Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2020. 12. 27. 11:19
Előzmény: #32913  upgrayeddAKS
#32920
inkább nem mászok bele ebbe mert olyan csúnya konteókhoz jutnánk el hogy csak na:)
de azért annyit leszögeznék, hogy nem Churchill volt a XX. század meghatározó brit politikusa hanem a nyilvánosságot megvető és kerülő jegybankelnök Montagu Norman
https://en.wikipedia.org/wiki/Montagu_Norman,_1st_Baron_Norman
aki 24 évig állt a Bank of England élén és látszólag eszméletlen bakugrásokon vitte keresztül Nagy Britanniát...
mégsem buktatták meg...
csak a megrendült egészsége miatt mondott le végül...
a hiperaktív politikai, geopolitikai tevékenysége kapcsán pedig nem kell konteószájtokat látogatni, egészen jó könyvek vannak fenn erről a FED honapján is...
Central Bank Cooperation 1924-1931 - FRASER (St.Louis Fed)
Churchill is oszlopos tag volt ezekben a játékokban elvégre 1928-ban pénzügyminiszterként vitte vissza Montagu Norman oldalán Nagy Britanniát az aranystandardra...
utána egy évvel később összeomlott a New Yorki tőzsde...
3 évvel később pedig Nagy Britannia letért az aranystandardról, ami még a New York-i tőzsde összeomlásánál is nagyobb sokk volt...
pitcairn2 2020. 12. 27. 11:09
Előzmény: #32913  upgrayeddAKS
#32919
hát ha már kontextusba akarjuk helyezni akkor ne feledkezzünk el a hitelezőiről sem:)
Why Winston Churchill Was So Bad With MoneyThe British prime minister could handle the Blitz but not his bills.
https://www.theatlantic.com/magazine/archive/2016/01/why-winston-churchill-was-so-bad-with-money/419094/
pitcairn2 2020. 12. 27. 10:59
Előzmény: #32914  Törölt felhasználó
#32918
anglo-amerikai elitként kell azt inkább nézni:)
Carroll Quigley The Anglo American Establishment
https://archive.org/details/pdfy-A7-BNmZpG-RLOXZZ
Churchill is nagyon szépen beleillik ebbe a képbe mivel a nagypapa tőzsdemogul volt a Wall Street-en:)
https://en.wikipedia.org/wiki/Leonard_Jerome
csak a szerényen "King of Wall Street"-ként becézték a Churchill nagypapit:)
https://en.wikipedia.org/wiki/Leonard_Jerome#Career
pomperj
pomperj 2020. 12. 27. 10:47
Előzmény: #32915  Alexander_Greybeard
#32917
1)Teljesen igazad van, az emberiseg irdatlan sok dolgot elcseszett.
.
Nekunk embereknek az egyik legnagyobb problemank az, hogy az agyunk berendezkedese olyan, hogy baromira utaljuk, es remesen nehezen latjuk be, ha valamit alaposan elszurtunk.
.
 Hajlamosak vagyunk lehorgonyozni a korabbi velemenyunk mellett. Meg akkor is, amikor latszik mar, hogy nem volt jo. Es gyakran kapaszkodunk minden olyan apro hirbe es velemenybe, ami megerositi az eredeti dontest, mint egy foldoklo az utolso szalmaszalba
Ez a magatartas sikeres lehet az elet nehany teruleten.  De nagyon karos tud lenni egy invesztornal.
,
Az elet bonyolult es kaoszos. Neha segitenek egyszeru modellek eligazodni. Ha jon az oroszlan, okosabb azonnal a fara felmaszni, mint sokaig spekulalni. De penzt invesztalni kaoszos kornyezetben plane rizikos, ha az agyunk ellenall annak a felismereseben, hogy elbenaztuk.
,
Es ehhez hozza jon, hogy nemcsak magunkkal kell megkuzdeni. Hanem naponta olvassuk-halljuk masok velemenyet, es azok nagyon meggyozoek tudnak lenni. Az ember tarsas leny, nem akar kilogni a sorbol. Ha MINDENKI csinal valamit, rohadtul nehez ellenvelemenyt megfogalmazni.
Marpedig erre kell trenirozni magunkat.Minel elobb belatjuk a tevedest, annal jobb invesztorok vagyunk.
,
2)Maradjunk a Brexit freetrade szerzodesnel. 
Mit lehet ebbol hasznunkra forditani, es keresni?
Az nyilvanvalo, hogy ebbol a britek tobbet profitalnak mint az EU; egy szerzodesbol a kisebb fel majdnem mindig jobban jar mint a nagyobb. A tozsden nem az Apple arfolyam ugrik, ha szerzodik egy kis supplier beszallitoval. Szoval inkabb a brit oldalt kell nezni, mint az EU cegeket. Ott lesz tobb mozgas.
,
Az extra brit elony abban van, hogy nekik van freetrade megallapodasuk jopar Commonwealth orszaggal, es olcsobban lehet Britannian at eladni onnan dolgokat, mint kozvetlenul. Szoval a nyersanyagos brit cegek es a brit bankok, meg a kereskedohazak tudnak a freetrade Brexitbol leginkabb profitalni.
,
Nalam 2 ceg jon szoba. A brit bankok (HSBC, Barclays,Lyods) kozul HSBC kinai kapcsolatai ernek most talan a legtobbet.  A nyersanyagosok kozott RIO nyilvan a legnagyobb es alul is ertekelt.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201227v01ump9zh.jpeg
,
A nyersanyagosok kozott RIO nyilvan a vilag vezeto rez, alu, vaserc szallitoja
Felevente van mostanaban EPS=3.0 USD koruli profitja, es 1.50 osztaleka. PE=12.5 korul.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201227v01uumx70.jpeg
pFmodi-1fsz-bsszakrvaanyjat1 2020. 12. 27. 04:48
Törölt hozzászólás
#32916
Alexander_Greybeard 2020. 12. 27. 01:34
Előzmény: #32914  Törölt felhasználó
#32915
Pedig de, a legtöbb ember buta mert nem értik, mi miért történik és hogy teljesen mindegy, ki a vezető, attól ezek a dolgok még megtörténnek. Megválasztják a leghangosabb hülyét vezetőnek, aki a meglévő problémákat nem tudja megoldani (senki sem tudná), de mivel hülye, még kreál is párat, aztán jön egy még nagyobb és még hangosabb hülye, aki az új problémákra is megoldást kínál (pedig azokra sincs). Az okosabb emberek mindeközben elkerülik a politikai karriert mert látják, hogy semmi értelme, nincs megoldás semmire. Meg is látszódik ez a vezetők minőségén. Hülyék szavaznak meg hülyéket, de legalább gyorsabban nyírjuk ki magunkat.
Törölt felhasználó 2020. 12. 27. 00:58
Előzmény: #32907  macskassy
#32914
"Brittek nem szolhatnak bele Europa jovojebe, de ezert vivtak 2 vilaghaborut?"
Azert ezt kicsiket gondold at, mert ez igy ebben a formaban suletlenseg...
Tortenelmi sperspektivabol nezve a 20.szazad a Brittek  elvesztik folyamatosan a vezeto szerepet, hatalmat minden teren a vilagon...azt is kicsit erdekesnek talalom h ok Europahoz akartak tartozni....
Lehet h nem artana a tortenelmet (mar amit a gyoztesek irtak), legalabb azt atfutni...
Ha nem is 1-1-ben de hasonlo folyamat kezdodik csak most az USA kezd a vilag vezeto szerepebol vesziteni, Biden elnoksege pedig ezt felgyorsithatja.
A Brittek nem onkent dalolva mondtak le a vilag hatalmi poziciojukrol.
A Brexit pedig nem mas mint az angol munkas osztaly valasz reakcioja arra h az eletszinvonaluk mar tobb evtizede folyamatosan romlik, csokken.
Sajnos ehez meg a tortenelmet se kell ismerni, eleg ha megnezed a Brexit cimu filmet.
Mit gondolsz az USA-ban a black lives matter "mozgalom" egy fekete bunozo halala miatt indult???
Esetleg Trump elnokke valasztasa es elnoksege veletlen volt??? (ja mert a fel vilag ugy gondolja, h az amcsik h@lyek); csak az a resze a vilagnak akik ezt gondoltak eleg naivak es alul informaltak...Ha folyamatosan romlik az emberek eletszinvonala ill. a beruk vasarlo erteke evrol evre, tobb even evtieden keresztul...akkor 1 ido utan a remenyt vesztett emberek kepesek nem csak Trump-ot, "Hitlert" de meg a husveti nyuszit vagy h maradjunk az unnepeknel a Telapot is megvalasztani vezetonek ha az valami kiutat iger amiben hinni lehet.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 12. 27. 00:52
Előzmény: #32910  pitcairn2
#32913
W.C.-t érdemes kontextusba helyezni: 1. soha nem bocsátotta meg az apjának, hogy W.C. lett a monogramja (vicceltem) 2. akkortájt ment át Európa 2 brutális világégésen, aminek az epicentrumában volt 3. bár kifejezetten nagy formátumú politikus volt, azért ő is csak gyarló ember volt, aki sok hülyeséget gondolt és tett. Kapásból eszembe jut az, hogy nem nézte meg a Szu. és Németo. acéltermelési, stb. trendjeit. Ha megnézte volna, akkor talán rájön, hogy nem Németo. az igazi ellenség, hanem a sztálini Szu. Egy valamirevaló, kémekből és pszichiáterekből álló think tank még azt is kiderítette volna neki, hogyan lehet hitlert úgy jóllakatni, hogy ne akarjon semmiképp Nyugat felé fordulni (btw. ez eredetileg nem is szerepelta tervei között, ezt csak azért tette meg, mert hadat üzentek neki, stb.), sőt esetleg még fel is használni a Szu. legyőzéséhez. Anno Anglia jó volt ilyesmiben: kijátszani a "kártyákat" egymás ellen, aztán csak belecsúsztak egy olyan háborúba, amit kis híján elvesztettek. (Pl. egy hitler elleni merénylet, de akár egy eltévedt bomba, stb. is elég lett volna ehhez, hiszen pont a britek bombázták Berlint, amire hitler begerjedt, stb. Szóval ha hitlert kiiktatják, akkor egy Rommel/Guderian kaliberű csávó vagy békét köt az angolokkal, vagy simán sz..á veri őket, lásd még Bismarck+Tirpitz+farkasfalka+masszív létszámbeli fölény a légierőben (is). Csak hitler lehetett akkora ökör, hogy hadat üzen a Szu-nak akkor, miközben még harcban áll Nyugaton, miközben az USÁ-t is behozták a japókkal...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 12. 27. 00:40
Előzmény: #32909  pitcairn2
#32912
ha a kevésbé szikár tényekre átevezünk: én EU-s honpolgárként örülök a NATO-szövetségeseink itteni jelenlétének... ha afrikai lennénk, szerintem annak is örülnék, bár lehet, hogy nem is tudnék róla :) vagy az lenne a legkisebb gondom...
pitcairn2 2020. 12. 26. 22:27
Előzmény: #32907  macskassy
#32911
és ennek az "Európát egyesítjük az anglo-amerikai elit irányítása mentén" gondolatnak is igen hosszú előtörténete van...
Z. Tóth Csaba EURÓPA ELRABLÁSA – egy forgatókönyv a XIX. századból 
http://epa.oszk.hu/02900/02952/00065/pdf/EPA02952_orszagepito_2004_1_46-50.pdf
a cikket az alábbi 1899-ben megjelent könyv ihlette...
The United States of Europe on the eve of the Parliament of peace
https://archive.org/details/unitedstateseur01steagoog/page/n13/mode/2up
Az első rész már azonnal a sokatmondó "Towards the Federation of the World" címmel indít...
pitcairn2 2020. 12. 26. 22:24
Előzmény: #32907  macskassy
#32910
Churchill szerint az EU összegründolása mindössze az első lépcső a világállam felé vezető úton:)
azaz valódi show valószínűleg csak most indul:)
We do not of course pretend that United Europe provides the final and complete solution to all the problems of international relationships. The creation of an authoritative, allpowerful world order is the ultimate aim towards which we must strive. Unless some effective World Super-Government can be set up and brought quickly into action, the prospects for peace and human progress are dark and doubtful.  But let there be no mistake upon the main issue. Without a United Europe there is no sure prospect of world government. (!!!!) It is the urgent and indispensable step towards the realisation of that ideal. After the First Great War the League of Nations tried to build, without the aid of the U.S.A., an international order upon a weak, divided Europe. Its failure cost us dear” 
W. S. Churchill '' On A United Europe'' [ 1947]
https://archive.org/details/W.S.ChurchillOnAUnitedEurope1947/page/n7/mode/2up?q=Without+a+United+Europe+there+is+no+sure+prospect+of+world+government
pitcairn2 2020. 12. 26. 22:20
Előzmény: #32907  macskassy
#32909
azért ha a szikár tények talaján maradunk akkor nem az anglo-amerikai elit által megálmodott és tető alá hozott "Európai Unió" állomásoztat csapatokat az anglo-amerikai fegyvertársak földjén hanem pontosan fordítva...
U.S. Army Europe and Africa's home page
és ez már önmagában rendkívül sokat mond el erről a shitshow-ról...
nyuszibroker 2020. 12. 26. 21:47
#32908
Jó estét! 23án véletlenül belefutottam a JAGX be, hihetetlen volt, 170%on zárt kb. Azóta afterba visszakorigált, így hétfőn jó vétel is lehet akár. Mit gondoltok? 
macskassy 2020. 12. 26. 21:26
Előzmény: #32906  Törölt felhasználó
#32907
A pénzügyi szolgáltatásoknál már eddig is rengeteget vesztett London, ezt speciel első kézből tudom, munkahelyemet is érintette. Luxemburg, Frankfurt, Dublin nyert eddig ezen. Ahogy most olvastam a karácsonyi deal nem adta meg a hozzáférést automatikusan a szektornak.
Amúgy meg a britek kaptak egy szabad kereskedelmi megállapodást, win-win, mindig is ezt akarták, kb. az egész világgal ilyet szeretnének kötni. És masszív passzívumuk van az EU-val szemben, ami azért inkább az exportálóknak jó, a fontot folyamatosan nyomni fogja le az euroval szemben.
A britek viszont ezentúl nem szólhatnak bele Európa jövőjébe, ezért vívtak két világháborút a németekkel, előtte a köztársasági- napóleoni Franciaországgal 25 évig, most meg a 21. században önként és dalolva feladják az egészet. Valahol ironikus.
 Azért lehet nem lett volna kommunizmus sem a világon, ha nincs az első világháború, sőt Hitler is megmaradt volna hóbortos festőnek...
Na mindegy, túl messze megyek a témától, de azért ez az egész történelmi perspektívában kicsit másképp néz ki, mint ahogy a Farage/Johnson szuperkettős ezt most előadja.
Törölt felhasználó 2020. 12. 26. 19:51
Előzmény: #32901  Törölt felhasználó
#32906
ezzel csak az EU nyert. Jól írtad, UK már alig gyárt terméket EU piacra, ők pénzügyi szolgáltatást /termékeket „exportálnak“ az EU-ba amire eddig Brüssel nem adott engedélyt. Viszont UK kilépett az Erasmus programból, nehezebb & drágább lesz eu-s állampolgárnak UK-ban tanulni, lesz újra roaming díj mobilszolgáltatónál (Vodafone részvényeseknek jó, de én ennek nem örülök :)  )Az elmúlt 5 évben 25%-al erősödött az euró a fonttal szemben, de most a Brexit után UK egyedül sokkal jobb kereskedelmi feltételeket fog kidolgozni mint az EU, hisz büszkeségük már az egekben van, a font csak erősödni fog, Londonba visszaköltöznek a bankok?!, hisz az EU rossz!      :) 
Az eu bizottság közé tett egy rövid összefoglalót a UK-EU egyezményről:     https://twitter.com/EU_Commission/status/1342181714383220736
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 12. 26. 19:16
Előzmény: #32893  szieszta
#32905
Bár nem mindenben értettem egyet, azért egy + megérdemeltél, viszont a jenkik simán most csak Keynes zseniális tanait alkalmazzák, nem először a történetük folyamán (New Deal). Az, hogy a TARP-ra erősen hajaz a mostani osztogatás, azzal (ha lenne ilyen konkrét kijelentésed) nem értenék egyet teljesen. Volt ugye egy keynesi ihletésű 1200 USD-s osztogatás, amit lehetett növelni szociális helyzettől függően. 2020 választási év volt, nem is jött be a suttyónak még így sem az osztogatás, örüljünk neki :) Az USA a legkönnyebben QE-n keresztül tud pénzhez jutni, és nem az a gáz, ha 1x, 2x használja, hanem ha teljesen rászokik a gazdaság az ingyen pénzre. (Pontosabban: eddig úgy tartotta a közgazdasági dogma, aztán lehet, hogy erre is rácáfolnak majd. Kismillió monetáris transzmissziós csatorna létezik, amin keresztül megúszható, hogy ne gerjesszen inflát, lásd előző hsz.-emet a SPAC, többi témában...) Lehet, hogy már kidoglozták, mi a megoldás, vagy ki fogják... Onnantól kezdve meg lesz egy érdekes mutató, hogy a FED mekkora eszközállománnyal rendelkezik, amiről a goldbug-ok mutogathatnak egy-egy érdekes csártot, mint pitcairn2 szokott :) De ez az állomány valószínűleg teljesen el fog válni a gazdaságtól, és lesz egy mutató, amiben csúnya a helyzet, mint ahogy a japán adósságállomány is elég ronda, a japán csajok meg szépek :) de viccet félretéve: korábban a 260-270%-os GDP-arányos államadósságot horrorisztikusnak tartottak, most meg nem is ez a legnagyobb gondjuk a japcsiknak, hanem inkább az, hogy szinte minden évben defláció van, mondjuk ez azért összefügg :) (ugyebár el akarják inflálni az államadósságot) de a kettő gyökere már különbözik... Ja, és 90-100%-nál már eddig is sokan hörögtek meg szívinfarktust kaptak a közgazdászok közül, aztán valahogy csak átlépte egy halom ország problémák nélkül. Btw. az USA gazdasága még mindig bivalyerős, álljon bárhogy is egy-egy makromutatójuk. Nehogy azt hidd, hogy Kínának nincsenek meg a saját problémái, a multipoláris világ meg amúgy is az USÁ-n kívül kb. mindenkinek az érdeke. Kína feljövőben van, ami részben nagyon is helyes. De még Taiwant sem tudná elfoglalni, pedig mekkora kis pöttöm sziget... talán 10-20 év múlva már lesz akkora hatalom, hogy akár ezt is megtehetné, addigra mondjuk TALÁN már érdekében sem áll majd, stb.      
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 12. 26. 18:56
Előzmény: #32893  szieszta
#32904
"A helikopter pénz nagy része a tőzsdére vándorol, így ott fújja tovább a lufit. Természetesen a kriptopiacra is jut bőségesen. De meddig mehet ez így?" Nem tudom, feltűnt-e, de a QE-k részben pont azért nem mennek a reálgazdaságba, mert máskülönben inflációt okoznának. Tehát a wall street-i ge..ik sem buták, és inkább fújják a tesla-lufit meg a többit (sztem a kripto az pont nem az, bár nyilván ott is van egy halom halva született projekt) sőt, surprise-surprise, idén már voltak olyan hónapok, amikor a value cégek a growth cégek előtt jártak a tőzsdei emelkedésben, mondjuk még így is eléggé alulértékeltek, talán majd azok lesznek a következő célpont... vagy csak több VC lesz, lásd SPAC, stb. Én utóbbira tippelek, sztem beindulhat egy innovációs hullám/gyorsítórakéta, mondjuk eddig is pörgött ezerrel, sztem az echte innovációt már nem nagyon lehet magasabb sebességre kapcsolni, max. akkor, ha elmagyarázzák a plebsznek, hogy nem jó megoldás bölcsésznek menni, stb. (Vagy a bölcsészeknek magyarázzák el, hogy tanuljanak STEM-et is a mekis/könyvtári/tanári/stb. pálya mellett... mondjuk abban látok fantáziát, hogy egy bölcsész androgógusnak menjen, egyre magasabb szinten tudjon felnőtteket is tanítani, hiszen a tudás egyre fontosabb lesz, stb.) Btw. az az ország, ami annyira tele van (funkcionális) analfabétákkal, mint Mo., annak amúgy is kb. befellegzett.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 12. 26. 18:45
Előzmény: #32896  pomperj
#32903
ja, és a - nem tőlem van, én a 3. pont miatt + adtam... just fyi...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 12. 26. 18:42
Előzmény: #32896  pomperj
#32902
Mindenkinek Boldog Karácsonyt és BÚÉK!
Brexit téma: szerintem nem látjátok a fától az erdőt. UK most kapott egy "ticketet" (one-way ticket, one-way ticket... :)  ) a vámunióba, amit majd vagy viszavonnak, vagy nem. Btw. Törökország is benne van, szóval akkor most mi is a nagy baj? Bizonyos termékeket a törököktől meg a britektől be lehet hozni vámmentesen. Ettől még nem lesz ÁFA-mentes a dolog, ha értitek, miről beszélek. Az EU nem csak vámközösség, de az ÁFA-ra is más szabályok vonatkoznak EU-s tagországokat illetően, mint ún. harmadik országoknál... de gondolom, erre nem is gondoltatok. Pedig néha az ÁFA is jelentős... Ha majd lesznek részletek, akkor kevésbé lesz a kép homályos, egyelőre azonban azt sem tudni (lehet, csak én nem tudom), hogy mennyi fizetett ki eddig UK, és mennyit fog a kiválásért. Mert ugyebár valami 60 mrd. körüli összegekről volt eddig szó. Az meg, hogy az EU egy gittegylet, az eddig is világos volt. Divat "beleszállni" a bürokratikus és lassú, tohonya EU-ba, holott régóta ilyen. Ha megnézitek, hogy az Apple milyen deal-t kötött Írországgal pl. az EU-s versenyjogi bírság ELŐTT és UTÁN, akkor tudjátok, miről beszélek. Ráadásul a no-deal brexit elég sok problémát jelentett volna mindkét félnek, UK-nak is. Btw. a szolgáltatások nem maradtak vámmentesek, ami elég vicces lesz a gyakorlatban, de ez egyelőre még nem tisztázott, legalábis a BBC szerint (én sem olvastam az állítólag 2000 oldalas szerződést, mint ahogy itt szerintem senki más sem). Szóval meglátjuk ezt is. Fura lenne bizonyos szolgáltatásoknál a vámtarifa, de megoldható megfelelő IT-vel. Mindenesetre vannak bőven érvek pro és kontra. Felesleges ennyire sarkítani szerintem. A 3. pont szerintem azonban telitalálat :) bár nyilván lehetne még jobban és/vagy egyéb szempontok szerint "klaszterezni" az EU-t. Remélem, most nem kapok érte kitiltást/hsz.-törlést :)
Törölt felhasználó 2020. 12. 26. 14:57
Előzmény: #32896  pomperj
#32901
Az egesz Brexit egy nagy cirkusz, mar tobb mint 4 eve megy, amire a Franciak meg Karacsonykor ra segitettek valoszinuleg nem veletlenul.
Nehany evvel ezelott irtam, h a megallapodasra az Eu-nak nagyobb szuksege van mint a UK-nek.
Az ugy nagyon egyszeru lehetne ha nem lenenek az Irek es a Skotok; ez miatt piciket bonyolodott a helyzet.
Uk exportja az Unioba kisebb, , mint az EU exportja a UK-be...ha csak az Auto eladasokat nezzuk tobb szazezer auto all nehany ezer autoval szemben amit a UK-bol ertekesitenek az Unioba....de ha peldaul a bor vagy elelmiszert nezzuk akkor mondjuk csak az olaszok tobb mint 25millio uveg bort ertekesitenek a Uk-ben...a sajtok, sonkak es egyeb elelmiszer termekekrol nem beszeltem....
A lenyeg az unios orszagoknak extrem fontos h tovabbra is tudjanak a UK-ben arukat ertekesiteni, tehat ha nem allapodnak meg akkor a lehetseges vamok az Unionak nagyobb kart okoz mint a Britteknek.
Az Eu ebben a formaban eletkeptelen, milyen unio az ahol korlatozzak a szabad mozgast az embereknek?
Van kozos fizetoeszkoz, de kulonbozo fiskalis, kulonbozo ado politikat folytatnak az orszagok, es kulonbozo szocialis es nyugdij es egeszseg politika is.
Azon kivul h sikerult 1 jo nagy burokratikus infrastrukturat letrehozni, ami nehany ezer politikusnak es az oket kiszolgalo embereknek jo uzlet; az atlag europai embernek semmi elonye sot hatranya szarmazik ebbol.
Nemetorszagban megprobaltak a Frankfurti repulo teret egy europai legikikoto kozponta tenni es epitettek extra terminalt; igy a kulonbozo tengeren tuli jaratokrol extrem egyszeru volt a tranzitban atszallni; igen am de amit a nemet mernokok olyan okosan megterveztek es megvalositottak, azt az europai parlament 1 olyan torvenyevel (amit a migransok miatt hoztak; hogy minden nem eu-s allampolgarnak azon a helyen kell regisztralnia belepnie az unio teruletere ahol eloszor megerkezett)....
Mi is lett ebbol hat csak annyi h az uj terminalra nem terveztek ki es belepo egysegeket es az ehez tartozo biztonsagi reszeket. Igy minden olyan embernek aki nem Eu-s allampolgar es Azsiabol vagy Eszak-Amerikabol esetleg mashonnan jon a tranzitba (a 7,8milliard emberbol 7milliard nem Eu-s allampolgar) az kenytelen a fold alatti folyoson ami azert 20perc alatt lesetalhato rohanni.
Hat csak azert mert nem egyszer kell a szerencsetlen utasoknak megtenni ezt a tavot, hanem minimum 2-szer. Szoval van 2 ora atszallasi ideje az embernek leszall a megfelelo terminalon,de nem mehet am a kovetkezo kapuhoz, hanem irany a masik Terminal ahol be kell lepni az EU-ba ugy h az ember ha szerencseje van nem kell a csomagjait osszeszedni csak a kezipogyaszokkal rohangalhat, majd miutan belepet, mehet es kilephet utlevel ellenorzes es vam majd at egy biztonsagi ellenorzesen, es utana rohanhat vissza ugyanazon a folyoson amin jott h egy 30-50m levo kapu (ahonnan korabban leszallt) beszalhasson; de a legtobb gepre 30-50percel elobb elkezdik a beszallast...szoval ha a geped kesik tobb mint 30 percet akkor lemaradsz...
Kulonben ha az embernek nem kell ezt vegig csinalni nem mondom h nem szorakoztato nezni ahogy az emberek a fold alatti folyoson ide-oda rohangalnak a csomagjaikkal...(vagy 3-szor meggondoljak h Frankfurtban szalljanak at ha nincs EU-s utleveluk)...
Nem csak helyi (pl. mo-i) torvenyeknek de az europai torvenyeknek is meg kellene felelni...rendeltem februarban 1 platina gyurut, a Fedex extra dijat szamit fel mo-on, na de ezt nem kozlik elore csak ha mo-ra erkezik a csomag, plusz meg valami kezfizeto kezesseget is kitalalt, a Vam es penzugyi orseg nem tudja, hogy a mo-i vagy az unios vamkodex alapjan szamitson fel kulonbozo dijakat vagy sem...egy nagy keveredes az egesz.
Nem akarok senkit megbantani,de ami az usaban, eu-ban esetleg mo-on folyik az meg viccnek is rossz, tudtad-e h a Keleti Palyaudvaron nincs nyilvanos WC...de beszelhetnek a szallodak arairol es a szolgaltatokrol is...
Ha valaki szeretne latni h csoro azsiaban mi tortenik, esetleg elmenni nehany azsiai repulo tere elege kinyilna a szeme....
hogy a repteren milyen 1 szallodai szoba es mennyibe kerul, esetleg a tranzitba be lehet barmelyik WC-be es ha azt mondom h a foldrol ehetne az ember mert 1 viz csepp nincs a foldon, mert ahogy ellepsz a mosdotol mar azonnal feltorlik... Inkabb hagyjuk is sajnos eleg szomoru latni ahogy amcsi es europa szep lassan csuszik le a lejton...Viszont van Brussel meg EU...hu de jo!!! 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek