Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 06. 03. 06:28
Előzmény: #14159  Traktoros
#14160
Ha megnézed a térképen, hogy Moszkvát melyik, az oroszok által potenciálisan ellenséges ország területéről lehet a legrövidebb úton elérni rakétákkal, akkor (esetleg) megérted, hogy miért Ukrajna a legfontosabb ebből a szempontból az oroszoknak.
.
A finnekért sem kell aggódnod. Bölcs döntésükkel elérték, hogy (a meglévőkön felül) még néhány száz ballisztikus rakétát kapnak a határaik mellé. 
🗽🔥🇪🇺🔥🗽
Traktoros 2022. 06. 03. 05:52
Előzmény: #14158  Törölt felhasználó
#14159

A balti államok természetesen nem zavarták eddig. Vagy ők lesznek a következők? És ezek után Finnország sem fogja zavarni, vagy de.
Egyeseknél az értelem elfogyott, logika meg sosem volt ....
Törölt felhasználó 2022. 06. 03. 05:32
Előzmény: #14155  Istvan78
#14158
"... De persze Putyin fejében nem ez a realitás él, hanem az, hogy terület kell neki még, nyersanyag kell neki még és dicsőség. "

  
Nem. Az orosz elnök fejében az "a realitás él", hogyha Ukrajnát átengedi a debillé züllött zusának, egy szép keddi (vagy pénteki ) napon megtámadnák az országát... okot bármikor találnának hozzá.
.  
Lásd 1962, október... kubai rakétaválság.
.  
Ukrajnát ezért az oroszok soha nem fogják feladni... ezzel pedig Európának ill. a világnak is végleg befellegzett néhány évtizedes távlatban, mivel a belső összeomlás szélén tántorgó hambiland sem fogja elengedni.
.  
Game (soon) over jön a Földön. 
Törölt felhasználó 2022. 06. 03. 02:08
Előzmény: #14154  Istvan78
#14157
Szerintem azért az EU lesz a vesztes (ha nem is azonnal), mert lefelé halad, a háborútól függetlenül is. Anglia évekkel ezelőtt kiszállt, látta, rossz az út. Németország lakossága csökken, Olaszország egyenesen a kihalás felé tart. Franciaországot ellepik a bevándorlók. Magyarország a rossz pénzügyi és gazdasági politika miatt már a háború előtt arstopot vezetett be. Ilyen olyan okok miatt számos ország hanyatlik, ezért az EU is.
Törölt felhasználó 2022. 06. 03. 00:31
Előzmény: #14155  Istvan78
#14156
Az lehet,hogy nyugat nem kereskedik az oroszokkal de USA ellenlábasa Kína biztosan fog,mint ahogyan most is nagy valószinüség szerint kereskedik max nem tudni,hogy mit és abból mennyit ,mert nem verik nagydobra.Mindenesetre ha jól sejtem ezek a tételek nem fognak a hivatalos statisztikai adatokban szerepelni,mert sem az oroszoknak sem a kínaiaknak nem érdeke ennek közlése.
Istvan78 2022. 06. 02. 23:30
#14155
Nem kizárt, hogy az oroszok megtarthatják a háborúval elvett területeket, de ettől még továbbra is egy technológilag fejletlen, közepesen szegény, társadalmilag elmaradott ország maradnak, semmivel nem lesz senkinek jobb, vagy éppenpen rosszabb lesz hosszabb távon, mert a nyugat nem fog vele együttműködni, kereskedni, fejlett technikát eladni. De persze Putyin fejében nem ez a realitás él, hanem az, hogy terület kell neki még, nyersanyag kell neki még és dicsőség. Az előbbi kettőből pedig van neki bőven, hogy minek a fene se tudja, mert csak, mert az ősei ezt csinálták, ezt szokták meg, ez hozott a fejükre dicsőséget, nem az hogy felemelték, gejlesztették minden oldalról az országukat.
Istvan78 2022. 06. 02. 23:20
Előzmény: #14151  Törölt felhasználó
#14154
Szerinted miért az EU lesz a vesztese az embargónak? Az EU oldalán áll a kb. 40-szer akkora GDP, a fejlett tachnológia. Majd beszerzi a nyugat máshonnan a hiányzó energiát, legfeljebb magasabb áron, ő kibírja a magasabb árat, az oroszok meg elfogynak, "mint a gyertyaszál, mint amely elhagyott üres szobában áll". Semmi logika nem szól amellett, hogy másképp legyen.
Törölt felhasználó 2022. 06. 02. 21:46
Előzmény: #14152  blackmirror
#14153
👍😂🤭
blackmirror
blackmirror 2022. 06. 02. 21:38
Előzmény: #14151  Törölt felhasználó
#14152
Ez nem így van, a tévében azt mondták és a twitteren is írták, hogy Oroszországot csődbe fogja vinni az embargó, hosszútávon Európa csak nyerhet vele. A facebookon és itt a portfólió fórumon a legtöbbet lájkolt hozzászólások szerint is Oroszország lesz az embargó nagy vesztese, tehát nincs igazad. Ami engem erről végleg meggyőzött az a mozzanat volt, amikor totoro egy a tiedhez hasonló hozzászólás miatt tiltott ki a topikjából egy fórumozót, tehát innentől számomra teljesen egyértelmű, hogy az orosz gazdaság bele fog állni a földbe a korlátozások hatására.
Törölt felhasználó 2022. 06. 02. 21:23
#14151
18:14 Oroszország szerint Európa lesz a nagy vesztese az olajembargónak
.  
  
nos, ennek a megállapításához nem kell(het)ett túl sok titkosszolgálati aknamunka... 
💪🎧🎙️📸🎹🤭
Törölt felhasználó 2022. 06. 02. 17:12
#14150
Újabb lépéssel közelebb az európai ill. világ(atom)háborúhoz:

 
"A brit Királyi Haditengerészet hadihajóit be kellene vetni az Ukrajna elleni orosz fekete-tengeri blokád megszüntetésének érdekében − vetette fel az Egyesült Államok NATO-delegációját vezető konzervatív parlamenti képviselő. Az Independent cikke szerint Alec Shelbrooke elmondta, hogy a brit hadihajók védekezés esetén halálos, pusztító erejű fegyvereket is bevethetnének a misszióban, amely arra irányulna, hogy az ukrán búzaszállítmányokat védjék meg. "

  
p.s.: "ukrán búzaszállítmányok"?... mint ismeretes, brit "gazdák" sok százezer, más források szerint több millió hektár termőföldet bérelnek sok-sok éve a (mindenkori) z-ukrán oligarcháktól.
duraczell 2022. 06. 01. 22:00
Előzmény: #14147  Törölt felhasználó
#14149
Értem, köszönöm!
Törölt felhasználó 2022. 06. 01. 21:56
Előzmény: #14144  duraczell
#14148

MOst olvastam egy cikket, és szerintem ezzel sokkal érhetőbben be tudom mutatni mire gondoltam (részemről ezzel ki is szállok a témából mert nagyon eltértünk a topic témájától.
A Mobilsign kft 2021-es bevétele 721 millió forint. (Ez az összeg szerepel a GDP-ben).
Ebből az összegből 408 milliót kifizettek Rogánnak  "Találmány hasznosítási díjként".
A cég törlesztésre max. 313 milliót  tud használni.
Tehát a 721 millióhoz arányosítani a hitelüket hibás eredményt ad.
Törölt felhasználó 2022. 06. 01. 21:38
Előzmény: #14145  duraczell
#14147
adóalaphoz
Törölt felhasználó 2022. 06. 01. 21:34
Előzmény: #14144  duraczell
#14146

"A GDP az egy területen, adott idő alatt előállított végső felhasználásra szánt javak (termékek és szolgáltatások) összességének értéke."
.
Én nem írtam hogy rossz hogy itt vannak a multik. Csak annyit írtam, a  multik által megtermelt javak teljes értéket nem lehet a adósságcsökkentés képesség szempontjából figyelembe venni.
Szerintem katasztrófa lenne, ha kivonulnának a multik.
Általában ezért írják elő hogy hány százaléknak kell lenni minimum a magyar beszállítóknak.
duraczell 2022. 06. 01. 21:28
Előzmény: #14144  duraczell
#14145
Esetleg lehet az adóbevételhez, v adóalaphoz szeretnéd a viszonyítast?
duraczell 2022. 06. 01. 21:26
Előzmény: #14140  Törölt felhasználó
#14144
Szerintem egy másik ló másik oldalát nézed. GDP az országhatáron belül megtermelt "jövedelem". Ebből a szempontból indiferens, hogy annak a nyereségének a végső tulajdonosa Kiss Józsi, Mészáros, vagy akár Bill Gates. Mind foglalkoztat munkaerőt, számol el egyéb költségeket és adózik (vmennyit). Az más kérdés, hogy az itt 100 ért megtermelt nyersanyagot máshol 110 ért tudja eladni és azt a 10 nyereséget itt, v ott számolja el. 
Lehet én tévedek, de régen volt már a makro szigorlatom, de még igy is jobb, mintha azt a 100-at sem itt termelné meg, es annyival kevesebb munkaerőt foglalkoztatna + ugye az esetleges beszállítói lánc, ami a kf-i nélkül se lenne.
Törölt felhasználó 2022. 06. 01. 21:12
Előzmény: #14142  Phylaxa
#14143
Én is ezt írtam korábban, hogy sokkal pontosabb lenne ha az adózott jövedelemhez viszonyítanánk.
Phylaxa 2022. 06. 01. 21:07
Előzmény: #14140  Törölt felhasználó
#14142
GDP-t jövedelem alapon is lehet számolni és azt hasonlítani az adósságokhoz. Ebbe már az inflációt is beleveheted és megmutatja az adósság törlesztési képesség változását. Ha ez romlott, akkor baj van.
Törölt felhasználó 2022. 06. 01. 20:51
#14141
#187: "Nem az adósság önmagában tipor el egy országot vagy egy vállalatot. Sokkal inkább az adósság folyamatos növekedése a bevétel függvényében az, ami a bajt okozza." (WB)

 
WB itt a tőle megszokott józan paraszti észjárás mentén szeretné bemutatni, hogy mire érdemes figyelni az adósságoknál általában

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek