Topiknyitó: Portfolio 2016. 06. 18. 14:06

Zsiday: a magyar beteg  

Ugrás a cikkhez
A hazai gazdaságra zúduló uniós támogatás olyan, mintha aranylelőhelyeket fedeztek volna fel és aki ehhez a zsíros bödönhöz közelebb kerül, az behozhatatlan előnyre tesz szert más gazdasági szereplőkkel szemben - vélekedik friss blogbejegyzésében...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=58&i=233568
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2016. 11. 11. 14:30
Előzmény: #79  stock33
#80
Siralmas. Tényleg csak a fikázás megy neked. De hogy még egy portfolios cikket se tudj elolvasni és megérteni, az már vicces.
stock33
stock33 2016. 11. 11. 14:07
Előzmény: #78  szivacs
#79
elsőre lehet túl gyorsan gépeltem, ezért nem értetted meg, most bekopizom: "tök mindegy milyen szinten van a matematikában az, akit kritizálsz, ha te magad habzó szájjal őrjöngsz azon, hogy 1+1 márpedig 3,7 és nem kettő. egyszerűen az ember lesajnálón tud csak rád nézni. "

ez lenne az eseted zsidayval...

azt meg miért találgatod, hogy én miként vélekedek olyanokról, akik valamiben nálam jártasabbak? :) persze csináld csak, ha oly sok időd van ilyenekre :)

"Egyébként pedig tévedsz" muhahahha
erre való az, hogy visszaolvasd magad :)
vagy most jön a rogán anti féle fordulat, hogy nem vagy totál hülye a témához, mert amikor szembesítettek a hülyeséggel, akkor utólag "megvilágosodtál"? :)

te onnantól itt nulla vagy, hogy az első hozzászólásodban előadtad magad.

persze kínlódj még, lelked rajta. szórakoztató... amolyan szopacsos, tőled már megszoktuk...
szivacs
szivacs 2016. 11. 11. 13:47
Előzmény: #77  stock33
#78
Igen, jobban ért, nálam is, nálad is. Eszerint viszont nálad mindenki tévedhetetlennek számít, aki nálad jobban ért valamihez. lelked rajta.

Egyébként pedig tévedsz, nem ma tanultam és továbbra sem olvastad a portfolio írását, abban ugyanis mindkettőről ír és szerintük mindkettő alatta marad az előirányzottnak.
Azzal viszont -a te nívós megfogalmazásod szerint kapásból lehúztad a budin magad, hogy a még ki sem bocsátott előlegszámlákat már most beteszed a mérlegbe csak hogy igazolni véld magad.
"habzó szájjal őrjöngeni", személyeskedni, gyalázkodni pedig éppenséggel te szoktál, ahogy most is bemutattad.
Amit Zsiday a bulin felolvashatna, az pedig egy idézet lenne a KPMG-től vagy a portfolio elemzőjétől, amin szerintem ő sem poénkodna legfeljebb értelmes vitába szállna vele - veled ellentétben.

- na, habzó szájjal őrjönghetsz tovább, kb. ennyit tudsz.
stock33
stock33 2016. 11. 11. 13:32
Előzmény: #52  szivacs
#77
naná, hogy jobban ért hozzá, mint te

te pl. ma tanultad itt meg, hogy a költségvetési hiány és a pénzforgalmi hiány nem ugyanaz.... ő ezt egy ideje tudja.
tudod ezzel úgy kapásból lehúztad a budin az összes gazdasági katyvasz, amit előadsz. tök mindegy milyen szinten van a matematikában az, akit kritizálsz, ha te magad habzó szájjal őrjöngsz azon, hogy 1+1 márpedig 3,7 és nem kettő. egyszerűen az ember lesajnálón tud csak rád nézni.

lehet, ha ő ha olvassa a soraid, akkor azon gondolkodik, hogy a következő bulin, amit a haverokkal tölt, melyik hozzászólásodat olvassa fel, ha valami poénosat akar előadni...
szivacs
szivacs 2016. 11. 11. 12:39
Előzmény: #75  Passionata
#76
Ez volt az állítása:
"nekunk azert is erdekunk volt a vamok csokkentese mert ezen alapon kerultek kedvezobb elbiralasra a magyar szarmazasu termekek."
Ezért kérdeztem, hogy hol vannak azok a termékek, amelyeknek a vámeltörlésével Magyarország olyan marhára jól járt?
Azoknak a magyar termékeknek a zöme -ha nem mind, amelyeknek a vámját anno megnyertük mára már nem létezik vagy nem magyar cég gyártja. Helyettük az export zömét jelenleg adó termékek Magyarországon készített külföldi termékek, melyeknek a vámmentessége ezek tulajdonosainak előny.
Ez csupán megállapítása annak, hogy a fenti "nekünk érdekünk volt" állítás nem stimmel, nem pedig szeretetnyilvánítás.
Passionata
Passionata 2016. 11. 11. 12:31
Előzmény: #72  szivacs
#75
miert szerinted ha a multi cegek nem lennenek akkor milyen lenne a foglalkoztatas , vagy mindent felszivna a kozmunka ?:-)

en sem szeretem oket de ez van ok a legnagyobb foglalkoztatok es az mar az orszag vezetesen mulik milyen alkut tud kotni veluk ,allami tamogatas kontra GDP bevetelek.
Passionata
Passionata 2016. 11. 11. 12:26
Előzmény: #69  tozsdekrach
#74
en mindkettot vartam ,
-a bunko angoloktol nem vartam mast azzal az iszonyu nemzeti ontudatukkal siman boritekolhato volt pedig a fe lorszag elhizott alkeszokbol all es a gyarmatbirodalom korabbi(es mostani) kirablasabol es a City of London penzmosasabol el.ok is tudjak mar mennyire raqrtak.
-Trump ,oszinte leszek en a 90%os Reutersen csodalkoztam nem azon , hogy o nyert .

de visszaterve a Hunxitra ,azt nagyon nem szeretnem .
tozsdekrach
tozsdekrach 2016. 11. 11. 12:20
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#73
olyan furcsa ez?
fletó alatt ugyanez vót peptába...
szivacs
szivacs 2016. 11. 11. 12:20
Előzmény: #68  Passionata
#72
"a magyar szarmazasu termekek." - és most hol vannak ezek?
Vagy a Magyarországon, külföldi tulajdonú cégeknél készült külföldre kivitt termékekre gondolsz?
Nagyot nyertünk rajta...
Passionata
Passionata 2016. 11. 11. 12:19
Előzmény: #67  szivacs
#71
abszolut nem vagyok erdekelt a szektorban (sajnos) am oriasi lehetoseget szalasztottunk el.sajnos.
Törölt felhasználó 2016. 11. 11. 12:18
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#70
mínusz lesz az a nulla
most is az lenne
érdemes megnézni,hogy az eu-s pénzzel kitömött haverok mennyire hisznek a saját cégükben
garancsi,mészáros stb
a nyereség 100%-át kiveszik osztalékként minden évben
tozsdekrach
tozsdekrach 2016. 11. 11. 12:18
Előzmény: #68  Passionata
#69
miért, brexitet - trumpot elhitte valaki???
Passionata
Passionata 2016. 11. 11. 12:16
Előzmény: #55  tozsdekrach
#68
ugye ezt te sem hiszed el ?
amugy a vambeveteleket EU elott is bi ill. multilateralis egyezmenyek szabalyoztak nekunk azert is erdekunk volt a vamok csokkentese mert ezen alapon kerultek kedvezobb elbiralasra a magyar szarmazasu termekek.

szivacs
szivacs 2016. 11. 11. 12:15
Előzmény: #62  Passionata
#67
"Mondok egy peldat ,at lehetett volna allitani az orszagot napelemre illetve e autozasra" - ezzel egyetértek. A felhasználáshoz közeli elosztott energiatermelés kellene megújulókra alapozottan. Ennek normatív eszköze lehetne az egyedi pályáztatás helyett a kedvezményes (5%) ÁFA kulcs bevezetése minden megújulós termékre és szolgáltatásra.
tozsdekrach
tozsdekrach 2016. 11. 11. 12:15
Előzmény: #64  Passionata
#66
persze, hogy ki, még nem jött le??

közép európai ruszki únió felkészül...
tozsdekrach
tozsdekrach 2016. 11. 11. 12:14
Előzmény: #62  Passionata
#65
napelem??
pannergí??

azt az olaj gólem nem fogja hagyni, amíg van olaj eme Fűldkereksígen...
Passionata
Passionata 2016. 11. 11. 12:12
Előzmény: #58  tozsdekrach
#64
elkepzelhetetlennek tunik de siman benne van ,hogy 2020utan kilepunk.ne legyen igazam.
szivacs
szivacs 2016. 11. 11. 12:11
Előzmény: #57  tozsdekrach
#63
Akik az eus pénzekre hivatkozva vonnak le következtetéseket, azok csak és kizárólag azt hajlandók látni. Minden más tényező észrevétele negatívan befolyásolná a prekoncepciójukat, ezért azok nem léteznek.
Egy elfogulatlan, minden pro és kontra hatást figyelembe vevő mérleg készítésére nincs ambíció a szakmában. Nem is készült, pedig ha más nem, a 10 éves belépési évforduló indokolta volna. Ez a közgazdász szakmát is minősíti.
Passionata
Passionata 2016. 11. 11. 12:11
Előzmény: #53  tozsdekrach
#62
es ez mikent kapcsolodik ahhoz amit en irtam ?

en arrol beszelek , hogy strukturalis reformok helyett fogyasztasra koltik a az EU kohezios alapjait ez most meg so-so am amint elzartak a penzcsapot es az ezen beruhazasokbol megvalosult valodi fejleszteseknek kellene segiteni az orszag versenykepesseget hat nem fog menni .Mondok egy peldat ,at lehetett volna allitani az orszagot napelemre illetve e autozasra (mint Norvegiaba) igy csokkent volna az energiafuggosegunk, a kulker merlegunk is javult volna(kevesebb import energia)es rengeteg beruhazas szuletett volna , ki lehetett volna nevelni egy szektort ami piacvezeto lenne a regioban (gyartas,szolgaltatas ,szakoktatas,stb), ehelyett mi lesz ?PAKS 2
tozsdekrach
tozsdekrach 2016. 11. 11. 12:09
Előzmény: #60  tozsdekrach
#61
260-as euróról nem érdemes álmodozni..

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek