Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 04. 23. 11:54
Előzmény: #15918  Zsombéki
#15920
A kolléga nem fideszes, vállalkozásügyben azonban tény hogy nem lehet tapasztalt. Viszont nagyon magabiztos, az nem baj ha nyitottsággal társul. Ha társul.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 04. 23. 11:52
Előzmény: #15905  Törölt felhasználó
#15919
A nikotinhoz már régóta csupa jótékony tulajdonságot társítanak, a cigi nem is a nikotin miatt szar, hanem a 100+-féle égéstermék és vegyület miatt ami a növény és a cigarettapapír elégetésével keletkezik.
Zsombéki 2020. 04. 23. 11:46
Előzmény: #15898  Törölt felhasználó
#15918
Régen a KISZ, most pedig a Fidesz Troll S.A.
Peterbond 2020. 04. 23. 11:39
Előzmény: #15914  Törölt felhasználó
#15917
"Olvasd el a kommentet alatta. Ez mar egy nagyon regi dolog, a 8 szazalek pedig valahol 50-80!!% kozott van."
.
Ugyanezt mondogatták itt Olaszország esetében Március közepén is. 60% meg 80% már  az átfertőződöttség. Most már ha jól számolom 190% körül lehetünk. Persze lesznek agyonfertőzött települések de még ott se 80%. Az azt jelentené hogy random 5 embert kiválasztasz az utcán és 4 már átesett a koronavíruson. Kb nem is lehetnének negatív koronatesztek ilyen átfertőzöttség mellett csak a fals negatívak hisz már eleve a gyanús eseteknél tesztelnek.
.
Ha ez igaz lenne nem ellaposodnának a fertőzöttségi és halálozási mutatók hanem már beestek volna. Hisz amikor még 10-20%-os átfertőződöttség volt és futott fel 80%-ig akkor hogy hogy alig valamivel több fertőzöttet ( itt most értsd a súlyos eseteket mert értem hogy több teszt több "mild condition" fertőzöttet jelent, de a lélegeztető gépre szorulókat és kórházi kezelést igénylőket nem lehet úgy tekinteni hogy voltak csak nem teszteltük őket ) találnak mint most? A negyede ötöde kéne legyen hisz korlátozások vannak, kevésbé terjedhet a vírus és még a potenciális fertőzhető egyének száma is 1/5-ére esett.
.
Valószinűbb hogy durván fertőzött területekből vett mintákkal nem lehet országos szintre kivetíteni a fertőzöttséget. Viszont azt tényleg nem értem miért nem csinálnak országos szintű lefedettségű reprezentatív mintán végzett teszteket. Az tényleg segítene látni hogy most akkor tényleg milyen szakaszban van a járvány. hisz az egész ellaposítás lényege hogy fokozatosan fertőződjön a társadalom ne egyszerre. De ha nem mérjük honnan tudjuk melyik fokozatnál vagyunk? nem mindegy hogy 5 vagy 10% vagy 30% fertőzött. Az ilyen 60-80%-okat én erősen kétlem.
Törölt felhasználó 2020. 04. 23. 11:23
Előzmény: #15915  csendben
#15916
Ez egy korabbi cikk amit mar azota probaltak cafolni. Szerintem cafolhatatlan. Ez egy nagy mintavetel, es ki lehet vetitetni a foldgolyora batran. Ez a virus ugy ment el mellettunk hogy mire eszrevettuk mar szinte teljesen atfertozott bennunket. Ahol az immunrendszer nincs rendben, ott bajok vannak. Ennyit tortent szerintem. https://qubit.hu/2020/04/18/megvan-az-elso-bizonyitek-arra-hogy-a-fertozottek-valos-szama-tobb-tizszerese-lehet-a-hivatalosnak
csendben 2020. 04. 23. 11:18
Előzmény: #15914  Törölt felhasználó
#15915
Én elovastam.Meg azt az részt is,ahol leírja,hogy ez első napon volt 5%,a másodikon 8%. Az eltelt idő alatt nyilván nőtt ez a szám.
Törölt felhasználó 2020. 04. 23. 11:16
Előzmény: #15913  csendben
#15914
Olvasd el a kommentet alatta. Ez mar egy nagyon regi dolog, a 8 szazalek pedig valahol 50-80!!% kozott van.
csendben 2020. 04. 23. 11:14
Előzmény: #15911  Törölt felhasználó
#15913
Törölt felhasználó 2020. 04. 23. 11:11
Előzmény: #15910  csendben
#15911
Mit talaltak? Van meg naluk kozel 1000 uj eset naponta.
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/belgium/
csendben 2020. 04. 23. 11:09
Előzmény: #15899  Törölt felhasználó
#15910
Már csak az "egészséges" és a "beteg" emberek szétválogatását kellene megoldani... Erre valami javaslat. Belgák találtak valamit....
Törölt felhasználó 2020. 04. 23. 11:08
Előzmény: #15907  Benzedrine
#15909
De ha trafikod van akkor nem rontom a bizniszed! :)
Törölt felhasználó 2020. 04. 23. 11:07
Előzmény: #15907  Benzedrine
#15908
Persze. A cikk is arrol szol hogy a betegek nem tudtak nem volt szabad nekik dohanyozni es tapaszhoz nyultak. Es az eredmenyek azt mutatjak hogy a nikotin lehet hogy jo hatasu.
Benzedrine
Benzedrine 2020. 04. 23. 11:05
Előzmény: #15905  Törölt felhasználó
#15907
Igaz, de beviszi-e olyan hatékonyan a tapasz a nikotint a tüdőbe mint a cigi?
Törölt felhasználó 2020. 04. 23. 11:00
#15906
Mustargazon edzodott kollegat kerdeznem hogy kiprobalta-e a maszkot? 
Törölt felhasználó 2020. 04. 23. 10:58
Előzmény: #15903  Benzedrine
#15905
Nana! Inkabb csak a nikotin szerepe lehet pozitiv! “  und Nikotin könne eventuell sogar als Mittel zur Bekämpfung der Pandemie eingesetzt werden.”
Törölt felhasználó 2020. 04. 23. 10:58
Előzmény: #15900  Törölt felhasználó
#15904
Elfogadom a valaszt. Megadom magam.
Benzedrine
Benzedrine 2020. 04. 23. 10:52
#15903
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 04. 23. 10:42
Előzmény: #15900  Törölt felhasználó
#15902
Bingó. Éppen emiatt nem azért felesleges szerintem a maszk hordása, mert az csak a betegeknek kell viselniük, hanem mert úgy általában nem segít abban hogy kilábaljunk. Nincs túl sok értelme a végtelenségig lapítani a görbét.
badsector1
badsector1 2020. 04. 23. 10:37
#15901
"Magyarországon március 4-én hivatalosan két iráni fertőzöttel indult el a koronavírus okozta járvány. Miután az iráni fertőzöttek és azok, akik érintkezhettek velük, kórházi karanténba kerültek, a kormány médiájában számos anyag jelent meg arról, hogy az irániak randalíroztak, veszélyeztették az egészségügyi dolgozókat, és nem tartották be a járványügyi szabályokat. Ezt követően a magyar kormány keményen lépett fel. Az idegenrendészeti hatóság 13 iráni diákot utasított ki az országból. 
Partizán alaposan utánajárt az egyik diáklány történetének. A 33 éves gyógyszerészhallgató kilenc éve élt Magyarországon, itt fizette a tandíját, magyar barátai voltak, tanulmányait maga finanszírozta.  Az elmúlt 9 év alatt semmilyen jogsértést nem követett el. Március 12-én az iráni diáklányt sorstársaival együtt elengedték a Szent László Kórházból, ahová korábban karanténba helyezték. Egy papírt alá kellett írnia, amiben vállalta, hogy megjelenik a bevándorlási hivatalban. Ott másnap közölték vele, hogy kiutasítják az országból. „Ön a fenti napon (2020. március 07.) 20 óra 30 perc körüli időben a kijelölt szobát, agresszív viselkedése során, elhagyta és oda az intézmény ápoló személyzetének többszöri felszólítására sem tért vissza.”Tehát a gyanúsítás szerint a lány március 7-én szabályt szegett, elhagyta a karantént és agresszív volt. Ezzel szemben az iráni lány zárójelentéséből kiderült, hogy az ominózus időpontban, amikor az állítólagos rendbontás megtörtént, nem volt a kórházban. Csak este 11 óra után vették fel őt a László Kórházban, és csak másnap hajnalban helyezték el a kijelölt szobában. Tehát 7-én este, fél kilenckor nem hagyhatta el a karantént, nem viselkedhetett agresszíven, mert nem volt ott. De nemcsak az időponttal van gond, hanem a helyszínel is, ugyanis a gyanúsításban az szerepel, hogy engedély nélkül elhagyta a neki kijelölt 131-es szobát, de ez lehetetlen, mivel a kórházi dokumentumokból kiderül, hogy őt a 132-es szobába helyezték el. Járványhelyzetben, potenciális fertőző betegek karanténjával kapcsolatos körültekintően dokumentált adatokról beszélünk, amiknek a mostani helyzetben sorsdöntő fontosságuk van.A diáklány ezeken felül határozottan tagadja, hogy elhagyta volna a szobáját, és állítása szerint senkivel semmilyen konfliktusba nem keveredett az eljárás során. Miután fény derült rá, hogy mind a gyanúsítás helyével, mind időpontjával gond van, a rendőrség egyszerűen módosította az adatokat. Átírták az időpontot és a helyszínt, hogy azok nagyjából megfeleljenek a kórházi dokumentumokban szereplőkkel, kivették a vádból az agresszív viselkedést, és benne hagyták, hogy az iráni lány engedély nélkül elhagyta a szobáját."
   
"Elnézést, Virág elvtárs, ez az ítélet!”
30 év alatt a magyar társadalom egy tapottat sem haladt előre, a demokrácia útján.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek