Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
matgab 2009. 08. 19. 12:38
Előzmény: #2059  Törölt felhasználó
#2060
"A kiérkező helyi rendőrök tettek végül rendet, a felfegyverkezett romákat senki sem vonta felelősségre - olvasható a cikkben. "

Nos ez az ami durva! Tehát a cigányok felfegyverkezve, csoportosan garázdálkodhatnak az utcákon, rasszista alapon megállíthatnak és inzultálhatnak bárkit, mégsem történik semmi...

Kíváncsi lennék, ha néhány kopasz hasonló tömegben és hasonló fegyverzetben megjelenne valahol, akkor hány másodperc alatt érne ki a készenléti rendőrség...
Szerintem még idejük sem lenne megvárni az első autót...
Arról nem is beszélve, ha mondjuk cigányokat faji alapon inzultálnának...
Törölt felhasználó 2009. 08. 19. 12:23
Előzmény: #2058  pampa
#2059
majd aztán jön hónap elején a fizetési igényük az önkormányzatnál :P hogy ők őrködnek a falu felett éjszaka, és hgoy térítsék meg a "munkaidejüket" :D:D:D
pampa 2009. 08. 19. 08:21
Előzmény: #2055  pampa
#2058
A 100 milla egy kicsit "megkavarta" a fejeket....

Vadászatról hazafelé tartó, szabadnapos rendőröket fenyegettek meg életveszélyesen járőröző romák a napokban Nyírmihálydiban.

Ez már a harmadik hasonló eset néhány napon belül - írja a Magyar Nemzet. 30-40-en voltak, szekercékkel, husángokkal, késekkel szerelkeztek fel, és arra hivatkozva inzultálták a szolgálaton kívüli egyenruhásokat, hogy "biztosan ők a sorozatgyilkosok".

Abból következtettek erre, hogy látták: sörétes vadászpuska van az autójukban. A kiérkező helyi rendőrök tettek végül rendet, a felfegyverkezett romákat senki sem vonta felelősségre - olvasható a cikkben. A két szolgálaton kívüli egyenruhás és harmadik társuk minden iratát, engedélyét és fegyverét rendben találták a helyszíni ellenőrzéskor.

A lap úgy tudja, hogy Nyírmihálydiban napok óta az élelmiszert szállító kisteherautókat is megállásra kényszerítik, és átvizsgálják a romák. Fülöp Gergely, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője a Magyar Nemzetnek azt mondta: szerdán megyei roma kisebbségi vezetőkkel találkoznak, és arról is beszélnek majd velük, hogy meddig törvényesek ezek az önszerveződések.
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 17:53
Előzmény: #2055  pampa
#2057
"Szerintem a romák 50 % él mélynyomorban és a magyarok 4-5 %. tehát körülbelül ugyanannyian. Mégis a "megélhetési bűnözők" több mint a 80% roma.
Az alapján amit te képviselsz ennek az aránynak közel egyenlőnek kellene lennie."

Racionális és a tényeket tisztelő emberként nagyon nem szeretek hasraütésszerű számokkal vitatkozni. De egyébként a fenti számaid, miszerint a romák legalább 10-szeresen felülreprezentáltak a mélynyomorgók között (kiegészíteném, hogy a mélynyomorgók feletti szegény csoportban is nyilván), önmagában elégséges magyarázat arra, hogy miért sokszorosan felülreprezentáltak az ebben a társadalmi csoportban jellemző bűncselekmények elkövetői között, és így miért alakulhatott ki a többségi társadalomban előítélet, ill. a "cigánybűnözés" érzet.

"Szerinted a 2009-10-es tanévre hány roma gyerek lett beíratva szakmunkás képzőbe?
Mert mindenütt azt halljuk,hogy nem kapnak munkát mert nincsen szakmájuk.
Mert az első lépés ezen a téren az iskolába járás."

Abszolút egyetértek. A kérdésre pedig nem tudom a választ.

"Lehet erről statisztikai adatothoz hozzájutni?"

Passz. Nyilván létezik néhány szociológiai tanulmány, csak azokkal meg az a baj, hogy sokszor évekkel le vannak maradva az adatok tekintetében.
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 17:18
#2056
a JOBBIK-nak van programja a megoldás nálunk van!!!!!
tarts velünk erősödünk
ez most komoly!!!!!
pampa 2009. 08. 15. 17:13
Előzmény: #2053  Törölt felhasználó
#2055
Ezzel az állításoddal vitáznék.

"Na látod. A színesfémtolvaj, terménylopó, tanyafeltörő, kocsmai késelős stb. bűncselekmények terén meg azért inkább a romákat érinti, mert körükben sokkal több a vidéken élő, nyomorgó szegény, illetve fordítva is, a nyomorgó szegények között felülreprezentált a romák aránya"

Szerintem a romák 50 % él mélynyomorban és a magyarok 4-5 %. tehát körülbelül ugyanannyian. Mégis a "megélhetési bűnözők" több mint a 80% roma.
Az alapján amit te képviselsz ennek az aránynak közel egyenlőnek kellene lennie.

Szerinted a 2009-10-es tanévre hány roma gyerek lett beíratva szakmunkás képzőbe?
Mert mindenütt azt halljuk,hogy nem kapnak munkát mert nincsen szakmájuk.
Mert az első lépés ezen a téren az iskolába járás.

Lehet erről statisztikai adatothoz hozzájutni?
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 16:52
#2054
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 15:57
Előzmény: #2052  pampa
#2053
Írod a fehérgalléros bűnözésről a van-e magyarbűnözés kérdésemre:

"természetesen mert csak ők töltönek be ilyen posztokat"

Na látod. A színesfémtolvaj, terménylopó, tanyafeltörő, kocsmai késelős stb. bűncselekmények terén meg azért inkább a romákat érinti, mert körükben sokkal több a vidéken élő, nyomorgó szegény, illetve fordítva is, a nyomorgó szegények között felülreprezentált a romák aránya.

És máris eljutottunk oda, hogy a bűnözési hajlam, ill. az elkövetett bűncselekmények fajtája életszínvonal, társadalmi státusz, ill. szocializáció alapján meghatározott dolog, nem pedig bőrszín szerint genetikusan kódolt valami.

Éppen ezért hibás, felelőtlen, előítéleteket keltő, ill. fokozó elnevezés a cigánybűnözés. Ami pedig éppen azt sugallja, mondja, hogy az származástól függő.

"Ez a 7 év nagyon sokat rontott a magyar-roma viszonyon."

Ez így igaz. Lásd előző mondatomat.

"Lehet mellébeszélni,szőnyeg alá söpörni de a probléma ettől nem oldódik meg.
Ez a feszültség napról napra nő és egyszer csak robbanni fog."

Ez is így igaz. A problémát valóban nem kell a szőnyeg alá söpörni, de az nem a probléma megoldásához vezet, hogy kuruc.infosan meg Gárdásan fokozom a valóban létező társadalmi feszültségeket az emberekben (mindannyiunkban) meglévő érzelmekre, indulatokra és előítéletekre alapozva. (politikai előny-, azaz szavazatszerzés reményében és céljával, tegyük hozzá).
pampa 2009. 08. 15. 13:25
Előzmény: #2051  Törölt felhasználó
#2052
Kezdesz komolytalan lenni.

Már valaki ezt is leírta:
Akkor lennénk nyugodtak, ha a roma rendőr fogná el a bűnözőt ,roma bíró tárgyalná a roma ügyész által beterjesztett vádiratot és roma ügyvédek képviselnék a védelmet.

A sokmilliós, milliárdos lenyúlók, csalók esetében meg 10-ből 10 magyar.
És én nem mennék bele a "fehérgalléros" bűnözés etnikai elemzésébe...

természetesen mert csak ők töltönek be ilyen posztokat,de nézd meg a roma kisebbségi önkormányzatokat...vagy a legfőbb roma vezető esetét...vagy az összes roma vezető esetét....
Ott elvileg egy Magyar sem lehet érintett. Ügy,ügyhátán,vizsgálat vizsgálat hátán....

És én nem azt írtam,hogy van roma bűnözés hanem a bűnt elkövetők jelentősebb része roma származású.
És amennyiben számon lehet tartani az áldozatok származását akkor lehessen az elkövetőket is ez alapján számontartani.
Ez a 7 év nagyon sokat rontott a magyar-roma viszonyon.

Lehet mellébeszélni,szőnyeg alá söpörni de a probléma ettől nem oldódik meg.
Ez a feszültség napról napra nő és egyszer csak robbanni fog.

És akkor mit fogunk csinálni? Több millió embert fognak börtönbe zárni?

A feszültséget addig kell levezetni amíg kezelhető.
Törölt felhasználó 2009. 08. 15. 09:15
Előzmény: #2050  pampa
#2051
Pampa:
"És ha matematikailag nézzük egy piacozó véleményét:
a nálam terméket lopók aránya: 10-ből egy magyar "

A sokmilliós, milliárdos lenyúlók, csalók esetében meg 10-ből 10 magyar.

Se te, se más nem válaszolt a tegnap írt kérdésemre.

"És ha már gazdasági bűncselekmények. Erre pl. mondhatják a cigányok, hogy állami cégből lopni, államtól milliárdokat kicsalni, kenőpénzezni, jogosulatlanul végkielégítést felvenni stb. stb. az meg magyarbűnözés. Mi nem cigányok valóban hajlamosabbak lennénk a cigányoknál céges nyúlásokra, sokmilliós, milliárdos csalásokra pusztán mert fehérek vagyunk? Vagy csak a lehetőségek különböznek és nincs magyarbűnözés?"
pampa 2009. 08. 15. 08:15
Előzmény: #2049  Törölt felhasználó
#2050
Nincsennek bővebb információim a Gárda régi tevékenységeiről.De amit beírtál és a törvények ill. jog alapján ők vonulgattak és demonstráltak zömében. Volt az a konkrét ügy amit írtál,hogy elfogtak terményt lopó embereket és átadták a hatóságnak. Azt lehet önbíráskodásnak nevezni,de ha szigorúan vesszük a törvényeket akkor,ha bűncselekményen érsz valakit akkor visszatarthatod a hatóság kiérkezéséig....

Nos,ha büncselekménynek minősül sötét terepjáróval romák lakta környéken közlekedni akkor ezek a romák akkor jártak volna el helyesen,ha a kiérkező rendőrökig visszatartják az autót. Ők nem ezt tették leellenőrizték az utasokat és miután rendben találták (ismerték az egyiket???) tovább engedték. Ez így már hatósági jogkör gyakorlása nem közlekedés veszélyeztetése.

De amúgy semmi értelme ennek a vitának,te élből kiforgatod az itt írogatók véleményét. Próbál mindenki még a határokon belül fogalmazni és ezért könnyű helyzetben vagy. Nem a problémával foglalkozol,hanem azon személyekkel akiknek véleményük van róla.

Már nem is tudom,hogy olvastam vagy hallottam ezt a megfogalmazást:

A Magyar ember nem rasszista,hanem tapasztalt...

És ezzel nem igazán lehet vitatkozni.

És ha matematikailag nézzük egy piacozó véleményét:
a nálam terméket lopók aránya: 10-ből egy magyar
és a lakosság és romák arányát nézed az szerintem pont a fordítottja.

Tudom nem lehet általánosítani de van amikor néhéz ettől eltekinteni. Pl. a kormány is ezt teszi szélsőséges ügyekben...

Attól,hogy mi itt ezt megvitatjuk még a probléma nem oldódik meg de legalább nem hagyjuk a szőnyeg alá söpörni.
Személyesen nagyon szivesen mesélek neked a saját " tapasztalataimról" van bőven....
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 22:36
Előzmény: #2047  pampa
#2049
Pampa, megkerültél minden olyat a hozzászólásaimból, ami a te kettős mércédre és ellentmondásaidra vonatkozott, de visszakérdezel arra - azt a látszatot keltve, mintha ennek ellenkezőjét írtam volna -, amit viszont minden hozzászólásomban direkt kiemeltem: nem, nem jogos, ahogy írtam is.

Ez ha egy parlamenti képviselő interpellációjára adott válasz lett volna, akkor még a saját frakciódból is leszavaznak, olyan gyenge válasz volt:)

Te válaszolj inkább a többire. Pl. a Gárda hasonló tevékenysége jogszerű-e szerinted?
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 20:12
Előzmény: #2043  Törölt felhasználó
#2048
penznyelo: ezt nagyon jól írtad.

Kb. 5 oldalt volt türelmem visszaolvasni és a penznyelo+ moneyworld által képviselt hozzáállással értek egyet.

Egyébként túl összetett a cigány-magyar kérdés + a bűnüldözés hatékonysága is (fehér galléros + megélhetési) ahhoz, hogy itt megoldjuk.

Indulatokat le lehet vezetni, meg kicsit politikai életet élni az itteni beírogatással, de ez semmit sem mozdít elő a probléma megoldásában.
pampa 2009. 08. 14. 19:51
Előzmény: #2043  Törölt felhasználó
#2047
Nincs joga kérdést feltenni.Kéredezni hatósági személynek van joga. Ha elé állnak autóval akkor elmenni sem tud. Gátolják ebben, ha olvasod a híradásokat akkor tudhatod,hogy folyamatos a járőrözés és a járművek ellenőrzése.
És azt csak tippelem,hogy a felajánlott 100 milla nyomravazetői díj "ösztönzi" őket az "önkéntes rendőrködésre".

Nos a megállított vadász,honnan fogja tudni,hogy nem rablók azok akik szeretnék még az élete árán is megszerezni az autóban szállított fegyvereit?

És,hogy ez jogos lesz e? Majd a bíróság eldönti.
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 18:36
Előzmény: #2045  Törölt felhasználó
#2046
...akit nem pusztán... (már megint elnézést a hibáért...)
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 18:35
Előzmény: #2039  TrendMan
#2045
Szervusz TrendMan!
Igazad van, nem csak egy cigányembert ismerek, akit pusztán embertársamként tisztelek, de annál lényegesebben többre tartok. Egyik esetben mindkét szülő dolgos, tisztességes tagja az államnak, illetve mindkét fiúgyermekük tanul/továbbtanul. Le a kalappal előttük, Isten adná, hogy mind olyan legyen, mint Ők.
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 18:32
Előzmény: #2043  Törölt felhasználó
#2044
Egyébként ezt a mondatodat kiragadnám mégegyszer. Csúcs.

"És hidd el előbb vagy utóbb egy vadász lőnifog...mert ezt nem tűrik el sokáig."

Egyetlen egy alkalommal történt olyan, hogy romák járőröznek. Egyetlen alkalom. (a rendőrség jogosan azonnal eljárást is indít). És erre ezt reagálod. A Gárdisták lassan 3 éve vonulgatnak, masíroznak, járőröznek és arra egyszer sem írtad a fenti analógiájára: "És hidd el előbb vagy utóbb egy roma ütni/szúrni/lőnifog...mert ezt nem tűrik el sokáig."

Döbbenetes mértékű a kettős mércéd. Nyilván nem fogod érteni, vagy félreértelmezed ezt a hozzászólásomat is. Éppen ezért mégegyszer kiemelem: az erre létesített hatóságok dolga a járőrözés, a bűnmegelőzés, a bűnözők ellen fellépés, stb., minden olyan egyéni vagy csoportos magánakció, amit erre való felhatalmazás nélkül követ el bárki, azt elítélem, mert jogszerűtlen, ha gárdista, ha roma, ha a vállalkozók érdekvédelmi szövetsége, akárki, akárkik. Egyformán elítélem.
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 18:20
Előzmény: #2042  pampa
#2043
Kettős mércéről te nekem ne beszélj, mert én mindkettőt ugyanúgy elítéltem, te vagy az, aki az egyiken azonnal felháborodott, a másiknál meg nemhogy nem háborodott fel egyszer sem, hanem folyton a védelmükre kel.

"És hidd el előbb vagy utóbb egy vadász lőnifog...mert ezt nem tűrik el sokáig."
És ez szerinted a jogos lépés erre?

Vicces, ahogy próbálkozol, aztán mindenegyes válaszodból ordít az újabb és újabb nagyon egyoldalú megközelítés...

Egyébként kérdéseket feltenni nem önbíráskodás, szabadságukban meg nem korlátozták, hiszen el tudtak menni, nem tartották őket erőszakkal fel. De mégegyszer: a konkrét ügy engem veled ellentétben nem érdekel, mert röviden leírtam, hogy hasonlóan a Gárdához, minden ilyesfajta önkéntes akciót, ami túlmutat a törvényesség keretén, elítélek, tök mindegy, ki követi el. Ez csak nálad számít, illetve nálad befolyásolja a tett megítélését.
pampa 2009. 08. 14. 17:49
Előzmény: #2029  Törölt felhasználó
#2042
Azzal ,hogy kérdéseket tettek fel nekik. És ha szigorúan vesszük a jogot akkor még a szabadságukben is korlátozták őket.
Ugyanezen esetnél,ha Magyar Gárdista lenne az elkövető romák sérelmére akkor az illetékesek hosszú időn keresztül sorolnák azon bűncselekmények sorát amit kimerítenének cselekedetükkel....

Tudod, az az általad sokat emlegetett kettős mérce...

És hidd el előbb vagy utóbb egy vadász lőnifog...mert ezt nem tűrik el sokáig.
kata311
kata311 2009. 08. 14. 16:42
Előzmény: #2040  Törölt felhasználó
#2041
"mi lenne, ha az összes nem cigány származású elkövető sitten lenne? Gondolok pl. a gazdasági bűncselekményekre..."

elég baj, hogy nincsenek ott, és valóban (röhögve) megússzák
mert soha sehol felelősségre nem vonják őket, holott elvileg azért kapnak a munkájuk során rengeteg kedvezményt, kiváltságot, mert nagy a felelősségük
a kis banki pénztárosnő a lófütyi fizetésével köteles a kárt megtéríteni, ha őt átveri az ügyfél, vagy elszámolja magát, ha egy felsővezető oltári nagy hibát követ el, legföljebb fölfelé bukik

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek