https://www.linkedin.com/posts/gell%C3%A9rt-j%C3%A1szai-585123100_we-have-officially-begun-our-meetings-in-share-7392221352046272512-_SAQ?utm_source=share&utm_medium=member_desktop&rcm=ACoAAF7YoXcB_6p01h-AYi7hg_FQdZg9WHZQonU Gellért Jászai • KövetiChairman at 4iG | Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary7 p • Hivatalosan is megkezdtük találkozóinkat Washingtonban, Orbán Viktor magyar miniszterelnök delegációjának tagjaként hivatalos amerikai látogatásán. A következő két napra nagyon sűrű napirendet áll, a kétoldalú együttműködés megerősítésére összpontosító magas szintű megbeszélésekkel.
Tegnap este találkoztam David Cornsteinnel, az Egyesült Államok korábbi magyarországi nagykövetével. Produktív beszélgetést folytattunk az üzleti kapcsolatokról és a potenciális technológiai befektetési lehetőségekről, különösen a mesterséges intelligencia területén.
A mai nap elején találkoztam Andrew Peekkel, a Nemzetbiztonsági Tanács korábbi vezető igazgatójával. Áttekintettük a magyar–amerikai kapcsolatokban jelenleg rejlő stratégiai lehetőségeket a folyamatban lévő delegációs látogatásunk keretében.
Örömömre szolgált, hogy találkozhattam Rand Paul amerikai szenátorral is, amelynek során kulcsfontosságú geopolitikai és politikai kérdéseket vitattunk meg a holnapi magas szintű találkozókra való felkészülés során. Ezek a megbeszélések fontos lépést jelentenek országaink együttműködésének új stratégiai szintre emelése felé.
Újabb lendületet kaphatnak a hazánkba irányuló amerikai befektetések, ha Nagy Mártonéknak sikerül tető alá hozni ezt az egyezményt. Szeretnénk, ha az amerikai vállalatok kedvelt és fontos befektetői partnerként tekintenék Magyarországra – közölte a nemzetgazdasági miniszter csütörtökön. Nagy Márton a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezmény kapcsán adott exkluzív interjút a Tényeknek a Washingtonba tartó repülőn, amely a magyar delegációt szállítja.A Biden-adminisztráció eltörölte az Egyesült Államok és a hazánk közötti kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezményt. A viszonos egyezség értelmében a cégek választhatnak, hogy melyik országban fizetnek társasági adót. Az egyezmény eltörlése kevésbé vonzó célponttá tette Magyarországot az amerikai befektetések esetében – nyilatkozta csütörtökön Nagy Márton a TV2 Tények tudósítójának a repülőúton az Orbán–Trump csúcsra tartva. Helyre kell állítani az egyezményt, hogy ismét vonzó befektetési célpont legyen Magyarország az amerikai cégek számára. A tárcavezető hozzátette: ahhoz, hogy hazánk ismét vonzó befektetési célpont legyen az amerikai vállalatok számára, a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezményt helyre kell állítani. Ez az Amerikai Egyesült Államok elnökén múlik, azon vagyunk, hogy helyreállítsuk – húzta alá.Ki kell dolgozni és egy új egyezményt kell ratifikálni, amire a magyar kormány készen áll – mutatott rá Nagy Márton. – Minél gyorsabban, minél jobb egyezményt szeretnénk kötni az Egyesült Államokkal. Szeretnénk, ha az amerikai vállalatok kedvelt és fontos befektetői partnerként tekintenék Magyarországra – fogalmazott a nemzetgazdasági miniszter. A felek részéről a nyitottság megvan, nemcsak magas szinten, hanem „technikai szinteken is lesznek találkozók” – utalt Nagy Márton arra, hogy a magyar delegáció és amerikai partnereik készen állnak a részletegyeztetésekre is. https://magyarnemzet.hu/gazdasag/2025/11/egyezmeny-adoztatas-nagy-marton-amerikai-befektetesek#google_vignette
A 10ezres buli lehetne NY-ban is. (Persze, csak ha lesz még papírotok!🫣😅🤣) A Wall Streeten a bika előtt lesz egy csoportkép és utána mindenkinek az lesz itt a pikcsörje!
4IG Nyrt reszvenyesek.
Moderacio alatt lesz.