Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 09. 19. 13:38
#47080
akinek izzadt a poloja koronavirusos,viszlát pcr teszt,
tobzoskanátha 2021. 09. 19. 13:33
Előzmény: #47078  kukker
#47079
Biztos van olyan demens cukros banya, amelyik már hetente követeli az újabb adag pajszert.
kukker 2021. 09. 19. 13:29
Előzmény: #47077  tobzoskanátha
#47078

"Oltás helyett oltássorozat van, aminek nem látszik a vége"
Majd átállunk az egész napos infúzióra....
:)
tobzoskanátha 2021. 09. 19. 13:01
Előzmény: #47071  harlem
#47077
Engem nem is az oltás zavar valójában. Hanem az, hogy az oltással nincs vége ennek az őrületnek, erre a legjobb példa Izrael, ami mintaországból eljutott oda, hogy a 3. szúrás már alap és a 4. a téma. Oltás helyett oltássorozat van, aminek nem látszik a vége.
Becslésem szerint a felnőtt lakosság durván harmada vírusrettegő, harmada tagadó, a maradék harmad az ingadozó, bizonytalan. A rettegő önként oltat és a bizonytalanok egy része is. Mondjuk durván 50%. A többi rábeszélésre, zsarolásra, családi nyomásra oltat csak.
tomi23
tomi23 2021. 09. 19. 12:57
Előzmény: #47074  tobzoskanátha
#47076
bírom ezeket az okosokat h ilyen értelmesen részletesen tudnak a szemünkbe hazudni 
tobzoskanátha 2021. 09. 19. 12:56
#47075
https://index.hu/belfold/2021/09/13/szlavik-janos-koronavirus-egeszsegugy-jarvany-covid-19-szuperimmunitas-oltas-vakcina/
Valaki érti ezt?
Egy lassabb hullámkezdést látunk, tehát lassan emelkedik az esetszám. Tavaly sokkal gyorsabban nőttek a számok, viszont sokkal több beteg van kórházban. Ennek az lehet az oka, hogy kórházba azok kerülnek többnyire, akik nem kapták meg a védőoltást
Ha jól értelmezem, akkor a sok oltatlan miatt kerülnek többen kórházba idén. De tavaly még nem volt oltás, mindenki oltatlan volt.
Kisterepjáró 2021. 09. 19. 12:21
Előzmény: #47066  harlem
#47073
Igen, így van. Újra kell gondolni az egész eü-t, mert ennek így semmi értelme. Telefont 100-dik hívásra veszik fel, vagy automata veszi fel....távolról gyógyítani??? Hónapokig várni időpontra? Eltűrni az orvosi arroganciát? Vicc kategória. Ettől a ukrán rendszer is jobb...ott bemész a gyógyszertárba, elmondod mi bajod, már kapod is a megfelelő szert, antibiotikumot is, ha szükséges....nem kell 5000ft-ot fizetni a magán eü-ben hogy megkaphasd a szükséges szert, vagy hónapot várnod, hogy egy sztetoszkópos 1 perces vizsgálat után méltóztasson felírni valamit a doktorka . (Ez a mozzanat a szememben nem orvosi kategória- csak megtanulta melyik tünetre melyik szert adja, de ezt bármelyikünk megtanulhatja) Nyilván ehhez kell megfelelő intelligencia, de ügyvéd is lehet bárki, aki tud olvasni és értelmezni azt, ami le van írva. 
Phylaxa 2021. 09. 19. 12:09
Előzmény: #47056  mrider
#47072
A munkáltató vállalni fogja a felelősséget? A jogalkotók átháríthatják a felelősség vállalást a munkáltatókra?
harlem
harlem 2021. 09. 19. 12:06
Előzmény: #47065  Törölt felhasználó
#47071
Vagy ha szabadok lennének oltás nélkül is.
Mennyi lenne a 6 millió a kényszer oltakozók v oltottak nélkül? Hány ezernek van vásárolt v kamu védettségi?
Másrészt nincsenek alszabályok, csak a főszabály van.
Egy egyszerű antites(z)t után kellene oltani alapból. Nincs kockázat, haszon elemzés egyéni szinten.
Mikor megjelentek a vakcinák olyan szállítási és tárolási feltételeket határoztak meg, H valóban megőrizzék a labor státuszt és specifikált hatásfokoth csuda.
Erre ma már úton-útfélen oltanak, vakcinákat csere-berélnek, jó ha nem minden 5. ember nem langyos sós vizet kap csak.
Phylaxa 2021. 09. 19. 12:02
Előzmény: #47043  algore
#47070
Ha jól értem, akkor a természetes immunitást nekem kell 4 havonta 50K-ért (T-sejtes) bizonygatnom? Helyette ők mondják meg (semmi T-sejtes vizsgálat),  hogy mennyi időnként oltassam újra magam? Ha ez igaz, akkor nem értem, hogy ami eddig az orvos tudomány egyik fontos alapja volt és az egyetemeken tanítják a mai napig, az egy marhaság? Kapott valaki ezért Nobel-díjat?  Melyik évtizedben történt ennek a tudományos megalapozása? :) 
Törölt felhasználó 2021. 09. 19. 12:01
Előzmény: #47068  Kisterepjáró
#47069
1. Bélára ugyanaz igaz, mint amit Simicska mondott anno Orbánra.
___
2. A Béla által elmondottakban ennyire lehet bízni:
___
2021. május 23.
„Nem lesz negyedik hullám sem most, sem szeptemberben, nem tud egy olyan mutáció kialakulni, ami Magyarországon ismét egy járványt hozzon, mert nagyon magas az átfertőzöttség és az átoltottság is – nyilatkozta Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora."
_____
2021. szeptember 6.
"Lassabb, elhúzódó lehet a koronavírus-járvány negyedik hulláma, és elsősorban az oltatlanokat érinti majd, elképzelhető, hogy szükség lesz további korlátozásokra - mondta a Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora hétfőn a Kossuth rádióban."
Kisterepjáró 2021. 09. 19. 11:58
Előzmény: #47064  Törölt felhasználó
#47068
Az a gondom ezzel, hogy Bélát, Jánost, Pált nevezzük ebben a történetben tudósnak, akikre hallgatni kellene, viszont orvosi képzettség nélkül is felfogható, hogy folyton ellentmondanak saját maguknak, nem hitelesek. Nem vagyok sem orvos, sem tudós, de azért mert Béla mondja nem teszem meg, nem csak ezt, mást sem, ha nem érzem, hogy nekem ebből mi a jó. Biztosítást sem kötök, azért mert egy ügynök szerint ez nekem milyen jó lenne.  Mi a logika abban hogy kedvenc Bélám a tudós azt nyilatkozta, hogy senki ne bízzon az immunrendszerében?Ezt lefordítom: magadba ne bízz (immunrendszer), csak bennem.(oltás) KIZÁRT, hogy másban bízzak, magam helyett....ez nem oltás ellenesség, bármilyen gyógyszert, oltást elfogadok, ha én is érzem szükségét.
vigkrisz 2021. 09. 19. 11:54
Előzmény: #47065  Törölt felhasználó
#47067
ha kéne az oltásért fizetni, akkor is olcsóbb lenne, mint maga a tesztelés, így ez nem érv ellene, plusz, ha megbetegszel, annak jóval magasabb a költsége (fizetésed kevesebb lesz illetve a kiadások gyógyszerre, stb..), tehát az anyagiakat figyelembe véve (és feltételezve, hogy az oltás valamilyen szinten tényleg megvéd, akkor) még a fizetős oltás is jobb lenne, mint a többi megoldás
harlem
harlem 2021. 09. 19. 11:43
Előzmény: #47061  Kisterepjáró
#47066
Rosszul van eladva és alátámasztva a Covid orvosi illetve szakmai oldalról, amihez hiteltelen kommunikáció párosul.
Ugyanaz az offenzív olcsál folyik vészhelyzetben, mint békeidőben, ahelyett h pl. a nyár arra ment volna el, H álljunk meg gondolkodni és egy új szakmai és humánus part mentén szinte személyre szabottan elindították volna az igény és rászorultság elvű járvány kezelést.
Ehelyett pl iskolakezdéskor oltottak, a háziorvosok, gyerek orvosok sokhelyütt telefonon rendelnek, hiányos a szakellátás, sokan nem tudják bi bajuk van, csak otthon várnak, igy nem lesz sem bizalom, sem tekintély. Nem celebekkel kel felmondani a mantrát.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210919/miert-utasitjak-el-sokak-a-koronavirus-elleni-vakcinat-501136
Nincs prevenció a szurin kivűl.
Az eü-t is újra kellene már indítani, nem csak a gazdaságot. 
Aki megérti H az emberek a pandemia miatt rájöttek az egészség a legfőbb érték és normális járvány kezelést tesz le az asztalra kormány v ellenzék oldalon, az könnyen behúzhatja vele a májust.
Törölt felhasználó 2021. 09. 19. 11:41
#47065
Azért arra kíváncsi lennék,ha nem lenne az oltás ingyenes,hányan oltatnák magukat?
A mai világban mi van ingyen? Jó tudom ezt valahol lehúzzák rólunk.
De nálam már itt kezdődik,hogy valami nem stimmel. Levegőt se adnák ingyen ezek a mocskok!
Persze az meg tetszik,hogy megbetegszik a gyerekem és azért oltatom magam,hogy bemehessek vele a kórházba. : )  Nem akarok turkálni senki pénztárcájába,de ez röhejes. 
Sógor Pcr- tesztel látogatja az anyukáját. Valakinek 15 ezren múlik az egészsége! 
Mondom ezt úgy,hogy nem tudom melyik a jó oldal választása. De a mérleg nyelve a nem fele hajlik.15 ezren nem múlik a döntésem.Anno a suliban egyedül nem voltam Kisz-tag 300-400 gyerekből szép arány. 
Osztályfőnököm Orosz állampolgár,Orosz,Tesi szakos. Mondtam neki,inkább a tehénszarba lépek mint a KISZ-be.Mert mindig baszogattak,hogy lépjek be.Osztályfőnökin megkérdeztem töle,mikor jönnek az ENSZ felszabadító csapatok.
Ki is rúgtak mint rendszer ellenes! Ilyen az élet! De az ilyenektől szép az élet! Van mit mesélni az utókornak.
Az ember tanul és lelkileg fejlődik,még ha hülye is. Kitartás az elveim mellett az valahol itt kezdődik.
Bocsánat a kitérőért! De ennyire szarevők nem lehetünk! Elveinket feladni 15 ezerért. Na az ilyen emberek várják az angyalokat a csódát,szidják a pártokat,hogy szar az életük. Mert mások is ezt csinálják,mások ezt mondták,másoknak is jó! A csorda! 99.9% Büszke vagyok,hogy a lányom egyedüli nem beoltott az osztályában. Alma a fájától! Hülye vagy sem,még nem vesztett semmit.Az idő fogja megmondani. 
Törölt felhasználó 2021. 09. 19. 11:04
Előzmény: #47061  Kisterepjáró
#47064
Sztem kevés oltott törődik azzal,hogy ki az oltatlan. Engem sem érdekel a mindennapokban. Az érdekel,hogy én be legyek oltva. Ez a politika felől elvárás az oltatlanok felé ,de maguk a magáncégek is elkezdték megkövetelni az oltottságot. Utóbbi pld lehet bizonyíték arra is,hogy az oltás műkődik, hiszen első kézből látják az oltottak ésa z  oltatlanok közti megbetegedési rátát, ami kiadásokban is jelentkezik, ahol ők fizetik a dolgozóik kezelési költségeit. erre már volt cikk,h azért tette kötelezővé egy vállalat, mert túl sok volt a kiadás az oltatlanok miatt.
Szóval én itt azt látom,hogy van egy olyan mértékű hírözön,amit nem vagyunk képesek feldolgozni. Azért főleg, mert szűretlenül, válogatás nélkül megtaláljuk őket többnyire kontextus nélkül. 
A tudományos cikke pld teljesen nyílvánosak, amiket a tudósok tudnak megfelelően kontextusba helyezni jó esetben. Ha egy laikus ezek egy részét elolvasgatja, akkor teljesen ellentétes állításokkal találkozhat az ő szemszögéből, mivel nem tudja,hogy a tanulmány eredményeit milyen kontextusba kell helyezni.
Talán ezért lenne jó,ha ezek a tanulmányok csak a tudós társadalom felé lehetne elérhető, akik képesek a megfelelő helyén kezelni ezeket. 
Gyakorlatilag ma tudományos párbeszédben nemcsak a szakemberek,de bárki feljogosítva érzi magát,hogy álláspontot alakítson ki részleges hozzáértés mellett. Ha lehetséges lenne utóbbi, nem lenne szükség egyetemekre és fakultációkra, szakterületekre, hiszen mindneki az internetről tanulva orvos lehetne.
Törölt felhasználó 2021. 09. 19. 10:33
Törölt hozzászólás
#47063
Törölt felhasználó 2021. 09. 19. 10:31
Előzmény: #47052  harlem
#47062
Inkább 40 évesnek mint 29-nek néz ki. Oké,hogy kép. Na mindegy. Reklámnak megfélemlítésnek jó!
Kisterepjáró 2021. 09. 19. 10:10
#47061
Mondjuk azt én továbbra sem értem, hogy az oltottak miért fújnak még mindig az oltatlanokra? Béla megígéri a hallhatatlanságot, meg örök életet, csak lőjjed befelé a csodalötyiket, ha elég sokat benyomsz belőle még meg is fiatalodsz... mi hülye oltatlanok meg mind meghalunk "oszt" kész, lehet menni mindenkinek a dolgát, nincs itt semmi látnivaló.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók