Topiknyitó: bpmcwap 2005. 02. 14. 09:29

EBROKER  

Sziasztok!Azért nyitottam a topikot,hogy megtudjam másnak is van e ebrokeres számlája és másnal is olyan megbizhatatlan e...
Én 30%os veszteséget konyvelhetek el az elmuklt két hétben,a rossz rendszeruknek koszonhetoen... Ki lehet valahogy hajtani beloluk szerintetek azt a pénzt?ha igen akkor hogyan? nem kevés pénzrol van szo!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kispangit 2008. 01. 28. 08:50
Előzmény: #1339  Tibrincs
#1340
_dreamert fel kellene terjeszteni alapbér-fejlesztésre a főnökeinél! Nem tudom, máshonnan veszi-e magának a fáradságot valaki, hogy rendszeresen irkáljon a Portfólióba. Ez azért valahol ügyfélszolgálat, mégha spontán is.
Én a kimutatást nem várom kitörő örömmel, nekem csak méreg volt a tőzsde tavaly. A tavalyi kimutatást először rosszul jött meg, mert kifelejtették a TDT-számlát. Észrevették, korrigáltak, másodjára már stimmelt. Azóta meg én nem tdt-zek...
Összességében azért nem rossz a rendszer; ha sikerül 100-as rendelkezésre állást elérni, szerintem bevállalható.
Valaki említette itt a Quaestort: mennyiben jobb az eBrokernél? Elvégre van ott is 0,8% és 0,25% brókerdíj. Mikor melyik? Befhitel, napon túli short? (Na jó, napon túli short itt sincs, ugye..?)
Tibrincs 2008. 01. 28. 07:35
Előzmény: #1337  Törölt felhasználó
#1339
Ez igy ok amit leirtál, viszont a veszteséges pozijaim azok szembeálílthatóak a nyereséggel, azaz ha én pl vezetem otthon egy excelben az össes kötésemet, akkor megcsinálhatom azt is, hogy egyszerűen szummázom az összes nyereségemet a veszteségeimmel, és iíg igazából tökmindegy mi van az ebroker rendszerében.

Az apeh meg csak az eladásokról kap infot, azt nem tudja mikor mennyiért vettem a papirokat.
Törölt felhasználó 2008. 01. 28. 00:20
Előzmény: #1333  Tibrincs
#1338
Tibrincs!

megszólítottál, kérdeztél, hát reagálok, bár nincs ínyemre.
(nem miattad. az eboker kedvetlenített el.)

-így véltem magam is, de mert a kérdésemre nem választ kaptam (nem is kötelező), hanem....
hagyjuk!

- ha a cégtől bárki olvasná csupán az itteni véleményeket, amiket figyelmedbe ajánlok, eleve nem lehetne túl boldog azoktól, ahogy - az olvasottak szerint mások mellett - én sem vagyok boldog a dolgaik miatt.
(nekem nincs mitől tartanom. sőt!)

-nem panaszom, kérdésem volt, amely - a rendszer okozta hátrányos helyzetből fakadó - károm korrekciójának akadályát firtatta.

-idén történt.

- a kérdésem nem a már kifogásolt hiányosságra, hanem a következmények enyhítésére vonatkozott, de kétségtelenül annak okán vetődött föl.

köszönöm a törődést!
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 21:18
Előzmény: #1335  Tibrincs
#1337
Üdv!

Tegyük fel, hogy 8000 az OTP! Neked van 100 db 7000-ről, amit 2007.10. 15-én vettél, és van 100 db 9000-ről, amit még 2007. 05.14-én!

Most 2007.12.20 van. Pénzre van szükséged, és szeretnél 50db-ot zárni. A kérdés az, hogy melyiket zárd!

Amennyiben tárgyévben nyereséged van, érdemes a 9000-res poziból zárni (jelen esetben FIFO vagy HIFO párosítással) csökkentve ezzel az adóalapodat.

Amennyiben tárgyévben minuszos az adóalapod, érdemes a 7000-resből eladni (LOFO vagy LIFO), mert akkor nem terheli adó, a veszteséges pozíció meg hadd menjen a jövő évre eredményt csökkenteni.

Az egész logikának a kiinudlópontja az, hogy csak a lezárt tételeket terheli adó, így lehet játszani majd átkötésekkel is akár a febr. 4-i héten!!

Remélem érthető voltam, kicsit késő van már és vasárnap :)
Tibrincs 2008. 01. 27. 21:15
Előzmény: #1334  Törölt felhasználó
#1336
azt hitttem az is integrálva lett clavisra és ebből is adódnak egyes problémák.

Tibrincs 2008. 01. 27. 21:11
#1335
srácok, egy haverral vitába keveredtem a készletpárostásokról...

Azt árulja már el valaki, hogy amugy mi az értelme a készletpárosításnak normál részvény kereskedés esetében?

Ha eladom a részvényeimet annyit kapok a számlámra amenyniért eladtam. Ezen az sem változtat hogy a párosítás szerint veszteséges vagy nyereséges volt az üzlet.

Adózás szempontjából pedig év végén elég az összesítenem, hogy mennyi volt a szumma vétel - eladás - költségek. Azaz total mindeg ymit és hogyan párost a rendszer év közben a végeredmény ugyanaz.

várom a véleményeket.
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 21:11
Előzmény: #1333  Tibrincs
#1334
Üdv Tibrincs!

Igyekszem úgy állást foglalni, hogy az jogi szempontból is megfeleljen.

sikagj ügyére visszatérve: Értem én a kérdést, de ilyen funkció jelenleg nincs, holnap rákérdezek h milyen fejlesztést igényel és van-e rá most erőforrás!

Az eBroker nem Clavisra van kötve!
Tibrincs 2008. 01. 27. 21:04
Előzmény: #1328  Törölt felhasználó
#1333
sikagi:

dreamer szerintem nem csak a mundér becsületét védi, hanem tényleg próbál segteni, ha a cib jogi osztálya olvasná a hozzászólásait nem mindg lenne túl boldog.

A panpanaszod abból adódik, hogy beadtál egy megbízást amit első lépésben te beállítátottál HIFO-ra, majd a teljesítés mégis FIFO-val történt ? Ha a hozzá kapcsolódó tranzakciók 2007-esek voltak azt már nem hiszem hogy tudják javtani, mert az év könyvelését már le kellett zárni.

Ezt onnan gondolom, hogy hasonló esetem volt z Erstében és a CIB is elvileg ugyanazt a háttér rendszert használja (clavis)

dreamer:

sikagi egyik kérdése szerintem arra is vonatkozott, hogy az alapértelmezett készletpárostási módot el tudja saját maga menteni, hogy az mindig pl HIFO legyen.

Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 20:29
Előzmény: #1330  Törölt felhasználó
#1332
Üdv!

A gond hardware-es volt, egy olyan eszköz ment tönkre, amit azóta sikerült pótolni, a rendszer természetesen indul holnap!

A számla felmondásához ki kell tölteni a szerződést, amely számlákat arra az ügyintéző kézzel rávezet, azok kerülnek megszüntetésre. Van ugye olyan eset, amikor nem minden számlát, csak lakossági, vagy csak befektetési részt kíván megszüntetni az ügyfél. Ha nem került megszüntetésre az az ügyintéző hibája, ebből az ügyfeleket semmilyen kár nem érheti. Amennyiben gondolod írd le a mailcímedet, és holnap adategyeztetés után megnézem a számládat, és amennyiben még nem lezárt segítünk rajta!

Srácok sokszor amit írtok az nem feltétlenül rendszerhiba. Ez az egész nem fekete-fehér dolog, sok komponensből áll össze a banki rendszer. Vannak olyan gondok, amiket egyszerűen nem lehet kikerülni, és van igazság abban, hogy az elmúlt időben kicsit több jött mint ami elfogadható. Az én célom az, hogy ezen problámes esetek során segítsem a portfolio fórum eBroker felhasználóit, hogy őket semmilyen kár ne érje. Ennyi!
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 20:18
Előzmény: #1328  Törölt felhasználó
#1331
Üdv!

Huhh egyre nehezebben értelmezem leveledet sikagj! Mint azt mondottam én nem hivatalos állásfoglalás vagyok, hanem úgyanúgy magánember ahogy Te, igen, változott a hozzá(d)állásom :)

A standard beállítás FIFO, ezt minden ügyletnél módosítható. Mi ezzel a gond?

Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 19:21
Előzmény: #1326  Törölt felhasználó
#1330
Én sajnos most még nem hetekre szeretnék előre látni! Nekem per pill ez is elég lenne: Hétfőn beindul mondjuk 8:30-ra?
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 15:45
Előzmény: #1328  Törölt felhasználó
#1329
Hát ez a rendszer igen csak kritikus. 1 éve ott hagytam- elegem volt

1 reál adatok? hogyan? 20 mpként frissül az oldal- ez reál?
2 bevitel? 1 perc mire megjelenik a könyben.
ezekután ki a ló aki tdt-t használ? s pont ekkora juti mellett.

Szóval felmondtam, erre 4 hónapra rá küldik ám a csekklapot, hogy fizessek, mert ugye 0 a számlámon.
Sajnos költözéskor elkavarodott a papír, vagy lehet azt gondoltam hogy lemondás oké és kidobtam . fene se tudja.
Hát bementem és fogcsikorgatva kifizettem a "hátralékomat" .s újra felmondtam.
Azóta eltelt ujabb 4 hónap - s mit látok? megint küldik a csekkemet.. )))

Ezekután azon se lepődnék meg, ha azt irnák bónusz ügyfél vagyok mert 100 mill van a számlámom..

Ezt a rendszert teljesen, az alapoktól kellene újraírni és átgondolni amíg nem késő sterintem.
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 14:43
Előzmény: #1324  Törölt felhasználó
#1328


_dreamer!

a kérdésem ez volt:

'ha manuális földolgozás is létezik, mi akadálya annak, hogy a véletlenül - avagy a rendszer merevsége által - tévesen fölvitt FIFO helyett HIFO legyen????'

a reagálásod, mivel válaszra nem méltatom, így nem is nevezem annak:

'Hogy érted azt, hogy "a véletlenül, illetve a rendszer merevsége által?"
Te választod ki eladásnál hogy mi legyen. Amennyiben azt tekinted merevségnek, hogy a rendszer maga nem gondolat olvasó, akkor valóban merev.'
nos, ekkorát tévedtem volna, vagy netán módosult a hozzáállásod? ez nem segítőkészségre utaló megnyilatkozás volt.

mindegy, a lényegen mitsem változtat: nem érdemben foglalkoztál a kérdéssel, hanem ...

én a kérdésedre válaszolok.

véletlenül, mert szándékom ellenére az általam beállított (hifo) állapotot visszaállította (fifo) a rendszer.
merev, mert ahogy a betűknél is megadhatod, hogy az általad kívánt méret legyen az alapbeállítás - amelyet kedved szerint váltogathatsz - úgy ez esetben is biztosítani kellene a priorizálhatóságot, amit nem produkál.

egy válasz, amit a cégtől kaptam:

'javaslatát továbbítottuk a fejlesztőink felé, miszerint ki lehessen választani a beállítások menüpontban, hogy mi legyen a rendszer által kezdeti pozícióban felkínált készletértékelési mód.

hogy mennyi kárt okozott a rendszer eme tehetetlensége (is)??!!

ezt írod:
' a rendszer maga nem gondolat olvasó, akkor valóban merev.'

gondolatolvasó nem vagyok, ebből adódóan merev :-)), így csak találgatok: gondolatolvasóra gondolhattál.
valóban: az ebroker rendszere nem gondolatolvasó, semmi köze ahhoz.
a jó rendszerek viszont nagyon közeliek a gondolatolvasóhoz, már-már azok.
a föntiekből talán kérdezés nélkül is megérted a különbséget.

rockmaster az ebroker fejlesztései iránt érdeklődött, holott az a kérdés, hogy a fejlesztések révén mikor lesz jó, működőképes és alkalmazóbarát rendszer?!
van mit fejleszteni, csak csinálni kellene.

az ebroker szokásos mentalitását és a mellébeszélését is érzékelvén távozom.

ui.: az 's' mintájára az e és a B (ennek észrevételét mellőzted) cseréje történt.

Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 14:24
Előzmény: #1326  Törölt felhasználó
#1327
Dreamer mi az infod ,holnapra helyreall a
kereskedes vagy sem?
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 13:57
Előzmény: #1325  rockmaster
#1326
Üdv!

Most a legközelebbi fejlesztés a határidős kereskedés, ez már tényleg csak hetek kérdése...
rockmaster 2008. 01. 27. 10:59
Előzmény: #1324  Törölt felhasználó
#1325
Szia _dreamer !

Én azt kérdezném h milyen fejlesztések várhatóak a következő időszakban az ebroker-en, mert erről nem sokat hallunk..

Válaszodat előre is köszönöm: rockmaster
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 01:07
Előzmény: #1322  Törölt felhasználó
#1324
Üdv sikagj!

Hogy érted azt, hogy "a véletlenül, illetve a rendszer merevsége által?"
Te választod ki eladásnál hogy mi legyen. Amennyiben azt tekinted merevségnek, hogy a rendszer maga nem gondolat olvasó, akkor valóban merev.

UI: Az eBroker pedig kis betű :)
pundit 2008. 01. 26. 20:43
Előzmény: #1322  Törölt felhasználó
#1323
csak napi van?

ezt az amatör bandát!!!!!!!!!!!!

azt nem szeresem..... :-)
Törölt felhasználó 2008. 01. 26. 19:52
Előzmény: #1321  Törölt felhasználó
#1322
_dreamer!

egy kérdés (kérés?):

ha manuális földolgozás is létezik, mi akadálya annak, hogy a véletlenül - avagy a rendszer merevsége által - tévesen fölvitt FIFO helyett HIFO legyen????
(elektronikusan sem látom akadályát.)
Törölt felhasználó 2008. 01. 26. 19:43
Előzmény: #1313  Törölt felhasználó
#1321
Kedves _dreamer!

( Ez a '_' jel nem kicsi, hanem nagy! A név kezdőbetűje eleve az, tehát a sikagj 's' betűje is, hasonlóan a '_' - hoz. :-)) S még annyit, hogy itteni - pf - szokásomtól eltérően esetedben a nagybetűs írásmódot használtam, illetve használom, munkásságod iránti tiszteletem jeléül.)

Az írás gyakorta nem fedi a valóságos hangsúlyt, sokféle módon interpretálható. Veled kapcsolatban bizonyosan nem voltam negatív hangnemű, erre semmi okom nem volt és nincs is, ellenben az Ebroker - tevékenységét és hozzáállását illetően - mindenképp jócskán rászolgált a pozitív jelzők és hangvétel elkerülésére.

Megköszönöm a mindannyiunkat segítő hobbiból írt válaszaidat, szorgos fáradozásodat, talán a céged is megdicsér, megérdemled.

A múlt kisért... Nem csupán, sőt legkevésbé a tegnap eseményei borzolják idegeimet, hanem az ehhez hasonló esetek régóta tartó folyamatossága és az ennél meglehetősen durvább történések (könyvelési és számszaki hibák, pénzügyi tévedések), amelyek nem a rendszerre foghatóak(!), vagyis nem annak működéséből fakadóak. Idézlek:

'...valószínűleg hihetetlen mennyiségű túlórát is vállava igyekszünk esetenként kézzel felvinni, korrekciózni, javítani, ellenőrizni és mégegyszer ellenőrizni adatokat.'

Elektronikusnak nevezett rendszer manuális funkcióval...
Minő következményekkel járhat ez???
Vajon milyen következtetés vonható le ebből???
(A büntetőjogi vonatkozású válaszok mellőzendők, de attól még...)

A jan. 8-i levélre a válasz - talán nem hangsúlyoztam eléggé - már aktualitását vesztette, említését csupán a fönnálló állapotok érzékeltetésére szántam. ( 30 nap? 2006 -os levélre nem jött válasz... 2007. márc.: semmi, de semmi!!)

Véded a mundér becsületét, rendben. Segíteni akarsz, rendben. A cég ügyei viszont nagyon nincsenek rendben, így komoly nehézségeid lehetnek.
Korábbi megszólalásom a tájékoztatást célozta, nem segítségkérés volt. Nem is segítettél, bár kétségtelenül akartál.
A szándékot is köszönöm!

Üdv!

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek