Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
realmadrid 2023. 01. 27. 14:59
Előzmény: #27399  LVN
#27400
Az egész nyugati világ az usaval az élen sokkal többet gondolt az orosz haderőröl mint amilyen valójában. Túl becsülték jócskán az erejét, felkészültségét. Szerencsére sokkal gyengébbek az oroszok mint azt gondolták nyugaton.
LVN 2023. 01. 27. 14:54
Előzmény: #27393  smallinv
#27399
annyiban tévedsz, hogy a világ nagy része nem így látta a dolgokat. Még Ukrajna szövetségesei is bekajálták a 3 nap alatt bevesszük Kijevet maszlagot. Van, akinek még 333 nappal később sem esik le a tantusz, mondjuk úgy, én abból élek, hogy nekem előre esik le, jóval előrébb, mint másnak. Nehéz elfogadni dolgokat, ha az ember beáll gondolkodásban egy irányba, de a tények makacs dolgok és a disszonancia redukció, noha emberi jellemző, elég kontraproduktív, számomra pedig megmosolyogtató.
vigkrisz 2023. 01. 27. 13:49
Előzmény: #27392  Törölt felhasználó
#27398
"Oroszország nem engedheti meg, hogy elveszítse a háborút"
A Szovjetunió is megengedhette Afganisztánban, most is el kell viselniük.
smallinv 2023. 01. 27. 12:27
Előzmény: #27391  LVN
#27397
És mi van akkor, ha ez meg ukrán propaganda ?
smallinv 2023. 01. 27. 12:25
Előzmény: #27389  Shortelek
#27396
:) , látszik, hogy a kérődző gyomrod ezt befogadta, de nem itt kellene ezt visszabö...ni.
smallinv 2023. 01. 27. 12:24
Előzmény: #27388  Törölt felhasználó
#27395
Szerinte lenne, hiszen ő a jövőbe lát. :)
smallinv 2023. 01. 27. 12:23
Előzmény: #27387  LVN
#27394
:) , akkor vigyázz, mert nagy jármű megy, ebben a háborús helyzetben !
smallinv 2023. 01. 27. 12:21
Előzmény: #27385  duraczell
#27393

'A scenario elmzésedbe nem mennék külön bele, maradjunk annyiban magas valószínűségű elemeket és logikus következményeket tartalmaz :)'
Mondjuk úgy, hogy jól összetallózta a mindenféle 'biztonsági szakértők' írásaiból. :)
Törölt felhasználó 2023. 01. 27. 12:10
Előzmény: #27391  LVN
#27392
Nem tudom elképzelni, hogy az oroszok nukleáris fegyvereket használjanak, viszont nagyon pocsék a helyzetük, stratégiailag fontos területeken is inkább visszavonultak. 
Többször írtad, az orosz vereség elkerülhetetlen. 
Oroszország nem engedheti meg, hogy elveszítse a háborút. 
LVN 2023. 01. 27. 11:53
Előzmény: #27389  Shortelek
#27391

Hát ugye ezek szerepeltek az orosz propagandában, mint hatalmas offenzíva. Vodyane és Vuhledar. A valóságban így nézett ki:
https://www.reddit.com/r/ukraine/comments/10mfkyz/russian_cope_offencive_near_vuhledar/
https://mil.in.ua/en/news/ukrainian-military-revealed-details-of-vodyane-battle/
Írtam a másik topicban, klasszikus szovjet típusú értelmetlen vágóhíd.
LVN 2023. 01. 27. 11:45
Előzmény: #27388  Törölt felhasználó
#27390
Nem lenne, de attól még oroszországot (is) megsemmisítik. Nem írtam, hogy bárki győzne ezzel. Vagy igen?
Törölt felhasználó 2023. 01. 27. 09:45
Előzmény: #27384  LVN
#27388
"Konvencionális háborúban verik szét 50 évre vagy nukleáris holokausztban véglegesen, ha ezt választja a cáratyuska."
Nukleáris háborúnak szerinted lenne győztese? 
LVN 2023. 01. 27. 07:30
Előzmény: #27385  duraczell
#27387
semmi gond, aludhatsz tovább. A struccot is elgázolja az, ami elől a homokba dugja a fejét.
Kvasztics_Fedor
Kvasztics_Fedor 2023. 01. 27. 07:17
Előzmény: #27385  duraczell
#27386
Te gyógypedagógus vagy? 🤣🙏
duraczell 2023. 01. 27. 00:08
Előzmény: #27384  LVN
#27385
A népokításoddal kapcsolatban. Kb. annyit érsz el, mint mikor a falu végéből kiabálnak a süketnek, hogy nyitva maradt a kapu és kiszökött a kutya :) Ha nem mész oda és mutatod meg, akkor nem hallja/leszarja, mert messziről jött ember, azt mond amit akar. A megnyilvánulásaid jelentős része pedig nem szemfelnyitás, hanem sipákolás amit a fürdős"lányok" csinálnak. Próbáld meg ebben a formában odakint előadni magad egy meetingen és észreveszed majd :)
A scenario elmzésedbe nem mennék külön bele, maradjunk annyiban magas valószínűségű elemeket és logikus következményeket tartalmaz :)De az általad leírtaknak a 0 pontját, a gyújtópontját kifelejted. Mégpedig a szándékos polarizálást.Ukrajna sem nem NATO sem nem EU tag. Ebből fakadóan a szövetségi rendszernek nem része (itt most elsődlegesen a NATO-ról beszélünk). Ha mégis így gondolja bárki is, akkor Putyin indokát is meg kell(ene) érteni, ami az általa elvárt biztonsági garanciákra vonatkozik. Valószínűleg még évtizedekig lehet majd erről a teóriákat gyártani, hogy "mi lett volna ha?", illetve "mi is történt?", de 8 év alatt nem sikerült olyan helyzetet teremteni, hogy win-win szituációt alakítsanak ki és elkerüljék a mostani helyzetet. Szerintem lehetett volna. 
Egy teljesen másik nézőpontot most had dobjak be, ha már "jövőkutatás" területére tévedtünk. A rendszer/gengszterváltás KKE-ben mondhatjuk, hogy Mo-on ment a leginkább "sima" módon. Máshol volt kis lövöldözés meg akasztgatás is, itt gyakorlatilag kézfogás és integetés. Erre mondták anno, hogy jót tett volna, ha itt is kialakul kis ramazuli, mert a komcsi múlt felszámolása még talán máig nem zajlott le. Ez alapján kb. meggyőződésem, hogy az Ukránoknál a múlt láncainak leverése, és az oligarcharendszer felszámolására ezzel egyben egy hatalmas lehetőséget is ad és jelentős értékké válhat, mindamellett hogy kvázi finomkodás nélkül lehet "tisztogatni". Ezt egy "vérmentes" csatlakozással évtizedek alatt nem érték volna el és talán sohasem válhattak volna "EU jelölt éretté"
LVN 2023. 01. 26. 23:11
Előzmény: #27372  duraczell
#27384
Én úgy teszek a változásért, hogy próbálom felnyitni otthonragadt honfitársaim szemét, akiket elvakít a fideszes népbutítás, hogy nézzenek a jövő héttől messzebb is. Jajj annak, aki úgy gondolja, hogy ez az orosz-ukrán konfliktus nem az ő háborúja ezen a kontinensen. Si vis pacem, para bellum.
Mint már az elmúlt egy évből kiderült, a munkám szerves része a jövő modellezése. Ez nem egy kiscsoportos ötletelés, és nem babra megy. 2021 decemberében leírtam, hogy háború lesz, és hogy nagy eséllyel az első csapást kivédi az ukrán hadsereg, köszönhetően a 2014 óta zajló folyamatoknak. Ekkor még a portfolió (személyes és nem) szempontjából ez elég volt. Nem gondoltam, hogy ez az év elején fog bekövetkezni, mert az időzítés nem volt logikus, már kifelé mentünk a télből és az orosz média még nem járt ott... Egyébként tudok oroszul is (hostem cognoscite). Csak nagyban ment a lakosság felkészítése, hergelése a háborúra. De nyárra tettem az indulást, mert a kezdeti felocsúdásból míg kijön a nyugat, addigra lehet fenyegetni a közelgő téllel és a gázcsap elzárással. Erre tél végén indult a támadás, ez a hiba nagyban befolyásolta a modellt, amit leírtam utána itt kora tavasszal... Nyugat összezár, orosz vereség, viktorka gyengülése, mert minden külpolitikai céliránya lezárul. Arra alapoztam mindezt, ezt is leírtam, hogy tekintélyelvű diktatúrák nem tudnak olyan eszközöket gyártani, mint a fejlett demokráciák, egyszerűen a berendezkedés alapjaiban lévő eltérések magyarázzák a gazdasági fölényt és a demokráciára épülő piacgazdaságok hatékonyságának felsőbbrendűségét a teljesítménykényszer miatt. Az orosz haderő véleményem szerint mindig papírtigris volt, szétlopott összetákolt vasakkal. Természetesen volt egy elitebb mag nagyobb harcértékkel, de ezt elköltötték hamar Ukrajnában az oroszok, egyszerűen megtörtek a nyugat által felszerelt és felkészített ukránokon, ez előre látható volt.
Azt is leírtam tavasszal tavaly, hogy a nyugat összezárásával két lehetőség van az orosz vereségre (más kimenetel nincs). Konvencionális háborúban verik szét 50 évre vagy nukleáris holokausztban véglegesen, ha ezt választja a cáratyuska. De terroristákkal nem tárgyal a nyugat, ezt el kell fogadni és minden épelméjű ember tudja ezt. Van rá 3-5% esély, hogy Ukrajnát egy kompromisszumos békére kényszerítik végül mégis, tehát mondjuk Mordor nyer. Ez is elég satnya győzelem lesz, de ez esetben teljes gazdasági, kulturális és diplomáciai elszigetelődés lesz, végleg két táborra szakad a világ, és Észak-Korea és Szíria meg Belausz odaláncolódik az Oroszokhoz. Egyes nagyobb hatalmak, mint India még hezitál, Kína röhög a markába, hogy lesz egy olcsó csicska benzinkútja. DE! Amibe beépül az orosz energiahordozó, az 5 év múlva eladhatatlan lesz nyugaton. Ekkor fog bezárulni az új vasfüggöny, mely sokkal keményebb lesz, mint az előző, lehet tovább is tart és nem lesz átjárás semmilyen tekintetben. Ekkor kell majd észnél lenni, melyik ország polgára melyik oldalon találja magát akkor, és hogy ez jó lesz-e neki és családjának. Nos, jelenleg ennek a kimenetelnek szurkolnak itt egyesek, megmondom őszintén, nem tudom, hogy miért. Azt megértem, hogy viki és bűnbandája nem fér el a nyugati demokratikus berendezkedésű klubban, ezt minden kollegám látja. Azt nem magyarként nem értik, hogy egy ország hogy tud vele menni önként és dalolva a süllyesztőbe. Elképzelhetetlen, mert ők nem tudják tapasztalatból, milyen az, amikor valaki szisztematikusan számolja fel a súlyok és ellensúlyok rendszerét, média csak állami maszlagot nyom 0-24-ben, oktatás szétverve, stb... Szóval sajnálom, de nem tartok a birkanyájjal.
duraczell 2023. 01. 26. 23:00
Előzmény: #27382  Csakegyolvaso
#27383
LoL
Ilyet meg mégis hogyan sikerült haluznod? :D
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2023. 01. 26. 21:11
Előzmény: #27380  Csakegyolvaso
#27382
En Magyarorszagrol beszelek HA tamadas erne minket akkor nyilvan a NATO segitene nekunk DEEEEE a ner propaganda szerint nekunk nem kell majd a segitseg mert mi nem akarunk harcolni es bekes modon atadjuk a teruelteinket. Ezt nem ertem hoyg neekd miert kell szajbaragosan leirni valamit azt csak a joisten tudja.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2023. 01. 26. 21:08
Előzmény: #27380  Csakegyolvaso
#27381
ez phylaxanak meg nem az elemnek.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek