Topiknyitó: Portfolio 2017. 04. 11. 13:07

Üzent az USA: visszatolta a CEU-ügyet a magyar kormányra  

Ugrás a cikkhez
Határozott kijelentést tett Hoyt Yee, az amerikai külügyminisztérium európai és eurázsiai ügyekért felelõs helyettes államtitkára budapesti látogatása alkalmával a CEU ügyében. Erõs üzenet Az AP amerikai hírügynökségnek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2017. 04. 11. 18:13
Előzmény: #53  szivacs
#54
"nagy hiba ultimátumot adni az Egyesült Államoknak."
szivacs
szivacs 2017. 04. 11. 17:34
Előzmény: #42  upgrayeddAKS
#53
A tyúkólodnak akkor is befellegzett ha csak egy rókát eresztesz be.
szivacs
szivacs 2017. 04. 11. 17:31
Előzmény: #39  upgrayeddAKS
#52
"Ha tehát a piac azt mondja, hogy kellenek ezek a CEU-s végzősök neki..." A piac nem az abszolút igazság hordozója és mércéje. Például a bérgyilkosokra, bombagyárosokra is van piaci kereslet/kínálat, mégsem lenne helyénvaló állami oktatásban képezni ilyeneket - bár vannak országok, ahol megteszik ezt is...
exmnbs1 2017. 04. 11. 16:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#51
A Gondolkodás Öröme Alapítványmárcius 31., 5:26Az Alapítvány működése nem választható el a magyar matematikai hagyományoktól és a ma is működő műhelyektől. A sok és színvonalas hely egyike a CEU matematikai képzése.Volt táboros diákjaink közül többen tanultak/tanulnak MSc vagy PhD képzésein, vannak, akik ide tértek vissza külföldi tanulmányaik végeztével. A CEU oktatói túlnyomórészt a matematikai kutatóintézet tagjai, így a diákoknak lehetősége van a legjobbaktól tanulni.Fontosnak tartjuk, hogy ez az értékes műhely megmaradjon, továbbra is segítve a magyar matematikai közösség működését, teljes mértékben egyetértünk Lovász László állásfoglalásával: link Péter, Szűcs Gábor az Alapítvány munkatársaiA CEU matematika képzése: link
exmnbs1 2017. 04. 11. 16:27
Előzmény: #49  exmnbs1
#50
Amint látod vannak Ceusok is köztük, nem mindenki jelez vissza így nem tudni hányan
exmnbs1 2017. 04. 11. 16:23
Előzmény: #34  Phylaxa
#49
A legjobbak egyetem előtt Pósához az ő öregdiákjai pediglink
exmnbs1 2017. 04. 11. 16:13
Előzmény: #34  Phylaxa
#48
Hát Cambridgebe, az MIT-ra és hasonló helyekre.
goapsy1
goapsy1 2017. 04. 11. 16:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#47
Hát, tényleg felvet kétségeket a Ceu-n folyó oktatással kapcsolatban, ha ilyen alakokat is felvesznek :)))))
exmnbs1 2017. 04. 11. 16:11
Előzmény: #35  Dodo34
#46
Pontosan.Pl ott tanít Tardos, aki Lovász tanítvány volt. Mikor Lovász megkapta a Corvin-láncot, ő volt aki mint tanitványa megkapta az mellé járó ösztöndíjat. És a Gyere haza kutatóként jött vissza Magyarországra. Mellesleg Tardos Márton fia hogy legyen min csámcsogni.
goapsy1
goapsy1 2017. 04. 11. 16:04
Előzmény: #40  upgrayeddAKS
#45
:DDD
-pny 2017. 04. 11. 16:00
Törölt hozzászólás
#44
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 11. 15:56
Előzmény: #41  Phylaxa
#43
Amúgy patinás helyesen :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 11. 15:55
Előzmény: #41  Phylaxa
#42
A CEU is nyíltan vállalja, hogy miket tanít. Nincs oktatás köntösébe bújtatott ideológia-terjesztés, mint a Közszolgálatin (NKE) vagy a Pallas Athéné-alapítványoknál. Amúgy adalékként: pár ezer embert képez a CEU évente. Ez olyan nagy ideológiai "támadás", ha igaz is lenne a "vád"? Mint az 1300 migráns? Szánalmas ez az ország, ha ennyi ember veszélyt jelent a "Hungarian way of life"-ra :)
Phylaxa 2017. 04. 11. 15:40
Előzmény: #39  upgrayeddAKS
#41
Mondjuk én a Zeneakadémiát szintén nem hasonlítanám össze, mert egy régi, patináns és jó sulinak tartom, ahol nyíltan vállalják, hogy zeneművészetet tanítanak és nem matekot. :) Teljesen mindegy, hogy ki mit mond róla, köztük például én is, a piac dönti el, hogy valóban a világ legjobb egyeteme-e és miben. Tehát addig, amíg ez ki nem derül, addig csak marketing minden megjegyzés, köztük az enyém is. Mindenesetre ebben nagyon jó a Gyuri bácsi, az tisztán látszik. Ennyi támogató híres embert összekalapálni, profi munka volt. :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 11. 15:39
Előzmény: #36  goapsy1
#40
LMS-nek ezt szajkózom már mióta, aztán most a valóság engem igazolt :) Persze putyin pöcse is orbán szájában lehetett közben, meg van egy kis erőfitogtatás feeling is a dologban, (hehehehehe... milyen egyetemi kurzust tart a csúti törpe? erőfit-oktatás... ) de szerintem is ez egy üzenet az összes egyetemnek, stb.: kussban lenni. Maul halten und weiter dienen! :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 11. 15:34
Előzmény: #34  Phylaxa
#39
"Szerintem inkább annak van igaza aki az ilyen "Na lássuk, hogyan magyarázod ezt meg logika és egzakt törvények nélkül?" oktatást tart ott valószínűnek." Ezek szerint jó irányba toltam a beszélgetést a Zeneakadémiával :) Ha tehát a piac azt mondja, hogy kellenek ezek a CEU-s végzősök neki, de Herr Göbbels von Feltschut aszongya, hogy ez kamuegyetem (a birkái meg beszo..ják), akkor nem kár érte. Jól értem? :)
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 11. 15:33
#38
Az Orbán által üldözött Transparency korrupcióellenes kurzusára járt Orbán Gáspár link Ezek a mai gyerekek, mindig lázonganak a szüleik ellen! De most komolyan, pont a korrupcióellenes kurzust választotta? Mi a következő? Katolikus pap lesz? Viktor, beszélj már a nebulókkal!
Phylaxa 2017. 04. 11. 15:27
Előzmény: #32  upgrayeddAKS
#37
Nem hiszem, hogy bármelyik is feldöntené. Az már rontana a reklámon, amiért megy a hacacáré. :)
goapsy1
goapsy1 2017. 04. 11. 15:26
Előzmény: #30  upgrayeddAKS
#36
A képzését én se ismerem, de ezer helyen cikkeztek már róla, h világszerte elismert, és a Ceus diploma után mindenhol kapkodnak a munkáltatók. Normális országban nemzeti kincsként kezelik az ilyet, így persze nem csoda, hogy a hazaáruló Orbánc meg a maffiabandája tönkre akarja tenni. Nekik bőven elég az oktatásból annyi, hogy a nép el tudja szavalni az aktuális szlogenjeiket a birkameneten. Az ilyen kontraszelektált maffiabandákban, mint amilyen a fidesz, soha nem előny, ha valaki túl sokat tud :D
Dodo34
Dodo34 2017. 04. 11. 15:26
Előzmény: #30  upgrayeddAKS
#35
Sőt a Rényi Alfréd Matematikai Kutatóintézetből járnak ár oktatók
Phylaxa 2017. 04. 11. 15:25
Előzmény: #30  upgrayeddAKS
#34
Szerinted a matematika miatt mennek oda tanulni? Kíváncsi vagyok a profi matematikusok hova járnak ma. Egy fillért sem tennék arra, hogy oda. Szerintem inkább annak van igaza aki az ilyen "Na lássuk, hogyan magyarázod ezt meg logika és egzakt törvények nélkül?" oktatást tart ott valószínűnek. De meglátjuk majd, idővel biztosan előkerülnek majd a tudományos életben is az ott végzett matematikusok. Én szívesen adok időt nekik, ilyen rövid működés után nyilván nem lehetséges még ilyet várnom. Addig sajnos a "szarabb" egyetemekről kikerült matematikusokkal kell beérnie a tudományos életnek. :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 11. 15:19
Előzmény: #31  goapsy1
#33
Azt úgy általában a tejipari dolgozókról írtam, nem a sajtkészítőkről :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 11. 15:17
Előzmény: #28  Phylaxa
#32
Ha pedig feldöntik, majd úgyis lesz kire fogni a kúrmány részéről: az asztalos egyenetlen asztalt készített (biztos mert Soros-bérenc), valaki hátulról meglökött (biztos mert Soros-bérenc), vagy csak szimplán a huzat volt (biztos az is Soros-bérenc).
goapsy1
goapsy1 2017. 04. 11. 15:17
Előzmény: #23  upgrayeddAKS
#31
Valami más oka van, most inkább csak simán pusztítani akarnak.Orbánc ugye irigyli Erdogan diktatúráját, importálni akarja. Lopás meg stadion önmagában nem magyarázat, mindkettőt csinálták eddig is, nem zavartatták benne magukat se Sorostól, se az ellenzéktől.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 11. 15:14
Előzmény: #27  Phylaxa
#30
"hogy mi az az egzakt tudomány, amit tanítanak..." Ha felmész a CEU honlapjára, akkor láthatod, hogy van matematika-oktatás is. Az csak elég egzakt, nem? :) Btw. ezen az alapon be kell záratni a Zeneakadémiát, stb.? Nooooooooooooormális, margit? :)
Phylaxa 2017. 04. 11. 15:12
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#29
Már hogyne tudnák. De kell a reklám a kormánynak is és a sulinak is. :)
Phylaxa 2017. 04. 11. 15:12
Előzmény: #7  elemes
#28
Amíg nem dönti fel az egyik az asztalt, addig sakknak hívják a játékot. :)
Phylaxa 2017. 04. 11. 15:10
Előzmény: #5  mityu2
#27
Több helyen olvastam az utóbbi időben itt a fórumon, úgyhogy biztos úgy van. :) Én személy szerint nem ismerem az intézményt, de amikor feltettem a kérdést, hogy mi az az egzakt tudomány, amit tanítanak, akkor valaki finoman leírta, hogy ez egy politikai iskola. Nekem ennyi elég is volt, nem is feszegetem a témát, most csak azt írtam le, hogy az USA-nak semmi köze sincs hozzá, tehát a Magyar Állam és az iskola majd rendezi egymás között a törvényeket. Ennyi volt a hozzászólásom. Pénznyelővel mi a bajod? Ha kitilt a topicjából akkor kitilt. Most már azért csak jobb ez a rendszer, mert ettől még más topikokba írhatsz. Én személy szerint pont a véleményekre vagyok kíváncsi, úgyhogy felőlem nyugodtan írj! Ha nem érdekel, akkor nem reagálok. :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 11. 15:08
Előzmény: #24  peter_s
#26
"Nem is tudom, hogy Kunhalmi és Botka miért nem emlegeti fel ezeket, miközben olyan bőszen szidják a kormányt." Nem akarnak MSZ(M)P-n kívülre kerülni pillanatok alatt...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 11. 15:07
Előzmény: #22  goapsy1
#25
" de hisz akkor engem megerőszakoltak!" Hát egy óriási dildot küldhetnének piktornak a USS Nimitz fedélzetéről, olyan Tomahawk formájút :)
peter_s 2017. 04. 11. 15:03
Előzmény: #21  goapsy1
#24
Azért vannak területek, ahol a Fidesz és az ún "demokratikus" ellenzék nagyon jól együtt tud működni. Lásd pl. titkosítások szigorítása 2010-ben, MSZP-FIDESZ-KDNP egyöntetű IGEN. Nem is tudom, hogy Kunhalmi és Botka miért nem emlegeti fel ezeket, miközben olyan bőszen szidják a kormányt.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 11. 15:02
Előzmény: #21  goapsy1
#23
Mindig csak a feszkót csinálja az ellenzék is! Nem hagyják dolgozni (lopni) a kormányt. Ezért kell leszámolni Sorossal: ha végre nincs Soros, nincs ellenzék, és akkor lehet nyugodtan építeni az országot. Vagy legalábbis néhány stadiont meg Felcsútot... :)
goapsy1
goapsy1 2017. 04. 11. 15:01
Előzmény: #19  upgrayeddAKS
#22
Eredetileg kifestőkönyvet akartak állítólag küldeni, csak féltek, hogy útközben megtetszik Pénztárosnak, és ellopja :DDD Szegény Orbánc, hónapokig nyalta Trump seggét, aztán még arra se méltatják, hogy leszarják :) Nem csoda, hogy ideges. Mint a viccben, mikor a nőci bemegy a boltba, kiderül, hogy nem működik a hitelkártya, és erre felkiált, hogy " de hisz akkor engem megerőszakoltak!" :DD
goapsy1
goapsy1 2017. 04. 11. 14:55
Előzmény: #17  upgrayeddAKS
#21
Igen, az egész balhé oka az a mocskos ellenzék.Mert ezek csak balhézni tudnak ezzel a tisztességes, jószándékú fidesszel, akinek más célja sincs, csak a kompromisszum :DDDD

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek