Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 12:29
#880
Sziasztok!

Gondoltam elküldöm ezt a befektetési stratégiát, érdekesnek találtam a benne leírt gondolatokat. Az utolsó pár sor tetszik nekem a legjobban. :-))) Meg gondolom azon személyeknek is tetszeni fog, akiket érdekel az alternatív energiák témaköre. :-)

Most nézem, eközben meg a Genesis nagyon beindult. A forgalma is egyre nagyobb. Lesz ez még sokkal jobb is! :-)

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 12:20
#879
Befektetési stratégia 2007

Klaus Kaldemorgen a DWS Investments főnöke, alapkezelő. Elismeri,
hogy számottevő problémák várhatók az USA gazdaságában, de
a "fertőzésveszélyt", hogy a válság esetlegesen átterjedjen a
feltörekvő piacokra, minimálisnak tartja; különösen abban az esetben,
ha kamatcsökkentés következne be. " Ezenfelül az egyesülések és a
felvásárlások új rekordszintet érnek el 2007-ben, miután nemcsak a
hagyományosan erős ipari országokból érkeznek a vásárlók, hanem a
feltörekvő piacokról jövő konszernek is most először lépnek fel mint
>cégvadászok<, így a DWS Investments vezetője. Emellett a
kockázatitőke társaságok óriási stratégiai tőkével rendelkeznek,
amellyel akár blue chipeket is célba vehetnek. Kaldemorgen is
tapasztalt tőzsdei szakértő, aki a maga részéről még nem lát
túlértékelődést a piacokon. "Egy hossz azonban sohasem a
normalitásba bukik bele, hanem mindig a túlzásokba." Magas
részvényhozamok, viszonylag alacsony értékelések és intenzív
egyesülések támasztják meg lefelé az árfolyamokat. " Ezenfelül
minimális marad az inflációs nyomás is, mert a struktúrális faktorok, a
tartós globalizációs hatás és a technológiai fejlődés többet nyomnak a
latban a ciklikus terheléseknél, mint a magas nyersányagár vagy az
ipari kapacitás kihasználtsági foka. A nyerő üzletágakhoz számítja az
alternatív energiahordozókat, az infrastruktúrát és a technológiát.
Kevésbé tetszenek neki az alapanyagok, amelyeket Philipp Vorndran az
első helyre tett, továbbá a közellátás és a telekommunikáció.

Tőke tanácsadó 2007. február-március
Monster 2007. 03. 30. 08:30
Előzmény: #876  Törölt felhasználó
#878
Closingbell, ne aggódj, tudok én ülni papírban, ha kell akár évekig is, de minek üljek bele korábban, ha nem muszáj?
Azt sem mondtam egy szóval sem, hogy a cégvezetés hibás, hogy még nincs kész a gyár, de a lényeg akkor is az marad, hogy még nincs itt az idő.
Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 08:22
Előzmény: #865  Törölt felhasználó
#877
köszönöm, BB, édes vagy -:)
Lehet, hogy hülyeség, de....., akkor bocs mindenkitől-:) Kiváncsi vagyok a versenytársakkal kapcsolatos helyzetre; és kérdezem, hogy hogyan forecastolsz/kalkulálsz? Gondolkodom -:)
Írtad: "Amúgy még írok majd a lehetséges versenytársakról, vagy versenytársnak hitt cégekről. Több cég van Magyarországon is, mely már a napenegiával foglalkozik, de sokan egyből versenytársnak kiálták ki ezeket a cégeket. Míg, ha jobban megvizsgáljuk, összehasonlítsuk a cégeket, kiderül, hogy szinte alig van igazi, elég "komoly" versenytárs, vagy szinte nincs is egyelőre." Ha versenytárs nincs is, kerdésem lehet?! -:)
Szerintem, paradox módon az összes alternatív vagy sőt a hagyományos energiát hasznosítók lehetnek versenytársak vagy partnerek. Miért csak az ugyanolyan technológiával termelők vannak versenyben? A piaci szituációtól, összetételtől függ, nem? Elmagyarázod? Leginkább a Lobbierőktőltől jelenleg. Úgy érzem. Egy pár emberen múlik. Nem? Emberek engedélyeznek vagy... Bocs, nem néztem utána a szabályozásnak "sem". Majd kifenekelem magam -:).
Hogy alakul a piac, szerinted? Pl. informatikai projektekben a sokféle gyártó terméke konkurál vagy épp rendszert alkot egymással. Ugyanúgy mint ahogy a hazai rendszerintegrátor hol beszállít egy multinak, máshol versenyben vannak és és és. Nagyon leegyszerűsítve. Ronda is visszaolvasva, így sikerült-:)
Nem technológiai kérdés. Sokszor. Mármint, hogy: verseny vagy nem. Sajnos -:) Valami melletti lobbi, pl. olaj, stb. (háború) sok időre eldönthet vmit. Aztán fordul a kocka... Bocs, kicsit messze mentem...
Arra gondolok, hogy ugyanolyan technológiát használó napelemes cég ugyanúgy versenyezhet egymással mint, ahogy együttműködhetnek egymással is és más forrást hasznosító cégekkel, vice versa. Energiát (mi eladandó) termelnek. Mindenki mindenkivel versenyez, globálisan. Hogy a szűk(ebb) környezetében értsem a számokat a Genesisre, úgy mondd légyszi. Nemcsak G.... A megújuló energia jövője is érdekes. Meg az, ha egy hibát valaki egy elütéshez hasonlít hülyét csinálva .... -:) Tetszik. Köszönöm szépen az infokat.
KK
Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 08:03
#876
Szia

Ki Tudja ,hogy mivel allnak elo a kozgyulesen.???Lehet , hogy mar vannak konkret infok.Kivancsi lennek , hogy te hogyan valositanal meg egy ekkora beruhazast rovid idon belul.
Meg varni kell, nekem modjuk idom mint a tenger, Neketek az a bajotok , hogy mindent akartok egyszerrre es nem tudtok egy par evet varni.link
Monster 2007. 03. 30. 07:29
Előzmény: #874  Törölt felhasználó
#875
Hát ezaz.... a fránya gyár...
Jelen pillanatban nem azon van a hangsúly, hogy mit fog _MAJD_ gyártani valamikor, hanem azon, hogy mit _NEM GYÁRT MOST_, és nem is fog még legalább másfél évig. Így egyelőre a gyíkok hasznosíthatják a több napfény nyújtotta energiát, a genesis sajna nem nagyon.
Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 00:46
Előzmény: #872  Törölt felhasználó
#874
... és azt sem szabad elfelejteni, hogy hosszabbodnak a nappalok...

Több Nap, több energia!

Csak az a fránya gyár hiányzik...
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 19:51
#873
Szia Lamann!

Végre Téged is látni itt a topicban!
Nagyon el vagy tűnve mostanában.
Remélem jól vagy.

Olvastam délutáni hozzászólásod, idézek belőle:

"BB24:
Ahogy már pár hónapja is megírtam a versenytársakról, jelenleg a PV napelem piacon piacvezető a Kyocera és a Sharp. Őket nehéz lesz megverni, mert évente 100 Genesis-gyárnyi beruházás keretét költik el K+F-re. Mivel Mo-n nem lesznek naperőművek, -farmok, a kaliforniai vagy Dél-európai piacon ezekkel kell versenyeznie."

Abban teljesen igazad van, hogy a Sharp,
Q-Cells és a Kyocera piacvezetők!
Így sorrendben, ahogy írtam.
Azonban a KLASSZIKUS NAPELEMGYÁRTÁS PIACÁN belül! Szakmai tévedés áldozata lettél!! A Genesis pedig az új, vékonyfilm technológiával dolgozik majd!

A Genesis nincs egy kategóriában a fent leírt cégekkel!

Ajánlom figyelmedbe a 67 oldalas tájékoztató anyagot! A novotr@freemail.hu e-mail címre is elküldtem. BÉT honlapján is megtalálható.

E dokumentum 30-31. oldalát érdemes tanulmányozni. Van 2 jó táblázat is, bemutatva a főbb napenergiás cégeket világpiaci szinten.

Üdv. BB

Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 19:29
#872
closingbell: Szívesen. Majd beszélünk.

Jók az általad belinkelt cikkek!
Íme egy másik cikk is megjelent a portugál naperőműről:

link

A Genesis által megépítendő gyár csúcsteljesítménnyel fog termelni: 80 MWp/év!

Látni, hogy egyre nagobb fantázia van a nepenergiában!

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 19:15
#871
Persze , feltetlenul !!!!!

Koszonom szepen

Udv .
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 19:13
#870
Persze, szívesen megadom Neked:

brokerjoker@freemail.hu

Írj nyugodtan, de már nem leszek sokáig gép előtt, kb. 20-25 percet még. Van még néhány dolgom este felé...

Majd e-mailezünk...

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 19:09
#869
Szia pénznyelő!

Pont ugyanabban a percben írtunk be a fórumba mindketten. :-)) 19:02
Ez jelentheti azt is, hogy én vagyok Te, Te vagy én! Na most ki a hülye? Én vagy Te? :-)
Amúgy penznyelo én vagyok!
gazdagodó és penznyelo az én kreatúráim!
:-)))))) Ők a klónjaim! :-))))))
Amúgy köszi a figyelmességed!
Azonban saját magam is rájöttem a helyesírási hibáimra!
Tudod, ha túl gyorsan gépel az ember, megesik az ilyesmi! :-))))
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 19:07
#868
BB24 ha nem gond akkor elkerhetnem az email cimedet??
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 19:02
#867
Igaz lehetne nagyobb is, ....

Szívesen máskor is.

kiáltják ki

összehasonlítjuk
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 19:02
Előzmény: #865  Törölt felhasználó
#866
"összehasonlítsuk"
juj
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 18:58
#865
Sziasztok!

Nem is olyan rossz ez a mai 1,7 milliós forgalom. Igaz, lehetne is, de kezdetnek megteszi ez is. Majd, ha likvidibb lesz a részvény, na akkor lesz ám pörgés benne! :-)

closingbell: Végülis igazad van. Mi tiszteletben tartjuk gazdagodó tőzsdei kereskedési stílusát. Nekem személy szerint semmi bajom sincs vele. Neki kéne kicsit elfogadóbbnak lenni másokkal szemben.
Azért szép ez a tőzsde, mert vannak rövidebb távon, napi szinten kereskedők és vannak közép- és hosszú távon befektetők.
..és ez így van rendjén, színes a tőzsde világa!

Válaszolva kérdésedre, nem akarok kitérni előle. Egy db részvényem sincs, mivel gazdagodó megvette tőlem még múltkor! :-)))
Képzeld írt nekem e-mailt, hogy adjak neki szakmai tájékoztatást, és egyből megvett 5000 db-ot! :-)))))))))))))
Komolyra fordítva a szót: Őszintén megmondom, hogy jónéhány ezres pakkom van. Szóval ezres nagyságrendű, remélem elégedett vagy a válasszal. :-)
A többiek hogy állnak a portfoliójukkal?
Várjuk a jelentkezőket!

K-mezon: Szívesen műskor is. :-)
Amúgy még írok majd a lehetséges versenytársakról, vagy versenytársnak hitt cégekről. Több cég van Magyarországon is, mely már a napenegiával foglalkozik, de sokan egyből versenytársnak kiálták ki ezeket a cégeket. Míg, ha jobban megvizsgáljuk, összehasonlítsuk a cégeket, kiderül, hogy szinte alig van igazi, elég "komoly" versenytárs, vagy szinte nincs is egyelőre.

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 18:08
#864
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 18:06
#863
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 17:59
Előzmény: #861  Törölt felhasználó
#862
Jó lesz ez. majd ha nyögdijas leszek -"ha leszek" csak nem szabad foglalkozni vele nap mint nap. én az első el rugaszkodást sikeresen le kereskedtem. de most én is be ragadtam mert butus voltam, és nem szórtam ki 1500-nél. de nem érdekel, majd beérik ez a gyümölcs is
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 16:41
#861
es milyen arfolyamon tortent a kotesed?

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek