Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 12. 04. 09:56
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#60
Kitűnő linkek, legalább visszatérhetek a korábbi témákra.

Első linkre:
Az Intelligent Energy már elég régóta (2003) futó támogatási lehetőség. Abban különbözik a többi (Struktúrális, Kohéziós Alap, stb.), hogy közvetlenül az EU-ban, magyar közvetítő intézmények (NFÜ, GKM, KvVM, stb.) nélkül bírálják el. Benyújtási nyelve angol.
El tudod képzelni, hogy a bácsi a tanyájára szeretne PV napelemeket és összedob egy 150 oldalas angol pályázatot költség-haszon elemzéssel, mindennel? A Genesis meg pályázhat, mert ő gyártó (lesz), nem felhasználó.

Második linkre:
A miniszter ezt mondta:
"A II. Nemzeti Fejlesztési Terv mintegy 600 milliárd forintot irányoz elő a megújuló energia-beruházásokra uniós, költségvetési és befektetői forrásokból."

A kulcs a befektetői forrásokból, mert a valóság ezen a linken megtalálható:
link
Akik olvasták az NFT II.-t ezt mondják:
"Magyarország az elkölthető 22,9 milliárd euróból csak 0,24 milliárd eurót tervez energetikai beruházásokra fordítani"

Ezt már korábban is leírtam, tehát támogatási (nem befektetői pénzekből) ~60 mrd HUF lesz 7 évre összesen, ebből 15-17 mrd HUF energiahatékonyságra (ablakcsere, fűtéskorszerűsítés, stb.), a maradék ~43-45 mrd HUF-ot osszuk 7 évre = 6,43 mrd HUF/év.
Ebből nem tudják a Genesis-t megtámogatni, az fix.

Törölt felhasználó 2006. 12. 03. 16:31
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
Találtam egy jobbat.
link >
Törölt felhasználó 2006. 12. 03. 16:05
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
...támogatás is lehet.
link



































Törölt felhasználó 2006. 12. 03. 08:54
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#57
Sziasztok!
Egy kis konszolidáció csak jót tehet az árfolyamnak.
Ettől nagyobb volumenű hírek is fognak jönni szvsz.
Törölt felhasználó 2006. 12. 01. 13:21
#56
A Genesis Energy Befektetési Nyrt. leányvállalata, a Genesis Solar (Magyarország) Kft. benyújtotta kérelmét a kormányzati fejlesztési alapok használatához Magyarországon!

A lényege ez!!
Azért érdemes elolvasni az Ernst&Young-os második részt is. :-)

Minden jót!
Nem árt egy kis német tudás! :-)
Törölt felhasználó 2006. 12. 01. 13:11
#55
News - 01.12.06 07:47
IRW-News: Novotrade Investment AG

IRW-Press: Novotrade Investment AG: Genesis Energy Investment AG (früher Novotrade): Genesis Solar (Ungarn) GesmbH hat Antrag zur Nutzung der Regierungs-Entwicklungsfonds in Ungarn eingereicht!

Genesis Energy Investment AG (früher Novotrade): Genesis Solar (Ungarn) GesmbH hat Antrag zur Nutzung der Regierungs-Entwicklungsfonds in Ungarn eingereicht!

Die Tochtergesellschaft der Genesis Energy Investment AG, Genesis Solar (Ungarn) GesmbH, hat bereits den offiziellen Antrag, der mit Hilfe von Ernst&Young erstellt wurde, zur Nutzung der Regierungs-Entwicklungsfonds in Ungarn eingereicht, mit dem Ziel, ähnlich zu den spanischen Plänen der Genesis Energy AG, eine Produktionsstätte für Photovoltaic Solarelemente zu errichten.

Aussender Genesis Energy Investment AG

Törölt felhasználó 2006. 12. 01. 11:29
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
Igen, én is ezt mondom. Megint felfelé az irány. Ha lenne pénzem, én is vennék még.
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 14:25
#53
Sziasztok!

Úgy látszik beindul a Genesis.
Hamarosan kikapják a 980 Ft-on lévő tételeket, majd a 990 Ft-on lévő eladókat is.
Elég jó, hogy van azért eladó, hisz bőven be lehet vásárolni most. :-)
Teljesen nyugodt vagyok a részvényt illetően, vevők is lesznek még bőven!!
Még én is bevásárlok itt 930 és 1000 Ft között, hisz van még lóvém..

Ezen a szinten bázist épít a részvény.

Minden jót!

Üdv.
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 13:21
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
egyébként beindul ez majd, csak kell egy kis marketing és dátum (gyár, tőkeemelés)

aki hosszú távon tervez, várjon. a támasza már úgyis megvan a részvénynek. ez már nem megy 900 alá tartósan.
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 13:19
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
élénk a forgalom a múlt hetekhez képest. adják-veszik, spekuláns piac ez most. de jó kis kereset....

Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 13:18
Előzmény: #49  zepi
#50
Sziasztok!

jó rég nem írtam. még nem is reagáltam azon kedves emberek kedves asszociációjára, miszerint én BB24 vagyok csak más néven. Kedves ilyenek! Ha olvassátok ezt, ki kell, hogy ábrándítsalak titeket: sem a stílus, sem semmi nem olyan, mint BB24-é. Bizony, egy különálló lény vagyok!:-) saját gondolatokkal....

abból következtetést levonni, hogy néha én is többet írok 5 sornál, elég buta dolog.

zepi
zepi 2006. 11. 29. 20:20
Előzmény: #48  autofan
#49
Még jó, hogy nincs ilyen papírom :-))))
:((( akkó vögyé. mostan óccsó.
csaxoltam
autofan 2006. 11. 29. 19:12
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
Te Big Broker!
Legalább olvasd el miket írtál régebben te barom!
Hogy hónapon belül 1500 meg 2000 meg ilyenek.
Legalább ne csinálj úgy mintha akkora spieler lennél!!!!!!!!!!

Még jó, hogy nincs ilyen papírom :-))))
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 17:56
#47
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 17:49
#46
növekedés áll
piaca
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 17:47
#45
www.solarbuzz.com

Itt egy érdekes honlap a napenergiáról, ezen belül a vékonyfilm technológiáról is sok érdekes dolgot olvashat az érdeklődő.

E honlap egyes tartalmaiból kiderül, hogy az új technológia előtt nagy növekesé van, és a vékonyfilm technology paiaca még elég szűk!!

A teljes napenegia piacon belül még 10 %-ot sem tesz ki az új technológia!!
Azaz több, mint 90 %-ban a klasszikus napelem technológiát használják a gyártók.
Innen is látni, hogy van és lesz is még igény új gyártók megjelenésére!

Nem beszélek már többet, mindenki nézzen utána!
Kell persze nyelvismeret is hozzá, az sohasem árt.

Üdvözletem!
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 17:35
#44
adják el
belinkelt

csak 2011-et írunk!!
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 17:33
#43
Sziasztok!

Semmi ok a pánikra.
Volt pár kisbefektető, aki megijedt és eladta pakkjait, de be is álltak vételre egyesek és be is gyűjtötték az eladott részvényeket!
Aki most eladja, az nagy butaságot csinál, aki meg beáll vételre, annak van igazán sütnivalója és igaza!
Ez az én véleményem!
Azt tudom tanácsolni mindenkinek, hogy akik nem bíznak a Genesisben nyugodtan adják le, akik meg bíznak úgy is megveszik tőlük itt 900 és 1000 Ft környékén.
Ez egy reális álláspont.
Egyesek nagy jövőt látnak benne, mások pedig nem.
Annyit mondok, 1 éven belül kiderül, kinek lesz igaza. Az alaptőke-emeléseket szerintem érdemes lenne megvárni, minimum!!
Én 2-3 éves távra fektetek be, de az 1 éven belül megvalósolú tőkemelések hatására is szép növekedések lesznek a részvény árfolyamában középtávon!
1500 és 2000 Ft körül lesz az alaptőke-emelés.

Kiemelem nem a következő 2-3 hétben várható az alaptőke-emelés!
Jövő évbeen!!!!!

Genesist főleg annak érdemes venni, aki nem rövid távra, 1-2 hétre, hanem közép- és hosszabb távra tervez!
Azért rövid távon is jól lehet vele keresni, aki jókor vásárol és jó alkalommal ad el, de így persze nehezebb kicsit.

Ez az én véleményem.
Nem biztatok senkit vételre!!!
Minden egyes embernek legyen önálló véleménye és jövőképe.

Egyébként a Lamann által belinkelc cikk elég érdekes, ugyanakkor a távolabbi jövőről szól!
Még a vékonyfilm napelem technológiának elég nagy jövője van!!

10-20 évig biztos!!
Szerintem nem kell aggódni semmi miatt.
A távolabbi jövő még odébb van!
Genesis meg 2008-ban beindítja a termelés, és ha csak az első 3 évet nézzük (ami kimagaslóan nyereséges lesz), akkor is még csak 2009-et írunk, van még jövője a napenegiának, főleg a vékonyfilm technológiának!

Minden jót!

Üdv.

Minden jót!

Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 16:16
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Ha jól emlékszem, akkor BB hatalmas pakkot halmozott fel a barátaival egyetemben.
Most modta be a rádió, hogy egy skizo suhanc menekül a magyar-román zöldhatár felé...lehet, hogy "ők" azok.
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 16:11
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#41
Forgalom nő,árfolyam csökken.:-((

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek