Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:53
Előzmény: #1059  Törölt felhasználó
#1060
most pontosan melyik beírásra gondolsz, mert engem igazából az utolsó két hsz-om irányvonala érdekelne, ha normális párbeszd tudna kialakulni az jó lenne
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:48
Előzmény: #1058  Törölt felhasználó
#1059
Bocs havi!

Nem bántásból tényleg, de légyszi ne offold már szét ezt a normális topicot, mindenféle hülyeséggel!

köszi

peace
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:40
Előzmény: #1057  Törölt felhasználó
#1058
Na szerintem a lényeg a napelemekkel és az alternatív energiafelhasználással kapcsolatban:

Szerintem ez a napelemes dolog kicsit el lett túlozva. Ha jól olvastam, hallottam, a földre beeső napfény teljes egészét felhasználva is elég kevés energia nyerhető, nem beszélve arról, hogy azért talán mégsem fogják lefedi az egész földet...akkor csak alóla kukucskálhatunk kifelé.
Maga a napelem, elvonatkoztatva a szakszavaktól...tehát a napkollektor(vízmelegítés/fűtés) használható háztartásokban, a fotoelektromos nem. Vagyis használható, de irdatlan költségekbe kerül. Lehet mondani, hogy támogatás meg hasonlók, de a támogatási részt is te fizeted az adódból...és ha te ilyen drága dolgot használsz, akkor a fejlődő országok simán beelőznek a versenyképességükből kifolyólag.
A földben jelenleg :) , van egy forró kis golyó, amit geotermikus illetve geotermális energiaként kinyerhetük és ez szerintem sokkal egyszerűbb, olcsóbb és könnyebb, mint mindent lefedni napelemekkel.
A másik, hogy a naperőműveknél sokkal jobban megéri szerintem egy napkazán építése, mert ott olcsó tükrökkel összpontosítják a fényt egy kis felületű kazánra, amelyben a víz felforrva hajtja a turbinákat.

Na most nincs erőm többet írni, de ezt a múltkor is leírtam és nem válaszoltatok a felvetésemre.

Tehát szerintem ez jobb megoldás, mint házi, nagyon drága fotoelektromos cellákban gondolkodni.
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:22
Előzmény: #1055  Törölt felhasználó
#1057
na szakmaizzunk, mert ez már tényleg unalmas:

örülnék neki, ha ezt elolvasnátok, mert ez nagyon fontos, árfolyambefolyásoló hatással bír

Napelemek

Hogy megértsük a fotocellák mûködési elvét, meg kell ismernünk azok építõ elemeit és a fény természetét. A szolárcellák két fajta anyagot tartalmaznak, ezeket gyakran p-típiusú és n-típusú félvezetõknek nevezzük. Bizonyos hullámhosszú fény képes a félvezetõ atomojainak ionizációjára, ezáltal a beesõ fotonok többlet töltéshordozókat keltenek. A pozitív töltéshordozók (lyukak) a p-rétegben, míg a negatív töltéshordozók (elektronok) az n-rétegben lesznek többségben. A két ellentétes töltésû réteg töltéshordozói habár vonzák egymást csak egy külsõ ármkörön keresztül áramolva képesek rekombinálódni, a köztük lévõ potenciál lépcsõ miatt.

Egy fotoelektromos cella teljesítményét a következõ három dolog határozza meg :

a típusa és mérete a szolárcella anyagának
a fény intenzitása
a fény hullámhossza
A szimpla Si kristály alapú szolár cellák például nem képesek a napsugárzás energiájának 25 % - nál többet elektromos árammá alakítani, mivel az infravörös tartományban a fénynek nincs elég energiája, hogy ionizálja a félvezetõ atomjait. Polikristályos Si szolár cellák hatásfoka 20 % körüli, az amorf Si celláké 10 %.

Egy tipikus Si kristály alapú szolár cella 1.5 W / 100 cm2 teljesítményt ad le 0.5 V DC feszültség és 3 A áram formájában teljes nyári napsütésnél (1000 W / m2). A leadott teljesítmény szinte egyenesen arányos a napsütés intenzitásával. Egy fontos tulajdonsága a szolár celláknak, hogy a cella feszültsége nem függ a méretétõl, és nem befolyásolja a fény intenzitásának változása sem. Így a szolár cella áramerõssége szinte egyenes arányban van a cella méretével és a fény intenzitásával. Tehát a különbözõ napelemek összehasonlítására a áramerõsség / felületegység (A / cm2) mérõszám ad felvilágosítást.

A szolár cellákat sok különbözõ méretben és formában állítják elõ, a felhasználási területnek megfelelõen. A kisebb bélyeg méretûektõl a néhány 10 centiméteresig. A cellák összekapcsolásával szolár modulokhoz jutunk. Ezekbõl a modulokbó állítják elõ a felhasználó számára a szolár rendszert. A napelemes rendszerek mérete egyebek közt függ a napsugárzás mennyiségétõl, az elhelyezéstõl és a felhsználói igényektõl. A napelemes rendszer a szolár cellákon kívül tartalmazza még az elektromos csatlakozásokat, az illesztési eszközöket, teljesítmény szabályozókat, és az akkumulátorokat.

Monster 2007. 04. 03. 10:21
Előzmény: #1053  Törölt felhasználó
#1056
havi, most már leállhatsz te is, kezd unalmassá válni a buli...
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:19
Előzmény: #1053  Törölt felhasználó
#1055
ez most szakmaizás volt egy kicsit, bevágtam ctrl c-vel egy másik oldalról
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:17
Előzmény: #1052  Törölt felhasználó
#1054
foglalkozz magaddal, ne velem, és ha ezek után is ezt nem bigbrokennek és társaidak, azaz magadnak írod, nézd meg hozzászólásaidat, és vegyél is be pár nyugtatót, amig elérsz az orvoshoz. Vagy nyugodj meg, és a témáról beszéljünk. Este mehetsz a pszichiáteredhez. Nyugi, minden rendben lesz, nem kell semmiért küzdened! -:))) Pihenj.
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:17
Előzmény: #1052  Törölt felhasználó
#1053
Buta lány vagy k-mezon, óóó, de szép a hajad.
A nyakamról majd ledörzsölöm, óóó, a rúzsodat.
A beszéd nem a te asztalod, de a csípőd bomba jó,
Nem is tudom mit tegyek, ilyenkor mi a jó.

Ha veled alszom k-mezon, óóó,
Az mámorító.
Reggel viszont egy ostoba nő, óóó,
Elszomorító!
Az egyik felem feléd húz, de a másik hazafelé,
K-mezon, te kacér nő, ez a helyzet nagyon izé.

Az a baj, hogy a nők vagy csúnyák, vagy szépek és buták,
Vagy, ha szépek és okosak is egyben, nem állnak szóba velem.
Ki érti ezt, ki érti ezt?

Fura lány ez az k-mezon, óóó,
Most hova megy el?
Az a srác pedig hova nyúlkál, óóó,
A kezeivel?
Gyere vissza k-mezon, az egész csak tréfa volt,
Nélküled én már nem vagyok se élő, se holt.

Az a baj, hogy a nők vagy csúnyák, vagy szépek és buták,
Vagy, ha szépek és okosak is egyben, nem állnak szóba velem.
Ki érti ezt? Ki érti ezt? Én nem.

Szereposztás: az a srác= BB

elnézést kérek minden más hölgytől, de ez most kellett
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:11
Előzmény: #1049  Törölt felhasználó
#1052
...erre meg pont most zárják be az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézetet.
Na mindegy, szép vagy, legalább h***e ne legyél.
léptem
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:10
Előzmény: #1047  Törölt felhasználó
#1051
Köszönöm, üdvözöllek körünkben.
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:10
Előzmény: #1048  Törölt felhasználó
#1050
K-mezon !

Egy kicsit tarts még ki, vegyél be még egy Clozarilt , nemsokára itt lesz a másik éned és majd rendbeteszi a dolgokat!

Ne zuhanj szét addig!
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:08
Előzmény: #1048  Törölt felhasználó
#1049
nahát, hogy mik vannak...
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:06
Előzmény: #1045  Törölt felhasználó
#1048
tőled ez elág furcsa, és hogy miben kételkedsz az is... A döntéseid, kérdéseid is bizonyítják, hogy csak a nyilvánvaló dolgokat nem látod.
Kinek válaszolhattam volna irodalmi stílusban, Neked?!!! Normális vagy? Nézd mát meg miket írtál, és nem vagyok hisztérika, csak mert lány vagyok. Rögtön a váasz. Te vagy egy hisztis hülye f., hogy finom legyek. És foglakozzunk a témával, csak elegem volt, hogy BB-t meg mindenkit húzza pár barom...
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:02
Előzmény: #1043  Törölt felhasználó
#1047
K-mezon!
A képek nagyon szépek, de egyébként.....
szvsz: ez itt a hülyék gyülekezete
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:00
Előzmény: #1043  Törölt felhasználó
#1046
cska kibújuk a szög a zsákból :))
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:00
Előzmény: #1044  Törölt felhasználó
#1045
az ilyen szintű beírásaid után kételkedem a szép irodalmi dolgaidban erősen...sőt abban is, hogy tiéd az iwiw-es oldal....tiszta hisztérika
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 09:59
Előzmény: #1043  Törölt felhasználó
#1044
te ilyenkor nem veszed észre magad??
hogy írogatsz már itt egy tisztes topicban ilyeneket??
menj már el egy xanaxért, de sürgősen!
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 09:55
Előzmény: #1042  Törölt felhasználó
#1043
nem azt bizonyítja, hogy egy paraszt vagy, meg milyen ovóda szintű indok, hogy ki mikortól van jelen. Te akkora hülye vagy, hogy kár kinyitnod a pofád...
És skizo, meg beted Te vagy, aki a nevét is egy másikról kopirozza,
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 09:52
Előzmény: #1040  Törölt felhasználó
#1042
SAAAAAAJNOS nem láthatom a csodálatos képeket, mert nem vagyok regisztrálva :((((((((((((((((((

De ez egyetlen dolgot bizonyít, hogy BB egy skizo CSAJ :)))))

Monster 2007. 04. 03. 09:49
Előzmény: #1040  Törölt felhasználó
#1041
Remélem nem nekem címezted a kommentárt:)
Köszi a linket:)
Igazán tetszetős képek:)

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek