Topiknyitó: zolifiazoli 2021. 02. 18. 21:14

Backtest és ami mögötte van  

Kulcsszavakban: backtest, indikátorok, adatok, algoritmusok, programozás, matematika és persze a kapott eredmények…, valamint minden más, ami érdekli az erre járókat.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kitsune
kitsune 2021. 03. 12. 12:20
Előzmény: #518  casual
#520
Nagyon sok mindennek kéne itt változnia, hogy legközelebb ne történhessen ez meg. Amíg a társadalom le van ragadva a Gyurcsányozás meg az Orbánozás szintjén, és amíg ezt mind az aktuális kormány, mind az aktuális ellenzék kihasználja, addig lehet itt bármilyen kormányváltás, addig a helyzet ugyanez lesz.
stolz
stolz 2021. 03. 12. 11:57
Előzmény: #518  casual
#519
Semmit. Ha lesz ilyen legközelebb, az ugyanilyen lesz.
casual 2021. 03. 12. 11:22
Előzmény: #517  stolz
#518
Bármi áron, de ezt, hogy idáig jussunk, meg kellett volna akadályozni. Én nem szeretem a populista lózungokat, de azért ilyenkor nekem is eszembe jut, hogy olimpia, meg stadion, meg családok, meg... És még mindig nincs arról szó, hogy mi lesz ezután? Mert hogy egyszer túljutunk ezen is, az biztos. De miért nem beszélünk arról, hogy a következő ilyen helyzetben hogy fogunk majd teljesíteni? Értem én, hogy ma már nem lehet a mostani helyzetért tenni, de ma lehet csak a jövőbeli hasonló helyzetek elkerüléséért tenni. Mit teszünk azért, hogy legközelebb ez ne történhessen meg? 
 
https://index.hu/belfold/2021/03/11/koronavirus-koronavirus-magyarorszagon-korhaz-dr.-hegedus-zsolt-etika/
stolz
stolz 2021. 03. 12. 09:23
Előzmény: #516  stolz
#517
De idén még nem kötöttem, az biztos...
stolz
stolz 2021. 03. 12. 09:23
Előzmény: #515  stolz
#516
Ja, nem. Volt egy kis shortom év vége felé. De abból se lett semmi...
stolz
stolz 2021. 03. 12. 09:22
Előzmény: #514  casual
#515
Én kb 9 hónapja kötöttem Bét-en utoljára. :D
casual 2021. 03. 12. 09:19
Előzmény: #513  casual
#514
Érdektelen számomra a Bét, most néztem, hogy nyolcadikán volt utoljára kötésem, amikor zártam a Ricsi shortot, azóta semmi. De csak a dagonya megy abban (is) azóta (is).
casual 2021. 03. 12. 07:55
Előzmény: #512  stolz
#513
Van pénz, lesz pénz, ez már örök. :)
 
De én inkább úgy látom, hogy nem egyértelmű, van azért mozgás, egy ideje lehet keresni mindkét irányon. Nem úgy van, hogy nyitsz egy pozit, aztán napok múlva meg lezárod úgy, hogy még csak meg sem moccant a te irányodba. :D
stolz
stolz 2021. 03. 11. 17:00
#512
Kint húznak. Jó kis medvecsapda volt az elmút 3 hét...is. :D
casual 2021. 03. 11. 13:47
Előzmény: #510  stolz
#511
Gyanítom ennyire azért nem gyökerek. Mármint nem csak fizetni kell kerekítve, hanem úgy is számolják el. Na de meglátjuk, nem lepődök már meg semmin. Aztán mégis sikerül nekik mindig valamivel. :D
stolz
stolz 2021. 03. 11. 13:44
Előzmény: #508  casual
#510
Nekem meg lefele kerekítették. Ebben csak az a szép, hogy az adófolyószámlán nem kerekítve írják elő. Szóval akinek lefele kerekítik annak hiánya lesz, amire meg számolják a késedelmit. Akinek meg felfele annak meg többlete, mondjuk ez utóbbi kevésbé gond...
stolz
stolz 2021. 03. 11. 13:43
Előzmény: #507  casual
#509
Amíg van áram a Fed székházban, addig lesz pénz mindenre. :)
casual 2021. 03. 11. 12:14
Előzmény: #507  casual
#508
Most látom csak, hogy "burkolt" adóemelés már megint? Nem is figyeltem, de a gépjárműadót mi a francért kell ezerre kerekítve megfizetni? Még az illetékeket is elég százasra kerekíteni.
casual 2021. 03. 11. 12:04
Előzmény: #506  stolz
#507
5000 sp sok pénz, marad még akkor máshová is a világban?
stolz
stolz 2021. 03. 11. 10:54
Előzmény: #505  casual
#506
Én év végére 5000-es sp500-at álmodtam, szóval dax simán lesz 15-16k. :)
casual 2021. 03. 11. 09:24
Előzmény: #504  stolz
#505
Jó reggelt!
 
Ma nem keltem korán, viszont ahogy látom nem maradtam le semmiről. Blúkban forgalom semmi, egy két fanatikus próbál valamit kiszedni aztán ezzel ide-oda rángatják az árfolyamot, amíg meg nem jön 1-2 nagy aztán szépen mindent a nekik tetsző irányba nem raknak.
 
De hogy a forint hová erősödik még, ez hallatlan. :D
 
Ugyan nem őszre, de nagyon kapaszkodtam és meg is lett a 14k dax, merjünk nagyot álmodni? 15-16k? ;)
stolz
stolz 2021. 03. 11. 08:59
#504
Jó reggelt!
stolz
stolz 2021. 03. 10. 19:20
Előzmény: #501  casual
#503
"2010 után volt egy nagyon erős növekedés a foglalkoztatottak számában Magyarországon, és ez a növekedés az európai trendekkel ellentétben abba az irányba tolta a foglalkozásszerkezetet, hogy a képzetlen munka aránya növekedett..."- ez valószínűleg azért lett így, mert sok olyan állt munkába, akinek addig semmilyen munkája nem volt, valószínűleg a nem megfelelő képzettség miatt. Szóval ez szerintem nem annyira rossz, mint amennyire annak tűnik. Azért nőtt a képzetlen munka aránya, mert sok képzetlennek sikerült munkát adni és nem azért mert képzettek léptek volna át a képzetlen munkába, szerintem.
"Természetesen fontos szerepe van az egyéni képességeknek, az ambícióknak, az életmódnak is abban, hogy ki milyen társadalmi pozíciót tud elfoglalni. A mobilitáskutatások azonban azt tudják hozzátenni e vitákhoz, hogy felmérik, hogy mekkora hatása van erre a származásnak. A többi tényező jelentőségét pedig ennek tükrében érdemes mérlegelni. Aki szegény, az javarészt azért szegény, mert már a szülei is szegények voltak. És úgy tűnik, hogy ez egyre inkább igaz Magyarországon..."- látok ilyet is, látok olyat is. Sok múlik a hozott mentalitáson szerintem. És sok az egyéni képességeken. Ami a nagyobb baj, hogy nagyon könnyű elcsúszni az életben. Elveszted a munkád és nincs szinte semmilyen szociális háló. Nem támogatom az ingyenélést, de 3 hónap munkanélküli segély, akár előtte ledolgozott 20 évvel is, az vicc...
Nagy általánosságban viszont azt látom, hogy még mindig van társadalmi mobilitás. Persze első generációs értelmiséginek lenni a legnehezebb. Mindig van egy fejlődési folyamat. Eltérő családi életutak, amikből szűkebb környezetünkben azt a hamis képet kapjuk, hogy micsoda lecsúszás van vagy azt, hogy eljött Eldorado...szerintem egyik sincs. Van egy mérsékelt fejlődés, hogy ez jó-e így vagy sem, azt döntse el mindenki maga...
casual 2021. 03. 10. 18:29
Előzmény: #501  casual
#502
casual 2021. 03. 10. 18:28
Előzmény: #500  stolz
#501
Itt egy másik érdekes cikk. Ha helytálló, akkor nagy a baj. Néhány dolgot emelnék ki:
 
"2010 után volt egy nagyon erős növekedés a foglalkoztatottak számában Magyarországon, és ez a növekedés az európai trendekkel ellentétben abba az irányba tolta a foglalkozásszerkezetet, hogy a képzetlen munka aránya növekedett..."
 
"Természetesen fontos szerepe van az egyéni képességeknek, az ambícióknak, az életmódnak is abban, hogy ki milyen társadalmi pozíciót tud elfoglalni. A mobilitáskutatások azonban azt tudják hozzátenni e vitákhoz, hogy felmérik, hogy mekkora hatása van erre a származásnak. A többi tényező jelentőségét pedig ennek tükrében érdemes mérlegelni. Aki szegény, az javarészt azért szegény, mert már a szülei is szegények voltak. És úgy tűnik, hogy ez egyre inkább igaz Magyarországon..."
 
https://444.hu/2021/03/10/a-mobilitas-egyre-inkabb-lecsuszast-es-nem-felemelkedest-jelent ;

Topik gazda

zolifiazoli
zolifiazoli
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek