Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
totoro
totoro 2022. 06. 10. 08:27
Előzmény: #1718  euler
#1720
"Annyi hadianyagot kapott, hogy az felveszi a versenyt mennyiségben az oroszokéval, minőségben pedig jobb."
Ezt honnan veszed?? A valóság:
"Jelenleg ugyanis az a helyzet, hogy az orosz haderő önjáró lövegek területén körülbelül 4-5-szörös, rakéta-sorozatvetők terén durván 10-szeres számbéli fölénnyel rendelkezik."
"Ez most egy tüzérségi háború - mondta Vadim Szkibickij, az ukrán katonai hírszerzés helyettes vezetője. A frontvonalakon dől el most a jövő - mondta a Guardiannek -, "és a tüzérség tekintetében vesztésre állunk". Most minden attól függ, hogy a Nyugat mit ad nekünk, tette hozzá. Ukrajnának egy tüzérségi ütege áll szemben 10-15 orosz tüzérségi üteggel"
Ráadásul az oroszok végtelen mennyiségű lőszerrel rendelkeznek, míg az ukránoknak  az is kevés van, és egyre kevesebb.
euler
euler 2022. 06. 10. 08:20
Előzmény: #1716  LVN
#1719
Pont ebből akartam idézni Rácz Andrást, aki szerintem reálisan látja a dolgokat.
Nekünk laikusoknak se érdemes illúziókban ringatni magunkat.
.
Az oroszok stratégiailag már elveszítették a háborút, de:
"szerinte Kelet-Ukrajnában elhúzódhatnak a harcok, a konfliktus kisebb intenzitással hosszú ideig (akár évekig) is tarthat.Oroszország ugyanis nem fogja abbahagyni a háborút, amíg Putyin van hatalmon, de Ukrajna sem fog megtörni. Békemegállapodás helyett fegyverszünet zárhatja majd le a harcokat. ... 
Rácz András szerint Ukrajna – területi- és óriási emberveszteségekkel, valamint romba dőlt gazdasággal – túléli majd a háborút. A területi veszteségeket Keleten nem fogja ugyan elismerni, de kénytelen lesz együtt élni vele, ahogy tette ezt az elmúlt években a Krím-félsziget annektálásával. A NATO-tagságra esélye sincs, az EU-val viszont – mégha a tagság elérése évtizedekbe is telhet – szoros gazdasági együttműködést épít majd ki."   
euler
euler 2022. 06. 10. 08:15
Előzmény: #1715  totoro
#1718
A valóság nem rózsás, de nem is ilyen tragikus.
Harmadik hónapja tartja magát Ukrajna, sőt az első hetek orosz területfoglalásait módszeresen szorítja vissza. Ez csak hatékony külső katonai segítséggel volt lehetséges, különben nem 3 hónapig hanem max 3 hétig tudta volna ezt. Annyi hadianyagot kapott, hogy az felveszi a versenyt mennyiségben az oroszokéval, minőségben pedig jobb.
Nyilván lehetne hatékonyabb a nyugati segítség ha egységes lenne a szándék, nem kellene végigvinni a jóváhagyásokat otthon, nem kellene katonákat is kiképezni az eszközökre stb. és mindenkinek korlátlan lehetőségei lennének. (A németek és a franciák nekem se szimpatikusak, de szerintem szándékos dezinformáció is van a szállításokban.)
LVN 2022. 06. 10. 08:12
Előzmény: #1716  LVN
#1717
A trolltopicban sokan követték pszichopata putlert a saját kis párhuzamos valóságába, és teljesen jól érzik egymást ott. 
totoro
totoro 2022. 06. 10. 07:48
#1715
Erről beszéltem, nincs valós, hatékony katonai segítség, ígérgetés megy, meg pár darab tüzérségi eszközt csöpögtetnek az ukránoknak. Így el fognak veszni a keleti ukrán területek, és az Oroszok kvázi győzelemmel fogják zárni a háborút, elcsatolva azokat:
https://www.portfolio.hu/global/20220610/a-vilag-legjobb-tuzersegi-fegyvereit-kapja-meg-ukrajna-ez-lesz-a-csodafegyver-ami-legyozi-putyint-549713
szupermokuss
szupermokuss 2022. 06. 10. 03:33
Előzmény: #1712  badsector1
#1714
Putyin egy csúzlival a kezében (pár hajlított dróttal a farzsebükben) beállhatna a frontvonal elejére. Hűséges barátját Viktor vezérünkel is magával vihetné. Ott megmutathatnák hogy milyen fasza csávók.
cintanyer 2022. 06. 09. 23:55
#1713
https://www.napi.hu/tech/oroszorszag-kiberhaboru-fegyveres-konfliktus-tech.754029.html
Hát igen. A szellemi tőke 2lábon jár.
Emlékeztek még, hogy  a nagy lerohanás előtt a nagy hacker-támadások sok szálon az oroszokhoz volt köthető. Mára Putyin már csak a rakétáival tud védekezni. 
badsector1
badsector1 2022. 06. 09. 22:21
Előzmény: #1711  vigkrisz
#1712
putyin is tökösködhetne azzal, hogy meglátogatja az orkjait Ukrajnában.
vigkrisz 2022. 06. 09. 22:05
Előzmény: #1707  LVN
#1711

Egyelőre csak Pletyka alapján
“A luganszki Wagner - stadion támadáshoz:
lehet hogy Putyin szakácsa, a Wagner főnöke Evgenyij Prigozsin is odalett a támadásban, legalábbis, vannak olyan hírek, hogy éppen ott tartózkodott. Most folyik sok szálon az infó ellenőrzése, de így már érthető, hogy miért pont most. Rajta kívül 150-300 fő mehetett a levesbe….”
euler
euler 2022. 06. 09. 21:19
Előzmény: #1705  totoro
#1710
Hány db-ról van szó és honnan a hír?
Gang 2022. 06. 09. 20:53
#1709
„Nincs már olaja Oroszországnak, amit eladhatna: 
Miközben az Európai Unió folyamatosan építi le az orosz olajimportot, Oroszországnak úgy tűnik, nincsenek tartalékban tárolt olajkészletei, amiket értékesíthetne.“ 
https://www.cnbc.com/2022/06/09/russia-doesnt-have-extra-oil-for-new-deals-with-2-indian-buyers-reuters-citing-sources.html
LVN 2022. 06. 09. 19:43
#1708
hamarosan a vadkeleten: Hello 90es évek! Még 5-6 év és itt lesz nekik. Csak az a kérdés, mi is arra akarunk-e menni velük... Végülis, az előre, nem hátra szlogen utalhat arra is, hogy szeretjük a retrót.
https://www.napi.hu/nemzetkozi-gazdasag/orosz-gazdasag-visszaeses-recesszio-cegek-kivonulas-valsag-osszeomlas.754016.html
LVN 2022. 06. 09. 18:55
#1707
https://www.reddit.com/r/ukraine/comments/v8iaa8/the_wagner_pvc_base_in_the_city_has_been/
Lebombáztak egy Wagner Group főhadiszállást Ukrajnában. Kíváncsi vagyok hány ork mínusz.
LVN 2022. 06. 09. 18:19
Előzmény: #1705  totoro
#1706
Ukrajnában a köznyelvbe beépült a "scholtzolás" kifejezés. Ígérget de soha nem teljesül jelentéssel, pont ma olvastam... Az ürge fején látszik, hogy kilóra megvették őt is az oroszok, mint kisz-es angélát.
totoro
totoro 2022. 06. 09. 18:15
#1705
A Német "segítség":
Mostanra kiderült, hogy Németország csak jóval később küldi el a Scholz által ígért M270 MLR-eket Ukrajnának, mint ahogyan azt gondolták. A németek szerint a fegyverrendszerből hiányzik az a szoftverfrissítés, amely lehetővé teszi az amerikai és brit rakéták kilövését. Az átadás "tél előtt nem fog megtörténni".
badsector1
badsector1 2022. 06. 09. 15:29
#1704
Törölt felhasználó 2022. 06. 09. 15:27
Előzmény: #1700  totoro
#1703
LVN 2022. 06. 09. 15:26
#1702
"SZABAD EURÓPA: Hogyan változtatná meg Finnország NATO-tagsága a régió biztonsági paradigmáját, különösen Oroszországgal szemben?
Toveri: Oroszország szempontjából ez egy nagy probléma, mert mostantól a Balti-tenger gyakorlatilag egy tó lesz, amely a NATO-hoz tartozik. Oroszországnak van néhány száz kilométernyi partvonala a Balti-tengeren, amely 98 százalékban NATO-országok által lesz körülvéve. Tehát Oroszország képessége, hogy ott bármilyen katonai műveletet folytasson, gyakorlatilag nulla lesz.(...)
SZABAD EURÓPA: A Kreml katonai és politikai következményekkel fenyegette meg Finnországot. Ez üres fenyegetés? Mit tehet Oroszország valójában?
Toveri: Azt mondanám, hogy Oroszország lehetőségei jelenleg kissé korlátozottak. Oroszország hagyományosan politikai, gazdasági és katonai nyomást – és erőt – szokott alkalmazni. Nos, politikai hatalom már nincs. Nincs meg a befolyásuk Finnországban. A gazdasági hatalmuk nagyon kicsi, mert már a háború előtt is körülbelül öt százalékát tette ki az Oroszországgal folytatott kereskedelmünk a teljes finnországi kereskedelemnek. Most pedig ennek talán a fele, és még mindig csökken. Tehát nem sok mindent tudnak megállítani. Abbahagyhatják a gázszállítást. De az orosz energia a finn energiafogyasztás nagyon kis részét teszi ki. Lehet, hogy néhány hétig fájhat a déli ipari területeken az orosz gáz kiváltása, de ez semmiképpen sem fogja megbénítani a gazdaságunkat.Ami pedig a katonai erőt illeti, Putyin erői Ukrajnában vannak lekötve. Az atomfegyvereket leszámítva hagyományos értelemben nincs semmijük, amivel komolyan fenyegethetnék Finnország függetlenségét és létét oly módon, hogy kényszeríteni tudnának bennünket, különösen most, hogy az Egyesült Királyság és néhány más NATO-ország biztosítékokat ad nekünk a katonai támogatásról, ha megtámadnának minket."
Nem érdemes a finnekkel kukoricázni, a ruszkiknak Kirill pátriárkán kívül nem maradt semmijük.
cintanyer 2022. 06. 09. 13:29
#1701
https://haszon.hu/megorizni/piacok/orosz-olaj-malta-ciprus-gorogorszag
Ideje lenne komolyan venni az olajembargót az EU-nak, mert Putyin cinikusan nevet háttérben.
.
Andrzej Duda is érdekesen nyilatkozik a Bild-nek, főleg Macron ténykedése miatt, azaz hagyják abba az Oroszországgal való üzletelést.
https://www.portfolio.hu/global/20220609/a-lengyel-elnok-putyinrol-beszelt-valaki-hitlerrel-a-masodik-vilaghaboru-alatt-549675

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek