Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 11:05
Előzmény: #839  Törölt felhasználó
#840
Ja, bocs. Pedig mindig ötös voltam nyelvtanból, csak ott sosem kellett ezt a szót leírni.
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 11:00
Előzmény: #838  Törölt felhasználó
#839
az a muszáj fájt, gyalázkodás nélkül is.

A synergonnak, grapfisoftnek meg az IT multikkal stb. stb.

KK
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 10:35
Előzmény: #833  Törölt felhasználó
#838
Tényleg próbálom magam türtőztetni, mert nem akarok beszállni az egymás gyalázásba, de most muszály, mert olyan, mintha mindig visszajutnánk ugyanoda.

BB24:
Ahogy már pár hónapja is megírtam a versenytársakról, jelenleg a PV napelem piacon piacvezető a Kyocera és a Sharp. Őket nehéz lesz megverni, mert évente 100 Genesis-gyárnyi beruházás keretét költik el K+F-re. Mivel Mo-n nem lesznek naperőművek, -farmok, a kaliforniai vagy Dél-európai piacon ezekkel kell versenyeznie.

Monster-nek igaza van, egyelőre ez a részvény egy ígéret. Én is örülnék neki, ha beindulna, de nagyon lassan haladnak a projekttel, ami aggasztó.
Ha én ilyen lassan haladnék egy projekt menedzselésével, kirugnának. :-)
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 08:29
Előzmény: #836  Törölt felhasználó
#837
Sziasztok!
Milyen esélyt láttok a támogatások elnyerésére?
Üdv.
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 02:52
Előzmény: #830  Monster
#836
jut eszembe a versenytársakról -:)))?!

Nemegeészende:

Az a hír járja, hogy Kohn üzletet készül nyitni a város főutcáján.
Egy este barátja már nem bírja tovább és kíváncsiskodva kérdezi: node, édes barátom, mégis milyen boltot szándékszol nyitni? Mire Kohn flegmán: sajtboltot, persze.
Elképedve kiált fel a barát: hé te Kohn! Hisz már 200 sajtbolt van ebben az utcában!!!.
Mire Kohn magabiztosan: hát persze, édes barátom, ha 200 sajtbolt
jól megél itt, akkor 201-dik is, nemdeugye kedves barátom, igazam van?!?

komolyan majd...

jó 8!
KK
Monster 2007. 03. 28. 22:31
Előzmény: #833  Törölt felhasználó
#835
Napelem SolarWorld-ös beírása alapján írtam, meg volt már egy pár eredmény közzétéve a topikban különböző cégekről.

Szakmai alapokon nyugvó párbeszéd?
Nézd BB, én nem szándékozom napelemszakértővé válni, engem, mint tőzsdei befektetőt annyiban érdekelhet a Genesis, hogy nyereséget termeljen nekem, ami osztalék, és/vagy árfolyamnyereség formájában a zsebembe vándorol.
De akármilyen kafa és keresett cucc lesz a termék, a cég jelenleg nem termel, és amíg nincs gyár, nem is fog, azzal pedig nem megy sokra, hogy a versenytársaknak jól megy a buli.
Így visszajutottam oda, amit már lassan fél éve hangoztatok neked, miszerint majd akkor válik érdekessé a cég, ha elkezd működni a gyár:)
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 22:27
#834
Szóval milyen áron várható a többi részvény kibocsátása?

Szerintem, ha a teljes finanszírozás megvalósításához mindenképpen jóval 500 Ft fölötti áron kell végrehajtani a következő tőkeemeléseket, részvénykibocsátást.
(Most azon nem érdemes vitázni, hogy 1000, 1500, vagy 2000 Ft-on)
Hisz CSAK így tudják előteremteni a még szükséges pénzt!

Ha 500 Ft-on lenne a tőkemelés ismét, akkor "csak" 1,6 milliárd Ft-ot tudnának összehozni (3 200 000 dbX500 Ft).

Kb. 8,5-9 milliárd Ft-ra lesz még szükségük (Az állami támogatáson kívül)
Egyébként ez könnyen kiszámolható, hisz a tavaly nyári közgyűlésen bemutatott PP-anyagban le van írva a finanszírozás menete.

Meg a Napi Online egyik cikkjében is olvastam erről (8,5-9 milliárd Ft-ot is megemlítették.)

Jó éjt!
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 22:19
#833
Érdekes, amit írtál!

Légy szíves mondj egy versenytásat!
Milyen veresenytársakról beszélsz?
A HelioGridre Kft.-re gondolsz??

Kiváncsian várom válaszodat és erről lehetne is szakmai alapokon párbeszédet folytatni!

Egyébként azért ne feketsük el:
A Genesis a napelemfarmok, napelemerőművek számára gyártja majd a napelemcellákat!

Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 22:15
#832
Szóval a német nyelvű elemzést fordítgattam:

Könyv szerinti érték: 10 EUR lesz részvényenként! Ez úgy jön ki, hogy a beruházás teljes értékét (100 milli. EUR) elosztjuk az összes kibocsátott részvényszámmal (10 millió db Genesis-részvény)!

Jelenleg 6 795 343 db részvény van összesen, úgy látszik még további 3 204 657 db részvény kibocsátásá várható a következő hónapokban. Az a kérdés milye áron?

Folyt. köv.
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 22:06
#831
Szia closingbell!

Jó is az, hogy szeretsz kockáztatni és nem vagy stresszes, izgulós típus. Egyébként én is eléggé szeretek kockáztatni, az élet minden területén. Kockázat nélkül nem élet az élet. :-) Komolyan mondod, hogy Írországban élsz? Persze elhiszem én, ezt csak úgy kérdeztem. Az alternatív energiaforrások területén otthon vagy? Főleg a napenergia területén? Jómagam szakmai, befektetői alapon döntöttem a Genesis mellett. Szavaidból úgy veszem ki, hogy Te is.

Amúgy olvastad a smallcap trader-es német nyelvű elemzést?
Én nagyjából átnéztem. Fordítgattam a lényeget. Onnan vettem én azt a 60-70 EUR-os árfolyamprognózisokat 3-4 éves távlatban.
Elég komoly elemzés amúgy. Számolásokkal együtt, NPV, könyv szerinti érték, stb.

Folyt. köv.

Monster 2007. 03. 28. 22:04
Előzmény: #829  Törölt felhasználó
#830
Closingbell, azért maradj a talaj közelében, a Genesisnek még nincs gyára, amivel a profitot megtermelje.
Az nem fogja növelni a Genesis értékét, hogy a versenytársak, akik már gyártanak, milyen sok profitot termelnek.
Ez a cég majd akkor lesz érdekes, ha végre termelni is fog valamit...
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 21:55
#829
Lehet ,hogy te majd le fogsz maradni a nagy durranasrol, de akkor mar keso lesz.
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 21:36
#828
Sziasztok!

Gondoltam belinkelem az alábbi érdekes cikket. Íme egy újabb érv az alternatív energiaforrások mellett:

link

Tegyük hozzá, hogy a következő években további olajáremelkedések várhatók világpiaci szinten.....

Szép álmokat!

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 20:43
Előzmény: #826  Törölt felhasználó
#827
"Árfolyama egy év leforgása alatt megötszöröződött."
Az jó, mert a Genesisé (Novo) megtízszereződött, aztán lefeleződött, tehát ötször az is... És itt még gyár sincs, nemhogy nyereség:)
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 20:31
Előzmény: #824  Törölt felhasználó
#826
"A német SolarWorld AG napelem gyártó vállalat rekord eredménnyel zárta a 2004-es évet. Az előző évi 5,4 millió eurós veszteség után 18,1 millió eurós adózott eredményt ért el. A forgalom duplájára, 98,5 millió euróról 199,9 millióra emelkedett.

A SolarWorld részvényét december óta szerepeltetik a TecDax indexben. Árfolyama egy év leforgása alatt megötszöröződött. A SolarWorld az egyetlen német tőzsdén jegyzett kizárólag napelem technológiával foglalkozó vállalat.

Az adó előtti eredmény 28,5 millió euró lett 2004-ben az előző évi 9,3 milliós hiány után. Az EBIT eredmény 32,9 millió euróra váltott 3,1 milliós hiányról, az EBITDA eredmény pedig 49,3 millió euróra nőtt 11,7 millió euróról." (MTI hír)
Törölt felhasználó 2007. 03. 27. 16:38
#825
Sziasztok!

A BÉT honlapján megjelent egy hír, hogy április 27-én lesz a Genesis éves rendes közgyűlése.

Minden jót!
BB
Törölt felhasználó 2007. 03. 27. 07:56
Előzmény: #823  Törölt felhasználó
#824
Ez még semmi.Majd a limites napokon.:-))
(nem alsóra gondoltam)
Törölt felhasználó 2007. 03. 27. 01:33
Előzmény: #822  Monster
#823
Látom a mai napi genesis forgalom pezsgés meghozta a fórumába is a forgalmat!:)
Monster 2007. 03. 27. 01:31
Előzmény: #821  Törölt felhasználó
#822
Persze, de ez még nem jelenti azt, hogy nem lesz 5-6-8 év múlva 15-20 ezer az árfolyam, jelenleg viszont nincs semmi, ami a mostaninál magasabb árfolyamot indokolna:)
Ennyit szerettem volna kifejezni, bár lehet, hogy lassan aludni kellene menni, mert nehezen megy az önkifejezés:))
Zoxigén:)
Törölt felhasználó 2007. 03. 27. 01:17
Előzmény: #820  Monster
#821
"azt viszont senki sem tudja, se BB, se a "károgók", csak annyi biztos, hogy jelenleg a betett tőkén kívül semmilye sincs a cégnek:)"
De, van benne egy néhány10milliós üzleti terv + kapcsolati rendszer. Ennyi. Ezért az árazása sem olyan nehéz: van benne kb. 640Ft saját tőke ami jórészt cash a tőkeemelésből + az előbbiek. Összesen kb. 700Ft. A többi remény.
(ami nem feltétlenül lebecsülendő tényező, mert volt benne ősszel 800Ft-nyi remény is:))

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek