Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 01. 23. 19:31
Előzmény: #338  Monster
#340
Na, ha az a blúcsip hivatalosan, akkor van vagy 3 a béten, és a novóka sosem lesz az.
Törölt felhasználó 2007. 01. 23. 19:24
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#339
Ezen kivül:kap.,free-flot,forg.seb.stb.
Monster 2007. 01. 23. 19:24
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#338
Sztem az a blue chip, aminek a forgalmát napi szinten átlagosan milliárdban lehet számolni, és a buxban 1-2%-nál nagyobb arányban van benne:))
Ezért mondtam, hogy a novo a blue chip kategóriától azért jópár évre van még akkor is, ha nagy ütemben fog fejlődni.
Törölt felhasználó 2007. 01. 23. 19:20
Előzmény: #335  Monster
#337
a bux kosárban benne van...az mán blúcsip nem?:-)
de javíts ki ha tévedek...mert ha csak a mól, otp, richter a blúcsip akkor a novóka sosem lesz az....:-)
Törölt felhasználó 2007. 01. 23. 19:14
Előzmény: #334  Törölt felhasználó
#336
Gazdagodó!-nak
"Olyan, az adott piacon nagy forgalmú részvény, ami meghatározó az adott piacról képzett tõzsdeindexben és az ország gazdaságában. Az ilyen papírok általában jól teljesítenek, és magas a likviditásuk. (A név eredetileg az IBM részvény ragadványneve volt)"

Monster 2007. 01. 23. 19:11
Előzmény: #332  Törölt felhasználó
#335
A fotex blue chip??
Háááát:))
Törölt felhasználó 2007. 01. 23. 19:10
Előzmény: #333  Törölt felhasználó
#334
Ugyan, beetetett bigbráner, és 1400 körül zsákoltál, aztán most meg reménykedsz.Ennyi.
Törölt felhasználó 2007. 01. 23. 19:09
Előzmény: #329  Törölt felhasználó
#333
Óva intenék minden "kezdő"befektetőt,hogy a fórum alapján hozza meg befektetési döntéseit.Elemzéseket(funda,tech.)elolvasni,elemzőket meghallgatni(nem feltétlen rájuk),intuiciót hozzáadni (ki-ki vérmérséklete szerint),ezeket súlyozni és dönteni.Ezért van novom.Ezek alapján látok benne fantáziát.
Törölt felhasználó 2007. 01. 23. 19:08
Előzmény: #323  Monster
#332
Egyébként meg ha véletlen blúcsippé avanzsálna akkor mi van?
Attól még nem lesz az árfolyama sokkal jobb, a fotex is blúcsip mégis csak vegetál.
Törölt felhasználó 2007. 01. 23. 19:06
Előzmény: #329  Törölt felhasználó
#331
nehéz abba belerángatni bárkit is, ugyanis azt nem öntik mint a novókát, szóval művészet még felsőlimiten is venni belőle.
Monster 2007. 01. 23. 19:01
Előzmény: #329  Törölt felhasználó
#330
Beleolvastál a csepel topikba?:)
Törölt felhasználó 2007. 01. 23. 18:44
#329
Monster:
Ennek örülök, úgy látszik több dologban értünk egyet, mint amiben nem értünk egyet egymással.
Egyébként a blue chippé válásban elég sok fórumozó egyetért velem is, pl. napelem!
Na de mindegy.. erről majd akkor, amikor odaérkezük... :-)

Isten őrizzen, hogy valaki egy pozitív, vagy negatív hozzászólás alapján vegyen vagy adjon el!

Senkit sem biztat senki vételre, de azért a véleményét bárki elmondhatja itt, legyen akár szó negatívról, vagy pozitív hozzászólásról!
Ellenben pl. a Csepel-topikkal, ahol egyes fórumozók (pl. gazdagodó) könnyen belerángathat 1-2 kezdő tőzsdézőst egy rendkívül rizikós Csepel-vételbe!

Ha már a kezdőket félted kedves Monster a kockázatos részvényvételtől, nem ártana a Csepel-topikban óvatosságra inteni 1-2 buzdító emberkét! :-))))
Ha már itt olyan figyelmes vagy. :-))

Üdv.!
Törölt felhasználó 2007. 01. 23. 18:35
#328
szavaival
tehet
Törölt felhasználó 2007. 01. 23. 18:33
#327
A világ gyorsan változik!
Sokszor észre sem vesszük, hogy mekkora sebességgel érkeznek el hozzánk az új felfedezések, üzletek, találmányok!
Egy klasszikus szvaival élve: "Minden folyik, minden változik.

Ha végiggondolja az ember, ez már évszázadok óta így van az egész világon!

Aki idejében meglátja, hogy miben van a jövő, mi lesz a jövő nagy üzlete, találmánya, stb, az lehet igazán sikeres, boldog ember!
Persze a pénz nem boldogít, de ha segítünk embertársainkon, akkor ez a segítőkészség tethet minket boldoggá!
Segíteni a szegényebb embereken, a nélkülözőkön!

Üdv.!
Monster 2007. 01. 23. 18:30
Előzmény: #324  Törölt felhasználó
#326
BB, egyetértünk abban, hogy ha végrehajtják a terveket, akkor jó lesz a buli.
Amiben nem értünk egyet, az sztem az időtáv, illetve az, hogy blue chip, vagy nem blue chip:)
A 25mrd forint mid-capséghez jó lesz:)

Egyelőre csak igyekszem hűteni a kedélyeket, nehogy belerántsatok egy újoncot azzal, hogy fél éves időtávban beszéltek duplázásról, mint tény:)
Annyit mondhatok viszont, hogy ha látom a terveket megvalósulni, akkor idővel magam is venni fogok.
Törölt felhasználó 2007. 01. 23. 18:22
Előzmény: #323  Monster
#325
Szvsz.blue lesz 2 éven belül.Tessék már a gyárat építeni.:-))
Törölt felhasználó 2007. 01. 23. 18:21
#324
Figyelj Monster!
Szerintem most nincs sok értelme a blue chippé váláson vitázni, lehet, hogy Neked lesz igazad, de az is lehet, hogy másoknak lesz igazuk! 50-50 % az esély!
Szerintem hagyjuk őket dolgozni, egyelőre jól csinálja a menedzsment, a vezetés a munkáját! Csak így tovább!
Szép sorjában jönnek itt az infók, hírek:
cégbírósági bejegyzés (ezzel együtt névváltoztatás), alaptőke-emelések, likviditás megteremtése, stb......... (logikusan)
Egyelőre figyeljük a soron következő híreket!
Pl. itt van a tőkeemelés!
Na ehhez mi szólsz?
Végigolvastad a német nyelvű elemzést?
A blue chippé váláshoz egy komolyabb út vezet!
Ezt én is tudom!
Elég lesz Neked 8,5-9 milliárd Ft??
Kb. ekkora összegű lesz a tőkeemelés!

A teljes beruházás (mindennel együtt, állami, EU-s támogatás,stb.) 100 millió EUR (253-as árfolyamon számítva kb. 25 mrd. Ft)

25 milliárd Ft!! Ez elég nagy beruházásnak ígérkezik!
Ezért mondtam, hogy hagyni kell őket dolgozni, van tennivalójuk még, de egyelőre szépen alakulnak a dolgok.. Kopogjuk le..
Kipp-Kopp-Kikopog? :-))

Lépésről lépésre, egyről a kettőre!
Ez csak így működhet és így is múködik!
Kivéve 1-2 luficég (lásd Humet, Csepel)
Teljesen igazad van abban, hogy a komolyabb árfolyamemelkedések csak a gyár nyereséges termelése után várható!
Ezt aláírom Veled együtt!
Akkor meglehet a 60-70 EUR-os áfolyam!
Vagy akár több is, ha nyereséges a műküdés..

Úgy látom vannak közös pontok is, amiben egyetértünk szerencsére. :-)
A blue chippé válásról majd később, amikor odaérkezünk...
Akár 1 év múlva, akár 2 év múlva, akár 3 év múlva.

Üdv.!
Monster 2007. 01. 23. 18:04
Előzmény: #322  Törölt felhasználó
#323
BB, az, hogy két éven belül blue chippé válna, még viccnek is gyenge, ne mérjük már még az idénre tervezett alaptőke emelések után sem az otp-hez, vagy a mol-hoz.
Legfeljebb midcap lehet két éven belül, de ahhoz is sok tőkét kell még beletenni.
És legfőképp el kell kezdődni a termelésnek!
Törölt felhasználó 2007. 01. 23. 17:46
#322
Monster:
1. Abban igazad van, hogy a felhúzások sem történnek nagy tételekben, de ez inkább árfolyam-karbantartás, szerintem .
Azért voltak itt több ezres üzletkötések az utóbbi 2-3 hétben, egyre nagyobb az érdeklődés, a vételi kedv, ezt azért tartsuk szem előtt!
Néha meg belefér 1-2 unalmasabb nap, amikor alig van forgalma. :-)
2. A blu-chippé történő válást a menedzsment fogalmazta meg, nem én, vagy nem a Kis Pista. :-)
Egyébként max. 2 éven belül blue chip lesz belőle..de az sem kizárt, hogy még ebben az évben vmikor!
Legyünk türelemmel!
A piac majd beárazza a részvényt, és lesz mit bőven beárazni! Sőt...:-))
Várni kell.. Ez az év a Genesis éve lesz, és a 2008-as is! :-)
A rakéta kilövését nem kell siettetni, elindul az magától is! :-)

3. A Frankfurti kötésekre utalva: én a komoly üzletkötéseket a forgalomra értettem!
Nem az árfolyamra! Örüljünk szerintem ennek is, hogy Frankfurtban 10 ezres pakkokat vesznek meg! :-))
Erre mondtam, hogy előbb-utóbb a BÉT-en is ez lesz!

Az alaptőke-emelések jóval 1000 Ft fölött lesznek, ha valaki tud olvasni a sorok között, már rájöhetett erre. Az új főtulajdonosnak (Genesis) is ez az érdeke!
A következő lehetséges alaptőke-emelők, érdeklődők a 9 oldalas német nyelvű elemzés szerint:
1. Egy német prominens magánbefektető
2. Egy olasz-svájci "ipari" befektetői csoport

Át kell logikusan gondolni mindent, aki ismeri az üzleti világot egy kicsit is, az tudhatja és értheti, hogy miért lesz a következő tőke-emelés min. 1000 Ft-on!

Minden jót!
Üdv.
Monster 2007. 01. 23. 17:16
Előzmény: #320  Törölt felhasználó
#321
Nemtom, milyen időtávra mondta a management?:)
Amúgy persze, akár egy hét is elég, hogy beárazza a piac a történéseket, ha vannak olyan történések, amiket be kell árazni:)

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek