Topiknyitó: CyrusTheGreat 2021. 11. 20. 09:24

Büntetőszavazás '22  

A Fideszre szavazok büntető jelleggel. Change my mind.
2022 és 2026 között nevesebb események, amelyeknek a Fidesz ágyazott meg:
- 2024 második félévben nagy tételben lejáró MÁP+ állomány
- 2024 második felétől Babaváró számonkérések
- 2024-től elkezdődnek a megelőlegezett gyerekvállalásra lejárni CSOK-határidők
- a kamatemelési ciklus 2022-ben folytatódik, továbbgyűrűzve a lakossági hitelpiacra
- infla beismerten magasabb lesz még '22-ben is
- ... és még elég hosszan sorolhatnánk, makro-jelleggel is a nagyobb ívű változtatásokat.
Nem lenne pedagógiailag is jobb, ha mindezt az takarítaná el, aki megágyazott neki?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Landlord 2021. 12. 02. 17:41
Előzmény: #299  signal2
#300
Akar, szorol szora elismetelhetnem OV mondatait, mikor arrol beszel, hogy merre is tart a nyugat. De ennek itt most semmi ertelme nem lenne. Nyugodtan meg lehet hallgatni, nezni. En, es sokan masok is igazat adunk ezeknek a gondolatoknak.
signal2
signal2 2021. 12. 02. 17:31
Előzmény: #295  Landlord
#299
KOnkrétan miben halad a rossz felé? Mennyi időt töltöttél ott az elmúlt években? Azért kérdezem, mert az öcsém ott él, akinek esze ágában sincs hazajönni. Hogy miért? Kijön a fizetéséből, nem szorul rá állami könyörtámogatásokra, flottul tudja intézni a dolgait, szép a környezet, nyugodtak az emberek, nem árasztja el a közéletet a mindent beborító propaganda. Itthon sokkalta nagyobb stressz mellett élte az életét. 
Én Bécsben dolgoztam, ugyanezt tudom mondani. 
Tehát tényleg kíváncsi vagyok, hogy szerinted miben haladnak ők rosszfelé, mi meg jófelé. Azt látom, hogy nálunk az oktatás, közegészségügy, közbeszéd csúszik lefelé a lejtőn, miközben hatalmasra hízott a korrupció és a kormányzati propaganda. 
Landlord 2021. 12. 02. 17:30
Előzmény: #296  Törölt felhasználó
#298
Nem lehet, labortisztasagu topikokat fenntartani, es nem latok itten a tematol valo eltevelyedeseket.
Törölt felhasználó 2021. 12. 02. 17:28
Előzmény: #294  Peterbond
#297
Topiknyitó: CyrusTheGreat 2021. 11. 20. 09:24Büntetőszavazás '22 
' A Fideszre szavazok büntető jelleggel. Change my mind.
2022 és 2026 között nevesebb események, amelyeknek a Fidesz ágyazott meg:
- 2024 második félévben nagy tételben lejáró MÁP+ állomány
- 2024 második felétől Babaváró számonkérések
- 2024-től elkezdődnek a megelőlegezett gyerekvállalásra lejárni CSOK-határidők
- a kamatemelési ciklus 2022-ben folytatódik, továbbgyűrűzve a lakossági hitelpiacra
- infla beismerten magasabb lesz még '22-ben is
- ... és még elég hosszan sorolhatnánk, makro-jelleggel is a nagyobb ívű változtatásokat.
Nem lenne pedagógiailag is jobb, ha mindezt az takarítaná el, aki megágyazott neki?"
Tehat Landlord teritgetese a topik felvezetesehez kepest teljesen irrelevans, azaz nyugodtan lehet trollkodasnak is hivni.
Lehet menni az Orban takarodjba okoskodni.
Törölt felhasználó 2021. 12. 02. 17:20
Előzmény: #293  Peterbond
#296
De a topik temaja nem az, hogy gyozzuk meg a masikat arrol, hogy megis jo a fidesz, hanem az, hogy hogyan lesz itt mar soha tobbe fidesz, vagy legalabbis nem ilyen fidesz.
Landlord 2021. 12. 02. 17:19
Előzmény: #290  Peterbond
#295
Rendben, igy mar ertelek. Reszemrol viszont tovabbra is ugy gondolom, hogy nemetek es a tobbi nyugati allam halad rossz fele, nem mi.
Peterbond 2021. 12. 02. 17:12
Előzmény: #293  Peterbond
#294
Szóval igenis jöjjenek más véleménnyel emberek és ütköztessük a dolgokat. Egy fórum erről kéne szóljon.
Peterbond 2021. 12. 02. 17:11
Előzmény: #291  Törölt felhasználó
#293
Én nem tartom helyesnek a saját burkon belüli tájékozódéást csak. Igenis kell értelmes vitáknak lenni különböző nézetű emberek között. Ez lenne az alap. A vallási szintű berögződés és a csak a velünk egyező vélemény meghalgatása és minden más alapból kizárása káros szerintem.
Törölt felhasználó 2021. 12. 02. 16:59
#292
Az mennyire számit büntetőszavazásra, ha kutya Gergőre szavazok listán? :)
Törölt felhasználó 2021. 12. 02. 16:57
Előzmény: #290  Peterbond
#291
Landlordnak nem tudom minek magyarázkodni.
Mi se járunk okoskodni a fidesz nagygyűlésre, se a republikánusokére, Ő is tartózkodhatna szerintem a trollkodástól.
Peterbond 2021. 12. 02. 16:55
Előzmény: #275  Landlord
#290
"Hogyan jon ide Adolf H.? Hihetetlen modon, a vegletekben gondolkodva hozod elo."
.
Csak példaként hogy attól ne várjuk a probléma megoldását aki az egész probléma alapja. Ezért hoztam a 3 jelenkori példát és igen szemléltetésként egy igen sarkos példát Hitlerről. De lehetett volna mástól is de magának a gondolkodásnak az abszurditását akartam bemutatni vele. A lényeg nem a fasiszta módon volt hanem hogy attól várni a megoldást aki egy vesztes háborúba sodorta az országot felesleges. az a végsőkigg ki fog tartani a rossz döntése mellett és akkor is hadosztályokat fog irányítani mikor azok már rég nem is léteznek.
Peterbond 2021. 12. 02. 16:53
Előzmény: #274  CyrusTheGreat
#289
"A hitleres példa kiváló, Németország azóta se ment még a közelébe se olyan populista anyaszomorítónak, mint az emlegetett osztrák hülye és egy életre megtanulták, hogy a szélsőséges eszméktól óvakodjanak. Mind Erdogan, mind Lukasenka és Maduro is olyan példával szolgálnak majd a népnek, ami a következő 3-4 évtizedre meghatározza majd a gondolkodást és az állampolgári tudatosságot.
Ugyanez lenne a kívánatos itthon is."
.
Optimista vagy. Én nem így látom. Rendszerváltás után 4 évvel mi MSZP kormányt választottunk. Már 2002-ben 2006-ban is és most is az új Kádárt keresstük és Orbánban meg is találta a nép. Neki a legvidámabb barrak kell ha kell gigahitelek hátán.
mrider 2021. 12. 02. 16:29
Előzmény: #270  CyrusTheGreat
#288
Fidesz 51%
Ez lenne az igazi bünti, rájuk maradna a sz*r takarítás.
A maradék 49% moslék, Kutyák, Mi Hazánk.
Törölt felhasználó 2021. 12. 02. 16:27
Előzmény: #286  signal2
#287
Piacbarátok ők, csak a maguk módján: addig szeretik a piacot, amíg az monopólium, és az egyetlen szolgáltató az ő tulajdonukban van.
signal2
signal2 2021. 12. 02. 16:25
Előzmény: #282  Invest8
#286
A fidesznél valószínűleg piacbarátabb lenne, és törekedne a gyors euróbevezetésre. Teát szeirntem pozitív lenne a hatás.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta 2021. 12. 02. 16:23
Előzmény: #281  zhagar
#285
Roviditstuk le:
Az ellenzek azert szar, mert majd talan, esetleg lopni fog es lehet, hogy nem ert hozza.
TEHAT:
maradjon fidesz, mert azok biztos kurva sokat lopnak es biztosan nem ertenek egy orszag vezetesehez. 
Okos kis fideszes vagy, mehetsz felvenni a 100-ast a postod utan. 
signal2
signal2 2021. 12. 02. 16:21
Előzmény: #281  zhagar
#284
"ez azt jelenti akkor, hogy az ellenzék mégsem csinálná jobban és mégsem tudná "megmenteni az országot"?"
Majdnem sikerült felfognod ennek a topiknak a tartalmát. De csak majdnem.
signal2
signal2 2021. 12. 02. 16:19
Előzmény: #281  zhagar
#283
"csak szólok hogy aki a kutyapártra szavaz, az az összefosás koalícióra szavaz"
Mások szerint pedig:
"aki a kutyapártra szavaz, az a fideszre szavaz"
Invest8 2021. 12. 02. 16:18
#282
Egy kormányváltás milyen hatással lenne a pénz és tőkepiacokra, tehát a HUF-ra és a hazai tőzsdére, állampapír hozamokra, a befektetői bizalom miként reagálna?
zhagar 2021. 12. 02. 16:15
#281

csak szólok hogy aki a kutyapártra szavaz, az az összefosás koalícióra szavaz, miután már nyílt titok hogy a kutyapárt az összefosók javáéra fog sok helyen visszalépni (eddig is tudta aki figyelt, hogy a kutyapárt álsemleges, éppolyan csali és stróman szerepben mint az, hogy "makizaj Péter az jobboldali ám", amiből persze egy szó sem volt igaz sosem - arra találta ki az ellenzék, hogy álcázásként így próbáljon meg kiábrándult fidesszavazókat szerezni)
másrészt nagyon nem érthető itt vmi: eddig úgy tudtuk, orbánnak azért kell mennie mert az ellenzéke job, szebb, ügyesebb de legfőképpen, ÉRT hozzá, és sokkal jobban csinálna mindent, ugye?
no most akkor itt ha az eddig az ellenzéket egekbe dícsérők akarnak kutyapártra szavazni (még 1x, lásd fenti zárójel hogy hiában), azok megint álságosak, hiszen
ez azt jelenti akkor, hogy az ellenzék mégsem csinálná jobban és mégsem tudná "megmenteni az országot"?
és itt meg kell jegyezni, mit is mondott orbán 2010 ben miután nyert? kb. azt, hogy vállalja, annak ellenére hogy nem ő vitte és úsztatta be a szarba nyakig az országot tehát nem az ő felelőssége ami történt..
tehát akkor most van egy ellenzék, aminek megmondóemberei máris féltik védenceiket, hogy "jobb lenne ha mégis a fidesz nyerne, merthogy bajbavitték az országot?
miféle ellenzék és holdudvara az ilyen?
szerintem ezek mind kóklerek, azaz beszari, demagóg senkik, hisze máris úgy tűnik, legalább félig inukba szállt a bátorságuk
a felvetésem persze álnaív: valójában arról van szó, amit Bp. ten és az önkormányzataikban már bizonyítottak: nem értenek ők semmihez a mutyizáson, lopáson és hazudozáson kívül, ennek iskolapéldája Karigeri, akiről már bebizonyosodott, hogy alkalmatlan polgármesternek ( ezt már a 24.hu-s Nagy Józsi és Nagy Attila Tibor balos politologus is elismerték a pesti tv  vitaműsorában )
ez az ellenzék tehát kormányozni nem szeretne, felelősséget vállalni sem, csak szerezni szeretne és persze pénzt, ingatlanokat eg vagyont a közösből, amennyit csak lehet..ennyi

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek