Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mondoka 2009. 08. 25. 11:15
Előzmény: #2119  Törölt felhasználó
#2120
A tőke szuper jó dolog. A gátlástalanságával van baj, amikor az önmaga szabályozását alkotó keretrendszereket is ő maga hozza. Minden egyébb környezeti, biológiai, morális és szociális tényező teljes semmibevételével -lezsírozva a politikát és az égvilágon mindent lefizetve korrumpálva. Persze csak a szükséges legszűkebb köröket. És költséghatékonyan övé a világ!
Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 11:07
Előzmény: #2113  Törölt felhasználó
#2119
" ... a nagytőkés társadalom ellen küzdő ideológiát képviselő csoportosulás ..." Ezt a gárdista ismerőseidnek is megemlítetted már? Szerintem jól fognak rajta(d) szórakozni. Ők nem Lenin-fiúk, vagy Kohn Béla emberei a XX. század elejéről, hogy az "Üsd a tőkét, ne síránkozz!" szlogen alatt gyülekezzenek. :DD
watson
watson 2009. 08. 25. 10:58
Előzmény: #2113  Törölt felhasználó
#2118
"nagytőkés társadalom ellen küzdő ideológiát képviselő csoportosulás hogyan jut el egy ekkora magántelekre??? nincs ebben némi ellentmondás????"
szerinted mekkora tőke kell ahhoz hogy legyen egy hektár legelőd? :) (bár nemtom hol voltak)
és miből gondolod hogy nagytőkések elleni ideológiát képviselnek? én azt tapasztaltam, hogy éppen a magántulajdon védelmét hirdetik...
Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 10:58
Előzmény: #2111  Törölt felhasználó
#2117
Miért hallgat az OCÖ? Ha 50%-nál nagyobb az esély, hogy a valódi elkövetőket fogták el, akkor nagy médiahátszél közepette, nyilvános sajtótájékoztató hegyeknek kellene lennie, amelyeken k. orbánék a sündőrséget magasztalják. Valami nem stimmel. Ugye nem lesznek a letartóztatottak öngyilkosság áldozatai a sitten?
Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 10:56
Előzmény: #2114  Törölt felhasználó
#2116
Ja, bocsánat, pontosítom a szövegem: joga nincs, mert azt tudjuk, hogy nincs (a hatályos törvények alapján), de pampa szerint joga lenne (tehát nyilván ezt szeretné).
Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 10:54
Előzmény: #2112  Törölt felhasználó
#2115
Állítólag Te nem vagy előítéletes. Bár amit leírtál erre utal. No mi9ndegy.
Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 10:52
Előzmény: #2105  Törölt felhasználó
#2114
"Ha én ellopom a tyúkodat úgy érzed fel vagy jogosítva, hogy kinyírd mondjuk a bátyámat??????"
Pampa tegnap leírta, hogy ha a fia almát lop, akkor a csősznek joga van szerinte FÉLHOLTRA VERNI ezért (nem felpofozni, hanem életveszélyesen megverni, amibe akár belehalhat). Kíváncsi vagyok, ezt a nézetét vajon a feleségének és a fiának is elmondja-e otthon.
Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 10:50
Előzmény: #2112  Törölt felhasználó
#2113
amúgy azt magyarázza el nekem valaki:

hogy van az ,hogy az egész ceremóniát egy magántelken vitték véghez. több mint ezer résztvevőről beszéltek... a nagytőkés társadalom ellen küzdő ideológiát képviselő csoportosulás hogyan jut el egy ekkora magántelekre???

nincs ebben némi ellentmondás???? vagy csak a jól megszokott bort iszik, vizet prédikál esetre láttunk ismét jó példát????? ezek után én miért higyjek én el bármit is nekik?? ugynaúgy nem hiszek az mszpnek, fidesznek és a többinek...
Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 10:47
Előzmény: #2109  Törölt felhasználó
#2112
meglehet, hogy a valódi elkövetőket fogták el... de lehet, hogy helyükbe újak lépnek... hétvégén 620 újonc tette le az esküt szentendrén ;)
Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 10:41
Előzmény: #2109  Törölt felhasználó
#2111
Én azt gondolom, hogy igen. A kijutott információk alapján nekem az jön le, hogy nagyon sok bizonyíték van a rendőrség kezében. És az elkövetők háttere, környezete (pl. ismerősök nyilatkozatai alapján) abszolút megerősíti azt, hogy eleve olyan emberekről van szó, akik hajlamosak ilyen cselekmény elkövetésére.
Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 10:37
Előzmény: #2108  Törölt felhasználó
#2110
Money pedig megválaszolta helyettem is a többit, lapozz vissza a topicban.
Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 10:36
Előzmény: #2108  Törölt felhasználó
#2109
Szerinted vége a romák elleni gyilkosság sorozatnak? Te elhiszed, hogy a valódi elkövetőket fogta el drazsé, és csapata?
Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 10:30
Előzmény: #2104  treff
#2108
Treff, te valami egészen különös értékrendet képviselsz:
"nkább az a sajnálatos, hogy - elvileg - elfogták az elkövetőket,..."
Sajnálatos, hogy 6 embert (köztük gyereket!) szándékosan, merényletszerűen lemészároló elkövetőket elkapták?

Itt tényleg nagy bajok vannak a fejekben...
Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 10:23
Előzmény: #2106  Törölt felhasználó
#2107
miért kellett volna felkapniuk a fejüket??
gondolom a környezetükben ez megszokott volt :P
Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 10:21
#2106
MTI
Egy neve elhallgatását kérő, nagy tapasztalatú (!) kriminológus: "... az elfogott férfiak környezetében élőknek más jelekre is fel kellett volna kapniuk a fejüket. Ilyen jel egyebek mellett a kigyúrt testalkat, fegyverek, terepjárók birtoklása, KFOR misszióban huzamosabb ideig teljesített szolgálat."
kommentár nélkül...
Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 09:22
Előzmény: #2104  treff
#2105
itt nem az a lényeg, hogy a romákat védjük...

hanem az a történet lényege, hogy komoly viták voltak korábban arról, hogy ez a gyilkosságsorozat valyon rasszista indíttatásból történt, és hogy direkt módon történtek-e, vagy csak a véletlenek egybeesése... Most, hogy megvannak az elkövetők és bizonyos információk napvilágot láttak, így az a teória valószínű, amit mi vázoltunk fel... így természetes, hogy nagyon mély hallgatásban van az ellentábor :)

de elárulok egy titkot. Én sem szeretem a cigókat. Feláll a szőr a hátamon a legtöbbjétől (biztos vannak kivételek) de ezt az esetet is elkülönítve vizsgáltuk és csak tényszerűn, nem pedig általánosan a cigánykérdést... Te nem tudsz elvonatkoztatni az egyes esetekben az érzelmeidtől... A cigók élősködők, naplopók, semmirekellők. De attól még a tény az tény marad: módszeresen írtották őket. És az , hogy a cigók élősködők, naplopók, semmirekellők még nem jogosít fel senkit ilyenre! Ez itt a lényeg... Ha én ellopom a tyúkodat úgy érzed fel vagy jogosítva, hogy kinyírd mondjuk a bátyámat??????

ja a legjobb: ma reggel híradó: a történelem atlaszból kihagyták a cigányságot és a holokausztot... hát no. szerintem egyáltalán nem baj. És a legborzasztóbb, hogy nem cigányok tiltakoztak :(
treff
treff 2009. 08. 25. 00:13
Előzmény: #2103  Törölt felhasználó
#2104
Szia!

Miért van az, hogy bármely közösségi kérdésben (politika, romák, stb.) te mindig olyan álláspontot képviselsz, amitől feláll a szőr az ember hátán?

Mit véded ezt a tetű parazita bandát? Költözz el Borsodba vagy Szabolcsba egy-egy "fehér" lakta településre (bár az ország számos pontján találhatsz megfelelő települést) és megtudod, mik a hétköznapok! Ne a kényelmes pesti villakörnyezetből szövegelj vazze, eridj le A Pestországon kívülre A vidékre tájékozódni!!!!

A tököm kivan az ilyen magas lóról szövegelő, a valós tényekhez fogggggalma sincs emberek észosztásával.
Inkább az a sajnálatos, hogy - elvileg - elfogták az elkövetőket, mert eddig legalább kussba voltak a cigók, most majd megint kinyílik a csipájuk.
Törölt felhasználó 2009. 08. 24. 22:03
Előzmény: #2102  ujonc
#2103
Beszélj inkább a romagyilkosságokról, mert ezt a témát valahogy megint elkerülted és kerüli minden ide, ill. más politikai topicokba cigány témákban aktívan író.
ujonc 2009. 08. 24. 19:25
Előzmény: #2101  Törölt felhasználó
#2102
Pénznyelő!

Ha ennyi lenne az almalopás, mint amit ide belinkelnek szerintem nem lenne semmi probléma (mondjuk ez így nem igaz, egy is sok).
Ha minden egyes eset le lenne írva, el sem a rendőrségi statisztikák igen csak csúnya képet festenének. (a kedvenceid a statisztikák :-) ) Na de mint tudjuk 20000Ft alatt "csak" szabálysértésről beszélhetünk.
Gondolkodtam már azon, hogy ha napi 15000Ft-ért lop valaki almát, fát vagy akármit, egész jó kis havi fix jön ki. A szorgalmasabbja "dolgozhat" hétvégén is, de ha csak hétköznap az se rossz pénz! No persze első a segély (ez a havi fix)!
A sok szorgos kis bodzázó!
Törölt felhasználó 2009. 08. 24. 16:50
Előzmény: #2100  Törölt felhasználó
#2101
Nekem is feltűnt, hogy ez az ügy valahogy nem foglalkoztatja azokat, akik mindenegyes almalopós sztorit belinkelnek a barikád és társairól...

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók