Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 21:09
Előzmény: #2156  Törölt felhasználó
#2160
Azt nem vitattam .Irtad. De a Magyarságoddal nem büszkélkedsz.
Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 21:08
Előzmény: #2157  Törölt felhasználó
#2159
Te most miről beszélsz?
Ugyan ennyi nem roma bűncselekmény is van, szerintem, de ha jól utánanézel, szerinted is ..........
Shagrath 2009. 08. 25. 21:08
Előzmény: #2156  Törölt felhasználó
#2158
"Keress vissza druszám, egy párszor írtam lehet, hogy nem mostanában, hogy a nincs roma, meg magyar, mert a roma is magyar, ez nekem valahogy természetetes, veled ellentétben."

Gondolom ezért üvöltötték olaszliszkán (ami egyébként a topic címe is), hogy öljétek meg a magyart, mikor Szögi Lajos már halottan feküdt a földön.
Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 21:06
Előzmény: #2149  Törölt felhasználó
#2157
2: 2007. húsvét hétfő: Bakson egy 19 éves cigány fiatalember agyonverte és kirabolta a 99 éves Lajos Piroskát.

Van még, hogy ne feledkezzünk.
Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 21:04
Előzmény: #2152  Törölt felhasználó
#2156
Keress vissza druszám, egy párszor írtam lehet, hogy nem mostanában, hogy a nincs roma, meg magyar, mert a roma is magyar, ez nekem valahogy természetetes, veled ellentétben.
ujonc 2009. 08. 25. 21:04
Előzmény: #2150  Törölt felhasználó
#2155
Pénznyelő!

Ahogy Józsinak is írtam, hogy meg tudom érteni a gondolatait a szélsőséges nézeteket, hozzászólásokat írókkal is tudok azonosulni. Lehet, hogy az adott fórumozó életútját végigjárva te is azt vallanád amit ő. Persze az is lehet, hogy nem. Nekem a Bosszúvágy című film jut az eszembe ahol a főhős mérnök ember egy trauma miatt lesz szélsőséges.
Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 21:03
Előzmény: #2152  Törölt felhasználó
#2154
t=r
Shagrath 2009. 08. 25. 21:02
Előzmény: #2150  Törölt felhasználó
#2153
a bolognait meg szeretem. Ez meg pozitív diszkrimináció akkor?

A VW-t szeretem, mert jó. A Renault nem mert szar. Képzeld el tudom magyarázni miért. Ez is rasszizmus?!

Ha egy öreg néni elmegy egy c betűs mellett és inkább messze a fal mellett megy el, akkor rasszista vagy mi?

Ezek is érdekes kérdések szerintem. Ha kiraknálak a prérire és megiljjdnél egy oroszlántól és elmenükülnél egy fa tetejére akkor te is rasszista vagy? Mert ugye téptek szét oroszlánok már embert, de nem minden oroszlán ugyanolyan!

Nyílván előfordulnak 100 milliós sikkasztások is, de érzek némi különbséget 80 éves nénik megerőszakálosnál és megkínzásánál 3000 ft-ért.

Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 21:01
Előzmény: #2149  Törölt felhasználó
#2152
Örülök,hogy büszke vagy származásodra.
A magyarságodtól véletlenül elfeledkeztél.
1:2007. március: egy 26 éves cigány fiatalember Polgáron alaposan leitta magát

a szociális segély fölvételét követően, majd ordítozva hazafelé indult. Egy útkereszteződésnél ráordított egy idős kerékpárosra, ám az nem állt meg. A cigány fiatalember utánaszaladt, lerántotta a bicikliről, és többször fejbe rúgta. Az idős férfi belehalt sérüléseibe.
Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 20:59
Előzmény: #2148  Törölt felhasználó
#2151
A fehérgalléros bűntetteket nem romák hajtják végre.Mert még nincsenek olyan helyzetben.De mindent megtesznek a főkolomposnak az uniós részarányra fáj a foga.Valamint elfeledkeztünk borovszkyról a mohácsivész és tsa.-ról? (itélet még nincs)
Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 20:50
Előzmény: #2146  mondoka
#2150
"Ha nem vetted volna észre ez a fórum nem arról szól hogy direktbe utáljuk/utálják a romákat."
Valóban, mondoka? Akkor hogyan értékeled pl. Shagrath viselkedését, aki totál ismeretlenül jozefjonasnak csak annyit írt, miután megtudta, hogy roma (semmi mást nem ismer róla!), hogy inkább ne írjon. Szerinted ez mi, ha nem "direktbe utáljuk a romákat"?
Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 20:49
Előzmény: #2147  ujonc
#2149
Szia.
Nem kell engen sajnálni, nem mentek én semmi, csak a roma gyilkosokról alkottam véleményt......
Vannak szélsőséges gondolkodású emberek, mindígis voltak, és lesznek is.
Ez engem nem zavar, de mondjunk b-t is, ha már az á-t kimondtuk.
Akik ismernek régről, vagy találkoztunk már személyesen is egy-két emberrel, azok pontosan tudják, hogy hova tegyenek, hova sorolhatnak.
Én is pontosan tudom, hogy hova sorolhatom magam..........
De az is biztos, hogy amelyik kutya ugat, az nem harap :))
Új kollégánk, akinek válaszoltam, magát minősíti azzal, ahogy a hsz-re reagált.
Nem szeretnék az Ő szintjére süllyedni, ezért nem ragozom tovább.......
Pénznyelő,nem neked válaszoltam, csak a tiéd volt az utolsó hsz.
Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 20:46
Előzmény: #2138  Törölt felhasználó
#2148
"Ez ez amit írtál, ha így van és a roma lakosság Mo.-n kb. 10% az annyit tesz, hogy az összlakossággal arányosítva több, mint 20* több roma ül börtönben mint nem roma.

Most akkor van "cigány bűnözés" vagy nincs?????"

Sokszor írtam már erről, lapozz vissza a topicokban. A bűnözésnek a típusai jellemzően jövedelem, életszínvonal, társadalmi státusz szerint, szocializáció, stb. - vagy mondhatnám úgyis, hogy a lehetőségek alapján - határozódnak meg, nem bőrszín szerint vannak genetikusan kódolva. Ahogy tipikusan a - jövedelmi, életszínvonalbeli, stb. - alsó társadalmi csoportok bűncselekménye a piti lopás, a boltfeltörés, kocsmai verekedés, késelés, stb.. Ugyanúgy a felső társadalmi réget tipikus bűncselekményei pl. az állami sokszázmilliós, milliárdos lenyúlások, céglenyúlás, jogosulatlan végkielégítések, nagyértékű adócsalás, sikkasztás, korrupció. Márpedig az életszínvonal, jövedelmi eloszlás tekintetében a romák sokszorosan felülreprezentáltak a társadalom alsó decilisében, deciliseiben (és fordítva is igaz, a romák nagy része van itt). Ezért nem meglepő, hogy a romák felülreprezentáltak az erre a társadalmi csoportra jellemző bűncselekmények elkövetői között. Ha erre azt mondod, hogy cigánybűnözés, akkor ugyanígy létezik fehérbűnözés, vagy magyarbűnözés. Hiszen a másodikként felsorolt bűncselekmény típusok 99%-át nem roma magyarok követik el. Tehát a te szöveged alapján van magyarbűnözés. Magadra nézve is elfogadod, hogy létezik magyarbűnözés, azaz te is pl. hajlamosabb vagy milliós, milliárdos csalásokra, állami lenyúlásokra, korrupcióra, sikkasztásra, adócsalásra stb. gazdasági bűncselekményre, mint a romák? Hajlamosabb vagy csak mert fehér a bőrszíned? Tényleg?

Ha erre azt válaszolod, hogy természetesen nem, akkor gondold ugyanezt végig a cigánybűnözésre is.
ujonc 2009. 08. 25. 20:37
Előzmény: #2136  Törölt felhasználó
#2147
Józsi!

Sajnállak és teljesen megértelek, hogy próbálod menteni a sajátodat.
Figyelem a beírásaidat és az alapján korrekt embernek tűnsz. Ha a többség ilyen lenne nem lenne semmi probléma.
Ha itt szélsőségesnek is gondolsz pár embert az minden képen el kell gondolkoztasson, hogy miért lett olyan népszerű a Jobbik azokban a megyékben ahol a cigányság aránya nagyobb (Borsod, Szabolcs). És itt egyébként földművelő szorgalmas emberek élnek nem tízen éves szkinhedek.
Beszélhetünk itt munkanélküliségről meg esélyegyenlőségről, de akkor én azt mondom mindenkinek ott a portája. Azt mindenki megművelheti magának. És ha valaki olyan szegény, hogy nem telik vetőmagra ne álljon az udvarban autó és a gazt akkor is ki lehetne húzni. Az nem hiszem, hogy rasszizmus ha egy kistelepülésen végigmenve a kerteket megnézve az ember megmondja, hogy melyik portán kik lakhatnak. És igen biztos lennénk kivételek pró és kontra. A tendencia azonban kézzelfogható lenne.
mondoka 2009. 08. 25. 20:35
Előzmény: #2142  Törölt felhasználó
#2146
Ne mentegetőzz Pénznyelő! Ha nem vetted volna észre ez a fórum nem arról szól hogy direktbe utáljuk/utálják a romákat.
Shagrath 2009. 08. 25. 20:31
Előzmény: #2144  Törölt felhasználó
#2145
várj kitalálom, mentőv volt:
maps.google.com
Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 20:30
Előzmény: #2143  Shagrath
#2144
Rosszul gondolod.

(hasonlóan a lenti értékelhetetlen hozzászólásaidhoz)
Shagrath 2009. 08. 25. 20:24
Előzmény: #2140  Törölt felhasználó
#2143
gondolom szerinted szabolcs vagy borsod is tajvan-ban van és ott is élsz.
Törölt felhasználó 2009. 08. 25. 20:24
Előzmény: #2134  Törölt felhasználó
#2142
Jozefjonas, gondolom, hozzászólásodat nem nekem címezted, csak én voltam az utolsó hozzászóló előtted. Csak meg tartalmilag velem sokkal kevésbén állhatsz vitában, mint itt jópár emberrek, ha olvasod a hozzászólásaimat.
Shagrath 2009. 08. 25. 20:23
Előzmény: #2138  Törölt felhasználó
#2141
nincs.

rasszista vagy, mint a ny times.

az áldozatok által azonosított elkövetők 60%-a volt fekete, 8% volt fehér.
Ha figyelembe vesszük, hogy a lakosság kb. 70 %-a fehér, 30% fekete, ez egy elég rasszista arány.

Aki rasszista, olvashat a ny times oldalán további rasszista TÉNYEKET, pfúj:

link

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek