Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
JokerWizard
JokerWizard péntek, 15:27
Előzmény: #1329675  ktamask
#1329680
szép ábra...  mit llesztessz rá? Harmadfokú görbét? A "likviditás szerzés" pedig az infdexió? 
Érdekes elmélet. De nem látom rajta pl a technikai szinteket? Vagy az egyén indikátorokat? Pl az RSI(14)...  Az olyan mint a kilóméter óra az 1 órás grafikonnál... ha "70" felett megy az órás RSI,  akkor mindenkinek ugyanazt jelenti... A túlhúzást.. Klasszikus eladási jelzés. Egy csomó robot kereskedő pl ez alapján  kezdi az eladást.. Amig le nem hűl 70 alá...
Adito péntek, 15:26
Előzmény: #1329673  ktamask
#1329679
A DAX-ot leginkább a Zalando meg a Siemens Energy húzza lefelé ma, egyik sem releváns OTP szempontból. 
ypyapach péntek, 15:21
Előzmény: #1329673  ktamask
#1329678
Akartam is már régebben kérdezni, hogy miért mindig a NQ-t hozod fel amikor a hozzánk a DOW áll közelebb, az pl most is nulla.
ktamask péntek, 15:19
Előzmény: #1329676  Macus
#1329677

az emelkedés első szakaszában megcsináltam ezt a zöld ívet.
Sima Paint....
Még 1x megcsináltam az alsó ívet, tükröztem, így megvan a zászló 2. szakasza.
A kettőt egymásra tettem, ott kicsit vastagabb a zöld + duplás, ha jobban megnézed.
Azért tettem egymásra, mert így jön ki a sáv, az emelkedő aljak a legaljától.
Viszont ez 1H, ilyen mértékű impulzív emelkedést túl sokáig nem tud megtartani, HA ma ki is lő: 
Össze kellene kötni a  túlhúzásos csúcsot a 45000-al, valahova 47000-47300ra mutat.
ez nem befektetési - "tartsd" tanácsadás, szimplán EZT mutatják a vonalak.
A te 45700-ad felfogható akár stop javaslatnak is.
Aki tartotta 44000-nél, 45000-nél, az kimaxolta "eddig" a 45700-al.
300-at bukik, ha visszanyal a fagyi, ha nem akar kockáztatni hétfőre.
Ránézel az olajra? Érdekes mozgás van.
Macus
Macus péntek, 15:06
Előzmény: #1329675  ktamask
#1329676
az én rajzom is hasonló csak a tiéd csicsásabb :D látni szépen hogy támaszról gyorsan visszament és hogy közelítjük sávaljat. Hamarosan elválik az irány. nagyjából a 700 at kell figyelni. utána megindulhat kissé.
ktamask péntek, 15:03
Előzmény: #1329671  Thrawn
#1329675

Valaki írta,h alulértékelt.Pont annyi az árfolyama, amennyit ér.Néha az osztalék előtt bebikázzák, utána vissszaesik, ezt játszák.Sokak emiatt benne ülnek, gyakorlatilag 0-ban kis haszonnal, de évi 10% osztalék, több mint a FIXMÁP.Ennyi. Bár idén volt 1-2 jó megugrása 3000-4000, annyira az nem rossz.
Közben összeeszkábáltam egy OTP 1h-t, hogy lássuk a brontosauruszt, hogyan is eszegeti a fáról a levelet.
https://kephost.net/p/MjQ2MDA0Mw.png
próbáltam ezt a kelyhet, zászlót vizuálisan megrajzolni.
a chart első fele ismert, a vége nem ismert.
középen az oldalazásnál 2 piros letörés látható, én ezt likviditásszerzésnek tulajdonítanom (dniel lehet,h hülyeségre tanítom itt a jónépet, fogadd el oszt kész:D), tehát egy magasabb értékű realizálás, ami segíti a további emelkedést a szinten tartást, és kitörést.
AKÁR shortokat is nyitogathattak, hogy ha beesne, védve vannak (ezt főleg 45000-ről)
Ha meg kitörnek, saját magukat segíti a shortok zárásával.
Egyelőre annyit látni: még nem borult az 1h emelkedő alj logika, most kellene igazán odapiriítani.
Van tere az emelkedéshez, de a piros vonalak mentén már kapja a leszorítást: emelkedő ék.
Tehát kellene egy kövér long impulse a kitöréshez.
Macus
Macus péntek, 15:01
Előzmény: #1329671  Thrawn
#1329674
nem kell közgazdásznak lenni ahhoz hogy a molt ne piszkáljam :D (én is az vagyok amúgy) Szóval hatalmas kockázatot visz (NIS) ami ha bedől örüljenek ha a 3k megfogja..... ha összejön is sok munka van vele, mert a pénz nem a fán terem. Na meg az orosz olajra van optimalizálva, aztán jó kérdés azzal mi lesz hosszú távon ugye. Nem azt mondom hogy rossz cég a mol, de számomra nem értelmezhető. Nagyobb tőkével lehet hogy lehet rajta pénzt csinálni, de szerintem a mol leginkább csak hernádinak jó :D (azt azért megnézném hogy mi lesz a mollal amikor hernádi ellen megindítanak valami eljárást amit csiripelnek már a madarak ugye)
ktamask péntek, 14:53
Előzmény: #1329670  Adito
#1329673

TE látod,h mot cisnál usA?
DAX -2%
NQ -2%
Dow Jones ~null szaldó.
SchNorbi
SchNorbi péntek, 14:51
Előzmény: #1329670  Adito
#1329672
45.900,-
Thrawn
Thrawn péntek, 14:47
Előzmény: #1329664  ktamask
#1329671
Az a bajom a MOL-lal hogy nem értek hozzá, közgazdász végzettségem van és az OTP-t közelebb érzem a tudásomhoz :D Egyelőre talán sehova... Talán egy EUR/HUF long lehetséges lenne mai nyitással szotyipénzzel, ugyanis Kármán András a hétvégén mutatja be a kormánynak és utána a nyilvánosságnak a költségvetés valódi állapotát. Ha rosszabb lenne a helyzet, akkor lehet gyengülne a forint egy kicsit. De igazából ilyen melegben és ilyen infláció mellett a fixmáp is szép reálhozamot hoz. :D
Adito péntek, 14:43
Előzmény: #1329669  Naras
#1329670
Usa még zárva
Naras péntek, 14:40
Előzmény: #1329667  Lizi
#1329669
45k - val is elvacakolt. Amúgy, az látszik, hogy folyamatosan tesztelgetik az ellenállást, és hát minél többször megy neki, annál jobban gyengül. Mára már nem várnék átütő sikert, inkább ez az oldalazgatásos történet lehet. USA nyitás picit meghúzta lefelé, de máris veszegetik vissza, nekem ez inkább erőt mutat, mintsem kifulladást.. még zárásban jöhet meglepi (csak kérdés, melyik irányba) :D 
ktamask péntek, 14:39
Előzmény: #1329667  Lizi
#1329668

Nem esik: mert nem ér stoppokat. "Emelkedésben tartani", stop alatta az okosoknak 4h-1h aljnál, ki mit húz meg,ha egyáltalán stoppol valaki.
Veszik, de csak ott állnak.
Bizonytalanságot kelt, rádobják.
Akinek tegnap Z-ben jó volt a 46k, annak ma is.
Lehet USA hozza meg a végső döntést, hogy na akkor péntek van, szép legyen a heti záró, TS-t kipicsázzuk, utána kit érdekel a többi?.
LÁSD DAX tegnap 24850>> 25090.
MA meg kergeti a 24660-nál kergeti a démonokat.
Mitől volt tegnap ennyire k....ra erős, ha meg ennyire gyenge?
Prémium VIP kiszálló, öntés.
Valószínűleg ők longokat zárnak + shortokat nyitnak, a kettőt együtt, "eladói nyomás" kombinálva egy kis shorttal.
Majd ha jön a megváltó zöldülés, a saját shortjaik segítik őket, long pumpával egybekötve.
Nekem ilyen hülye elméleteim vannak... ;-).
Lizi
Lizi péntek, 14:28
#1329667
Ugy látszik nagy falat a 46, nem birja átvinni. Gondolkodtam eladáson, de végül maradt. Eszembe jutott, hogy 39-nél ugyanilyen tökölődés volt, ezért eladtam, számitva a korrekcióra, de másnap átment és 41890-nél fordult. Kiváncsi vagyok ismétli e a játékot amit 39-nél csinált, vagy jobb lett volna eladni és lejjebb visszavenni.
Macus
Macus péntek, 14:09
Előzmény: #1329665  Macus
#1329666
azt ki is hagytam boli közép jön fel, kétszer pattantunk is róla. most 650 körül van utána 700 az órás..... szóval ez megint egybevág azzal amit írtam. Egyelőre ezt figyelem. Ergo 700 alá nem kéne menni
Macus
Macus péntek, 14:07
Előzmény: #1329663  Macus
#1329665
mondjuk sávaljnál ha letöri jöhet realizálás
ktamask péntek, 14:00
Előzmény: #1329661  Thrawn
#1329664

És hova mész utána MOL-ba? 
:D
Macus
Macus péntek, 13:59
#1329663
https://www.tradingview.com/x/vOcJ04h2
Hat meg lehet zaszlo csak kevesbe meredek szogben .
Masik lehetoseg ismet megcsinalja azt az emelkedest amit mar ketszer megcsinalt. Nagyjabol a masodikat is befejezte es most kis oldalazas a harmadikig . Tovabba savtetonel megallt most nagyjabol oldalaznia kene aztan jovoheten amint eleri a savaljat megkuldeni az emelkedest. Ez 47 ig elvihet
ktamask péntek, 13:59
Előzmény: #1329661  Thrawn
#1329662

OTP 1h plafon -kupola.
Ha nem tör ki 46000 fölé, kevésbé bátor pilóták ott állnak lesben és stoppolnak.
45980-45990-46000 órási maxok, az utolsó előtti egy doji.
45700 alatt mondanám azt,h rövidtávon elengedték, és csorgás, kicsi korrekció.
Thrawn
Thrawn péntek, 13:56
Előzmény: #1329658  Daniel77
#1329661
'Sell in may and go away' :D 

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek