvörösödik a történet.

Ha sokan számítanak bármire (pl. Svájc) az jelent valamit, ugyanakkor nem gondolom, hogy ez beárazódott volna.
Ez nem tud beárazódni, ez egy láncreakció lenne, ami a likviditásbőség csökkenése miatt indulna folyamatos pozíciózárásokkal.
És most a nyitott longok vannak többen, így zuhé indulna. Meg pánik.

Gondolom én.

Törölt felhasználó 2007. 03. 08. 22:12
Előzmény: #2633  Törölt felhasználó
#2635
írtad a repatriálást, mint márciusi hatást a jen-re. egy minden évben jelentkező effektusnak szvsz nem lehet hatása.

így például, ha mindenki tudja, hogy holnap 23000 pont lesz a bux, akkor definíciószerűen nem lehet annyi (az inflációs jóslat az, ami önbeteljesítő).

Törölt felhasználó 2007. 03. 08. 22:04
Előzmény: #2633  Törölt felhasználó
#2634
Erősödik a jen. EUR/JPY 50 pontot mozdult délután 4 óta. Nehogy itt nemulass legyen Ázsiában a végén! Még holnap akartam shortokat nyitni, meg kimérni néhány megmaradt pappert.
Törölt felhasználó 2007. 03. 08. 21:18
Előzmény: #2632  Törölt felhasználó
#2633
Bravó!Én is hasonloképpen gondolom.
Törölt felhasználó 2007. 03. 08. 21:11
Előzmény: #2631  Törölt felhasználó
#2632
ja igen, hogy miért is írtam ezt. nem fogadnék arra, hogy holnap plusszos nap lesz (a longosoknak). és nemcsak a holnapra gondolok. a reálgazdaság és a pénzügyi piacok néha összeérnek. megoszlanak a vélemények, hogy melyik hat jobban a másikra. régebben általános volt az a vélemény, hogy a reálszféra a meghatározó. mára ez e vélekedés megfordulni látszik. én régi iskolában hiszek, azaz a buboréknak (ha van ilyen) pukkanni kell.

a buborék most a kínai gazdaság. a legutóbbi kis zakó mindössze a nyugati befektetőktől elzárt "A" kategóriás (háziasszony piacot érintette), nem a nemzetközi befektetők által is elérhető bötzét. Így nem is nagyon tudott hatni a világra. Ja: és a kinai háziasszonyok ingatlanhitelből finanszírozzák a részvény-befektetéseiket:)).

Törölt felhasználó 2007. 03. 08. 21:04
Előzmény: #2630  Törölt felhasználó
#2631
tegnap majdnem meggyőztem magam arról, hogy itt az ideje a piacra lépésnek. ma napközben sajnálkoztam is, hogy nem sikerült. most újra örülök, hogy nem vagyok a piacon. semmilyen érdemi körülmény nem változott. továbbra is kizárólag a likviditásbőség vezérli a folyamatokat (elszakadva a reálgazdaságtól). azok az árfolyamok, amelyeket most jó beszálló szinteknek tart a piac olyan magasak, hogy ha nem tőzsdei cégekről lenne szó (azaz a fair value-t néznénk, nemcsak azt, hogy holnap megveszik tőlem drágábban), akkor lenne itt hirtelen sírás-rívás. Ez alatt azt értem pl., hogy ha rendkívül olcsónak gondolt MOL-ból osztalékként kellene kivenni a befektetett pénzt, nos, akkor inkább DKJ.
mondjuk felmerül a kérdés, hogy ilyen lelkülettel miként is lehet tőzsdézni. nehezen, mivel lehet, hogy most is elmegy a hajó. azt kell nyilván mérlegelni, hogy mi a rosszabb: az elmaradt haszon vagy az effektív kár. ha valaki már bukott tőkeáttétellel, akkor annak egyértelműen az utóbbi.
Törölt felhasználó 2007. 03. 08. 20:43
Előzmény: #2627  Törölt felhasználó
#2630
A dow teljessen leköveti a yen mozgását!
Törölt felhasználó 2007. 03. 08. 19:58
Előzmény: #2627  Törölt felhasználó
#2629
Törölt felhasználó 2007. 03. 08. 18:58
Előzmény: #2627  Törölt felhasználó
#2628
08.márc csüt. CZ Monetáris Tanács Ülés
08.márc csüt. 9:00 HUN Előzetes adatok az ipari termelés változásáról jan. é/é n.a. 8,7%
08.márc csüt. 12:00 GER Ipari termelés jan. é/é n.a. 5,2%
08.márc csüt. 13:00 UK Kamatdöntés 5,25% 5,25%
08.márc csüt. 13:45 EU ECB Kamatdöntés 3,5% 3,5%
08.márc csüt. 14:30 USA Friss munkanélküliek 03.márc n.a. 338E.
09.márc pént. 8:00 GER Külkereskedelmi mérleg jan. n.a. 10,8Mrd.€
09.márc pént. 8:00 EU
09.márc pént. 9:00 HUN Bruttó hazai termék (GDP) IV.n.é. é/é n.a. 3,2%
09.márc pént. 14:30 USA Nem mezőgazdasági munkaerő-állomány (Nonfarm Payrolls) febr. 100E. 111E.
09.márc pént. 14:30 USA Munkanélküliségi ráta febr. 4,6% 4,6%
09.márc pént. 14:30 USA Külkereskedelmi mérleg jan. -60,0Mrd.$ -61,2Mrd.$
09.márc pént. 16:00 USA Nagykereskedelmi árukészletek jan. -0,1% -0,5%
Törölt felhasználó 2007. 03. 08. 18:44
Előzmény: #2625  Törölt felhasználó
#2627
Á ! Pillanatnyi hóbort volt. Nem kell most semmi.
Már rég megtámogatnám másik oldalról a bux shortot egy usd/jpy longgal, ha be tudnám lőni az arányokat.
De nem tudom , eddig nem sikerült.
Pont az a baj, hogy eltérő instrumentumok, ezért a nyerő pozim lehet, hogy nem hoz számszakilag annyit mint a vesztő.
Akkor meg baj van.
Ha valaki csinált valaha pont ilyet,
leírhatná a tapasztalatait.

Tegnap éjféltől tulajdonképpen folyamatosan gyengül a yen. Nem csoda, hogy ma ez lett.
Törölt felhasználó 2007. 03. 08. 18:33
Előzmény: #2625  Törölt felhasználó
#2626
tudod, minden papírra sor kerül egyszer...
Törölt felhasználó 2007. 03. 08. 18:32
Előzmény: #2623  Törölt felhasználó
#2625
lehet, hogy még 67-en is megéri venni, ha adnak holnap...Phylt
Törölt felhasználó 2007. 03. 08. 18:31
Előzmény: #2623  Törölt felhasználó
#2624
Túl sok miden szól a zuhé mellett. Amik nem elhanyagolható szempotok.
Most így jön le nekem. De ha a fél világ számít valamire, nem az lesz. Ez is igaz.
Most meg megy minden nélkülem. Meglátjuk meddig.
Törölt felhasználó 2007. 03. 08. 18:27
Előzmény: #2622  Törölt felhasználó
#2623
meglátom, lehet, hogy egy kis körre visszaveszem, ha nem túl magasan nyit...
Törölt felhasználó 2007. 03. 08. 18:25
Előzmény: #2620  Törölt felhasználó
#2622
Én tegnap éjjel per sacc beraktam 8039 körül mindent, amit tegnap vettem.
Mire felébredtem, már elment.
Meglepett az is, hogy ennyit ment ma az oti.

Abszolút kiszolgáltatott a BÉT most.
Nincs longom semmi.
Persze ha tévedek, nem kerestem.
Ez maci. Ha tévedek, nem baj.Beszállok ha nem macinak nézem.
Törölt felhasználó 2007. 03. 08. 18:25
Előzmény: #2620  Törölt felhasználó
#2621
Ha az amik ma ilyen lelkesen zárnak...akkor még lehet benne..8200 talán.

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek