Topiknyitó: lenovo 2022. 09. 27. 19:23

Vajon miért robbantották fel az amcsik a gázvezetékeket?  

a kérdés adott?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2022. 09. 28. 13:19
Előzmény: #159  euler
#160
euler 2022. 09. 28. 13:17
Előzmény: #158  euler
#159
Egy jó összefoglaló a helyzetről.
A lényeg: Európa a felrobbantott vezetékek nélkül is túléli a telet, így az csak egy zavarkeltésnek értékelhető a gázpiacon, tartós hatása nem lesz az árakra (szvsz).
Európa már a felrobbantása előtt kiváltotta az Északi Áramlatot
euler 2022. 09. 28. 12:53
Előzmény: #157  Peterbond
#158
Én tévedtem, a németektől a lengyelek felé való szállítás ugrott meg.
Peterbond 2022. 09. 28. 12:42
Előzmény: #154  euler
#157
"Csak egy adalék a 2-es pontodhoz:
Kedd reggel (a robbantások után), a Jamalon az oroszok közel 4x annyi gázt nyomtak be mint előző nap. Egy kicsit már drágábban ugye."
.
A Jamal-on nem hiszem mert az nem működik ( lezárták a lengyelek miatt ). Én 25.-éig láttam datot csak de addig nem volt változás a két másikon ( Ukrán és Turk stream ). De lehet én tévedek.
WLM 2022. 09. 28. 12:22
Előzmény: #154  euler
#156
Azt gondoltuk,hogy te azt hiszed, csak éppen a (hátulról) forró naci fenyegetőzött a szabotázzsal. Putyin kibaszott vele és megelőzte mi? Na nee Euler úr, többre is futja. 
Murdoch 2022. 09. 28. 12:03
Előzmény: #154  euler
#155
euler 2022. 09. 28. 12:01
Előzmény: #151  Peterbond
#154
Csak egy adalék a 2-es pontodhoz:
Kedd reggel (a robbantások után), a Jamalon az oroszok közel 4x annyi gázt nyomtak be mint előző nap. Egy kicsit már drágábban ugye. A többi útvonalon pedig változatlan mennyiséget. (Megjegyzem a NS1 már hetek óta semmit nem szállít, egy-két lyuk, amit néhány hét alatt be tudnak foltozni, nem sokat számít, az elvesztett gáz pedig a napi kapacitás talán ezrelékében ha mérhető.)
.
Haditengerészeti szakértők szerint az akciót vízalatti drónnal vagy katonai búvárokkal követték el, mindkettőhöz felszíni hajóra volt szükség. Nyilván már elemzik is a hajómozgásokat a vezetékek közelében.
Egyébként azt hiszem ez az egész csak az oroszoknak állhatott érdekében.
WLM 2022. 09. 28. 11:48
#153
somebody 2022. 09. 28. 10:17
Előzmény: #150  Donqatto
#152
Kemény.
Remélem a németek elgondolkodnak egy picit meg az eu tagállamok, akik nincsenek amerikai zsebben. 
Egyszer remélem megérem, hogy a jenkik is megszívják valami miatt.. 
Peterbond 2022. 09. 28. 09:42
Előzmény: #89  Placi82
#151
"1.De igy nincs napi 100 millios bevetele a ruszkiknak.
2. Nincs eros alkupozicioja az unioval szemben.
3. Nemetorszag EU eros embere, ra tud nyomast gyakorolni a gazfegyverrel. Ha nincs fegyver, akkor nincs semmi.
Ennel ertetobb ervek, tények nincs! "
 .
1. Pont annyi bevetele van mint az elmult 1 honapban mert itt eddig se mozgott a gaz 1 honapja es kb fel even at is 20% on volt. Viszont ukrajnan es a turk streamen jon most is. 
.
2.gaz johetne a masik 3 iranyon (Jamal, ukran deli aramlat ) at boven. EZ a potenvial nem esett ki a robbantassal.
.
3. Jelenlegi helyzetben pont mar latszott hogy egyre kevesbe volt dros pozicioja ezert trukkozott mar ahol csak tudott a gazzal.
.
4 sajat velemeny. Ez ha valakiknek jo az az ukranok csak ok tuti nem tudnanak ilyet veghez vinni.
Traktoros 2022. 09. 28. 09:30
Előzmény: #146  lenovo
#149

Igazad van, a hülye az valahol a tudatlanságot jelenti. Inkább rosszindulatú és gonosz.
Na jó, élőben, egy sör és tábortűz mellett én sem így "vitatkozom" :-). De az a tapasztalatom, hogy aki árnyal az veszít. Éles helyzetben csak a fekete-fehér megközelítés működik. Abban a pillanatban, mikor a számodra szimpatikus oldal hibáiról kezdesz beszélni, már veszítettél is, amennyiben a másik nem ezt a játékot játssza. Márpedig itt a neten nem ezt játsszák.
Murdoch 2022. 09. 28. 09:19
Előzmény: #147  Peterbond
#148
Ehhez képest a Twitteren a lengyel védelmi miniszter meg is köszönte az USA-nak a gázvezetékek felrobbantását.
Peterbond 2022. 09. 28. 09:18
Előzmény: #141  Murdoch
#147
Lehalgatas es gazvezetek elleni szabotazs azert mas szint. Lehetetlennek nem tartok semmit de azert ez meredek lepes lenne amcsiktol. Kockaztatnak nemetorszag hozzaallasat az egesz haboruhoz es szankciokhoz es ugy egeszeben megosztana meginkabb az EUt es nem szavaznak ujra a szankciokat. Egyenlore senkinel se latszik ez logikus lepesnek dehat mindket fel tett mar boven olyat ami nem tunik logikusnak.
lenovo
lenovo 2022. 09. 28. 09:17
Előzmény: #136  Traktoros
#146
a hülye a tőled eltérő véleményt megfogalmazókra szerintem nem helyes kifejezés. Szerintem, ahogy a topik címe is "sugallja" az amcsik voltak. Nem vagyok Putyin fan. Ugyanúgy elítélem Ukrajna megszállását mint remélem mindenki a topikban. Személy szerint én nem szeretem a fehér vagy fekete megközelítéseket. Főleg egy olyan helyzetben nem amikor nagyon nehéz lenne a jelenleg kialakult helyzetért bárkit is NEM HIBÁZTATNI. Úgy gondolom, hogy amerika nem változott. Nem is lenne képes a változásra. A CIA szervezte felforgatások továbbra is politikáját fogja képezni a jövőben is. Ettől még a ruszkik sem szende szüzek. A jelenlegi orosz vezetés agresszor, aki feláldozza népe jövőjét egy birtoklási vágyért. Tipikusan emberi. 
Egyébként az is érdekes, hogy a robbantások előtt egy vagy két nappal utazott el Scholz  Katarba gázért. Az oroszok nem szóltak volna neki. Persze, tudom. Mi köze hozzá? Semmi. Mint a Majdannak a jelenlegi helyzethez. 
Traktoros 2022. 09. 28. 09:16
Előzmény: #141  Murdoch
#145
Oké. Amíg az ellenkezője nem derül ki, addig konteo.
Peterbond 2022. 09. 28. 09:13
Előzmény: #143  Peterbond
#144
Itt megnezheted hogyan alakultak a szallitasok. Az oroszok reszletezve is vannak.
.
https://www.bruegel.org/dataset/european-natural-gas-imports
Peterbond 2022. 09. 28. 09:11
Előzmény: #139  somebody
#143
Amugy konteot en is tudok ra gyartani miert az oroszok voltak. De ha megeroltetem a norvegokra is. Ettol meg nem lesz nyilvanvalo hogy ok voltak. Mindenesetre eddig annyit mondtak szabotazs volt de nem tudni hogy hogyan es kik.
Peterbond 2022. 09. 28. 09:07
Előzmény: #139  somebody
#142
"oroszok hatalmas pénzt buknak, ez jobban fáj nekik mint a szankciók. Kérdéses, hogy a háború fínanszirozása hogyan tovább? Ergo ezzel úgy el eszkalálódott a dolog, hogy örülök, hogy Putykó még nem nyomta meg a bizonyos gombot dühében."
.
1 honapja nem jott semmi es nem is akartak ujrainditani.
.
A5 ukran vezeteken johetne a mostani 2-300 millio kobmeter per het helyett 1800 is akar. A nord strem elott itt jott a legtobb.
.
A Jamalt Lengyelorszag fele szinten ujra tudnak inditani ha akarna a ket fel.
.
A Torok aramlat most is megy 300 millio kobmeter per hettel.
.
Azaz nem valtozott semmi. A heti 2500 millio kobmeter helyett az oroszok tovabbra is 600 korul szallitanak mar honapok ota es nem is terveztek novelni. Az EU meg mar ezeket ha jo dragan is de kivaltotta. Az eszaki aramlatokon eddig se mozgott mar a gaz, es mar gyakorlatilag igy is biztos volt hogy nem is fog telen se. Igy mar technikailag is.
Murdoch 2022. 09. 28. 09:00
Előzmény: #140  Traktoros
#141
Vagy éppen olyan konteo lehet, hogy anno a dán titkosszolgáltat segítette az amerikaiakat az EU lehallgatásában. Amiről azért később kiszivárgott, hogy igaz. 

Topik gazda

lenovo
lenovo
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek