Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 03. 25. 17:57

A FIDESZ NEMZETI SZOCIALIZMUSA - LASSAN ELKEZDHETÜNK FÉLNI?  

Hát, én tényleg kezdek félni.....

bár azért remélem nem győznek.

na nem azért mert a maszop jobb, dehogy...de azért ezek a zsebhitlerek félelmetesek!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pajtika 2016. 04. 07. 17:32
Előzmény: #219  Pajtika
#220
Rezsicsökkentés áldozatai: mi fizetjük a víziközmű-cégek tízmilliárdos veszteségét
2016.04.07. 08:06 Caius Scaevola

A szavazatvásárlás jól bevált valutája, a rezsicsökkentés, a folyamatos kormánypropaganda hatására mára megkerülhetetlen fogalommá vált a magyar közbeszédben. A gazdaságilag fenntarthatatlan, jogsértő rezsiharc történetének pedig még nincs vége.

Már a 2010-es választások után kiderült, hogy mi az a téma, amely igen hatékonyan mobilizálja a választókat, és amellyel a Fidesz magához csábítja a választási sikerekhez szükséges tömegeket: a közműszolgáltatások ára.

A leszállított hatósági árak és a közműszolgáltatók felvásárlása, központosítása azonban nem hagyott hátra mást, mint tönkremenő szolgáltatókat és növekvő lakossági adóterheket. Most éppen a víziközmű-cégeknél ütött be a krach: a rezsitrükk miatt mostanra több tízmilliárdos veszteséget halmozott fel az öt állami víziközmű-szolgáltató. Ezeket 2000 fős leépítéssel igyekeznek kompenzálni, a kormány pedig közpénzből tízmilliárdokat önt a rendszerbe, hogy eltüntessék a veszteséget. Abból pedig van bőven: 2014-től a rezsicsökkentés évi 20-25 milliárd forintos bevételkiesést okozott csak a víziközmű-ágazatban, ami a 2013 előtti ágazati eredmény kétszerese.
link
Pajtika 2016. 04. 05. 14:30
Előzmény: #218  Hegyesi2
#219
A szponzorált cikkek tartalmát is egyezteti a PestiSrácok a minisztériummal

Kikértük a szerződést, amelyben a minisztérium a földügyekkel kapcsolatos cikkeket rendelt a kormánypárti kötődésű online újságtól.

Január utolsó napján hozta le az RTL Klub, hogy a “földrablásokról” szóló cikksorozatért fizetett a Földművelésügyi Minisztérium a Pesti Srácoknak.

NESZE )))
Hegyesi2
Hegyesi2 2016. 04. 05. 14:24
Előzmény: #217  Pajtika
#218
Pajtika 2016. 04. 05. 13:24
Előzmény: #216  pitcairn2
#217
Kirúgott műsorvezetők és zuhanó nézettség – Így szállta meg a Fidesz a TV2-t

Szalai Vivien kinevezésével új éra kezdődött a TV2 háza táján: jelentős elbocsátások és személycserék után a csatorna készen áll arra, hogy a bármifajta szakmai kritika nélkül sugározza a fideszes pártpropagandát. Az új igazgató áldásos tevékenységét már most, rövid távon is lehet látni: a jelenlegi munkatársak úgy menekülnek a csatornától, mint a süllyedő hajóról, a nézettség pedig negatív rekordokat döntöget.

A TV2 „fideszesítése” már igen régóta szerepelt Orbánék tervei között: a párt gazdasági hátországa a kormány 2010-es hatalomra kerülése óta ügyködött azon, hogy magas nézettségű kereskedelmi televízióra tegyen szert. Végül tavaly év végén indult el a dulakodás az addigra már kegyvesztett Simicska Lajos és Andy Vajna kormánybiztos között, hogy ki is kaparinthatja meg a csatornát. Idén januárra azonban lezárult az ügy: hivatalosan is az állami kaszinókoncessziókon óriásit kaszáló Vajna lett a tulajdonos, a vásárláshoz pedig közpénzből kap majd hitelt.
link
pitcairn2 2016. 03. 30. 23:01
Előzmény: #213  ujonc
#216
kb. efféle "tétje" van az un. demokratikus választásnak:)

"Voting For President Is Like Picking-Out Which Gun You Wanna Get Shot With"
link

pitcairn2 2016. 03. 30. 21:28
Előzmény: #213  ujonc
#215
"Félek nem, mert nem azok állnak majd alternatívaként, akik a legrátermettebbek. "

kb. azok állnak ki "alternatívaként" akiket a gazdasági-politikai elit kistafíroz e célból

de facto nincs különösebb tétje a "választásoknak"...

pitcairn2 2016. 03. 30. 21:26
Előzmény: #212  Törölt felhasználó
#214
a sokkal frappánsabb lenne - magával a "demokratikus" rendszerrel szemben - ha a választók elsöprő többsége el se menne szavazni

azon a ponton teljesen egyértelmű lenne az, hogy bárki is nyer, lényegében semmilyen felhatalmazása sincs semmire...
ujonc 2016. 03. 30. 20:57
Előzmény: #212  Törölt felhasználó
#213
"A nagy kérdés tehát, hogy vesszük-e a fáradtságot , és a választás napján tudunk majd ikszelni a vélhetően helyes négyzetbe?"

Félek nem, mert nem azok állnak majd alternatívaként, akik a legrátermettebbek. Önjelölt, én vagyok a legjobbakkal meg soha nem lesz jobb. Főként, ha ugyan az a kéz eteti az országgyűlés jobbra és balra elhelyezkedő bohóc seregét.
Törölt felhasználó 2016. 03. 30. 20:40
Előzmény: #209  ujonc
#212
Jó a megjegyzésed.
A leváltás legbékésebb módja egy NEM Fidesz párt bejelölése.
Nem igaz, hogy nincs más alternatíva. mindig van új lehetőség, még ha a propaganda gépezet mást is állít .
Van okosabb ember mint Tállai, s eredményesebb vállalkozó mint M. Lőrinc.
Van hatékonyabb és gazdaságosabb beruházás mint a stadion építés. Van fontosabb vasútvonal a felcsútinál,hiába megy Bicskéig.
Nem az a legügyesebb,legbecsületesebb, aki ellopja a nyugdíjkasszát (3Mrd HUF).
A közpénz az közpénz, még Matolcsi szerint is.
Álmodom, vagy ez a valóság, és mi még birka türelemmel mosolygunk és tapsolunk..
A nagy kérdés tehát, hogy vesszük-e a fáradtságot , és a választás napján tudunk majd ikszelni a vélhetően helyes négyzetbe?
Bumbika 2016. 03. 30. 20:20
Előzmény: #209  ujonc
#211
Ez nálam, 10/10
ujonc 2016. 03. 30. 20:18
Előzmény: #208  bigyula
#210
A tartalmát tekintve én sem ismerem jobban, mint te, és én is ugyan azt tettem vele. De az első pillanatban már az jutott eszembe, ez is az adóforintjainkból dicséri magát. Ezen meg eléggé tudok mérgelődni.
ujonc 2016. 03. 30. 20:16
Előzmény: #207  Törölt felhasználó
#209
Zavarhat!
A felén már túl vagy. Két év múlva választás, akkor majd jól megmutathatod a nemtetszésedet. És, ha kellően sokan lesznek, majd jön egy új, egy jobb, mint mindig. Aztán persze idővel kiderül, hogy semmivel sem jobb (legalább is az átlagnak), de addig is milyen jó álmodozni róla.
A fórumon meg fordul az éltetők és ellenzők tábora. Akik ezidáig fanyalogtak majd bizonygatják, hogy de bizony mekkora értelme volt bevezetni az aktuális intézkedést, az ellentábor meg kontrázik.
Számomra kicsit uncsi a móka, ezért is hanyagolom a dolgot, de aki szereti a monotonitást annak hajrá! Végül is a focinak is nagy tábora van.
bigyula 2016. 03. 30. 20:06
Előzmény: #206  ujonc
#208
"..., én inkább a propaganda anyagukon hergelem magam..."

Látod, én nem idegesítem magam ezzel. Amint kivettem a postaládából, már repült is a papírszemétbe.
Törölt felhasználó 2016. 03. 30. 20:04
Előzmény: #206  ujonc
#207
Élek, ne aggódj. Csak zavar, amit az országban látok. Zavarhat? Vagy csak bólogatni ér?
ujonc 2016. 03. 30. 19:53
Előzmény: #205  Törölt felhasználó
#206
Nem tudom kit hogyan érint a kormány kommunikációja, én inkább a propaganda anyagukon hergelem magam, amit ma is kaptam a postaládámba.
A bankos és a bevándorlós valahogy kimaradt. Rosszul dolgozik a kormány? Téged nagyon felhergeltek az általad leírt témákhoz való hozzáállásukkal? Mit foglalkozol vele? Akinek hetessel kezdődik a fizuja, dőljön csak nyugodtan hátra és mosolyogjon a kanapéjában. Komolyan, nem is értelek! Itt rágod a gittet nap mint nap, ahelyett hogy élnél.
Törölt felhasználó 2016. 03. 30. 19:13
Előzmény: #204  ujonc
#205
Ne vessz el a részletekben. A mondandó lényege, hogy a Fidesz uszítással, hergeléssel kezeli a problémát. És ez bizony igaz. Amúgy minden más területre is (lásd devizahitel és bankellenes hergelés). Mert ez a könnyebb út (és rövidtávon, politikailag nekil kedvezőbb is), de egyben a veszélyesebb is.

Az írás erről szól. De nem csoda nem sikerült/akartad megérteni.
ujonc 2016. 03. 30. 18:48
Előzmény: #202  Pajtika
#204
“Persze, én sem gondolom, hogy milliókat kellene ellenőrizetlenül beengedni Európába, de ehhez nem szükséges fasiszta retorikával uszítani minden idegenség és másság ellen"

1. Azt leírja a nyilatkozó, hogy mit nem gondol. Aztán elárulhatná, hogy Ő mit gondol és hogyan tartaná megvalósíthatónak. természetesen felelősségvállalással.

2. A Fidesz a cigány és zsidó származású magyar állampolgárokról is elmondja, elmondta a véleményét, ami pont az ellenkezőjét bizonyítja az itt leírtnak.
dexter 2016. 03. 30. 16:45
Előzmény: #202  Pajtika
#203
sajnos nagyon igaz amit leírt
26 év után ugyanoda jutottunk, ahonnan elindultunk és ebben nagy része van az elmúlt 6 év fideszének
Pajtika 2016. 03. 30. 13:45
Előzmény: #201  Törölt felhasználó
#202
Egykori Fidesz-alapító: Nettó fasizmus, amit a kormány csinál

A Fidesz egyik alapítója szerint egykori pártja visszavezeti az embereket a félelembe, és alattvalókat akar gyártani az emberekből. Szájer József egykori kampányfőnöke azt mondta, népbutítás, ahogy a menekültkérdést kezeli a kormány.

“Eddig is sokszor lett volna okom a kifakadásra, de a menekültkérdés kormányzati kezelése miatt már tényleg muszáj megszólalnom. Mert ez nettó fasizmus, agymosás és népbutítás” – mondta a Magyar Narancsnak Kardos József, a Fidesz 37 alapítójának egyike, aki 1990-ben Szájer József kampányfőnökeként dolgozott, és a Sziget programigazgatójaként is ismert.

Kardos annak apropóján szólalt meg, hogy Fidesz szerdán ünnepli 28. születésnapját.

Kardos szerint “éltünk már olyan rendszerben, ahol félni kellett a véleményünk miatt, és a rendszerváltáskor hatalmas eufóriát éreztünk a szabad véleménynyilvánítás lehetősége miatt. Most pedig az akkori társaim visszavezetik az országot a félelembe, és megint alattvalókat akarnak belőlünk gyártani.” A Fidesz alapítójának az sem tetszik, hogy egykori pártja szerint, aki nem ért egyet retorikájukkal, az a terrorizmust támogatja. “Persze, én sem gondolom, hogy milliókat kellene ellenőrizetlenül beengedni Európába, de ehhez nem szükséges fasiszta retorikával uszítani minden idegenség és másság ellen" – tette hozzá Kardos, aki most először adott politikai interjút.
link

ENNYI!!!
Törölt felhasználó 2016. 03. 23. 18:54
Előzmény: #200  sanka
#201
Hányszor mondjam, hogy bontott csirkét! Bontott csirkét ne hozzál!
Örülnék ha nem mínúszolgatnál és örülnék, ha nem fidesznyikeznél velem kapcsolatban, már többször is!!
Az aktivitásom teljesen tőletek függ! Észre kellett volna már venned!

Topik gazda

gazdagodó
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek