Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 08. 19. 13:48
Előzmény: #2077  Törölt felhasználó
#2080
így van... olvassatok vissza. illetve nézzetek be a Monoki szociális kártya topikba és láthatjátok magatok is.

ahogy a gárda ténykedését se néztem jó szemmel, úgy a cigánybűnözést is ugyanúgy elítélem...

függetlenül hogy ki az elkövető, ki az áldozat, az erőszak nem megodlás semmire.

egyedül a rendőrségnek van joga/felhatalmazás intézkedni, erőszakot alkalmazni. ha nekik nem megy, nem alternatív megoldást kell keresni, hanem rendbetenni a dolgokat... a rendőrséget megkerülő önbíráskodás csak anarchiába vezethet
Törölt felhasználó 2009. 08. 19. 13:47
Előzmény: #2077  Törölt felhasználó
#2079
A nem egyenlő mércét ti követitek el azzal, hogy pampa, mondoka, matgab is, napok óta ír a roma járőrözésekért, miközben az elmúlt 2-3 évben a Gárda esetében (meg a hídfoglalásokhoz hasonló esetekben, meg a belvárosban felgyújtott autók esetében) ezt egyszer sem tette meg! Sőt, mintha akkor "ki védje meg az embereket, ha nem ők maguk?" szövegekkel vágtak vissza nekem, amikor én írni mertem ennek veszélyéről. És lám, a veszély igazolódik...

Én a roma esetben és a korábbi szélsőjobbos esetekben is elítéltem a tetteket. Ez az egyenlő mérce.
Törölt felhasználó 2009. 08. 19. 13:44
Előzmény: #2074  mondoka
#2078
az, hogy valaki megenged magának bizonyos dolgokat, nem jogosít fel senkit arra... azaz, ne vedd fel a stílusukat, mert olyanná válsz.

gondolom te nem akarsz olyan lenni :)
Törölt felhasználó 2009. 08. 19. 13:43
Előzmény: #2076  mondoka
#2077
Lépj fel a Gárda honlapjára és ott olvasgasd el a "járőrözés" itt, ott, amott cikkeket. Keress is rá. Én már beidéztem ide egy olyat, ahol önbíráskodtak. De ennek jogi megítélése nem az én tisztem. Én az egyenlő mérce alapján most is, ahogy itt már többször: egyformán elítélem minden egyén vagy csoport jogi felhatalmazás nélküli magánakcióit, amiben más emberek jogait sértik, ill. korlátozzák.
mondoka 2009. 08. 19. 13:36
Előzmény: #2073  Törölt felhasználó
#2076
Mondjuk ha a gárda csak feltartóztatott volna bárkit is az már emberrablás önbiráskodás deportálás vagy "progrom" jelzőt kapott volna.

De ne keljen senkinek több! Csak EGYENLŐ MÉRCÉT mindenkinek minden ügyben és viszonylatban ! És még barátok is lehetünk azzal akinek ez megfelel ! :-)
Törölt felhasználó 2009. 08. 19. 13:33
Előzmény: #2070  matgab
#2075
Matgab, a cikk azt írja, hogy az elkövetők rokonok. Nem az áldozatoké, hanem egymásé. A szöveg ugyan e tekintetben pontatlan, de a a szövegkörnyezetből azért kiderül (ha az ember nem egyoldalú szemüveggel olvassa): "Petőfi Attila azt mondta, hogy miközben az első 4-5 helyszínen 3-4 elkövető nyomait találták meg a helyszínen, az utóbbi támadásokat akár egy ember is elkövethette. Az igazgató szerint elképzelhető, hogy a támadók rokonok."

Mivel a korábbi 4-5 helyszín és a kislétaiak nem rokonai egymásnak, ezért "a támadók rokonok" csak azt jelentheti, hogy egymás rokonai.
mondoka 2009. 08. 19. 13:31
Előzmény: #2072  Törölt felhasználó
#2074
Szerintem se kezeljünk tényként olyat ami még nem az.
De ezt pl.: a kissebség vezető/védő urak rendre elfelejtik!
És minden cigányt ért sérelem (ritkaságok ezek, de a médiában csak ezek a szalonképes hírek) esetén SÚLYOSAN ELŐITÉLETESEN RASSZISTA TÁMADÁSRÓL BESZÉLNEK !
A tények , de csak a nyomozás során felmerült bárminemű MEGALAPOZOTT gyanú nélkül ?

Ki szítja is itt ezeket a doldokat? Kinek jó és kinek a malmára hajtja ez is a vizet? ...
Törölt felhasználó 2009. 08. 19. 13:26
Előzmény: #2071  mondoka
#2073
persze nem megbocsátható cselekedet.

de azért ne feledjük, hogy fordított esetben ti mit tennétek. ja pl Farmos: sok betörés volt mostanában, és helyi lakosok éjszakai őrséget szerveztek... nem romák! tehát azért ne essünk át a ló túloldalára.
Eddig komoly baj nem történt, de miért akarjuk azt feltételezni, hogy fog törénni? ez megint csak vagy pesszimizmus, vagy rosszindulat, vagy előítélet...

Illetve a magyar gárda is ezért jött létre. igaz, ott bizonyítottan eddig nem jutott tudomásunkra ilyen attrocitás...

Törölt felhasználó 2009. 08. 19. 13:23
Előzmény: #2070  matgab
#2072
azért még tényként ne kezeljük a dolgokat!
mondoka 2009. 08. 19. 13:21
Előzmény: #2066  Kolyok
#2071
Vajon a csoportos felfegyverkezett garázdaság, önbiráskodás és vagy annak előkészülete?

De(hát) az ügyészségen, a rendőrségen szemellemző van...
matgab 2009. 08. 19. 13:19
Előzmény: #2060  matgab
#2070
no, akkor lassan kibújik a szög a zsákból:

link
pampa 2009. 08. 19. 13:16
Előzmény: #2067  Törölt felhasználó
#2069
Draskovics Úr!

Itt rettentően nagy baj kezd elharapózni.Nem kellene már lépni ezügyben? Mert szerintem hamarosan már késő lesz.A maga rossz módszereivel,de legalább a Magyar Gárda rendet akart ebben az országban.Nem kellene a kormánynak létrhozni helyette egy állami rendvédelmi szervezetet aki képes megvédeni főleg a vidéki emberek javait? Mert a jelenlegi rendőrség erre a más tevékenysége miatt nem alkalmas. Gyorshajtókat és tilosban parkolókat üldöz.Biztonsági övet be nem kapcsolókra és telefonálókra vadászik. Vasúti átjáróban 50 Km/h-val száguldozó autósok elfogása köti le minden idejét...
Meddig tűrjönek még az emberek?
mondoka 2009. 08. 19. 13:14
Előzmény: #2060  matgab
#2068
"Arról nem is beszélve, ha mondjuk cigányokat faji alapon inzultálnának..."

Az is érdekes hogy cigány és nem cigány konfliktusában ha a cigány a sértett akkor azt szinte kivétel nélkül faji alapon elkövetettnek minősítik.

Fordítva pedig soha fel sem merül, illetve sunyi módon nem is értelmezett a "faji alapon" minősítés.
Törölt felhasználó 2009. 08. 19. 12:58
Előzmény: #2066  Kolyok
#2067
Nincs Magyar Honvédség ---> nincs magyar honvéd... Van néhány száz zsoldos, ezek "krémje" éppen külföldön "teremt békét"... (Biztosítja a jenkik narkó szállítmányait az afgánoktól az eu felé, illetve golyófogót játszik Kabul utcáin.) :(
Kolyok
Kolyok 2009. 08. 19. 12:53
Előzmény: #2060  matgab
#2066
Pedig ki kéne azt is használni, hogy végre így egybe összegyűltek, szépen kivonulni egy csapat katonával és lőgyakorlatot tartani, ne csak mindíg bábura lőjenek szegény srácok...
mondoka 2009. 08. 19. 12:49
Előzmény: #2060  matgab
#2065
"A kiérkező helyi rendőrök tettek végül rendet, a felfegyverkezett romákat senki sem vonta felelősségre - olvasható a cikkben. "

-Még jó hogy valakinek ez feltűnik! Már majdhogynem csoda.
Ezek a tények szédítően döbbenetesek! És sokatmondóak. A következmények beláthatatlanok.
Törölt felhasználó 2009. 08. 19. 12:46
Előzmény: #2063  Törölt felhasználó
#2064
mit??? kirakatot kifele?? :D
Törölt felhasználó 2009. 08. 19. 12:44
Előzmény: #2061  Törölt felhasználó
#2063
Együtt rajkodnánk a Blahán tezsvír!
Törölt felhasználó 2009. 08. 19. 12:43
Előzmény: #2060  matgab
#2062
Ha bőrfejűek művelnének hasonló dolgot, másnap behívná libajnai kéz a kézben kolompárral a NATO békefenntartókat. Vagy az IDF-et. Csak a rend kedvéért.
Törölt felhasználó 2009. 08. 19. 12:42
Előzmény: #2060  matgab
#2061
már ott tartunk, hgoy lassan szeretnék itt cigány lenni :P
dolgoznom sem kell, bármit megtehetek...

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek