Topiknyitó: zolifiazoli 2021. 02. 18. 21:14

Backtest és ami mögötte van  

Kulcsszavakban: backtest, indikátorok, adatok, algoritmusok, programozás, matematika és persze a kapott eredmények…, valamint minden más, ami érdekli az erre járókat.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zolifiazoli
zolifiazoli 2021. 02. 20. 21:38
Előzmény: #56  benji60
#60
Már nem emlékszem, hogy ki írta a fórumon a napokban, de az volt a lényeg, hogy akár 330-ig is lemehet az árfolyam. 
casual 2021. 02. 20. 21:37
Előzmény: #41  Nella_
#59
Nem igazán jó a kifejezés, de nem találtam jobbat. Valóban, ahhoz hogy beszélgetni tudjunk róla, először talán tisztázni kellene a "szótárt", hogy mindenki ugyanazt értse bizonyos szerkezetek alatt.
 
Én most ott arra gondoltam, hogy mi alapján tesztelsz? Nyitó-, záró-, vagy átlagárakat nézel? Vagy elég ha volt kötés egy adott árszinten, az már nem is számít, hogy mennyi, hogy esetleg még annyi sem, amennyiért én átlagosan kötnék? Vagy csak "elviekben" tesztelek, azaz úgy, mintha elméletben adott szinten bármennyit tudnék/venni és eladni anélkül, hogy érdemben elmozdítsam az árat? Vagy valóban, kvázi egy "tőzsde emulátort" futtatok, ami modellezi azt is, hogy mi történt volna, ha valóban bekerül a megbízásom a könyvbe? Ezek nagyon komoly kérdések, és még ezek is csak a felszínt karcolgatják.
zolifiazoli
zolifiazoli 2021. 02. 20. 21:36
Előzmény: #56  benji60
#58
Devizához (sem) értek, viszont egyben biztos vagyok, hogy nem "kell". Tévútra visz szerintem az a gondolkodás a tőzsdén, hogy az árfolyamnak erre vagy arra kell mennie. 
benji60 2021. 02. 20. 21:31
Előzmény: #40  kukacponthu
#56
Jó estét mindenkinek!Nem kellene a felfelé mutató ékből először a kék trendvonal alját megéinteni, hogy a lefelé mutató ékből felfelé kitörjön?https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_286639d83ed41caeadf0254a96074a65.png
casual 2021. 02. 20. 21:29
Előzmény: #49  stolz
#55
Na és TIPS? Amikről egyébként is méltatlanul kevés szó esik. Talán persze azért, mert a többség trédelni akar, és hisz abban, hogy hosszútávon és megveri a piacot és miért is kellene védekezni bárminemű "anomália" ellen, de azért én kétkedő vagyok ebben is. Mellesleg azt gondolom, hogy aki komolyan gyarapítani (megtartani is akár a nyugdíjig) akarja a vagyonát, annak egy 10-20% közötti részt érdemes ezekben tartani. Bár Biden meghirdette az "America First" időszak végét, de ettől még továbbra is azt hiszem, hogy USA-nál még mindig nincs jobb hely a világon egy ilyen vagyonelemnek.
zolifiazoli
zolifiazoli 2021. 02. 20. 21:27
Előzmény: #53  kukacponthu
#54
Reméljük, kiderül.
Után azt fogom kérdezni, hogy tőkeáttétel és short kereskedés van-e benne?
:D
kukacponthu 2021. 02. 20. 21:24
Előzmény: #52  zolifiazoli
#53
Tankonyvileg a mintaportfolio rizikos valtozata, mely az atlagosnal nagyobb kockazatot vallal fel...
Talan erre gondolhatott a szerzo...vagy nem:)
zolifiazoli
zolifiazoli 2021. 02. 20. 21:18
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#52
A linked:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2021/02/20/199pv1x.jpg
:D
   
Köszi a hozzászólást, sok gondokodnivalót adott. Egyelőre gy kérdés: mi az a dinamikus portfólió?
kukacponthu 2021. 02. 20. 21:05
Előzmény: #50  kukacponthu
#51
Meg azert az bekavarhat, ha megno a nem teljesito hitelek aranya es a forro penz keresni fogja a biztonsagot...
kukacponthu 2021. 02. 20. 21:04
Előzmény: #42  TitusPullo
#50
Teny, jol bevertek, de en meg nem temetem!
Egy pici “valvagany”, de mindenkepp indikator...
Arra vagyok kivancsi, mikor unjak meg azt, hogy. Tesla csavo minden nap Tony Starkot jatszik, mert az amit muvel, az maximalisan kimeriti a piacbefolyasolas fogalmat...
stolz
stolz 2021. 02. 20. 20:43
Előzmény: #46  TitusPullo
#49
A kötvényhozamok emelkedése csak akkor lehet veszélyes a részvénypiacokra, ha az infláció mégsem emelkedne meg. Csak ebben az esetben javulna a kötvények reálhozama, különben ugyanúgy nullás a tényleges hozam...
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 20:42
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
Mivel a zseniális portfólió fórummotor kiegészíti vmiért a linket pár karakterrel, ezért csak a copy/paste működik a linkeknél (már ha bárkit is érdekel:))
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 20:39
Előzmény: #41  Nella_
#47
Ez egy nagyon régi, manapság már kevéssé használt szoftver:  https://www.amibroker.com/products.html ; Van hozzá  AFL code wizard, amivel - korlátozottan - programozói tudás nélkül lehet egyszerűbb stratikat leprogramozni, backtestelni. Neten rengeteg leprogramozott stratégia van hozzá, szinte csak copy/paste-elni kell, és már mehet is a backtest. Saját, kicsit bonyolultabb ötlethez már kicsit el kell mélyedni az afl-ben (ez az Amibroker nyelve), de némi kitartással és motivációval nem nagy kihívás alapszinten elsajátítani a programozás részét.500 USD, és lifetime licenced van. Ezen kívül én ezt az oldalt használom még tesztelésre:  https://www.portfoliovisualizer.com/ ; itt nagyon sok hasznos funkció van, tudsz pl.optimalizálni, backtestelni portfóliókat, de én pl. az itt "kifejlesztett" piaci időzítésen alapuló dinamikus portfóliókkal keresem a napi betevőt. Csak kedvcsinálónak egy dinamikus portfólió backtestje: http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=199pv1x.jpg ; 13 év alatt 46-szorozta a tőkét. Az oldal csökkentett funkciókkal ingyenesen is használható. Én  a kisebb, basic csomaggal használom 228 USD/év, nem egy kifizethetetlen összeg, pláne, ha ennyi pénzt termel:)
TitusPullo
TitusPullo 2021. 02. 20. 18:13
#46
Méltatlanul kevés figyelmet kapott zsiday és ez a cikk a héten, pedig nagyon fontos jel volt. Itthon is figyelni kell az mnb viselkedést a hosszúknál. Mindenesetre a lítium producerek és a mol kivételével most nem nézek semmit, részben kivettem a pénzt a tőzsdéről, részben csak deviza pozikkal bíbelek, részben pedig sajnos szárazon ül.
https://www.portfolio.hu/uzlet/20210219/a-racionalis-lufi-kezd-irracionalissa-valni-a-kovetkezo-hetek-kritikusak-lehetnek-a-tozsdeken-470686
balentum
balentum 2021. 02. 20. 16:53
Előzmény: #44  Alex_001
#45
Köszi.:)))
Alex_001 2021. 02. 20. 16:26
Előzmény: #43  balentum
#44
Szia Balentum,
Köszönöm válaszod, örülök, hogy csatlaloztál Te is. Láttam már a munkáid és hidd el, értékes tagja leszel a csapatnak és tuti, hogy előttem vagy tudásban, de igyekszem gyorsan tanulni ;), mindig is motivált, ha van kihez/kikhez/hova felnőnöm! :D
balentum
balentum 2021. 02. 20. 16:14
Előzmény: #32  Alex_001
#43
Nagyon tetszik a bemutatkozásod, mert én is hasonló elképzelésekkel kezdtem el a tőzsdézést szintén munka mellett hobbiból. Amit te szeretnél azt szerettem volna én is, ezért csináltam a Kisbüfik topikot.
Sajnos az a topik messze nem érte el a célját, de remélem ez a topik megvalósítja azt amit látni szeretnénk.
Azt már látom, hogy az a színvonal ami itt van (lesz) messze meghaladja az én szintemet ezért ígérem nem fogom "rontani" a  nívót, ezért csak figyelni olvasni fogom.
Jó munkát, kitartást és sok sikert kívánok a topik aktív tagjainak.:))
TitusPullo
TitusPullo 2021. 02. 20. 15:54
#42
Szevasztok, őszintén szólva, csak most láttam a topikot, azt hittem, míg nem láttam, egy darabig TP csöndben lesz. Ezt meg is tartom, a topik szakmaiságát megtisztelve csak 5leteket, watclisten lévő instrumentumok várakozásait teszem be, illetve azokat kommentálom. Ezekből azért volt pár sikeres meglátásom az elmúlt évben, akkor is ha a béten nem tudok kereskedni, ja és broki is vagyok ( ez egyébként elismerés vhol). A régi arcoknak örülök, annak meg főként h casuallal emelkedik a mozgóátlag :)
Ps. Srácok, az utalt kannabisz papír lassan visszaad mindent.
Nella_ 2021. 02. 20. 15:26
Előzmény: #37  casual
#41

Rendben. Visszakérdezek. Mit értesz "BT stratégiák" alatt?
Szerintem nem sok lehetőség van a visszatesztek elvégzésére. Van ugye az MT4-5-ben valami mód rá. Valamikor nézegettem, de amennyire megértettem azt expertek ellenőrzésére találták ki. Programozni nem tudok, valakivel megcsináltatni sokba kerül, főleg, ha minden új ötlettel újat kellene csináltatni. Kilőve.
Excelhez használata nem jelent gondot. Praktikus, csak időigényes.
Létezik még a kőkorszaki excel: a kockás füzet. Aztán slussz. Legalábbis én ennyit ismerek. Hátha valakinek itt lesz új módszere.
Lehet, hogy nem a legjobb kifejezés a "matematikai", de nem találtam jobbat arra, hogy a kilépéshez (SL-TP) nem indikátort figyelek, hanem előre meghatározott pontértéket.

Topik gazda

zolifiazoli
zolifiazoli
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek