Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
casual 2021. 03. 27. 19:47
Előzmény: #269499  Törölt felhasználó
#269500
Vagy tízszer írtam? :D Egyszer említettem neked, akkor is kérdeztem. :D Na ennyire vagy komolyan vehető. De én sem vagyok különb, sőt a legnagyobb idióta én vagyok, amikor újra és újra azt feltételezem, hogy hívőkkel érdemes bármi logikát keresve beszélgetni...
 
Nem volt ilyen szándékom, de ez nagyon félrement köztünk. Majd ezentúl sokkal jobban igyekszem a jószándékot észrevenni. Bocsánatot kérek, ha esetleg megbántottalak, nem ez volt a szándékom.
Van azért valami, amit lehet, hogy már százszor is leírtam, de leírom most is: fogalmad sincs, hogy merre fog kövi héten menni a mol. Semmi köze a hírekhez, meg a TA-hoz. Egy dolog dönt: több lesz-e a vevő, mint az eladó. Van(volt) egy nagy eladó, aki most leállt, de hogy miért azt nem tudjuk. Mint ahogy azt sem, hogy mondjuk elfogyott-e neki, vagy csak egy kis szünetet tart, abban bízva, hogy a hírek kapcsán jön új vételi erő, aztán ennek következtében egy kicsit magasabban majd újra adhat. És még mielőtt írnád, nem, nem mondtam, hogy ez lesz, csak azt, hogy akár ez is lehet és semmivel sincs ennek kisebb esélye, mint a többi vázolt forgatókönyvnek.
 
Mindenesetre elférünk itt sztem. ;)
 
Törölt felhasználó 2021. 03. 27. 19:13
Előzmény: #269493  casual
#269499
"2. Amikor jött a jelentés, akkor is azt mondtad, hogy innen csak fel, ne is álmodjunk másról, felejtsük el még a 2300-at is, most aztán vissza 2480 fölé... Akkor is csak annyit írtam, hogy óvatosan a kijelentésekkel, aki ismeri Mollykát, az sokkal óvatosabb ennél. Azóta nagyjából csordogálunk is, kisebb kitérőkkel, de lefelé."
ilyet mikor mondtam?????  légyszíves igazold, mert én nem emlékszem arra,hogy konkrétan árfolyamot írtam volna....  visszautasítom ezt az állításodat!!!!    valakivel összekeversz....februártól nézd vissza....  pontosan kérem idézni!!!!
Előbb leírtam, de valahogy elsiklottál felette: durvult a járvány, én a MOL várható eséséről írtam....  de ez sem érdekel téged,,,meg a tények sem,mint írtad....   viszont,ha azt látom, hogy nyitni akarnak akkor azt fogom megírni, függetlenül attól, hogy ez neked szimpatikus vagy sem.....  nem a halálozási statisztikákkal vitatkozom.....
Ki mondta, hogy az osztalékkal be van biztosítva a Mol árazása???  te mindig azt mondod, hogy nincs jelentősége az osztalék mértékének, már beépült az árfolyamba...vagy tízszer írtad...  ez nem feltételezés részedről????????? ez nem lebeszélés???mivel vagy te több, hogy magadnak megengeded?????
vitatkozhatunk még folyvást, de inkább koncentrálnék arra, ami a te kedvenc mondásod: eme topik színvonala méltatlan és a fórumozók stílusa sem kielégítő!!!  Sajnálom, hogy elved ellenére beálltál a sorba...
kupec 2021. 03. 27. 18:18
Előzmény: #269494  qaspar
#269498
Részben a 2019. évi eredmény kerül most kifizetésre, mivel a 2020. évi eredmény kb. -51 milliárd Ft lett, így annak a terhére kifizetni nem lehet.
gyula1971
gyula1971 2021. 03. 27. 17:46
Előzmény: #269496  Stalker
#269497

Azt a napot majd a közgyűlés határozza meg.
Itt a 2019-oszti példa, tavaly nem fizetett.
https://www.portfolio.hu/uzlet/20190530/kiderult-mikor-fizet-osztalekot-a-mol-326147
Stalker 2021. 03. 27. 17:13
Előzmény: #269492  gyula1971
#269496
Remélem elfogadják. MOLnál hogy van mikor kell birtokolni a részvényt hogy az ember kapja az osztalékot? Mert akkor még időben vennék 10k dbot
Istvan78 2021. 03. 27. 16:49
Előzmény: #269481  faék
#269495
Ahogy én értelmezem ezeket a további kitételeket, ezek nem komolyak: a három hónapra visszamenő áraknak a 150%-át nem haladhatja meg az SRV ár. Én kiegyezek ezzel a három havonkénti 50%-kal.:)) Lehet, ilyesmi miatt hagyták abba januárban a további vételeket, mert ezen az írásba nem foglalt feltételen túlszaladtak véletlenül.:)
qaspar 2021. 03. 27. 14:47
#269494
A tavalyi eredmény tartalékba helyezett összeg hová lett? a mostani 100 Ft-os osztalék kifizetés az a 2020-as év nyeresége utáni összeg. Vagyis lenyelték a 2019. év nyereségét?
casual 2021. 03. 27. 13:42
Előzmény: #269490  Törölt felhasználó
#269493
Még 2 dolog:
 
1. én nem beszélem semerre, tőlem soha nem látsz ilyesmit, semmilyen árfolyamjóslást sem. De akkor ne mondjunk téged sem felbeszélőnek, átfogalmazom: az állandó "optimizmusodra" szoktam csak annyit mondani, hogy van ám másik oldal is, nem csak az lehet, amit te el tudsz vagy mersz képzelni. Szóval azzal nem lebeszélek, hogy nem állok be a sorba a rózsaszín jövő lefestésével...
 
2. Amikor jött a jelentés, akkor is azt mondtad, hogy innen csak fel, ne is álmodjunk másról, felejtsük el még a 2300-at is, most aztán vissza 2480 fölé... Akkor is csak annyit írtam, hogy óvatosan a kijelentésekkel, aki ismeri Mollykát, az sokkal óvatosabb ennél. Azóta nagyjából csordogálunk is, kisebb kitérőkkel, de lefelé.
 
Szóval most is azt mondom: te sem látod a jövőt és ezzel az osztalékbejelentéssel még semmi sincs bebiztosítva, még csak a forduló sem.
gyula1971
gyula1971 2021. 03. 27. 13:25
Előzmény: #269478  yossarian78
#269492

Jó napot! Most értem ide, a bejelentés BÉT-zárás után lehetett?...
A Mol igazgatósága 75,875 milliárd forint osztalék kifizetését javasolja a 2020-as üzleti év után az április 15-én tartandó közgyűlésen - közölte a társaság pénteken a Budapesti Értéktőzsde honlapján közzétett előterjesztési dokumentumban.
Végül is a 100 ft, még több,mint én 95 ft-os számításom.
Osztalékhozam 4.5%.Ami jóval több,mint egy növekedési részvény 1.5-2.5% körüli osztaléka.
Ha az árfolyam örökké 2200 ft,akkor is lepipálja a MÁP-ot!
https://www.marketscreener.com/quote/stock/MOL-MAGYAR-OLAJ-ES-G-ZIP-37907937/charts/
casual 2021. 03. 27. 13:24
Előzmény: #269490  Törölt felhasználó
#269491
Nincs kirohanásom, de azt mondod nem írtál feltételezést.
 
"nos a sok ellenlábas megkapta a hiteles választ......  péntek estére vártam, megkaptuk.....  osztalék lesz, mértéke megfelelő, nagyjából a várt szerint,  srv. lehetősége szintén napirenden.... "
 
Sok ellenlábas? Nem szól másról minden hozzászólásod, mint mások minősítgetése, lenézése, meg az öndicséretről. Osztalék? Egyelőre még csak javaslat van, a többi meg csak a szokásos ismételgetése.
" 2100 -as szint felejtős....remélhetőleg   jóideig!"
 
Tehát nem csak felejtős, hanem jóideig. :D Hát ez nekem csak feltételezés, de persze az mindenkinek lehet. Csak engedd meg másoknak is, hisz nem vagy te orákulum, mégis kinyilatkoztatsz, újra és újra. :D
 
"lehet rám haragudni csak felesleges,"
 
Nem haragszik senki, mint mondtam, szórakozni járunk ide, van akin lehet is. De nem zavar, szereplési vágyadat kiélheted, az árfolyamra meg amúgy sincs hatásod neked sem, ahogyan persze nekem sem.
"döntéseket nem én hozom"
 
Na ez valóban tény.
 
" max. látom a folyamatokat..... "
 
Ez meg csak a szokásos szereplési vágyból származó állandó önigazolás, nem mellesleg a többiek nem is burkolt lenézése. 
 
De ne fáradj a válasszal. Kedvenc fordulatoddal élve, legyen ez a végszó: elfér itt mindenki.
Törölt felhasználó 2021. 03. 27. 12:44
Előzmény: #269482  casual
#269490
nem értem megint a kirohanásodat..... semmilyen feltételezést nem írtam, hivatalosan közölt adatokat csatoltam......persze,ha ezeket felbeszélésnek  hiszed avval nem tudok mit kezdeni.....lemehetnénk ovis szintre, ha azt mondom, bezzeg te meg mindig lefele beszéled .....tényleg ezen múlik????  ugyan...
nem tudok mindent, tegnap is írtam és kérdeztem, kaptam is rá intelligens válaszokat....
egyebekben volt két hónapotok olcsón venni, én is vettem 2100-2300 között folyamatosan....  
 én írtam olyat , hogy beépült az osztalék mértéke???    de a véleményem az, hogy van árfelhajtó hatása....ez nem mindentudomka, ez a véleményem...neked nem tetszik, rendben van, de ne minősíts!
Amennyiben olyan állítás hangzik el,ami nem igaz akkor hitelesen írom a lényeget .....
aki ártani akar az úgy is megteszi.....bennem nincs ilyen szándék....  nem hiszem, hogy a te boldogulásod az tőlem függne......  sok sikert a befektetésekhez! gondolom te is a tényeket szeretnéd hitelesnek elfogadni, ha nem akkor nincs miről beszélni....
én azért nem venném a bátorságot leszólni szakmai elemzőket vagy vállalat vezetőket.... tudod abban a hitben élek, hogy valaki befektet egy cégbe,akkor hitelesnek gondolja a vezetést és a közölt számokat....
És még egy: covid kapcsán is megtaláltál: légyszíves nézd meg két hónapra vissza, hányszor írtam le, hogy minden élet számít?!!!!!!  ebbe is beleállhatnék, igyekeztem minden oldalról megvilágítani , de ezt is lesöpörted, mert nem a te véleményedet tükrözi 100%-ban....    szerinted rajtam vagy rajtad fog múlni, hányak halnak meg?    szerinted rajtam vagy rajtad fog múlni, hogy az eddig alkalmazott orvosi protokoll hibás???  Amcsik már hónapok óta mondják, hogy helytelen az alkalmazott terápia....   hogy van egy fajta antibiotikum, ami még a súlyos állapotban lévőket is nagy eséllyel vissza hozza?! de nem alkalmazzák...és mit tegyünk? mennyünk ki az utcára lázadni?     és mit kezdjek avval, hogy az emberek nem tartják be az alapvető szabályokat????? Ők nem felelősek???  43 éves barátom hunyt el napokban, nem volt betegsége....apósa 70 évesen megfertőzte... ő túlélte.....mit kezdjen evvel az állam???  betegen fertőz családban....ezer ilyen eset....
felesleges engem citálni.....nem rajtam, vagy rajtad fog múlni.......  tragikus.....másik szempont: gazdaság....már írtam.....ezt is lesöpörted..... és lettem fizetett bérenc!!!! ( ezt nem te írtad.. )  
Vendéglátósok lázadnak,  számtalan szektor csőd szélén....azokkal az emberekkel mi legyen?  csak kérdezem???   ne avval gyere, hogy sok a halott, ezt mindenki tudja.....  de akinek dolgoznia kell avval mi legyen???  pénzből élnek..... nincs megtakarításuk.....leginkább őket érintené egy teljes lezárás.....
ui. februárban én voltam az elsők között aki itt leírta, hogy esni fog a MOL, mert eldurvult a vírus helyzet....lehurrogtak.....   szerintem itt zárjuk le.
Törölt felhasználó 2021. 03. 27. 12:06
Előzmény: #269479  faék
#269489
köszönöm a válaszod...
ponocli
ponocli 2021. 03. 27. 11:54
#269488
99,96 Ft az osztalék szerintük..  https://www.vg.hu/penzugy/tozsde/kiderult-mennyi-osztalekot-fizet-a-mol-3644599/
Want_to_win
Want_to_win 2021. 03. 27. 11:21
Előzmény: #269486  Casali
#269487
Hányan vagytok?? 🤣🤣🤣
Casali 2021. 03. 27. 11:13
Előzmény: #269485  casual
#269486
Köszi a választ.Várok akkor ha már így alakult gondolom pár hónap.Kérdés előtte nem-e viszik le, de a MOL nem a gspark persze.Ott beszívattak egyszer ezzel...
casual 2021. 03. 27. 10:49
Előzmény: #269483  Casali
#269485
Hogy mikortól, az mindegy, de a szelvényvágás napjáig, azt meg még nem tudjuk, majd később derül ki. 
Casali 2021. 03. 27. 10:30
#269484
Ez valóban egész normális összeg most.
Casali 2021. 03. 27. 10:29
#269483
Van pár ezer darabom még asszem januárban vettem, de idén 2021-ben.Ebben nem vagyok tájékozott hogy  van a dolog...Meddig kell a birtokomban lenne?És mikortól ?
casual 2021. 03. 27. 09:54
Előzmény: #269472  Törölt felhasználó
#269482
Miből gondolod ennyire biztosan, hogy ez az osztalék már nem épült be a várakozásokba? Srv. napirenden, itt sincs változás, eddig is napirenden volt. Nincs itt ellenlábas, csupán sokan sokféleképpen látnak dolgokat. És ez az állandó én mindent tudok, ÉN aztán látom a folyamatokat (bezzeg ti, mert ugye ez pont így hangzik), megspékelve ezzel a másokat lehurrogó attitűddel, na ez az ami visszataszító. Nem az, amit írsz.
 
Persze az is elég logikátlan, hogy mindig csak azt hozod elő, hogy szerinted miért kell emelkedni, aztán ha meg még sem, akkor jön a covid propaganda...
 
A helyzet az, hogy állandóan emlegetitek itt a lebeszélőket, mert ugye vagy shortolnak, vagy olcsóbban akarnak (még) venni, de valójában én nem látok mást, csak állandó felbeszélést a részedről, mindegy is mi a hír vagy adat, mindenből csak egy következtetést tudsz levezetni.
 
Aztán majd a piac úgyis dönt. Ha az ember jól gazdálkodik a pénzével, megfelelő kockázati szintet vállal, akkor nem lehet baj, a többi csak jóslás, abban meg sem te, sem én, sem az elemzők meg a szakik nem emelkedünk ki hosszabb távon az átlagból.
faék
faék 2021. 03. 27. 09:06
Előzmény: #269480  Istvan78
#269481
Szoval a kerdesem az lenne objektiven hogy ezt hogyan kell ertelmezni:( nem akartam bemasilni de latom mashogy nem lehetek objektiv)
Ha a részvény megszerzésére visszterhes módon kerül sor, az egy részvényért kifizethető ellenérték legalacsonyabb összege 1 Ft,-, a legmagasabb összege nem haladhatja meg az alábbiak közül a legmagasabbnak a 150 %-át:a.) a tranzakció napján a Budapesti Értéktőzsdén („BÉT”) a MOL részvényekre megkötött ügyletek közül a legmagasabbnak az ára, vagy b.) a tranzakció napját megelőző 90 BÉT kereskedési nap MOL részvényekre vonatkozó forgalommal súlyozott napi átlagárai közül a legmagasabb átlagár, vagy c.)(i) a saját részvények megszerzésének alapjául szolgáló szerződés (így különösen adásvételi, vételi jogi vagy egyéb biztosítéki szerződés) megkötésének, vagy (ii) saját részvények szerzésére jogosító pénzügyi eszközök megszerzésének, vagy (iii) a vételi jog vagy elővásárlási jog gyakorlása, biztosítéki szerződés vagy saját részvény szerzésére jogosító pénzügyi eszköz által biztosított jogok gyakorlásának napját megelőző 90 BÉT kereskedési nap MOL részvényekre vonatkozó forgalommal súlyozott átlagára, vagy (i) a saját részvények megszerzésének alapjául szolgáló szerződés (így különösen adásvételi, vételi jogi vagy egyéb biztosítéki szerződés) megkötésének vagy (ii) saját részvények szerzésére jogosító pénzügyi eszközök megszerzésének, vagy (iii) a vételi jog vagy elővásárlási jog gyakorlása, biztosítéki szerződés vagy saját részvény szerzésére jogosító pénzügyi eszköz által biztosított jogok gyakorlásának napját megelőző BÉT kereskedési nap MOL részvényekre vonatkozó záróára

friss hírek További hírek