Topiknyitó: Portfolio 2016. 04. 27. 18:35

20-30 százalék helyett pofára esés: mennyit ér valójában az állami támogatás?  

Ugrás a cikkhez
Több olyan megtakarítási termék van Magyarországon, amelyre jár állami támogatás, vagy adó-visszatérítés, de ha tényleg hosszú távra teszünk félre, ezeknek hozama a teljes tőkére vetítve jóval kisebb, mint 20 vagy 30 százalék. Az államilag...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=230970
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Oszo 2016. 04. 28. 12:25
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#20
Ez pontosan nem így van, az alapszolgáltatásokból vonnak költségeket, az állami támogatásból többnyire tilos is!
Oszo 2016. 04. 28. 12:21
Előzmény: #16  kimpaa
#19
Hát játtszhatunk deigen denem deigen debnem játékot, én azt javaslom, vegyünk elő egy megkötött, végigfizetett és lejáratkor (vagy mondjuk 20 év után)felvett életbiztit és számoljunk utána. (Kiszámolónak simán elhihetjük, hogy nem fog a világ legeslegeslegeslegjobb befektetésének bizonyulni, de biztos, hogy jobb eredményt találunk, mint amiről a "jött a brókernetes, monta hogy 40% kötöttem is 20 évre, aztán láttam, hogy egy év eltelt és nem lett 40% -al több a lóvém, visszakértem, asz a szemetek nem adtak semmit köcsögbiztosítók!" beszámolnak.
gummymaci 2016. 04. 28. 11:50
Előzmény: #15  kimpaa
#18
Hogyan számoltad?Nekem megkötve 30%-ot adtak,fizetem a maximumot 20 ezret,vonnak 20200-at,gondolom a 200ft az számlavezetési díj költsége,erre kaptam 72000 állami támogatást egy évre!A feleségemével ez 2-szer van meg!A szerződés kötésnél mondták minél előbb lépjünk mert egyszer megszűnik!Lehet kamu volt,csak menjünk!Ha valaki megcsípi belépési illeték nélkül jól jár!Csak ajánlani tudom!
Törölt felhasználó 2016. 04. 28. 11:48
Előzmény: #16  kimpaa
#17
"Ezeket a támogatások nagy részét elveszik a paraszttól költségben."

Ez pontosan így van. De nincs ebben semmi meglepő. A piac már csak ilyen. Bármilyen támogatás megfelelő szabályozás nélkül kidobott pénz. Ha pl. holnap az állam kitalálná, hogy minden kifli után ad 10 Ft-ot a vásárlónak, akkor kb. 8 Ft-al azonnal drágább is lenne, 8-at eltenne a pék, meg a kereskedő és 2 maradna a vevőnél...
kimpaa
kimpaa 2016. 04. 28. 11:35
Előzmény: #7  Oszo
#16
Hát de. A nyugdíjbiztosításoknál ugyanazt a szar unit linkedes baszást adják mint a leszerepelt életbiztosításoknál, csak más név alatt. Az hogy járai kijárta hogy a haldokló cig biztosítója végre életre kelljen s legyen megint adójóváírás az életbiztosítások s persze a később megjelenő nyugdíjbiztosítások után, az csak megtévesztés. Ezeket a támogatások nagy részét elveszik a paraszttól költségben.

Kicsit olvasgass:

link

link

Akkora átbaszás ez az unit linked hogy nem is értem miért hagyta ezt a felügyelet hogy egyáltalán megjelenjen a piacon. Persze pár ember jól járt a sok megvezetett kárára, ez nem vitás. Brokernetnél tudnának erről mesélni szépeket.
kimpaa
kimpaa 2016. 04. 28. 11:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#15
Ezt nem tudom hol nézted, nézd meg már újra. Meg dobjál már egy linket erről. Valamit nagyon félrenéztél.
A 4 éves lakástakarék hozama évesítve kb 10-12% még jelenleg is.
Ennél jobb nincs ha valaki lakáscélra gyűjt.
Oszo 2016. 04. 28. 09:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#14
A portfóliónak nagyjából igaza van, meg neked is! Mivel a támogatás is kamatozik, ezért a végén 20%-al több pénzed lesz, mint ha csak a te befizetésed lenne, de ugyanez az eredmény állna elő, ha nem lenne támogatás, de 1,x % -al magasabb lenne a hozam. Az más kérdés, hogy egy 1,x% -os garantált hozamot nem kellene lebecsülni főleg a mai kamatszintek mellett!
ncseed 2016. 04. 28. 09:03
Törölt hozzászólás
#13
ncseed 2016. 04. 28. 08:57
Törölt hozzászólás
#12
Oszo 2016. 04. 27. 21:48
Előzmény: #10  ujonc
#11
Igen, értem, csak a cikk valahogy azt sugallta, hogy hosszú távon teljesen eltűnik a hatása, én ezt gondolom ostobaságnak, hiszen a támogatott megtakarítási forma is fektethet pl. magyar államkötvénybe, és akkor a példaként vett hozamhoz (3,8) 1%-ot hozzátehetünk, az 25%-al nagyobb hozam!
ujonc 2016. 04. 27. 21:10
Előzmény: #9  Oszo
#10
A saját befizetésedre járó adójóváírás csak az adott adóévben 20%. Az idő múlásával ez osztandó az eltelt évekkel. Így érti az "hozamelőny" elolvadását a nyugdíjpénztár esetében, mivel a LTP-nál négy év után hozzájuthatsz a megtakarításhoz. Az ÖNYP-nál meg minimum tíz év kell a hozam adómentes felvételéig (viszont utána három évente). Ennek ellenére, miután átolvastam a LTP megtakarítás feltételeit, szerintem az ÖNYP, EPT kombinációnál jobbat jelenleg nem látok. Főként, ha van cafeteria a jövedelemcsomagban.
Oszo 2016. 04. 27. 21:00
Előzmény: #8  ujonc
#9
Én most olvastam csak el a cikket, hát ez tök baromság! Ha az állami támogatáson ugyanolyan hozam képződik mint az én befizetéseimen, (márpedig miért ne?) Akkor akárhány év után is 20%-al több lesz a megtakarítás, mint az én befizetésemből lenne! (A költségek miatt persze nem pontosan, de mivel a támogatásból asszem nem vonhatnak költséget, még több, is mint 20%-al lesz több pénzem!)
ujonc 2016. 04. 27. 20:47
Előzmény: #1  Portfolio
#8
Biztos velem van a baj, de én mégis maradok az ÖNYP-nál. Nem maradt le egy csillag a cikk végéről?
Oszo 2016. 04. 27. 20:44
Előzmény: #6  kimpaa
#7
Ez se igaz!
kimpaa
kimpaa 2016. 04. 27. 20:42
Előzmény: #1  Portfolio
#6
Ebből ami átbaszás az a nyugdíjbiztosítás, már lg.tv-t is ad valamelyik csak kössél már...
kimpaa
kimpaa 2016. 04. 27. 20:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#5
Ha nem értesz hozzá akkor ne ordítsál legalább a világba..
Akkor negatív a hozam ha valamiért nincs állami támogatás a 4 év alatt. Pl második lakástakarék, elfelejtették megkérni!! (igen, vannak ilyen hülyék, nem is egy, egy bizonyos négyzetbe kell pipát tenni hogy igen, kérek állami jóváírást, de elbasszák), rendszertelen, elmaradt fizetések miatti állami jóváírás letiltás.

Szóval csend.
Oszo 2016. 04. 27. 20:30
Előzmény: #3  szivacs
#4
Mutatnál negatív hozamra példát?
szivacs
szivacs 2016. 04. 27. 19:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#3
Igen, az LTP-nél elég érdekes hozammutatókat írnak, van ahol negatív az előjel. Gyakorlatilag pofátlanul lenyúlják az állami támogatást.
ncseed 2016. 04. 27. 19:26
Törölt hozzászólás
#2

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek