Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 11. 10. 15:20

Állami Nyomda  

Milyen lesz az eredmény, emberek? :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 03. 20. 09:27
Törölt hozzászólás
#15820
Törölt felhasználó 2022. 03. 20. 09:27
Törölt hozzászólás
#15819
Törölt felhasználó 2022. 03. 20. 09:27
Törölt hozzászólás
#15818
Törölt felhasználó 2022. 03. 20. 09:27
Törölt hozzászólás
#15817
Törölt felhasználó 2022. 03. 20. 09:27
Törölt hozzászólás
#15816
Törölt felhasználó 2022. 03. 20. 09:27
Törölt hozzászólás
#15815
Törölt felhasználó 2022. 03. 20. 06:15
Törölt hozzászólás
#15814
Törölt felhasználó 2022. 03. 20. 06:15
Törölt hozzászólás
#15813
tru64
tru64 2022. 03. 19. 18:19
Előzmény: #15811  stansmith
#15812
Osztalékig 1800-1900 is meglehet, onnan le 1650-re.
stansmith
stansmith 2022. 03. 19. 10:30
Előzmény: #15808  Pascade
#15811
Aránylag illikvid papír, viszont szép óvatosan menetelget felfelé és jó ütemben emelgeti az osztalékát. Osztis portfóliónak kb. kötelező eleme.
És az illikviditása is viszonylagos. A másik kedvencemhez, a KulcsSoft-hoz képest ebből szuperkönnyű kiszállni. :)
Ezzel a bő 10%-os osztival viszont engem is meglepett, szerintem ideje lenne egy nagyobb árfolyam-korrekciónak, ez a papír többet ér, mint amennyin most forog.
vaktyuk99
vaktyuk99 2022. 03. 12. 18:26
Előzmény: #15806  sylard
#15810
Máshonnan eladtam és ezt vettem, remélem meghozza az eredményt. Stabil papír.
vaktyuk99
vaktyuk99 2022. 03. 12. 18:26
Előzmény: #15806  sylard
#15809
Máshonnan eladtam és ezt vettem, remélem meghozza az eredményt. Stabil papír.
Pascade
Pascade 2022. 03. 09. 14:47
Előzmény: #15807  Pascade
#15808
de nem akarok lebeszélni senkit, csak leírtam mi a probléma
Pascade
Pascade 2022. 03. 09. 14:46
Előzmény: #15805  sylard
#15807
én amikor vettem,úgy porszívóztam össze,már az is gond volt,kiszállásban meg nem volt vevő,azt is csepegtettem
sylard 2022. 03. 09. 14:40
#15806
KBC elemzés:
Jól teljesített tavaly az ANY Biztonsági Nyomda, így a gyengébb 2020-as időszakot követően rekordmértékű eredményeket realizált a múlt évben a társaság. A fontosabb sorokon felülmúlták az előző éves eredményeket, valamint ennek köszönhetően újabb osztalékemelést jelentett be a vállalat. Felülteljesítő idén a részvény a magyar piacon, az ukrán-orosz konfliktus sem jelent közvetlen hatást a társaságra nézve.Erős évet tudhat maga mögött az ANY Biztonsági Nyomda, így a fontosabb sorokon rendre felülteljesítette a tavalyi eredményeit a cég. Így az 50 százalék körüli éves bevételnövekedés mellett 6,6 milliárd forintos EBITDA-t ért el a társaság, továbbá 251 forintos részvényenkénti nyereséget realizált a társaság. További pozitív hír, hogy az Igazgatóság 163 forintos részvényenkénti osztalék kifizetését javasolja a Közgyűlésnek, így ez 10 százalékos éves osztalékhozamot jelentene a befektetők számára.Tovább nőttek a bevételek2021-ben közel 41 milliárd forintos bevételt realizált a Nyomda, ez 13 milliárddal több az előző éves teljesítménynél. A fontosabb szegmensekben az alábbi eredményeket produkálta a társaság:Biztonsági termékek és megoldások: Tavaly meghaladta a 10,5 milliárd forintos bevételt ez a szegmens, így 52 százalékkal nőtt az árbevétel mértéke a bázis időszakhoz képest. A nagy ütemű változásban szerepet játszott a magas hozzáadott értékű export értékesítés.Kártyagyártás, megszemélyesítés: A lejárt okmányok megújítása, valamint a védettségi igazolványok kiállításának köszönhetően megduplázta az eredményeit ez a szegmens, így tavaly 16 milliárd forintos bevétele származott ebből a szegmensből a vállalatnak. Ennek köszönhetően tavaly ez a szegmense teljesített legjobban a Nyomdának, az összbevétel 40 százaléka innen származott.Nyomtatványok gyártása, megszemélyesítés, adatfeldolgozás: A legnagyobb exporthányadú szegmens bevétele 5 százalékkal emelkedett a bázis eredményhez képest. Elsősorban az export értékesítés során tapasztalt növekedésnek köszönheti a bővülést a szegmens, hiszen a bevételek mintegy 90 százalékát az export teszi ki.Hagyományos nyomdatermékek: 21 százalékos bevételnövekedést könyvelhetett el ez a szegmens a tárgyidőszakban, így árbevétele elérte az 1,8 milliárd forintot. A növekedés elsősorban a magasabb könyv forgalomnak köszönhető.Egyéb: A 400 millió forintos növekedésnek köszönhetően közel 1,2 milliárd forintos bevétele keletkezett az egyéb szegmensben a vállalatnak. Az elért eredményt elsősorban a kereskedelmi anyagok, áruk értékesítésének köszönheti a Nyomda.Csökkent az exporthányad mértékeEmelkedett az exportból származott bevételek mértéke, összesen 22 százalékos éves bővülésnek köszönhetően 14 milliárd forintos éves export árbevételt realizált a Nyomda. Ez a mértékű növekedés azonban elmarad a hazai eladásokból származó bevételnövekedéshez képest, ennek hatására az exporthányad mértéke is 35 százalékra redukálódott az egy évvel korábbi 42 százalékos eredményhez képest.Szegmensek szerint vizsgálva a képet láthatjuk, hogy a nyomtatványok gyártásáért, megszemélyesítéséért és adatfeldolgozásért felelős szegmens az exportbevételek 69 százalékát teszik ki, itt 7 százalékos bevételnövekedést tud felmutatni a cég. A legnagyobb mértékű növekedést a biztonsági termékek, megoldások szegmensben realizálta a vállalat, itt közel 1,5 milliárd forinttal nőtt az exportból származó árbevétel mértéke a bázisidőszakhoz képest. Ezt leginkább a magas hozzáadott értékű biztonsági nyomtatványok és megoldások nagyobb forgalma eredményezte. Ha csak a negyedéves eredményeket vizsgáljuk, akkor közel 12 százalékos bevételnövekedést könyvelhetett el a társaság a 2020-as évet lezáró negyedik negyedévhez képest.Sokat javultak az eredmények tavalyUgyan tavaly az utolsó negyedéve kicsit gyengébbre sikerült a vállalatnak az előző negyedévekhez képest, azonban éves alapon így is 24 százalékos növekedés mellett 9 milliárd forint feletti negyedéves bevételt közölt a cég.A gyors ütemű bevételnövekedés hatására az üzemi eredménye is erős lett a társaságnak, éves szinten közel 5 milliárd forintos eredményt ért el, ez majdnem 3,5 milliárd forintos emelkedést jelent a 2020-as évhez képest. A költségek is tovább emelkedtek az elmúlt év során, azonban ennek mértéke alacsonyabb volt a bevételnövekedés üteménél, így tovább javult a vállalat profitabilitása is. Emellett személyi változások is történtek a vállalatnál, hiszen tavaly 35 fővel emelkedett a teljes munkaidőben foglalkoztatottak száma társasági szinten, míg csoport szinten 21 fővel csökkent.Az év során 6,6 milliárd forint feletti EBITDA-t ért el a Nyomda, amely több mint a duplája az egy évvel korábbi eredménynek. Az árbevétel arányos EBITDA mértéke is tovább javult 2021-ben, így 16 százalék feletti EBITDA eredményhányadot tudott realizálni éves szinten a társaság. Negyedéves alapon mérsékelt visszaesést láthatunk, de így is 10 százalék feletti stabil eredményeket hozott a cég.Zsámboki Gábor, a vállalat vezérigazgatója is kiemelte a társaság kiemelkedő teljesítményét, a gyors ütemű növekedéshez azonban nagyban hozzájárult a gyenge 2020-as bázishatás is. Továbbá a tavaly bevezetett védettségi igazolványok gyártása, a magas hozzáadott értékű export projektek, valamint a bolgár leányvállalat 50 százalékos tulajdoni hányadának értékesítése is sokat lendített a Nyomda eredményein. Zsámboki Gábor továbbá arról is beszélt, hogy a társaság leányvállalata a Zipper Services megvásárolta az Atlas céget, ezzel tovább tudták erősíteni a pozíciójukat Romániában. A tranzakció értéke közel 1,4 millió euró volt.Idén is szépen teljesíthet a társaságTovábbra is fényesek a kilátások az ANY számára, hiszen a közelgő országgyűlési választások kapcsán a társaság felelős a nyomtatványok biztosításáért. Emellett nemrég bejelentette a Nyomda, hogy Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. újabb 9 évre bízta meg a céget a magyarországi okmányok gyártásával és megszemélyesítésével. Így ez a keretszerződés 2030 év végéig érvényes, a maximálisan lehívható keretösszeg értékhatára 115 milliárd forint. A koronajárvány alatt lejárt okmányok tömeges megújítása is várható, hiszen a magyar kormány korábban bejelentette, hogy idén június végéig maradnak érvényesek az ebben az időszakban lejárt okmányok.A menedzsment elmondta, hogy a jelenleg kialakult ukrán-orosz konfliktus nincsen közvetlen hatással a vállalat működésére, valamint eredményeire. A Csoport nem rendelkezik semmilyen orosz vagy ukrán kitettséggel.Ellenálló maradt a részvény a negatív hatásokkal szembenSzépen tartotta magát ebben a turbulens piaci környezetben az árfolyam, így az egyik legjobban teljesítő BUX komponens eddig idén az ANY Biztonsági Nyomda részvénye. Már 3,5 százalékos plusznál jár idén a papír, míg a BUX index 15 százalék feletti csökkenést tud felmutatni.A mai 2-3 százalékos emelkedésének köszönhetően áttörte a rövid távon kialakult csökkenő trendvonalat az árfolyam, így ismét célba vehetné az 1715 forintos szinteken elért történelmi csúcsot. Támaszokat az 1605 forintos, illetve az 1500 forintos szintek nyújthatnak elsősorban, valamint az 50 napos és a 200 napos mozgóátlag is védelemként szolgálhat a jövőben is. Távolabb még az 1400 forintos szint környékén rajzolódik ki egy támaszvonal.Az indikátorok nem tartózkodnak kritikus tartományokban, úgy tűnik, hogy az MACD is fordulat jeleit kezdi mutatni, így akár hamarosan beadhatja a vételi jelzését, ezzel további vásárlásra biztatva a befektetőket. A részvényesek számára kedvező hír, hogy a társaság 163 forintos osztalék kifizetését javasolja, ez 10 százalék körüli éves osztalékhozamot jelentene a részvényesek számára.Az ANY Biztonsági Nyomda napi grafikonja (2022. 03. 09. 11:45)Elemzés lezárása: 2022-03-09 13:46Időtartam: Közép táv (néhány hónap)
sylard 2022. 03. 09. 14:39
Előzmény: #15801  Pascade
#15805
Nem tudom mi számít nagyobb pozinak nálad, de én kb vagy 2-3 hónapja 2 nap alatt kb 5-5 perc alatt adtam el 10.000 db-ot, mindenféle rákészülés nélkül. Nyilván nem olyan mintha Teslát, Exxont, vagy OTP-t adnál el de azért nem impossible mission.
Pascade
Pascade 2022. 03. 09. 14:27
Előzmény: #15803  Donqatto
#15804
Csak az a baj,h nem eur-ban kapod az osztalékot
Donqatto
Donqatto 2022. 03. 09. 14:24
Előzmény: #15802  Boavista
#15803
Ha valaki most vesz, az megkap 2 osztalékot 16 hónap alatt...mondjuk legyen 18% és valszeg az árfolyam ugyan itt lesz vagy feljebb...jobb mint az állampapír
Boavista 2022. 03. 09. 14:22
#15802
Kellett a concorde figyelem felhívása, mert 10-ből 9 tőzsdézőnek fogalma sem volt róla eddig, hogy 1600-on 10.5% a várható osztalék hozama! A kifizetés kb 4hónap múlva lesz, addig 1800-2000 közé illene elmennie. Van még benne tartalék bőven!
Pascade
Pascade 2022. 03. 09. 13:54
#15801
Én sokáig voltam részvényes a nyomdában,de az a baj,h ha el akarod adni,nagyobb poziból nehezen lehet kiszállni.Mint pl most gondolom a Concord szeretne.

Topik gazda

laurion
laurion
1 1 1

aktív fórumozók